Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się na narty i mam dylemat: Jurgów, Kluszkowce czy Kotelnica? Był ktoś i wie jakie są warunki, ilość ludzi itd? W związku że jedziemy z jedną osobą początkującą to ważne aby chociaż jedna łatwiejsza trasa była otwarta. Mógłby ktoś coś polecić, kto był tam ostatnio?

Z których z wymienionych stacji jest widok na Tatry?

Wszystkie te trzy ośrodki pracują na jednym karnecie, więc można zacząć od łatwiejszych stoków z rana w Białce (nie ma kolejek do 11), a później pojechać do pozostałych ośrodków, a na koniec do termy w Bukowinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poważne pytanie. Był ktoś dzisiaj/wczoraj w Kluszkowcach ?

Jest sens jutro z rana jechać z Krakowa? Na kamerkach wygląda to przyzwoicie, muldy popołudniu ale przy tej pogodzie to normalne.

Zastanawiamy się czy nie przełożyć wyjazdu na przyszły weekend - http://www.yr.no/sted/Polen/Lillepolen/Kluszkowce/langtidsvarsel.html - zimę zapowiadają konkretną, jakoś nie chcę mi się w to wierzyć...

Proszę o radę, jestem w kropce. Dziękuje. Już czuję taką chuć jazdy, że mnie nosi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poważne pytanie. Był ktoś dzisiaj/wczoraj w Kluszkowcach ?

Jest sens jutro z rana jechać z Krakowa? Na kamerkach wygląda to przyzwoicie, muldy popołudniu ale przy tej pogodzie to normalne.

Zastanawiamy się czy nie przełożyć wyjazdu na przyszły weekend - http://www.yr.no/sted/Polen/Lillepolen/Kluszkowce/langtidsvarsel.html - zimę zapowiadają konkretną, jakoś nie chcę mi się w to wierzyć...

Proszę o radę, jestem w kropce. Dziękuje. Już czuję taką chuć jazdy, że mnie nosi!

Śmiało jedz jutro, pamiętaj ośrodek czynny jest od 8 rano, więc czas iść spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było tvn24, właśnie się próbuję gdzieś znaleźć.

Rano jak Kuźniar nadawał ze Szklarskiej to wrzucili migawkę z Białego Krzyża. Wypowiadał się jakiś człowiek, że z okolicznych lasów zwożą śnieg traktorami aby wyciąg działał. Ciekawe czy z SONu Staśkowi też trochę skubnęli? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patologia temperaturowa w Polsce w tej chwili Małe Skrzyczne +5 stopni; Czyrna +10,8;Soszów +8,5. :eek:Dla kontrastu:Suwałki -11,8 a było prawie -14;Warszawa -5; Lublin -4,2.

Wyraźne ochłodzenie na południu już od wtorku.

