Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja - warunki narciarskie 2013/2014


andy-w

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki marcinn wreszcie człowiek który umie zrozumieć człowieka :)

widzę że też jeździsz... mimo wiosny :) 21 dni!!! szacun!

i zawsze nie pytam czy jedziemy... tylko GDZIE JEDZIEMY na narty!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja Strbskim nie stałem w kolejkach nie dłużej jak... 2-3 minuty a z zasady pod bramki!

Pokaż mi taki ośrodek w Polsce!

A na Chopku... jak nie północ to południe i też pod bramki! :)

a sarkazm to sobie daruj! bez komentarza po prostu!

Zobacz ile mam postów,zaznaczam ,że ja sam nie wiem ,nie patrzę na to.

Ale 50% z nich to sarkazm. Tak już mam.

Sarkazm to nie jest obrażanie kogokolwiek.

Tak jak Tobie wolno wychwalać i być zadowolonym ze słowackiego dziadostwa.(dziadostwo to moja opinia).

Tak mnie też wolno tak to widzieć i odbierać,oraz pisać o tym jak ja to widzę.

Inaczej po prostu rozumiemy narciarstwo.

I to nam obu też wolno.

A to,że zapytałem do której grupy się zaliczasz?

Jasno nie wynikało czy pozdrawiasz optymistów czy "optymistów" (takich jak ja).No może źle zrozumiałem.

Pozdrawiam i baw się tam dobrze.

A ja myśle że kolega Jasiek ewolułuje w jedynie słusznym kierunku tongue.gif

Myślę Marcin,że nie.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile mam postów,zaznaczam ,że ja sam nie wiem ,nie patrzę na to.

Ale 50% z nich to sarkazm. Tak już mam.

Sarkazm to nie jest obrażanie kogokolwiek.

Tak jak Tobie wolno wychwalać i być zadowolonym ze słowackiego dziadostwa.(dziadostwo to moja opinia).

Tak mnie też wolno tak to widzieć i odbierać,oraz pisać o tym jak ja to widzę.

Inaczej po prostu rozumiemy narciarstwo.

I to nam obu też wolno.

A to,że zapytałem do której grupy się zaliczasz?

Jasno nie wynikało czy pozdrawiasz optymistów czy "optymistów" (takich jak ja).No może źle zrozumiałem.

Pozdrawiam i baw się tam dobrze.

A ja myśle że kolega Jasiek ewolułuje w jedynie słusznym kierunku :tongue:

Myślę Marcin,że nie.

Ale każdemu wolno wybrać to z czego jest zadowolony.

I każdy ma prawo to napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daymon

Jasiek - jakby Słowacy nie byli tacy pazerni na kasę to oddali by mi bez problemu te ukradzione 30 euro. Przecież ja zapłaciłem łącznie 90 euro za 2 jednodniowe skipassy dla 2 osób a za tą cenę to chyba spokojnie bym pojeździł w alpach z nieporównywalnie lepszymi trasami i widokami itp...

Lepiej uważajcie kupując coś na gopass bo polują tam na kasę tak samo jak polują ich policjanci...

Poniżej zamieszczam obrazek ukazujący jak kupowałem skipass dla żony. Wybiera się ośrodek i osobę dla której ma być skipass.

gopass_wybor.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo MB, ja się nie obrażam... po prostu cieszę się z tego że jeszcze jest gdzie jeździć i że mogę się wyszaleć... a tam mogę! freeride jest dozwolony a to kocham!

Wiem jedni lubią się wozić a inni jeździć na nartach... :) mam takich znajomych którzy z nart najbardziej lubią herbatę z rumem lub wino grzane... (ja wolę browar :) )

ale z Bielska na Strbskie masz rzut granatem... zaryzykuj! warto!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daymon czuję Twoje rozgoryczenie! jak Cię to pocieszy to pomimo że korzystam z tego systemu już od hohoho to...

w tym roku wykupiłem (przynajmniej myślałem że wykupiłem :( ) całosezonowy aquapass na tatrolandię... i okazało się że kliknąłem o 5 dni za wcześnie i... kupiłem ale na poprzedni okres czyli do 15 grudnia a nie od 15... i też nie uwzględnili reklamacji a więc pojechałem na Chopok i 3 dni tatrolandii za 65 jurków :(

niestety na kasę to wszyscy są pazerni

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo MB, ja się nie obrażam...

ale z Bielska na Strbskie masz rzut granatem... zaryzykuj! warto!

Cieszę się,że się nie obrażasz,bo nie to było moją intencją.

Gdybyś pokopał po forum to doczytałbyś się jak to byłem byliśmy na Strbskim z SB i piterem

byliśmy tam może jedną godzinę

i szybko odsprzedaliśmy skipasy

tak jak pisałem wcześniej

inaczej pojmujemy narciarstwo

pzdr MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego jeżdże troszkę tylko te 21 dni w większości w Alpach

Ostatnio odwiedziłem Słowacje i niestety byłem :sorrow:

Poczytaj http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18735-Tragiczny-Chopok-28.01-2.02.2014

Nie ważne gdzie ważne że :)

PS. a na Chopku też byłem w tym terminie... potwierdzam było do d...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana wybrałem się do Bachledovej. Jak zwykle jestem jednym z pierwszym na parkingu, ale to dobrze, jest czas na ogarnięcie się do jazdy.

