Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiesz Janek na takie pogodowe dziwadło w dniu dzisiejszym w Lublinie. Temperatura -7 stopni a z nieba leci mżawka!!!!

JA tu przede wszystkim wróżę, ale tu o deszczu przy minusowej temperaturze:eek: http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/113229,jak-ulice-zmienily-sie-w-lodowiska

Tu dzisiejszy news http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/113235,sorry-taki-klimat-lod-skuwa-polske

Pozdrawiam i za parę dni na stoki:applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armatki odpalone

właśnie Kotelnica zaczęła śnieżyć . Włączyła te swoje "turbo armaty" a dokoła mgła jak mleko , słychać tylko charakterystyczny szum . Mam nadzieje ,że wyrobią się w expresowym tempie .

http://kamerynastokach.republika.pl/osrodek_kamery_bialka_tatrzanska.html

na dowód kamera

Edytowane przez fibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

JA tu przede wszystkim wróżę, ale tu o deszczu przy minusowej temperaturze:eek: http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/113229,jak-ulice-zmienily-sie-w-lodowiska

Tu dzisiejszy news http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/113235,sorry-taki-klimat-lod-skuwa-polske

Pozdrawiam i za parę dni na stoki:applause:

Janek nie wróż stań się ekspertem i wytłumacz o co chodzi. Naprawdę by się przydało... bo dla niektórych to cud ;):)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W robocie mówiłem wszystkim że wtorek w nocy może popruszyć a całą środę będzie sypało (korzystając z wiedzy Janka i kilku stron z pogodą) i prawie tak się stało.

Wczoraj najpierw deszcz ale potem doje..ło śniegu sporo. Na szczęście odebrałem Subaraka i teraz pomimo że na letnich to idzie się cieszyć z zimy.

Ciągle czekam na swój debiut na desce w tym sezonie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spotkanie w Kazimierzu? Oczywiście to nie Francuska Mulda ;) ale damy rade się porozumieć chyba?

Pozdro

Mitku jak tylko wrócę z Dolomitów (początek lutego), to musimy się koniecznie umówić i zrobić małe WZF :happy:

Może też Chłopaki z Kielc się skuszą?

Stacja Kazimierz, to moja ulubiona stacja na Nizinach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz Janek na takie pogodowe dziwadło w dniu dzisiejszym w Lublinie. Temperatura -7 stopni a z nieba leci mżawka!!!!

Może ten komentarz coś wyjaśni:

"Musimy zdawać sobie sprawę, że warstwa chłodu skandynawskiego przy podłożu

jest cienka, nocne sondaże z Kowna i Legionowa (dostępne ze strony weather.uwyo.edu/upperair/sounding.html)

wskazują, że zimne powietrze ma jedynie 400-500 metrów, powyżej tej warstwy

następuje już wzrost temperatury z wysokością. W Legionowie w momencie startu

nocnej radiosondy było -7 stopni, na wysokości 1400 metrów czujniki sondy

zmierzyły temperaturę zero stopni, od tego poziomu temperatura zaczyna już

normalnie spadać. Tak więc nad warstwą mroźnego powietrza przenoszone są z

różnych stron systemy chmur w wyższych warstwach, powstałych nad południową

Europą czy Atlantykiem. Ciekawe jest spojrzenie na numeryczne wyliczenie toru

cząstek dopływających nad dane miejsce w ciągu 7 dób – na mapie trajektorii

obliczanych dla poziomu 950, 850 i 700 hPa (około 1, 1,5, 3 km nad podłożem) www.wetter3.de/trajektorien.html

. Dzisiejsze trajektorie wskazują, że w ciągu 4 dób powietrze nad Warszawę na

poziomie 700 hPa dotrze znad południa Libii, na poziomie 850 hPa znad wschodniej

Ukrainy, zaś w najniższej warstwie 950 hPa znad Komi (północ Rosji

europejskiej). I co na to powiedzą klasyfikatorzy dyskutujący na forach na temat

pochodzenia mas powietrza ? "

za ICM Meteo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitku jak tylko wrócę z Dolomitów (początek lutego), to musimy się koniecznie umówić i zrobić małe WZF :happy:

Może też Chłopaki z Kielc się skuszą?

Stacja Kazimierz, to moja ulubiona stacja na Nizinach.

Bardzo chętnie, jeżeli tylko da się jakoś zgadać.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu w przyrodzie zaczyna się dziać coś pozytywnego:smile:

Na naturalny duży opad śniegu chyba jednak nie ma co liczyć , więc kto mocno śnieży ten zarobi . Ciekawe ile ośrodki potrzebują czasu , żeby odbudować pokrywę śnieżną ? W Beskidach zaczynają praktycznie od zera , ale chyba do soboty zdążą . Mam przynajmniej taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu w przyrodzie zaczyna się dziać coś pozytywnego:smile:

Na naturalny duży opad śniegu chyba jednak nie ma co liczyć , więc kto mocno śnieży ten zarobi . Ciekawe ile ośrodki potrzebują czasu , żeby odbudować pokrywę śnieżną ? W Beskidach zaczynają praktycznie od zera , ale chyba do soboty zdążą . Mam przynajmniej taką nadzieję.

Ja mam plany wyjazdowe dopiero od poniedziałku 27.01.14.Mamy ferie w województwie i siostrzeńcy ,narciarze :Paweł i Antoś (11 lat) pytają się dziennie ,,wujek kiedy pojedziemy na narty?" . Wymienili narty i buty ,są ferie, jest już 22.01 i zero jazdy do dzisiaj! W sobotę będą może pojedyncze trasy otwarte ,ale będzie ciasno to chyba się nie dam wyciągnąć ,chociaż ostatnio jeździłem 20.12. 2013 to będzie ,,ciągnąć jak wilka do lasu'' jak gdziekolwiek w Beskidach da się pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na warunki pogodowe wyciągi pozamykane. Wczoraj także ogłoszono że "z uwagi na warunki pogodowe" odwołano sobotni Superoes w Miedzianej Górze. Co robić, kruca bomba, co robić? Szlag mnie już z ta pogodą trafi. :smile:

Może w świętokrzyskim cosik uruchomią na ten weekend. Dziś spadło ok. 10-15 cm śniegu. Temperatura też sprzyja , jest -5 stopni. Żeby tylko znów nie przyszło -25 stopni i "ze względu na warunki pogodowe....."

Co tam na tych "Azotach" w Krynicy koparka kopie?( patrz kamery) Kurcze, karnet mi sprzedali w grudniu, a w styczniu kopią na stoku! No i bądż tu spokojny!

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo to mi się podoba. Taki krajobraz może pozostać do połowy kwietnia spokojnie :wink: nie obraziłbym się

limanowa_ski.jpg

W weekend w pierwszej kolejności powinien ruszyć orczyk w Limanowej, wszystkie armaty pięknie sypią. :smile:Nie gorzej w Laskowej :smile::

laskowa.jpg

limanowa_ski.jpg.f04858ec46b0c076dce782420027b535.jpg

laskowa.jpg.581ed8f3dfda896993c5990b430c3aa1.jpg

Edytowane przez shuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Dziś na godzinkę zahaczyłem o górkę Szczęśliwicką w Warszawie.

Nic większego w Warszawie nie ma, więc cieszy również to :angel: http://wosir.waw.pl/stok

Warunki dobre, nie ma widocznego zielonego ani lodu, śniegu sporo

Niestety nie zrobiłem zdjęć - poprawię się będę w piątek od 10 rano :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...