Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Te długie to chyba biegowe ;) - zobacz jakie tam są przewyższenia.

Dla mnie ważne jest żeby ilość przechodziła w jakość a tendencja jest dokładnie odwrotna niestety. Inwestycje są ale są skierowane w dużej większości do krojenia nieświadomych lub ludzi uprawiających narciarstwo przypadkowo. Taka jest niestety rzeczywistość i nawet taki poroniony pomysł jak gondola jak gondola w Jurgowie tego nie zmieni. gdyby tereny były dostepne i otwarte dla inwestycji narciarskich to wszystko można by w moment połączyć siecią orczyków bo na górce gdzie zjazd ma 600 czy 700 metrów krzesło jest zbędne. Do tego parę krzeseł łączących poszczególne górki i starczy. Inny kierunek rozwoju to klasyczny przerost formy nad treścią. A treścią jest jazda.;)

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na tyczki na jedynkę na kotelnicy .... kiedyś się sam zdziwiłem i to okrutnie !!! :)

ps: popieram to co polskie więc kibicuje Bukowinie :)

ps: jadę jak "dzik po szyszkach" po Zakopcu za Nosal , Butorowy Wierch , Gubałówkę itd.... jak również na Szczyrk .... za wspaniałe Warunki i nic po za tym :)

najgorsze jest to , że Bukowina ma tylko Rusin-ski z 30 letnim rozlatującym się krzesłem .Bez tego nie istnieje , dlatego usilnie chce się połaczyć z Kotelnicą. Po drugie ani złotówki Kotelnica nie dostała od gminy .Są to tylko prywatne i unijne pieniądze samo zagospodarowane przez właścicieli .Tak że słowo "władanie " jest chyba nie na miejscu W tej chwili Jurgów , Czarna Góra i Białka Tatrzańska wyprzedzają o lata świetlne Bukowine , która tylko korzysta z podatków 'poddanych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świętokrzyskim aktualnie -2'c, cały dzień padał zamarzający deszcz, teraz deszcz ze śniegiem. Na kamerkach widzę, że Tumlin http://tumlinsportski.pl/pl/kamera_on-line/ zaczął śnieżyć, a z ostatnich śnieżeń nawet sporo śniegu zostało im na stoku, więc przy zapowiadanych mrozach myślę, że za kilka dni jako pierwsi otworzą sezon.

To co, może małe świetokrzyskie zgromadzenie zrobimy na spóżniony start sezonu? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, może małe świetokrzyskie zgromadzenie zrobimy na spóżniony start sezonu? :smile:

Chłopaki dobrze stoki przygotujcie :wink: a jak wrócę z Dolomitów to chętnie ponartuję z Wami w świętokrzyskich okolicznościach przyrody :happy:

No i z Hucu trzeba się spotkać i mu nawrzucać, że przewidział zimę dopiero na swój powrót z Morza... Wiedźma jedna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Te długie to chyba biegowe ;) - zobacz jakie tam są przewyższenia.

Dla mnie ważne jest żeby ilość przechodziła w jakość a tendencja jest dokładnie odwrotna niestety. Inwestycje są ale są skierowane w dużej większości do krojenia nieświadomych lub ludzi uprawiających narciarstwo przypadkowo. Taka jest niestety rzeczywistość i nawet taki poroniony pomysł jak gondola jak gondola w Jurgowie tego nie zmieni. gdyby tereny były dostepne i otwarte dla inwestycji narciarskich to wszystko można by w moment połączyć siecią orczyków bo na górce gdzie zjazd ma 600 czy 700 metrów krzesło jest zbędne. Do tego parę krzeseł łączących poszczególne górki i starczy. Inny kierunek rozwoju to klasyczny przerost formy nad treścią. A treścią jest jazda.;)

Pozdrowienia

teraz orczyki buduje się dla dzieci/szkolenia lub czasami na lodowcach - reszta to gondole i krzesła takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to , że Bukowina ma tylko Rusin-ski z 30 letnim rozlatującym się krzesłem .Bez tego nie istnieje , dlatego usilnie chce się połaczyć z Kotelnicą. Po drugie ani złotówki Kotelnica nie dostała od gminy .Są to tylko prywatne i unijne pieniądze samo zagospodarowane przez właścicieli .Tak że słowo "władanie " jest chyba nie na miejscu W tej chwili Jurgów , Czarna Góra i Białka Tatrzańska wyprzedzają o lata świetlne Bukowine , która tylko korzysta z podatków 'poddanych".

