Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zieleniec Ski Arena


JC

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Nie używałem nigdy aplikacji z przejechanymi km  i jakoś nigdy tym kryterium się nie kierowałem przy wyborze ośrodka. Lubię oba te ośrodki jednak zdecydowanie częściej wybieram CG z uwagi na: dłuższe i trudniejsze trasy, mniejsze kolejki, ratrakowanie przed jazdą nocną,  tańszy nocleg tuz przy stoku,  lepszą pogode. Jednak jak w Zieleńcu są otwarte wszystkie trasy i możliwość przemieszxzania się pomiędzy nimi to jest ... rewelacyjnie🙂 Mi najbardziej odpowiada w kolejności: Gryglówka, Grapa, trasa przy Orlicy, czerwono- niebieskie przy Nartoramie. No i oczywiście jak działa orczyk W6 i te dwie niebiesko-czerwone przy nim oraz ten orczyk 'wojskowy".  Mieszko tez ciekawy z uwagi na ten przepiękny kościółek na środku trasy. Talerzyk M3 tuz obok też fajny. Przy pomarańczowej to raczej z rana ze 2-3 razy bo tam się zawsze robi kolejka.  Diament też omijam, krótki i płaski.

Racja, Zielu jest fajny, jak działają łączniki tras. Miałem dziś koncepcję żeby uderzyć z pomarańczowego Winterpola, wzdłuż wyłączonego orczyka, żeby dojechać do Nartoramy.

Lecz brak pewności stanu łącznika i troska o ślizgi spowodowały upadek koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się Ski bus płatny (10zł) z Lasówki ( jest tam spora baza noclegowa dużo tańsza niz w samym Zieleńcu) 

‍Dodatkowo uruchomiony zostaje także specjalny Ski-bus z Lasówki (od 25 grudnia aż do 1 marca), którego trasa i harmonogram są następujące: ‍
Lasówka na Pograniczu: 8:42 - 13:42 - 17:42
Lasówka Kościół: 8:43 - 13:43 - 17:43
Lasówka Skrzyżowanie Białej Drogi: 8:44 - 13:44 - 17:44
Lasówka przy drodze między domkami Orlica a Jagodowy: 8:46 - 13:46 - 17:46
Powrót z Zieleńca do Lasówki:
Parking górny: 12:00 - 17:30 - 20:30
Winterpol: 12:02 - 17:32 - 20:32
Parking główny: 12:03 - 17:33 - 20:33
Nartorama: 12:04 - 17:34 - 20:34
Przejazd na trasie Lasówka - Zieleniec bądź Zieleniec lasówka to koszt 10 PLN / osoba.
 

FB_IMG_1766926776723.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zieleniec, 7.01.2026

Na otwarcie -10C i w tych granicach utrzymywała się temperatura przez cały dzień. Czynne wszystkie kanapy i większosć talerzyków, nawet ten wojskowy dzisiaj działał. Nie działa niestety łącznik z Winterpoolu na Nartorame. Najlepsze warunki śniegowe na Gryglówce,  Grapie, przy W3 Winterpoolu i Mieszko, słabiej przy W5 przy Orlicy, tam trochę przetarć na górze i w dolnej części, działają tam  w górnej części przez cały czas armatki, pruszyło też naturalnym w ciągu dnia. Przez pierwsze dwie  godziny słonecznie.  Nie dotarłem dzisiaj niestety do Nartoramy, za mało czasu, ale z rozmów z narciaciarzami  wynika że warunki tam są dobre, otwarte wszystkie 4 trasy i tranzyt do Masarykowej Chaty.  Frekwencja: Gryglówka, Grapa, W5, Mieszko, czynne talerzyki - całkowicie bez kolejek, tradycyjnie przy W3 największe, ale jak schodziłem koło 14.00 też do niej bez kolejek. Droga dojazdowa do Zieleńca czarna. Ogólnie warunki, jak dla mnie, świetne.

