Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro mam dylemat jak pożegnać Podhale, niestety Kluszkowice są za daleko muszę wracać do domu, pewną opcją był Jurgów .... ale :Totalnie nie planując po powrocie rano z Jurgowa, żona zapragnęła wjechać na Kasprowy..jestem uprzedzony do tego ośrodka ...ale..wiedziałem że chodzi Gąsienicowa, spakowanie butów w plecak to nie problem biorę :)Było późno, stok jest otwarty .... jedynie do 14:30 więc mało skorzystałem ale:- Na dolnej stacji pojawiła się przechowalnia- Kolejka na dole rusza o 7:30- Karnet na 4 godziny kosztuje 95 zł (czyli efektywne 3 godziny jazdy)- Warunki na otwartej trasie zdziwiły mnie były super - Ludzi jeżdżących nie było praktycznie w ogóle może z 20 osób- Warunki alpejskie trzeba o tym pamiętać o 14 było minus 10 na górze na dole minus 6, wiał spory porywisty wiatr -było mega zimno !!!Trochę zdjęć ( padł mi telefon .... za zimno na starą baterię ) ...Na dole w kuźnicach :

1.jpg

Trasa narciarska ( dojazdówka ) czytaj deptak :)

deptak2.jpg

deptak.jpg

Brak Ludzi:

pusto2.jpg

pusto.jpg

mają trochę nowego sprzętu szkoda że nie do naśnieżania :(

sprzÄt.jpg

Brak ludzi oraz dobre warunki osłodziły mi minusy tego miejsca.Jeżeli wstanę bardzo rano i warunki będą dobre pojadę, jeżeli nie to wybieram Jurgów.Kilka dodatkowych zdjęć:

2014-01-16-595.jpg

2014-01-16-599.jpg

2014-01-16-598.jpg

2014-01-16-597.jpg

2014-01-16-596.jpg

- Były też minusy : górny odcinek trasy otwarty w 30% ( tam gdzie najstromiej )

1.jpg.cc7f37c8eeac4c18d84004aec55d88f0.jpg

pusto2.jpg.3fe8adae75060752e0fbb274c828c6c6.jpg

pusto.jpg.b24c4e6574000860835b059cc2dd7e1b.jpg

57da822d488da_sprzt.jpg.33e7af07aaaf0d09bb8601756874c286.jpg

2014-01-16-595.jpg.7f239d0703a2d25d0f79dbd0a4cbfa64.jpg

2014-01-16-599.jpg.f3877fe0e5eb6a19054f6cb9d4c1359a.jpg

2014-01-16-598.jpg.0e91d4403092e5fd78377c6f4b84b3cc.jpg

2014-01-16-597.jpg.ff2329d4dba63ec198796cfeb7cd600a.jpg

2014-01-16-596.jpg.996898e04811f0c23370126aa8ab2556.jpg

deptak2.jpg.0d80ec98bb72e044bb88c380ef6cf998.jpg

deptak.jpg.c3ec041629e9ea87d9cc09fa730f7e02.jpg

Edytowane przez jodek1
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos Kluszkowców, to nie wiem czym się tak bardzo zachwycacie :smile: Trasy raczej popierdułkowate - na trójce cały czas się jedzie w lewo, na szóstce, która rzadko kiedy jest czynna, cały czas w prawo. Wyciąg B to jakaś ultra stara drewniana ławka, która przy siadaniu wali w łydy, a potem telepie się przez 30 sekund zanim złapie balans :crazy: Poza tym oszukują na długości tras, np. wyciąg A ma 550 m a biegnąca prawie wzdłuż niego trasa nr 6 już ma 900m. Podobnie z wyciągiem B i trasą 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Apropos Kluszkowców, to nie wiem czym się tak bardzo zachwycacie :smile: Trasy raczej popierdułkowate - na trójce cały czas się jedzie w lewo, na szóstce, która rzadko kiedy jest czynna, cały czas w prawo. Wyciąg B to jakaś ultra stara drewniana ławka, która przy siadaniu wali w łydy, a potem telepie się przez 30 sekund zanim złapie balans :crazy: Poza tym oszukują na długości tras, np. wyciąg A ma 550 m a biegnąca prawie wzdłuż niego trasa nr 6 już ma 900m. Podobnie z wyciągiem B i trasą 3.