Kupuję karnet na 4 godziny - 18e + 2e kaucja. Krzesło telepie się do góry jakieś 15 minut, ale i tak nie zamierzam więcej z niego korzystać.

Zjeżdżam na stronę Jezerska, gdzie stoi dość szybkie krzesło. Pierw zjeżdżam czerwono-niebieską do krzesła, potem katuję czerwono-czarną po drugiej stronie wyciągu. Ta druga trasa w końcu pozwoliła fajnie pojeździć na slalomkach :wink:.

Warunki świetne, przez cały czas od 9 do 13 jest lekko na minusie, nic nie puszcza. Ludzi malutko, trasy na prawdę fajne. Pod koniec dwa zjazdy wzdłuż starego krzesła długą niebieską, która jest baaardzo płaska.

Tradycyjnie kilka zdjęć:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

I po co jeździć na Chopok czy do Łomnicy? :rolleyes::

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana wybrałem się do Bachledovej. Jak zwykle jestem jednym z pierwszym na parkingu, ale to dobrze, jest czas na ogarnięcie się do jazdy.

Kupuję karnet na 4 godziny - 18e + 2e kaucja. Krzesło telepie się do góry jakieś 15 minut, ale i tak nie zamierzam więcej z niego korzystać.

Pozazdrościć, ja byłem w sobotę i musiałem się z powrotem ewakuować do nas, bo krzesła stały z powodu wiatru.

Po twojej relacji wszyscy tam przyjadą i już nie będzie tak fajnie:mad::

Wyjąłeś mi to z ust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć, ja byłem w sobotę i musiałem się z powrotem ewakuować do nas, bo krzesła stały z powodu wiatru.

Soma say that ... ;) po drugiej stronie krzesła działały.

Są tam dwie drogi. Jedna standardowa z googla i druga -w drugą stronę, za Strednicą w prawo- mniej standardowa, tej zimy przejezdna.

Nie zmienia to faktu, że tak tam po rpsotu bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soma say that ... ;) po drugiej stronie krzesła działały.

Są tam dwie drogi. Jedna standardowa z googla i druga -w drugą stronę, za Strednicą w prawo- mniej standardowa, tej zimy przejezdna.

Nie zmienia to faktu, że tak tam po rpsotu bywa...

Chodzi Ci o Jezersko?

Jeżeli tak to zrobił mnie w kasie w balona (byłem o 9:00 ) bo powiedział, że oba krzesła nie chodzą i może o 11:00 puszczą. Więc sobie dałem spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o Jezersko?

Jeżeli tak to zrobił mnie w kasie w balona (byłem o 9:00 ) bo powiedział, że oba krzesła nie chodzą i może o 11:00 puszczą. Więc sobie dałem spokój.

Tak, byłem w sobotę. Jechałem do Jezerska. Niestety nie pamiętam dokładnie godziny, gdzieś 9.30-10 na miejscu jechałem wyciągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otworzyłem sezon na Wielkie Raczy. Na 1-dniowy wypad wchodził w grę tylko ten ośrodek (reszta za daleko), a że w polskim Beskidzie działa na ogół po jednej trasie, to postanowiłem nadłożyć trochę kilometrów... i niestety pieniędzy - 28 euro za cały dzień jazdy (ok. 120 zł) - i to jedyna sensowna opcja, bo pół-dniowe kosztują prawie tyle samo (26E). Żeby było zabawniej, nie działa orczyk ani żadna trasa umożliwiająca przemieszczanie się między Dedovką a Lalikami, więc chcąc jeździć tu i tu, trzeba przespacerować się około 1 km grzbietem (w jedną stronę od biedy można zjechać). Pozostaje też przejazd autem, ale to kilkanaście km.Mimo wszystko wróciłem zadowolony. Warunki zgodnie z tym co podane na stronie - bardzo dobre. Pogoda w sam raz - słońce, na oko z +2 stopnie, śnieg odpowiednio twardy. W Dedovce czynne obydwie trasy (niebieska i czerwona), w Lalikach tylko czarno-czerwona, przez co ludzi bardzo mało. W Dedovce umiarkowanie - wchodzi się na bieżąco, ale siadają na ogół po 2 osoby na kanapie, więc na stoku też niezbyt tłoczno. Zwłaszcza na czerwonej, która prawie do końca była wystarczająco równa. W Lalikach, na długim wypłaszczeniu w środkowej części naśnieżony jest tylko pas o szerokości ok. 15m, ale ludzi mało, więc w niczym to nie przeszkadza. Całkowity brak śniegu poza trasami, a na tych nieczynnych może z 2-3 cm, czyli prawie nic.

laliky5.jpg

dedovka1.jpg

dedovka2.jpg

laliky1.jpg

laliky2.jpg

laliky3.jpg

laliky4.jpg

laliky5.jpg.426e593c7cb22d24da7d900d17870e0c.jpg

dedovka1.jpg.42b5e42aaabe295fa01119d452094a43.jpg

dedovka2.jpg.352632f0c5c6e1193cb01baea0090826.jpg

laliky1.jpg.4aae0f823b2ec93ad3bacc4e6ca4102b.jpg

laliky2.jpg.b272c30a3f5847e25a4dfff92888dc79.jpg

laliky3.jpg.6a7768fdaa103197038a12c2a63f3bc4.jpg

laliky4.jpg.6aaa85a3217c5a317bf5b9114bc8050b.jpg

Edytowane przez koliber
zdjęcia
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...