Przejawiasz zdecydowanie patriotyzm lokalny !!! :laughing:

Jurgów dostał , Rusin dostał , Bania.... , a Kotelnica najwięcej i inni mniejsi również - i dobrze ja się z tego cieszę , mam gdzie pojeździć jak My Wszyscy !!!

Jak by tego nie nazwać "władanie" "administracja" to i tak to najbardziej prężnie rozwijający się okręg narciarski w Polsce i to dzięki Gminie !!! (pomijam fakt prężnie działającego biznesu lokalnego) bez "pomocy" Gminy nie da się ..... uzyskać takich dotacji .... patrzysz na to wszystko przez pryzmat "patriotyzmu lokalnego " ale taka jest prawda.....

to że 10 lat temu nie było tam (białka) nic, sory orczyk ... a ilość " właścicieli Kotelnicy była bardzo długa długa .... to jedno ale patrząc na Ski Amade i ich ponad 800 km tras .... trzeba od czegoś zacząć :) Powodzenia dla Tatry Ski !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Odniosłem się do postu Jodka o Rusinie ale to jest ogólna tendencja, którą można zauważyć w wielu miejscach niestety.

Pozdr

Pokaż drogi Mitku mapę w jaki sposób postawiony będzie wyciąg Na Rusińskim Wierchu, bo piszesz, jakbyś wiedział, że ten wyciąg stanie obok obecnej 4-os krzeska. No chyba, że sobie tak bredzisz dla samego pisania nie znając żadnych faktów.

Oprócz kolei które tu wymieniliście w planach jest połączenie Kotelnicy i Rusińskiego Wierchu - więcej połączeń nikt na razie nie planuje.

Ale do tego będzie potrzebny kolejny wyciąg z Wysokiego Wierchu w okolice Kaniowskiego Potoku.

Nowa kolej na Rusińskim Wierchu będzie oddana razem z trasą o szerokości 200 metrów - mało? Obecna w najwęższym miejscu ma 100 metrów.

Jeśli w przyszłym roku wybudują 2 kolejne krzesełka w Białce, a obecna frekwencja raczej na to wskazuje, to zrobi się trochę luźniej.

Potem jeszcze jedna i razem z Rusińskim zrobi się spory obszar, więc te tłumy się powinny rozłożyć. A oprócz tego inne staje się rozwijają i łączą jak Poronin z Harendą i wspomniany wcześniej Jurgów.

Więcej wyciągów w tej okolicy raczej nie będą budować, choć nie wiadomo jak to się potoczy. Myślę, że następnym etapem będzie budowa stacji na górze Kurasówka w gminie Łapsze Niżne - ale z racji dużej ilości wycinki (koszty wylesienia) ten projekt na razie nie jest realizowany.

Tutaj więcej informacji: http://www.lapszenizne.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1596

to że 10 lat temu nie było tam (białka) nic, sory orczyk ... a ilość " właścicieli Kotelnicy była bardzo długa długa .... to jedno ale patrząc na Ski Amade i ich ponad 800 km tras .... trzeba od czegoś zacząć :) Powodzenia dla Tatry Ski !!!

Pierwsza kolej 3 osobowa ruszyła dokładnie 8 grudnia 2001, a więc 12 lat temu, razem z nią 2 orczyki.

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że 10 lat temu nie było tam (białka) nic, sory orczyk ... a ilość " właścicieli Kotelnicy była bardzo długa długa .... to jedno ale patrząc na Ski Amade i ich ponad 800 km tras .... trzeba od czegoś zacząć :) Powodzenia dla Tatry Ski !!!

