Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja - warunki narciarskie 2013/2014


andy-w

Rekomendowane odpowiedzi

W weekend kupowanie karnetu całodziennego to byłby masochizm.

3-4 godzinny wystarczy.

W obecnym czasie kiedy w zasadzie czynnych jest dosłownie kilka ośrodków w Beskidach i Tatrach

to zagęszczenie narciarzy na/m2 jest spore i trasy bardzo szybko sie degradują.

Wysoka temeperatura i narciarze robią swoje.

W tygodniu chyba można zaryzykowac całodzienny karnet.

I jeszcze jedna zasada: kto rano wstaje - sztruksik dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem kolano dość mocno spuchło,ale o dziwo nic nie bolało...

Dziś w końcu pojechałem na pogotowie po pracy,ale po krótkim badaniu dostałem jedynie zalecenie,żeby przez tydzień mało chodzić i nie obciążać nogi.Mam brać jedynie leki przeciwzapalne i robić zimne okłady.

Gdyby się pogorszyło,to oczywiście mam się udać do przychodni ortopedycznej,ale póki co chyba wszystko ok. :rolleyes::

Ale sezon narciarski raczej już mam zakończony,nie będzie jazdy w krótkich spodenkach... :frustrating: :sorrow:

Dziękuję Wam za zainteresowanie i życzenia. :)

Upadek.

Podczas ostatniego zjazdu zrobiło się trochę miejsca na ściance i chciałem trochę ostrzej pojechać.Niestety w zacienionym miejscu nie widziałem za bardzo po czym jadę i najechałem bardzo pechowo na wielki kopiec.Narty się rozjechały i wykręciło mi prawą nogę.Choć wszystko trwało chwilkę,to wrażenie są takie,że narta dość długo wypiąć się nie chciała.Mocny ból i... puściło wiązanie (w narcie).Sturlałem się jeszcze jakieś 50m... Leżałem dobre 5 min. na stoku i zwijałem się z bólu.Kiedy ten pierwszy atak przeszedł,wstałem,oceniłem straty,ubrałem narty i zjechałem na sam dół.Później jeszcze przez ok. 4 godz. chodziłem jak zdrów,ale wieczorem noga spuchnęła...

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś -nie daj Boże - ortezy potrzebował, to mam pełen zestaw w domu po ostatnich zimach. Kolano, kostka, bark, staw obojczykowo-barkowy...

Dzięki Michał! :)

Póki co kolano jest w pełni stabilne,tylko opuchlizna utrudnia ruchy.

Chodzę,choć kuśtykam,jeżdżę samochodem,pracuję,może nawet szybko wrócę do formy.Tylko pewnie słońce będzie szybsze od mojej kuracji... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja szczerze polecę Strbske Pleso, warunki bardzo dobre a i tłoku dużego nie ma (w Tatrzańskiej Łomnicy wg relacji "tubylców" dużo słabiej). Zanim wybrałem się na Słowację męczyłem się w Rytrze, Krynicy i Muszynie - bez powównania pod każdym względem na korzyść Pleso. Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja szczerze polecę Strbske Pleso, warunki bardzo dobre a i tłoku dużego nie ma (w Tatrzańskiej Łomnicy wg relacji "tubylców" dużo słabiej). Zanim wybrałem się na Słowację męczyłem się w Rytrze, Krynicy i Muszynie - bez powównania pod każdym względem na korzyść Pleso. Pozdrawiam.

Dzieki za info! Wybieram sie w ten weekend to Kezmarku i wlasnie zastanawiam sie co wybrac: Tatrzanska czy Strbskie Pleso.

