Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja - warunki narciarskie 2013/2014


andy-w

Rekomendowane odpowiedzi

Ski Park Oravice

Witam

Był ktoś tam w ostatnich dniach. Jak wygląda stan tras, które są czynne ? Bo z ich kamerek to specjalnie nic się nie da dowiedzieć :rolleyes:: Ale na bezrybiu i rak ryba więc myślę o sobotnim wyjeździe rodzinno-rekreacyjnym tj. trochę nart+baseny. Mają tam jakiś karnet łączony za 25 euro podobno 4,5h jazdy i 4,5h basenów, korzystał ktoś z tego?

Pozdrawiam Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałeś mniej standardowa, to myślałem, że jest jakiś bliższy przejazd bokiem Zdiaru.

Z KRK jednak lepiej przez Czorsztyn do Jezerska

Natomiast jak sprawdzam to z Zdiaru, to i tak nie ma różnicy w długości pomiędzy ta trasą co podałeś a przez Slovenska Ves.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów odwiedziłem Bachledovą. Po drodze od Zdziaru bardzo mgliście, niestety w Bachledovej i Jezersku też.

Warunki bardzo dobre, przeszkadzała tylko słaba widoczność i silny wiatr. Koło 10 się wypogodziło i dało się pojeździć.

Ludzi niewiele, trasy fajne, nic tylko śmigać :wink:.

image.jpg

image.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HejPonieważ wczoraj popełniłem mały błąd postanowiłem dzisiaj odreagować - nikt nie chciał mnie zabrać w Alpy to postanowiłem odwiedzić bliższych sąsiadów.Padło na Oravice. Przejazd bez problemów trasa standard przez Korbielów, Namestovo, Tvrdosin, Trstena, Vitanova przy okazji zobaczyłem jak wyglądają warunki w Vitanowej - powiem tak gdyby nie mgła która tam wisiała o 10:30 jak podjechaliśmy to pewnie bym tam jeździł. Naśnieżona i wyratrakowana pod krzesłem i na parkingu z 10 aut :eek: ale wszystko we mgle i decyzja żeby zobaczyć jak na Oravicach. 5 min jazdy - drogi czyste i suche - przebieramy buty i na stok, karnet na 4 godz. i pierwszy wyjazd :smile: i od razu banan na twarzy ponieważ mimo temp. na plus śnieg fajny , szybki zupełnie inny niż wczoraj w Wiśle. Jak podjechaliśmy na parking to tak zapełniony w 50% - dużo naszych rodaków ale były też tablice z Rosji i Rumunii.Poniżej zdjęcia dlaczego było tak fajnie:

20140208709.jpg

20140208711.jpg

20140208712.jpg

20140208713.jpg

20140208715.jpg

20140208716.jpg

i co najważniejsze w takich warunkach dało się jeździć od 11-tej do 15-tej kolejek do krzesła brak, tłoku na stoku też brak - karnet 4 godz. z przerwą na małe co nie co:

20140208720.jpg

Marcin też wolę to od czekolady :applause: chciaż czekoladą nie pogardzę :biggrin:I zdjęcie stoku o 15-tej.

20140208721.jpg

Podsumowując - bardzo udany wyjazd, myślę że jak ktoś przyjechał na 9-tą to miał Mega Warunki :smile:- cokolwiek to znaczy. Później tez było super - taka jarna łyzowaczka :biggrin:Mogę polecić: mało ludzi dużo jazdy :smile:Z kronikarskiego obowiązku czynna główna trasa i ta po prawej.w Vitanowej tylko jedna trasa ale ludzi jeszcze mniej :biggrin:Pozdr. Torres

20140208709.jpg.0cea8255745dd8bbe3df11d1bb3854b9.jpg

20140208711.jpg.8f4a8026f2820ea7d0880704482b7865.jpg

20140208712.jpg.3dd2fc4e83e02cd8bfb45d1431091fe1.jpg

20140208713.jpg.aa68137d644e340eb43f0f12ce03199d.jpg

20140208715.jpg.40775c13976a074cc2e53511100e8f42.jpg

20140208716.jpg.05d20da33949854347d6e459bede6ef1.jpg

20140208720.jpg.7f696aaa00588be5c30ec8805c386426.jpg

20140208721.jpg.2e024a4713a4731bd16e2522d918c8a5.jpg

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości czemu nie brałeś karnetu 4,5 jazdy i 4,5 godz termy :rolleyes::

Marcin z prostej przyczyny na 18 musiałem być z powrotem w domu. Prawdę mówiąc to się mocno zastanawiałem czy nie zawrócić na Vitanovą tam był jaszcze "sztruks" i chyba z 10 aut z tego pewnie ze 3 od obsługi. Na Vitanowej są także karnety 2,3 godz. a na Oravicach wybór 4 godz. albo całodniowy albo właśnie 4,5 godz. narty i 4,5 godz. baseny - moim zdaniem bardzo fajna opcja. Gdybym miał możliwość zostać na niedzielę to bym się nie zastanawiał tylko brał narty+baseny, chociaż te baseny to jak dla mnie 1,5 godz. do 2 to max.

