Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Białka 15.12No i stało się - zimy nie ma więc melduję się w Białce :eek:O dziwo ludzi jest sporo rano :cheerful: Temperatura lekko na plusie ( ale w nocy zmroziło). Trasy zrobione ładnie i śnieg ok pod względem szybkości. Każdy wie jak jest w Białce, więc tylko wspomnę że dajemy do 16:15 wszystkimi możliwymi konfiguracjami. Po 14 się zluzowało i przymroziło. Zatem jazda dostarcza nam więcej przyjemności bo jest szybko i nie musimy aż tak zastanawiać się na kogo wjechać. :biggrin: Tak na poważnie mega udany dzień i dziesiątki zjazdów. To tak na szybko :biggrin:

DSC_1231.jpg

DSC_1232.jpg

DSC_1234.jpg

DSC_1235.jpg

DSC_1239.jpg

DSC_1231.jpg.9a1194b3037a7e8b155ba257e2f11acc.jpg

DSC_1232.jpg.92d1062e4057082e04140197dbfb27ea.jpg

DSC_1234.jpg.93538061d81399d14bad37a2425488fc.jpg

DSC_1235.jpg.9b70768d67da2f2bc637fcc8787f20aa.jpg

DSC_1239.jpg.a4dfab96e27f47daad0d8d65115d7515.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Soszów:

Nowa Osada się poddała,Złoty Groń tylko przy talerzyku,może jeszcze Biały Krzyż przetrwa,ale tam to tylko lekki rozruch...

Jakaś masakra!

Wykupiłem spontanicznie Sylwka na Złotym Groniu,a tu może się okazać,że nie będzie po co tam jechać...

Prognozy,póki co,kiepskie,zwłaszcza na ten tydzień.

Nic tylko się upić!

Szklanka może być do połowy pełno lub pusto.

Można i na to spojrzeć tak, brak zimy zimą to:

1 dłuższy sezon rowerowy

2 dłuższy sezon biegowy

3 truskawki będą w marcu

4 a w lutym mini i bikini

5 od września własne rizlingi

6 sucha szosa do soelden

7 mota nam szybciej eskę do żywca namota, a i słowaczkom łatwiej będzie jej przedłużkę od zwardonia pod czadcę machnąć / swoją drogą (nomem omen ) tam u nich jest coś mocno nie halo - pracują na budowie tej D3 na 2 zmiany 7 dni w tygodniu!; co tam u nich moherowych ni ma? w niedzielę? pracować?; co tam u nich pracownianych ni ma? po ćmoku? budować? toż miedwiedi, wilce i nietoperki spać ni mogą i wnerwione po wsiach się włóczą! /

8 wszystkie ośrodki w PL przejmie TMR i na jednym gogopasie będziem jeździli

jest tylko jedna obawa: żeby to nie było 7 takich chudych zim, bo nawet TMR się na infrastrukturę surfingowa przerzuci...

Nic tylko się upić! No to do dna! Pozdro A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sudetach ciągle działa: Czarna Góra (cały czas czynne 2km tras), Zieleniec (dwa krzesła chodzą i jakieś mniejsze wyciągi), Rzeczka (jeden orczyk w weekendy)

W Czechach Cerna Hora i Pec - działa po kilka wyciągów, w każdym 3-4 km tras

Z większych jeszcze Cervena Voda - Cenkovice - otwartych 3km tras

Tak że u nas można jeździć :wink:

Edytowane przez MarioJ
aktualizacja
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wygospodarowałem 2 godzinki na narty w Jurgowie ( karnet 2h -40 złotych ) i w końcu sezon uważam za rozpoczęty :smile: .

Co do warunków , to są zaskakująco dobre . Równo , twardo , brak minerałów i przetarć .Śnieg w całości sztuczny , mocno ubity , więc ostre krawędzie bardzo pomagają . Ja niestety narty wziąłem "jak stały" od minionego sezonu i trochę się ślizgałem :stupid: .Otwarta jest trasa wzdłuż orczyka , chodzi orczyk i to pierwsze krzesło patrząc od kas . Ludzi mało , jazda na bieżąco , a na stoku luzik .

Z ciekawostek - cena zupy gulaszowej w przystokowej restauracji 18,00 zł , czyli jest alpejsko:rolleyes::

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla spragnionych śniegu polecam wieczorki w Białce na tygodniu. Karnet 5h po 16tej - 50 zł. Ludzi bardzo bardzo mało, śniegu dużo na trasie (zero przetarć, zero kamieni).

Co prawda hulają trzy trasy z czego dwie to płaskacze, ale zawsze można pokręcić się w kółko na czerwonej w tym na muldach/odsypach.

Niezła nadreprezentacja skiturówców. Widać nie tylko Zakopane już passe, ale i Tatry :wink:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sudetach ciągle działa: Czarna Góra (cały czas czynne 2km tras), Zieleniec (dwa krzesła chodzą i jakieś mniejsze wyciągi), Rzeczka (jeden orczyk w weekendy)

W Czechach Cerna Hora i Pec - działa po kilka wyciągów, w każdym 3-4 km tras

Z większych jeszcze Cervena Voda - Cenkovice - otwartych 3km tras

Tak że u nas można jeździć :wink:

Jeszcze w Karkonoszach Szrenica 1,5 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę z okna jakieś światła na Fis-ie Skrzyczne, czyżby spadła temperatura, w aucie -0.

Za kilka dni przejściowe ochłodzenie oraz opady deszczu i śniegu http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5230&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 . Za krótko:mad::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek zimy nie będzie :frustrating:

Trza obrać jedyny słuszny kierunek,z tego co wiem coś Ci się szykuje :cheerful:

09.01-18.01.2015 Alta Valtellina ,hotel w Santa Caterina,karnet na Santa Caterina , Bormio i dwie mniejsze stacje.:smile:Teraz tam też średnio jest ,ale pojeździć się da.Wracając do Polski chciałbym jeszcze kilka razy gdzieś pośmigać . Jutro i w piątek na plusie to z tego nocnego naśnieżania mało co zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalny lodowiec- biały krzyż też odpalił armatę, dziś rano chwilami oprócz deszczu zacinało w BB deszczem ze śniegiem, zwykle w takich sytuacjach gdy w BB jest +2 , +3 na BK jest ujemnie, może tam rano trochę nasypało, teraz dośnieżą i choć tam w okolicy będzie śnieg. Pozdro A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Rohaczach (wiem to SK a nie PL, ale blisko) minus kilka stopni i ostro śnieżą. Dzisiaj spadło tam troszeczkę śniegu.

Jest nadzieja.

Andy,sorry ale jak to daleko od Zwardonia bo tam urzęduje od 29 grudnia i myslałem o WR albo :confused::

Ps.Znalazłem 2 godz,warto dla dzieciaków jak będzie śnieg :smile:

Edytowane przez marcinn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...