Dodam z obserwacji za okna - od kilku godzin sypie w Warszawie śnieg ... jeszcze kilka godzin i odpalę biegówki :) temperatura w tej chwili bez zmian - 5,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mów nigdy! :angry: Zarzekałem się że w Wierchomli już się nie pojawię, a za namową kolegów spędziłem tam ostatnie 4 (słownie cztery) dni! Jak na obecnie panującą zimę ( Janek, zrób coś z tą pogoda bo mnie szlag trafi), należało cieszyć sie że w ogóle można jeżdzić. W Wierchomli dziadostwo, śniegu (sztucznego) niewiele, widoczne przetarcia.Szczawnika nawet nie odwiedziłem. Czynna jest jedna, główna trasa, ta pod wyciagiem krzesełkowym. W sobotę uruchomili także trasę Polanki. No cóż, tak krawiec kraje, jak mu materii staje. To przysłowie odzwierciedla panujące tam warunki. Z czwartku na piatek był w nocy przymrozek i z rana trasa była betonowa! W pozostałe dni (środa do południa lał deszcz), było na plusie, co powodowało że trasa stawała się miękka i powstawały przetarcia do gruntu i lodu. Tego lodu to jest dość sporo. Dobrze że w sobotę zakończyłem juz jazdę bo termometr w aucie pokazywał mi +7 stopni, a jadąc do domu, nawet 10 stopni w Nowym Sączu. Tyle o trudnych warunkach, ale ja chciałbym poruszyć jeden problem, cen za karnety gdy działa tylko część stacji. Wyobrażcie sobie restaurację a w jej menu; zupa, schabowy, ziemniaczki, surówka, kompocik, deser- cena np. 40 zł. Zamawiacie to, i kelner przynosi Wam stary odgrzewany schabowy z łyżką makaronu i szklankę wody, za cenę, a jakże 40 zł. Nie do pomyślenia! A tak właśnie jest w Wierchomli, ceny ani drgną a oferuje się nie wiecej niż 30% usług z katalogu ( czytaj menu)! No cóż, wiem od zatrudnionej tam osoby, że jest tam nowy "menażer", z Warszawy! Daje ludziom z obsługi po 1200zł do reki ( tym na umowy o pracę) a reszcie nawet mniej na umowy śmieciowe. Potrzeba zysków zaślepiła juz chyba decydentów Wierchomli. Reasumując, NIE POLECAM! Uciekajcie stamtąd jak najdalej. Niech powiedzenie, "chytry dwa razy traci", zostanie potwierdzone przez nasze działanie, to znaczy zaniechanie odwiedzania tego przybytku. Aha, do tego odgrzewanego kotleta z kluskami wprowadzono jeszcze w tym sezonie szatnie, znaczy opałate za parking!

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny na lubelszczyźnie czynny ośrodek narciarski - Rąblów.

W piątek gdy odbierałem narty z serwisu, okazało się, że to ostatni ich sezon - Xsy się kończą i trzeba będzie w przyszłym sezonie zmienić deski.

Zmiana miała nastąpić już w tym roku, ale kontuzja nogi powstrzymała mnie na razie przed tym czynem.

Zadzwonił Michał "mifilim".

- u Ciebie też taka ulewa jak w Kielcach? Zapytał.

Niestety kończące się narty, to nie jedna zła wiadomość tego dnia - drugą była pogoda.

Rzęsisty deszcz. Ulewa niczym z jesiennego września.

Nie tylko piątek był taki, poranek i przedpołudnie sobotnie również. Zapowiadało się, że nie będzie nartowania w weekend - tym bardziej, że nie planowałem wyjazdu gdzieś dalej - wieczorem spotkanie organizacyjne ze znajomymi przed wyjazdem do Val Di Sole.

Wieczorem w sobotę +2.

Sprawdzenie pogody w necie, krótka rozmowa z właścicielem stoku w Rąblowie i plan - może się uda w niedzielę pojechać, byleby przymroziło.

Wstaje rano - delikatny deszcz.

Kałuże - skute mrozem...

O co chodzi???

Wychodzę na działkę a tu moja perełka z ogrodu bambus - zamrożony. Liście jak w szklanej powłoce:

31a1e758e3d9af73med.jpg

Auto również lodem "zakonserwowane":

1026fae047d18eafmed.jpg

Zimno, pogoda zimowa...upierdliwie, ale zimowa...

Decyzja: Jedziemy!

Komunikacja z expatem, Piotrem i po związanych z pakowaniem przygodach (powrót po buty, które zostały w garażu). Ok 10 jedziemy w stronę Puław.

Po drodze termometr auta wskazuje -4, a z nieba pada deszcz, który momentalnie zamarza na szybach.

Boczne drogi w mieście - szklanka, droga krajowa do Lublina - stan idealnie czarny. Piaskarki działają skutecznie.

Jesteśmy na miejscu ok 11.