Jak jedziesz z całą rodziną to te baseny są ok. Ale jak wiesz tam obok są także zwykłe 2 baseny z gorącą wodą chyba 36*C i 38*C - wstęp 5 euro bez limitu czasowego do tego masaż i następnego dnia jesteś jak Hermann Maier :biggrin::biggrin:

Pozdr.Torres

P.S- tak w ogóle to żałuję że nie pojechałem na Oravice piątek i sobota bo warunki do jazdy nieporównywalne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Słowacji od 5 lat (kiedyś byłem wierny Polsce: Pilsko, Skrzyczne itd... ) Od 3 lat korzystam z GOPASSA kiedyś TATRYPASS rewelacyjna sprawa oczywiście trzeba czytać ze zrozumieniem czym jest GOPASS!

To Twój identyfikator jednoosobowy o Twoich i TYLKO TWOICH!!! zamówieniach. Ja dzięki temu systemowi za 280 euro jeżdżę na wskazanych 7 ośrodkach tyle ile tylko czas mi pozwala jest to około 30 - 35 dni na sezon co łatwo wyliczyć za ile wychodzi 1 dzień!!! chciałbym za tyle jeździć w Polsce! na Tatrolandię mam wejście za 70 jurków na cały sezon!!! do końca kwietnia!!! (już skorzystałem 20 wejść!)

Wiem Polak to taki stwór że kocha narzekać!

1. Według strony internetowej GOPASS całosezonowy kosztuje 390 EUR - https://www.gopass.sk/PL/produkty

2. Gratuluję 35 dni w sezonie na nartach. Ale żeby 35 dni spędzać co roku w tych kilku małych ośrodkach???? (Ja wiem, że Chopok, ale on jest duży tylko w porównaniu z ośrodkami Słowackimi lub Polskimi). Mam wielki sentyment do Słowacji, w Szczyrbskim i Smokovcu uczyłem się jeździć ale tego pojąć nie potrafię.

3. Albo zużywasz cały urlop w roku (ustawowy, ale może masz inaczej) albo jeździsz w weekendy, ale wtedy te ośrodki są zazwyczaj tłoczne. A ile dni w sezonie taki Chopok ma warunki i jednocześnie otwarte wszystkie trasy.....?

4. Nawet uwzględniając te 390 EUR i dzieląc na 35 (35 dni na 120km tras porozrzycanych w 7 czy iluś miejscach!!!!!!!) dni w sezonie to należy pamiętać o kosztach dojazdów, kosztach noclegów i wyżywienia itp. podobnych do cen alpejskich -to mnie to nie przekonuje. 390 EUR to taka cena że się na pewno wie, że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki na Chopoku w niedziele rewelacyjne słoneczko trasy twarde wyratrakowane .W wyższych partiach trochę wiało i na niektórych trasach lód.Poniedziałek świeży opad śniegu szybko zrobiły się muldy.Czarna po stronie południowej to jeszcze czegoś takiego nie doświadczyłem po tym zjeździe stwierdziłem że nie umiem jeździć na nartach:)Dużo śniegu ogromne muldy zero przetarć.Wtorek strasznie padający deszcz i rezygnacja z jazdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ZAJ widzę że mało się orientujesz. SKIPASS kupujesz na przedsprzedaży w listopadzie-grudniu ze zniżką na ITIC albo ISIC (oczywiście jak się ma uprawnienia) i wtedy płacisz 280 jurków. Co do urlopu na szczęście nie każdy zasuwa na etacie... poza tyn są priorytety a dla mnie to NARTY poza tym na szczęście nie każdy jest z Wawy. Ja mam na Raczę 160km a na Chopka 255km :smile: i już Ci powiem jak jeździć ponad 30 dni: święta, sylwester itd to 8-10 dni (do świąt już miałem 4 :smile: ), ferie to 14 dni, weekendy luty, marzec, kwiecień (rok temu skończyłem sezon 27-28 kwietnia) :applause: to kolejne 20-24 dni. Zaloguj się na skiline.cc poszukaj mnie i zobaczysz.

Noclegi jako stały klient mam po 10 euro (i to studio) a żarełko z Polski :)

Co do tras na samym Chopoku masz ponad 45km a poza tym nieograniczony freeride na południu i północy (nawet w tym roku dawało się chwilami radę) . Piszesz o Szczyrbskim? nie wiem za bardzo o co chodzi? Czy Strbskie Pleso?

A poza tym to nikt nie musi wierzyć...

PS. w piątek znów jadę bo dziś na Chopku śnieżyca :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEFANIS masz rację i potwierdzam! też zjeździłem się na maxa... południe rewelacja no i czarna majstrovska wreszcie otwarta :) Na Chopoku dziś sypie cały dzień zresztą nie wiem czy znacie tą stronkę jak nie to polecam: webkamery.sk Duża ilość kamer z Chopoka, Strbskiego, Łomnickiego, Donowaly a nawet Rozembarok Patrzcie jak sypie i to na dole http://www.webkamery.sk/webkamera-live/66-biela-put-maxiland

zima.jpg

zima.jpg.b77c9eda249de7da9cbe76271754ecf2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, kilku ludzi znanych z tego, że są znani robi sobie sweet-fotki na fejsa... czym sie tu podniecać? :confused::

Nie chodzi mi o występy i "gwiazdy" tylko o to że będzie więcej ludzi wiesz przy okazji... itd a ja chciałem pojeździć a nie postać w kolejkach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...