Pierwsza kolej 3 osobowa ruszyła dokładnie 8 grudnia 2001, a więc 12 lat temu, razem z nią 2 orczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż drogi Mitku mapę w jaki sposób postawiony będzie wyciąg Na Rusińskim Wierchu, bo piszesz, jakbyś wiedział, że ten wyciąg stanie obok obecnej 4-os krzeska. No chyba, że sobie tak bredzisz dla samego pisania nie znając żadnych faktów.

Oprócz kolei które tu wymieniliście w planach jest połączenie Kotelnicy i Rusińskiego Wierchu - więcej połączeń nikt na razie nie planuje.

Ale do tego będzie potrzebny kolejny wyciąg z Wysokiego Wierchu w okolice Kaniowskiego Potoku.

Nowa kolej na Rusińskim Wierchu będzie oddana razem z trasą o szerokości 200 metrów - mało? Obecna w najwęższym miejscu ma 100 metrów.

Jeśli w przyszłym roku wybudują 2 kolejne krzesełka w Białce, a obecna frekwencja raczej na to wskazuje, to zrobi się trochę luźniej.

Potem jeszcze jedna i razem z Rusińskim zrobi się spory obszar, więc te tłumy się powinny rozłożyć. A oprócz tego inne staje się rozwijają i łączą jak Poronin z Harendą i wspomniany wcześniej Jurgów.

Więcej wyciągów w tej okolicy raczej nie będą budować, choć nie wiadomo jak to się potoczy. Myślę, że następnym etapem będzie budowa stacji na górze Kurasówka w gminie Łapsze Niżne - ale z racji dużej ilości wycinki (koszty wylesienia) ten projekt na razie nie jest realizowany.

Tutaj więcej informacji: http://www.lapszenizne.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1596

Pierwsza kolej 3 osobowa ruszyła dokładnie 8 grudnia 2001, a więc 12 lat temu, razem z nią 2 orczyki.

jest jeszcze opcja , tylko dość odległa w czasie , można jeszcze w stronę Gronia od Białki porobić koleje .W zachodnią strone Kotelnicy , górki krótsze , ale bardziej strome , ale wszystko zależy od ludzi .

Edytowane przez fibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja , tylko dość odległa w czasie , można jeszcze w stronę Gronia od Białki porobić koleje .W zachodnią strone Kotelnicy , górki krótsze , ale bardziej strome , ale wszystko zależy od ludzi .

Od ludzi z białki słyszałem, że tam jest problem z lasem na czubku oraz karczmą ? i infrastrukturą ;/ jak to przenieść ? i że to są plany na następny czas.... po realizacji dotacji otrzymanej z uni na 2014 czyli realnie nie wcześniej niż 2016/17/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jest wątek o warunkach narciarskich czy też o nowych inwestycjach bo już się pogubiłem:confused::

no tak , jako że w tej chwili warunków narciarskich brak :mad:: , to trzeba się przynjmniej nakręcić pozytywie jakie to nas nowe atrakcje czekają w przyszłości :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ludzi z białki słyszałem, że tam jest problem z lasem na czubku oraz karczmą ? i infrastrukturą ;/ jak to przenieść ? i że to są plany na następny czas.... po realizacji dotacji otrzymanej z uni na 2014 czyli realnie nie wcześniej niż 2016/17/

dokładnie , mieszkańcy Gronia , bardziej jeszcze są przywiązani do "gazdowania na polu" i jeszcze nie dorośli mówiąc jasno do turystyki .Paru jest takich ludzi , coś na wzór Byrcyna , że nie dadzą i koniec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy połączą Kotelnicę z Kaniówką? czy jest w ogóle taki plan?

jak już wcześniej napisałem będą dwie koleje do roku 2015 , później zostanie zrobić łącznik z Wysokiego Wierchu , na Kaniowski Wierch , czyli do wyciągu Kaniówka .Terminu wykonania tego łącznika na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem .Jako w tajemniczony postaram się szybko dowiedzieć ....Telefon do sołtysa i już wiadomości są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak , jako że w tej chwili warunków narciarskich brak :mad:: , to trzeba się przynjmniej nakręcić pozytywie jakie to nas nowe atrakcje czekają w przyszłości :biggrin:

piszcie ile chcecie na temat tych inwestycji chociażby tutaj :

