Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tu ma padać śnieg w Beskidach czy Tatrach skoro temp. w mojej miejscowości (Andrychów , Beskid Mały ) która leży ok.330 m n.p.m. wynosi ok. 1 stopnia , a np w tym samym czasie na Rohaczach (1250 m n.p.m.) są 2 stopnie na plusie . Rożnica w pionie ponad 900 m a temperatury praktycznie takie same:frown:: . Te fronty atmosferyczne kiedyś mnie wykończą:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty wierzysz w to

To nie dziwię się, że wierzysz w to:wink:

Jutro obudzimy się w nowym, wspanialszym, białym i mroźnym świecie!!!

Moja nadzieja już powoli umiera.

Pozdrawiam

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu ma padać śnieg w Beskidach czy Tatrach skoro temp. w mojej miejscowości (Andrychów , Beskid Mały ) która leży ok.330 m n.p.m. wynosi ok. 1 stopnia , a np w tym samym czasie na Rohaczach (1250 m n.p.m.) są 2 stopnie na plusie . Rożnica w pionie ponad 900 m a temperatury praktycznie takie same:frown:: . Te fronty atmosferyczne kiedyś mnie wykończą:biggrin:

Też to sledze i jestem coraz bardziej wk....y. Cały grudzień i pierwsze 10 dni stycznia sytuacja była klarowna bo w całej Polsce była wyjątkowo ciepła zima. Od 10-11 dni jest anomalia a nawet PATOLOGIA w pogodzie bo pół.-wsch.kraju ma średnie temperatury grubo na minusie i dużo poniżej średniej a południe Polski grubo ponad średnią . Dzisiaj ciepłe powietrze zalega ponad zimnym ,które na szczęście stopniowo przesuwa się na południe i wypiera zalegające jeszcze wyżej ciepłe powietrze .W tej chwili Na Małym Skrzycznem ponad plus dwa stopnie a w Rudzie Śląskiej 0 stopni. Dla porównania w Suwałkach było rano było -15. Nie jest to normalne bo średnia temperatura stycznia na Skrzycznem to -5,5 a Suwałki -4. Styczeń jest kur....ie niesprawiedliwy w tym roku. Tam gdzie wszyscy czekają na śnieg i mróz jest ekstremalnie ciepło (19.01 w Szczyrku +13 stopni) a na Podlasiu i Mazurach sporo ludzi już ma mrozów serdecznie dosyć . Sytuacja taka jest rzadko spotykana ,ale w ostatnich latach coraz częściej.Od jutra mróz wygra na przynajmniej 10 dni również w górach. Luty powinien wyrównać zaległości zimowe południa Polski czyli około 15 dni zimowej pogody i przynajmniej dostatecznych warunków narciarskich.Takiej ,,patologii pogodowej'' w moich przewidywaniach na zimę nie miałem.Od jutra humory nam się poprawią:smile:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Janek niskie temperatury i zalegający śnieg na NE Polski to raczej norma.

Takie zimy i lata jak obecne też nie należą do rzadkości. Mam pewną lukę w latach 95-05 bo w tym czasie w Polsce na nartach byłem dosłownie parę razy ale bezśnieżne i ciepłe zimy w Szczyrku pamiętam przynajmniej trzy. Nie denerwuj się - pogoda jest zmienna i tyle.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Janek niskie temperatury i zalegający śnieg na NE Polski to raczej norma.

Takie zimy i lata jak obecne też nie należą do rzadkości. Mam pewną lukę w latach 95-05 bo w tym czasie w Polsce na nartach byłem dosłownie parę razy ale bezśnieżne i ciepłe zimy w Szczyrku pamiętam przynajmniej trzy. Nie denerwuj się - pogoda jest zmienna i tyle.

Pozdrowienia serdeczne

Dzięki Mitku.Chodzi mi o nienaturalnie duży i nienaturalnie długo (10 dni) utrzymujący się kontrast temperatur między NE a S Polski. Nawet w Centrum jest dużo zimniej od paru dni niż w masywie Skrzycznego. Warszawa teraz -7 a Małe Skrzyczne +2,8.O tej porze roku to anomalia o czym świadczą średnie wieloletnie temperatury stycznia obu miejsc : Warszawa tylko -2 Skrzyczne jak już podawałem -5,5. To mnie denerwuje najbardziej. Jak było wszędzie ciepło można było przeboleć. Musimy być cierpliwi bo aura nadrobi zaległości zimowe w górach niebawem. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki Mitku.Chodzi mi o nienaturalnie duży i nienaturalnie długo (10 dni) utrzymujący się kontrast temperatur między NE a S Polski. Nawet w Centrum jest dużo zimniej od paru dni niż w masywie Skrzycznego. Warszawa teraz -7 a Małe Skrzyczne +2,8.O tej porze roku to anomalia o czym świadczą średnie wieloletnie temperatury stycznia obu miejsc : Warszawa tylko -2 Skrzyczne jak już podawałem -5,5. To mnie denerwuje najbardziej. Jak było wszędzie ciepło można było przeboleć. Musimy być cierpliwi bo aura nadrobi zaległości zimowe w górach niebawem. Pozdrawiam.