Napisz please do ktorej godziny mniej, mniej wiecej mozna pojedzicic na Strbskim? Jak karnety? thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z Chopoka. Warunki jak co roku REWELACYJNE Chopok na wiosnę jest jedyny w swoim rodzaju! aaa i tu wyjaśnienie i informacja: jak piszę CHOPOK tzn. wysoko i stromo czyli szczytowe odcinki ewentualnie te co spadają do wysokości Prehiby. Nie mówimy teraz o odcinkach dla początkujących! Odcinek szczytowy 1 Pretakarskiej zawsze był czarny tak jak i Rovna hola - Lukowa!!! a jak zrobili kolej na szczyt to zrobiły się czerwone. Wjeżdżają tam początkujący z dziećmi a później płacz albo wypadki! to nie jest trasa rodzinna! Jak ktoś lubi Białkę to niech tam zostanie! A teraz dla NARCIARZY: Północ warunki rewelacyjne od rana do 15 twardo (od godziny 13 przesypy i mąka) najlepsze warunki na czarnej (utwardzana pod mistrzostwa) strefa freerid'owa od szczytu do Lukowej bardzo fajna, choć przejeżdżona ale w późniejszych godzinach lepiej jak na trasie. Radzę wstawać tak żeby na stoku być 8.30 to do 12 można się zjeździć na maxaPołudnie! (zawsze go kocham) ale niestety zaczyna puszczać! w sobotę było jeszcze OK w niedzielę już nie ratrakowali Vyhliadkowej (to ta czarna pod koleją) niestety wyszły skały i nie jest ciekawie ale pozostałe są super tylko miękko! Freeride polecam w kierunku Derese (szczególnie Zadne Derese) jest naprawdę OK nawet o 15 tylko zalecany softshell :sorrow: po prostu upał! Ludzi nie było za dużo jak na tak piękną słoneczną pogodę. A teraz kilka fotek:Rano Zahradki (dół)

zahradki1.jpg

zahradki2.jpg

Prehiba - Pretakarska (1)

prehiba.jpg

Lukowa - Pretakarska (1)

lukowa.jpg

Czarna - północ (majstrovska)

czarna.jpg

Południe (jak go nie kochać :applause: )

pol.jpg

Derese

derese.jpg

derese2.jpg

Północ freeride

free_polnoc.jpg

A to na deser :applause:

free.jpg

zahradki1.jpg.81c340f306019d8bcea17517b018a6c2.jpg

zahradki2.jpg.46e9afc4e0ff1752893c3e2e0ecf5a83.jpg

prehiba.jpg.bf27de8c89766b4254ebde1985c81356.jpg

lukowa.jpg.57d945a7f847477986bc8421592b55fb.jpg

czarna.jpg.895e3884d1d6d8aa9ffec4d13d194ec8.jpg

pol.jpg.82f74ce44a0d150ae4818956536c2140.jpg

derese.jpg.ef3ec9fb1b4e934f6f2e78ebcaf8421e.jpg

derese2.jpg.fbecadec71abc7ce11249d4344f3ad73.jpg

free_polnoc.jpg.bbd84e677296a2fe0d2f87d6dcc40f55.jpg

free.jpg.1713f6b2d612814cb92c0404364ab43e.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też ale ma być nie ciekawie... wiatr i śnieg :frown:: i jak zatrzymają Lukova to wiesz co będzie... :eek:

http://www.snow-forecast.com/resorts/Jasna-Chopok/6day/mid

http://www.yr.no/place/Slovakia/%C5%BDilina/%C3%9Adoln%C3%A1_Stanica_Jasn%C3%A1/long.html

Czytałem tu i ówdzie że ma coś koło 0,5 metra spaść - :eek: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/17945-Polska-warunki-narciarskie-2013-2014?p=193678&viewfull=1#post193678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tatrzańskiej jest mniej śniegu i jest cieplej niż w Pleso - to wiem z relacji Słowaków i dlatego zrezygnowałem z jazdy tam - choć miejscowości te łączy kolejka i przemieszczanie się między nimi nie jest dużym problemem. W Pleso spokojnie pojeździsz od 9 do 16 (o 16.30 odchodzi zdaje się ostatni darmowy bus spod ośrodka na parking oddalony ok. 1km). Karnet całodzienny to koszt 30 € + 2 € kaucji. Warto! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tatrzańskiej jest mniej śniegu i jest cieplej niż w Pleso - to wiem z relacji Słowaków i dlatego zrezygnowałem z jazdy tam - choć miejscowości te łączy kolejka i przemieszczanie się między nimi nie jest dużym problemem. W Pleso spokojnie pojeździsz od 9 do 16 (o 16.30 odchodzi zdaje się ostatni darmowy bus spod ośrodka na parking oddalony ok. 1km). Karnet całodzienny to koszt 30 € + 2 € kaucji. Warto! Pozdrawiam.

Dzieki za info! Wybieram sie w ten weekend to Kezmarku i wlasnie zastanawiam sie co wybrac: Tatrzanska czy Strbskie Pleso.

Napisz please do ktorej godziny mniej, mniej wiecej mozna pojedzicic na Strbskim? Jak karnety? thx

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...