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/9057-Polska-nowe-inwestycje?p=185394&highlight=nowe+inwestycje#post185394

ale nie zaśmiecajcie wątku , bo za chwilę ktoś zacznie tu doradzać jakie narty kupić albo gdzie wygrzać buty w Warszawie i zrobi się "bigosik" :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadać. Wcale w Białce nie jest za dużo wyciągów, (no może poza 6so kanapą). Tłumy robią się z powodu dużej ilości ludzi a nie wyciągów. A ludzi jest tyle BO SĄ NAJLEPSI w Polsce. A jak ktoś nie wieży to proszę sprawdzić gdzie mogliśmy pojeździć od początku sezony do tej pory - cały czas. I tak co roku od 10 lat. I chociaż osobiście nie przepadam za Białką to muszę schylić czoło za ich biznes. A że białka nie będzie alpami - no sorry - a co będzie? Pilsko z ich przepychanką z ekologami albo szczyrk z wiecznym obiecywaniem albo wierchomla/jaworzyna bez śnieżenia nie wiadomo czemu?

Mam wrażenie że Białka jest jedyną miejscowością w Polsce gdzie jest jakiś plan i jest on realizowany. Jeszcze 10 lat temu było tam DWIE restauracje JEDNA wypożyczalnia i JEDEN bar dla miejscowych, o kwaterach z wspólnym kiblem na piętro nie wspomnę. A teraz...

Nie czepiajmy się Białki tylko raczej Korbielowa, Wierchomli, Jaworzyny, Żywca, Karpacza bo oni swoje talenty zakopali AMEN.

P.S. Aklim ma racje- sorry za zaśmiecenie. Jak się da to proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce :)

Edytowane przez McKaczka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku, jak sie maja Twoje przewidywania do tej prognozy http://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X105/istebna.html?cityID=48X105 , bo jesli by sie to potwierdzilo to bylo by super :D

Wstawiłem post z moimi planami narciarskimi. http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/17945-Polska-warunki-narciarskie-2013-2014?p=186322&highlight=#post186322 Piszemy o inwestycjach w Kaniówce , Jurgowie czy innych ,,Kotelnicach'' to nie wiem czy o pogodzie wolno:confused:: Czas przyszykować narty i za kilka dni na stok.Tu dla Szczyrku : http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5230&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka rzeczywiście jest najlepsza (http://podroze.onet.pl/narty/raport-onet-najlepsze-osrodki-narciarskie-w-polsce-2014/c93lf).

Co do wymienionych powyżej (McKaczka) ośrodków narciarskich, to może nie do końca racja we wszystkich przypadkach.

Np. Jaworzyna, to wg. mnie nr 2. Podobno planują w najbliższym czasie budowę nowej trasy do Jastrzębika. Fakt, w chwili obecnej jeździ u nich tylko 650 m orczyk (wobec 7 kolei w Białce), ale...

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla to w jeden z dwóch największych, czynnych w tej chwili kompleksów narciarskich w Polsce. W godzinach: 9.00 – 17.00 czynne są: 4- osobowa kolej krzesełkowa Wierchomla 1 (1600 m długości, 300 m różnicy wzniesień), szybka, wyprzęgana kolej krzesełkowa Szczawnik 1 (od strony Muszyny) o długości 1525 m i wyciąg szkoleniowy dla początkujących "Stonoga". W Dwóch Dolinach udostępnione są już od ponad miesiąca 2 najdłuższe, czynne obecnie trasy zjazdowe w kraju! Obie o blisko 2 km długości! (to z ich strony: wierchomla.com.pl).

Co prawda trasa w Wierchomli dogorywa, za to lepiej jest w Szczawniku (Muszyna). Ale i tak CAŁE POŁUDNIE szykuje się od najbliższej nocy do zmasowanego naśnieżania.

Jutro obudzimy się w nowym, wspanialszym, białym i mroźnym świecie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...