Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy zaleją nas tanie 6os koleje od Tatrapomy/Tatralift?


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie http://www.tatralift.eu/home/#news można się zapoznać z najnowszym produktem słowackiej firmy Tatralift (dawna Tatrapoma) jakim jest wyprzęgana kolej krzesełkowa SLO6.Kanapy posiadają zakrywy i prezentują się całkiem ładnie. Prędkość kolei ma osiągać jak zwykle w wyprzęganych do 5 m/s.Swego czasu dość dużą karierę zrobiły w Polsce 4-osobowe koleje niewyprzęgane od Tatrapomy które można spotkać w wielu miejscach.Coś czuję że wraz ze wzrostem konkurencji i chęcią powiększenia zysków może nadchodzić na Polskich stokach era właśnie tych 6-os Tatralift, które zapewne będą miały atrakcyjną cenę na tle innych kolei na rynku...

lanovka.jpg

lanovka.jpg.91586f5e3b87c3a6edf510afbbe96572.jpg

Edytowane przez shuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi i Sowacy plastikowe osłony nazywają "bublinami". To słowo jest tak urocze, że propaguję gdzie mogę, by je zapożyczyć do j. polskiego! :smile: Czyli po prostu używać!TadekPS. Jeszcze jedna fotka z targów w Grenoble za http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=848

6-osobowa kanapa Tatralift.jpg

57da829677141_6-osobowakanapaTatralift.jpg.dbb89fed727f5b4c30dc5e1880d178a7.jpg

Edytowane przez Tadeusz T
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propo targów (nie wiem czy to te były co kolega wyżej napisał)

Słyszeliście o tej rewelacji? : Stok w dębowcu czerpie wodę z kranówki

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,13084096,Zabraklo_wody_w_kranach__bo_beda_sniezyc_stok.html

(TU miałem dać jakiś link z bielsko biała nasze miasto ale nie mogę go znaleść)

Ponoć jak śnieżą to na najwyższych piętrach w blokach wody brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o tej rewelacji? : Stok w dębowcu czerpie wodę z kranówki

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,13084096,Zabraklo_wody_w_kranach__bo_beda_sniezyc_stok.html

(TU miałem dać jakiś link z bielsko biała nasze miasto ale nie mogę go znaleść)

Ponoć jak śnieżą to na najwyższych piętrach w blokach wody brakuje

Nie no spoko jest. Bielsko to bardzo bogate miasto i u nas to nikogo nie dziwi już. Czysta woda w górach to ważna rzecz.

A to, że ośrodek jest położony na cudzych gruntach i trzeba płacić setki tysięcy PLN rocznie za dzierżawę z budżetu miasta to też spoko.

Bielsko bogate jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jak śnieżą to na najwyższych piętrach w blokach wody brakuje

To tylko głęboka teoria, bo zanim zapadnie decyzja na szczeblu administracyjnym to fala mrozów jest już na 2 końcu europy, tak więc nie śnieżą:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

zdecydowanie niech nas zalewają te krzesełka ,oby tylko było by po czym zjechać i jak @Mitek napisał nie stać w kolejce do zjazdu :)

OK ale jak nas zaleją wyciągi bez tras - a to już się dzieje bez bublinek - to będziemy stać, Jodku Drogi.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak klikniecie "opłaty za odlesienie" to bedzie wiadomo, dlaczego łatwiej postawić nawet funitela, niz poszerzyć trasy

Ja parę lat temu chciałem usunąć (w pracy) głóg który rósł przy budynku. Miał 12cm średnicy w punkcie "pomiarowym". Śmierdzi toto niemiłosiernie i w ogóle był jakiś taki pokraczny. Za zgodę urząd zażyczył sobie 6000zł:eek:

Stwierdziłem, że to bardzo ładne drzewo i świetnie komponuje się z budynkiem:wink:

Pozdrawiam

PS: na razie to zalewa nas woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę lat temu chciałem usunąć (w pracy) głóg który rósł przy budynku. Miał 12cm średnicy w punkcie "pomiarowym". Śmierdzi toto niemiłosiernie i w ogóle był jakiś taki pokraczny. Za zgodę urząd zażyczył sobie 6000zł:eek:

Stwierdziłem, że to bardzo ładne drzewo i świetnie komponuje się z budynkiem:wink:

Pozdrawiam

PS: na razie to zalewa nas woda.