Kilka samochodów na parkingu i pracujące armatki:

9c6efb1dbbdecf0cmed.jpg

Kupujemy karnety dwu godzinne za 35zł, kilka przysiadów, ćwiczeń rozgrzewki i wymachów nogami. Fotka:

ea7eadd348724386med.jpg

Przy wyciągu kilka osób:

3ae9115d50bd761amed.jpg

Pora ruszać w górę:

79cf614f3baa5d7bmed.jpg

Podłoże pod nartami twarde. Lód przyprószony świeżo wyprodukowanym śniegiem z armat.

Obok trasy nadal zielona trawka:

0574dfb105869b08med.jpg

Mimo tego, że tylko kilka kresek poniżej zera, to przez nadal delikatnie kropiący deszcz i wiatr odczuwalność chłodu jest spora.

By się rozgrzać u góry znowu kilka ćwiczeń przed zjazdem - nie ma co ryzykować odnowienia kontuzji.

Stok jest przygotowany pomimo fatalnej pogody z ostatnich dni.

To wręcz niemożliwe, że pokrywa śniegu się trzyma i jest jej pod dostatkiem do jazdy.

b15da0130f8096e5med.jpg

Jest twardo - lód z niewielką ilością sztucznego śniegu na wierzchu.

Naostrzone narty dobrze trzymają krawędzie i jazda jest szybka.

Namiastka narciarstwa na niewielkim pagórku w Rąblowie...

...ale, jeśli nie ma się tego co się lubi, należy lubić, to co się ma i czerpać z tego frajdę.

Jeśli ujemne temperatury się utrzymają, to niebawem uruchomiona zostanie dłuższa trasa, na której dzielnie pracują przez cały nasz pobyt niebiescy wytwórcy lodowych kuleczek:

ec5c84e1bc72dd8emed.jpg

Czas mija bardzo szybko.

Choć krótki pobyt, podobnie jak górka - rozgrzewka przed prawdziwymi nartami powoduje, że jesteśmy zadowoleni.

Warunki dosyć ekstremalne również nie są w stanie popsuć nam humorów.

f09af6260632e7e2med.jpg

Dolomity, bójcie się - niebawem przybywamy!

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
nie wiem, czemu się fotki nie zaczytują? :-(
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumer, trzeba było trochę poczytać w internecie (w tym na stronie Dwóch Dolin) i pojechać do Szczawnika (Muszyna). Wiem, że kawałek trzeba dojechać, ale zapewniam Cię, że byłbyś zadowolony. Warunki, aż do Twojego wyjazdu były tam dobre, śniegu więcej niż w Wierchomli. Dzisiaj śnieg był już gorszy, ale na tyle dobry, że grupa narciarzy trenowała jeszcze do południa jazdę na tyczkach. Przy obecnej pogodzie warunki w Szczawniku na pewno są, po tych na Podhalu, najlepsze w kraju. A z cenami, wiem, żeby tak wszyscy chcieli. Ale... dwa lata temu na Kotelnicy od 26.XI do Świąt czynna była tylko jedna wąska, ogrodzona trasa przy kolei 6 osobowej. I nikomu nie przyszło do głowy, żeby z tego powodu sprzedawać karnety w innej cenie niż w cenniku. Myślę, że analogia jest jasna. W cenie wykupionego karnetu miałeś też Szczawnik, ale tego nie wykorzystałeś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis z Kluszkowcach. Jazda od 8 do 11. Miekko i mokro, bardzo szybko rozjechany stok. Nawet o 8 bylo miekko, temp +6. Do 11 bylo jeszcze wzglednie. Potem zwaly rozjechanego sniegu i sporo ludzi, zwlaszcza szkolek jezdzacych w poprzek stoku. Sniegu sporo, bez przetarc. No i brak kolejek do wyciagow, tak do poludnia jazda na biezaco, bez czekania. Piekna pogoda i widok na Tatry to niewatpliwe atuty dzisiajszego wyjazdu.

mobilnie z tapatalk

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...