Winterpool W3 na otwarcie

20260107_083544.thumb.jpg.16c83f60b1943086f17f920320d65178.jpg

20260107_090544.thumb.jpg.6aacc777c5b6d8dfd7a803aa78e8311d.jpg

 

Gryglówka

20260107_090751.thumb.jpg.61f2f14560d98e3174e0c58972d4c92a.jpg

20260107_091025.thumb.jpg.da89c238f39741cb6d441a2652d3a679.jpg

 

GRAPA

20260107_095627.thumb.jpg.11c4d200052938c3d3682b7afdf1d009.jpg

 

20260107_095633.thumb.jpg.41ef88e0c2b0aa949dc513c2aa83db27.jpg

 

20260107_095750.thumb.jpg.542735017aa47dbf1e9f490f5cce6f05.jpg

Łączniki do W5 i Nartoramy (nie działa)

20260107_093617.thumb.jpg.7a649335266f2b1c64e3f5fc1e12a96e.jpg

20260107_100517.thumb.jpg.4a7978c7844a450250fa79f055b16c5a.jpg

 

W5 przy Schronisku Orlica

20260107_100833.thumb.jpg.043768618b7070f590fe7ea106a59b7b.jpg

 

20260107_101025.thumb.jpg.c4506015f81edd8d4a9a239771c9e029.jpg

20260107_101028.thumb.jpg.4a898a09d9f1768e012c039669a35276.jpg

 

20260107_102135.thumb.jpg.f93d518d2847d6f5ee7841c6f9b4fc6d.jpg

 

Mieszko

20260107_111818.thumb.jpg.6e156e1c47e6b322b81a8c5b7fdb70ab.jpg

 

Kolejka do Grapy i W3 koło 14.00

20260107_113922.thumb.jpg.67ed86ba9fba3d5c7de08d28c8ccba8c.jpg

20260107_113927.thumb.jpg.a45fd3f72bec6aa09f7b47f3a5574ce0.jpg

20260107_124052.thumb.jpg.b12276c5bdc0f797e9187c913be87843.jpg

 

  • Like 11
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleniec 8.01.2026

Króciutko: dzisiaj tylko Nartorama, na otwarcie -12C, słonecznie przez cały dzień. Czynne wszystkie trasy przy Nartoramie (oprócz tej "Na Krechę" bezpośrednio pod krzesełkami w górnej ich części, tam spore przetarcia). Działa łącznik do Masarykowej Chaty, ruszył rówież dzisiaj w końcu łącznik w drugą stronę do Winterpoolu. Warunki na czerwono-niebieskich Serpentynie i Alpinie i niebieskiej z Masarykowej bardzo dobre, tak samo przy Diamencie (Spacerową nie jechałem). 

20260108_090314.jpg

20260108_090746.jpg

20260108_093714.jpg

20260108_093751.jpg

20260108_095827.jpg

20260108_105228.jpg

20260108_105457.jpg

20260108_112154.jpg

  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michas222k napisał:

@ZdolnyŚlązakTen łącznik to jest dalej ta "wyrwirączka"? Stoi tam jakiś talerzyk ale nigdy nie widziałem aby to działało, nawet nie wiem czy to sprawne jest...

Wyrwirączki już nie ma. Tam jest talerzyk. Luty 2025 działał...

PSX_20260108_232951.thumb.jpg.cf61bab2e707cf5abfe4214d83fd8081.jpg

Pozdrawiam.

Edytowane przez marionen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michas222k napisał:

@ZdolnyŚlązakTen łącznik to jest dalej ta "wyrwirączka"? Stoi tam jakiś talerzyk ale nigdy nie widziałem aby to działało, nawet nie wiem czy to sprawne jest...

Tak jal pisze @marionen wyrwirączki już nie ma, jest talerzyk, działa faktycznie rzadko, dzisiaj ruszył pierwszy raz w tym sezonie. Jest jednak sporo śniegu poza trasami tak że można się też przemieszczać z Winterpoolu na Nartorame i odwrotnie ścieżkami przez las.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka uwaga, sieć Play od kilkunastu dni nie ma zasięgu w Zieleńcu (akurat z niej korzystam), nie przedłużyli ponoć umowy na korzystanie z nadajnika w Zieleńcu, nie działa tez internet mobilny, czasami tylko łapał  przy schronisku po czeskiej stronie Masarykowa Chata, tak że jezeli jedziecie z kimś i się rozdzielicie to robi się lekki problem ze skomunikowaniem który i mnie spotkał. 