Pływak pływa... :)

POzdro

Chris

Na Kasprowy sugeruje wchodzić niż wjeżdżać. Sam byłem wiele lat temu takim kretynem, że od 3,00 rano stałem przed drzwiami z kumplami i dwoma butelkami (gorzała z herbata 50/50) żeby nie zamarznąć. Od 6.00 jak otwierali cielętnik to już był luz.\

Dopiero później dotarło do tępego łba, że można się wyspać wstać jak normalni ludzi koło 7.00, zjeść śniadanie i spokojnym krokiem znaleźć się na Goryczkowej wtedy kiedy trzeba. Cóż - góry zawsze uczą pokory - tych którzy chcą sie uczyć. :)

Serdeczne pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie ma tego problemu z Kasprowym, ponieważ możesz wykupić wjazd on-line na konkretną godzinę - poczynając od 8:00.

Choć dzisiaj jak sprawdzałem mieli awarię i sprzedawali tylko wjazdy na 50 zł bez ski-pasów - doliczając 10 zł za rezerwację. Do ski-pasów nie będą doliczać, jeśli oczywiście naprawią usterkę.

W zeszłym roku miałem więcej komplikacji, ponieważ rezerwacji można było dokonywać najpóźniej na 3 dni przed dniem jeżdżenia - taraz to tylko 2 godziny (mam nadzieję, że nie chodzi o godziny pracy). Teraz zwroty za karnety (gdy na przykład kolej nie działa z powodu wiatru) realizowane są tylko przez internet, ciekaw jak to będzie wyglądało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie ma tego problemu z Kasprowym, ponieważ możesz wykupić wjazd on-line na konkretną godzinę - poczynając od 8:00.

Choć dzisiaj jak sprawdzałem mieli awarię i sprzedawali tylko wjazdy na 50 zł bez ski-pasów - doliczając 10 zł za rezerwację. Do ski-pasów nie będą doliczać, jeśli oczywiście naprawią usterkę.

W zeszłym roku miałem więcej komplikacji, ponieważ rezerwacji można było dokonywać najpóźniej na 3 dni przed dniem jeżdżenia - taraz to tylko 2 godziny (mam nadzieję, że nie chodzi o godziny pracy). Teraz zwroty za karnety (gdy na przykład kolej nie działa z powodu wiatru) realizowane są tylko przez internet, ciekaw jak to będzie wyglądało.

Niestety mylisz się, mimo głośnych zapowiedzi w ogóle nie aktywowali skipassów online, tłumaczą to jakimiś testami etc - więc to żadna awaria. Znajomy próbował kilka razy kupić i musiał stać w kolejce do kasy, niestety.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W basenie w białce wysoki sezon, ceny chore a terma niewielka i przereklamowana jak za taką kasę..... :)

Właśnie, proponuję trochę podjechać i skorzystać z term w Bukowinie. Jak dla mnie o wiele lepsze i przede wszystkim większe, więc gęstość zaludnienia mniejsza :D

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są bodaj jeszcze Szaflary i coś zaraz za granicą Słowacką. Co prawda nie wiem nie byłem(wolę śmigać na nartach niż się moczyć :D) ale podobno tańsze i lepsze

Wysłane Tapatalkiem

Poprad: http://www.aquacityresort.com/pl/

Oravice: http://www.meanderpark.com/index.php/pl

Do tego jeszcze Beszenowa, Tatralandia. No i potencjalnie Vrbov.

Jak z Zakopca to imho wszędzie za daleko mając dla pływających Bukowinę i dla "sauniakow" mega fajne sauny w Białce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...