W zeszłym sezonie i poprzednim jeszcze chyba było troszkę podobnie choć nie było to tak odczuwalne bo w końcu śnieg dowalił. W tym roku tez jeszcze w Szczyrku zjedziesz - obiecuję Ci to. ;)

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZdjÄcie0602.jpg

ZdjÄcie0606.jpg

ZdjÄcie0608.jpg

ZdjÄcie0615.jpg

ZdjÄcie0617.jpg

ZdjÄcie0618.jpg

Dzisiaj pod presją żony :stupid: zawitałem do Białki, zdjęcia przedstawiają stan rzeczy jaki dzieje się tam już od wielu lat :eek:Warunki do nartowania lekko patologiczne tzn. kasza po kostki i hopka na hopce ale mnie to ryba zjechałem raz i zameldowałem się w karczmie na spożyciu co nieco :biggrin: , męki przechodziła żona ale był to jej świadomy wybór :redface:, chyba się wyleczyła z Białki :biggrin: . pozdrawiam

57da8230e9573_Zdjcie0602.jpg.b5520818613fb416b3f3ae569d63903d.jpg

57da8230f1018_Zdjcie0606.jpg.907125ca1a23bf3426443cc725ef54dc.jpg

57da82310660c_Zdjcie0608.jpg.b20ad93fc5b650b857a94fd9b2ca47f3.jpg

57da823111dbe_Zdjcie0615.jpg.05cb18bf6caa58780c34b8dc33c3cb38.jpg

57da8231205ff_Zdjcie0617.jpg.3038e7dc80deee81678778b91076005b.jpg

57da823128f5b_Zdjcie0618.jpg.058a31cc8295b8115c6c60d3170a0465.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

[ATTACH=CONFIG]12986[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]12987[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]12988[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]12989[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]12990[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]12991[/ATTACH]

Dzisiaj pod presją żony :stupid: zawitałem do Białki, zdjęcia przedstawiają stan rzeczy jaki dzieje się tam już od wielu lat :eek:

Warunki do nartowania lekko patologiczne tzn. kasza po kostki i hopka na hopce ale mnie to ryba zjechałem raz i zameldowałem się w karczmie na spożyciu co nieco :biggrin: , męki przechodziła żona ale był to jej świadomy wybór :redface:, chyba się wyleczyła z Białki :biggrin: . pozdrawiam

W którymś momencie chyba Janek pisał coś o PATOLOGII. Przykład jak ulał dałeś Maikel na zdjęciach a dla żony - ukłony za twardość i oczy dookoła głowy.

Pozdro serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pooglądałem kamerki i praktycznie na całym Podhalu podobne warunki, bardzo średnio przyjemne do jazdy, przetarcia, cukier, hopki z tego cukru, a do tego ludzi sporo :frustrating: A w Białce... jak to w Białce, tyle że warunki też nieszczególne :stupid:

Ja tam bardziej oglądam się teraz na rodzime, świętokrzyskie stoki i wczoraj zaczął śnieżyć Tumlin, a dziś dołączyła cała reszta :happy:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz Janek na takie pogodowe dziwadło w dniu dzisiejszym w Lublinie. Temperatura -7 stopni a z nieba leci mżawka!!!!

W lubelskim "zagłębiu narciarskim" jutro tj. w środę rusza Kazimierz Dolny, Batorz. Rąblów natomiast pracuje już "pełną parą" od dzisiaj czyli wtorku.

http://stacjakazimierz.pl/

http://www.wotex.pl/

http://www.nartsport.pl/

Edytowane przez kaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A co powiesz Janek na takie pogodowe dziwadło w dniu dzisiejszym w Lublinie. Temperatura -7 stopni a z nieba leci mżawka!!!!

Poczytaj - to dość proste do wytłumaczenia...

Janek wróży a nie tłumaczy.

Pozdrowienia

PS

To może spotkanie w Kazimierzu? Oczywiście to nie Francuska Mulda ;) ale damy rade się porozumieć chyba?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...