Głóg chciałeś usunąć szkodniku?:shocked: Wiesz jakie z niego mozna zrobic wino? Pozbawić działkę głogu to jak kotu ogon obciąć!:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głóg chciałeś usunąć szkodniku?:shocked: Wiesz jakie z niego mozna zrobic wino? Pozbawić działkę głogu to jak kotu ogon obciąć!:smile:

No widzisz a ty tak narzekasz na urzędników. A oni uratowali jakże cenny okaz na działce:smile:

Na szczęście pracuję już w innym miejscu więc śmierdzi komu innemu. A na obecnej mam przepiękne modrzewie pod którymi trafiają się nawet maślaki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę lat temu chciałem usunąć (w pracy) głóg który rósł przy budynku. Miał 12cm średnicy w punkcie "pomiarowym". Śmierdzi toto niemiłosiernie i w ogóle był jakiś taki pokraczny. Za zgodę urząd zażyczył sobie 6000zł:eek:

Stwierdziłem, że to bardzo ładne drzewo i świetnie komponuje się z budynkiem:wink:

Pozdrawiam

PS: na razie to zalewa nas woda.

Zacznij go podlewać ON to problem sam się rozwiąże. Wtedy komisja uzna, że drzewo musi zostać wycięte.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na obecnej mam przepiękne modrzewie
Tiaaaa.... piękne... mnie sie podobaja...

P7318882.jpg

P7318823.jpg

P7318828.jpg

P7318854.jpg

PB239856.jpg

PB239850.jpg

Powiedz to jednak mojej zonie kiedy wygrzebuje te stosy igieł z kazdego miejsca w ogrodzie i domu... A poza tym drewno z głogu znacznie lepiej nadaje sie do wędzenia....:biggrin:

P7318882.jpg.d896587aa821e863721aa24a81824b90.jpg

P7318823.jpg.810f89a08d8ce4586a18cb9b11394097.jpg

P7318828.jpg.15a993e41e465e3c2a541138560597b0.jpg

P7318854.jpg.f9cce5a3f7db01042282e2ab03b2187b.jpg

PB239856.jpg.396824e2f829c8ea6f35b50c77b265f0.jpg

PB239850.jpg.ef15238e8b0ed1e58043a8007ec3dd1d.jpg

Edytowane przez mig12345
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Powiedz to jednak mojej zonie kiedy wygrzebuje te stosy igieł z kazdego miejsca na działce i domu...

Ale to przecież tylko raz w roku jesienią, a potem jest pięknie.....

....A poza tym drewno z głogu nieźle nadaje sie do wędzenia....

Szczególnie to podlane ON:wink:

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wniosek że taka instalacja będzie tania?

Ja osobiście nie przypuszczam żeby różnica w cenie była znacząca:rolleyes::

Choćby dlatego że ileś elementów takiej kolejki jest chronione patentami, np. ten klips co zapina się do liny, tera nie pamiętam ale to chyba wynalazek Doppelmayra i wszyscy z tego rozwiązania korzystają. Czyli za ileś rzeczy żeby móc je wdrożyć trzeba zapłacić, słupy muszą zamówić w tej samej fabryce co wszyscy i może się okazać że biorą na tyle mało że nie wynegocjują lepszej ceny.

Tak że może być tak że nie będą w stanie przeskoczyć ceny proponowanej przez potentatów w tej branży:cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja osobiście nie przypuszczam żeby różnica w cenie była znacząca:rolleyes::...

No właśnie. To samo napisałem w poście nr 2. :happy:

...

Zresztą różnica w cenie na pewno nie będzie duża.

Ale jakaś konkurencja u poddostawców chyba jest.

Doppel i LST używają słupów stożkowych, Leitner, Poma, BMF i Tatralift walcowych. Podejrzewam że są różnych producentów.

Jeśli chodzi o mechanizm mocowania krzesełka do liny to Tatralift ma używać tego co BMF (cytat za www.lanovky.sk):

"Podobne ako BMF, aj Tatralift využíva úchyty licencované na základe patentu Felixa Wopfnera."

Czyli jest szansa, że kanapy Tatralift będą trochę, ale na pewno nie dużo, tańsze.

Tadek

Edytowane przez Tadeusz T
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...