Screenshot_20260109_122557_Facebook.jpg

  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2025 o 16:37, Michas222k napisał:

Twoja relacja z 3 dni potwierdza fakt, że Zieleniec to nie jest dobry ośrodek jak chce się pojeździć dużo km. Ciężko w tym ośrodku przejechać ponad 20 km w jeden dzień. Nie twierdzę że się nie da. @ZdolnyŚlązak ile jesteś wstanie tam przejechać kilometrów a ile w Czarnej? Ja święta bez śniegu więc i tak zazdroszczę🤪. Czekam na relacje z Czarnej😉

Nie używałem nigdy żadnej aplikacji narciarskiej, na FB Zieleńca taki screen mi wpadł z dzisiaj, tzn że ten gość przejechał w 1 dzień 33 km w Zieleńcu?  Chyba że coś źle to odczytuje

 

 

 

Screenshot_20260109_201138_Facebook.jpg

Edytowane przez ZdolnyŚlązak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Nie używałem nigdy żadnej aplikacji narciarskiej, na FB Zieleńca taki screen mi wpadł z dzisiaj, tzn że ten gość przejechał w 1 dzień 33 km w Zieleńcu?  Chyba że coś źle to odczytuje

 

 

 

Screenshot_20260109_201138_Facebook.jpg

Mój osobisty rekord to też ponad 30 km w Zieleńcu. Niestety zapisu brak, padł stary telefon. Było to 15.03.2020 r. Cała Europa się zamknęła przez covid 13.03.2020 r., a część Zieleńca udawała, ze ich zakazy nie obowiązują. Wynik zrobiony tylko na nartoramie przy garstce narciarzy na stoku (kanapa W5 jeszcze w ten dzień chyba działała). Cudowny dzień na nartach. Zdjęcia mi zostały.

IMAG0880.jpg

IMAG0870.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Nie używałem nigdy żadnej aplikacji narciarskiej, na FB Zieleńca taki screen mi wpadł z dzisiaj, tzn że ten gość przejechał w 1 dzień 33 km w Zieleńcu?  Chyba że coś źle to odczytuje

 

 

 

Screenshot_20260109_201138_Facebook.jpg

Zielu udostępnił niedawno swój ON w aplikacji Strava.

Marketingowo co jakiś czas podbijają bębenek, żeby zachęcić narciarzy do używania apki w ich ON.

Na tym konkretnym przykładzie wychodzi wyższość CG nad Zieleńcem:

- obie trasy przy pustym stoku

- obie zarejestrowane w aplikacji Strava

- Zieleniec: jazda 7 godz 11 min na okragło, dystans całkowity 57, 26km

- CG: jazda 6 godz 34 min, dystans całkowity 156,23km

image.thumb.png.b512eeb37596704f9c76bcb69bb91197.png

 

image.thumb.png.91844f9c5c6f4fb442f8958b150d010b.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michas222k napisał:

Mój osobisty rekord to też ponad 30 km w Zieleńcu. Niestety zapisu brak, padł stary telefon. Było to 15.03.2020 r. Cała Europa się zamknęła przez covid 13.03.2020 r., a część Zieleńca udawała, ze ich zakazy nie obowiązują. Wynik zrobiony tylko na nartoramie przy garstce narciarzy na stoku (kanapa W5 jeszcze w ten dzień chyba działała). Cudowny dzień na nartach. Zdjęcia mi zostały.

IMAG0880.jpg

IMAG0870.jpg

mój personal best jak niżej [72km w totalu, przez 4 godz 5 min]; mogło być jeszcze lepiej, bo trafiłem na mróz, w miarę pusty stok na nocnych jazdach na CG. tylko że pierwsze 30 min spędziłem na trasie D, gdzie zaliczyłem w tym czasie tylko dwa zjazdy [wolna kanapa Źmija]. Potem już tłukłem do upadłego trasę B.

na koniec jazd nogi bolo, wrzucam też parę fotek z tego nartowania z 02.03.2023:

4CDA5465-CF91-4039-A1BB-86EECA495196.jpe

image.png.b3108e74e0a189033ec0358b12aa0775.png

image.png.c83839ec49795359cb08d93b02f1695e.png

image.thumb.png.22856c1c7411e04aaa8d21e8a1c2503f.png

Edytowane przez grimson
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2026 o 16:36, Sławek Nikt napisał:

Pokaż Pan tę kolejkę w sobotę albo niedzielę 😀

Też się da bez kolejek, tylko nie wszędzie, sobota po 13.00 wszyscy jak zwykle gromadzą się przy W3, podczas gdy tuż obok przy Gryglówce czy Grapie bez kolejek ( a są tam naprawdę fajne trasy, z dość dużym nachyleniem w środkowej części)

Screenshot_20260110_134211_Chrome.thumb.jpg.6822416d267f95348959e29ee755fe1a.jpg

Screenshot_20260110_133858_Chrome.thumb.jpg.298c802422f851cfadd9359f6bc7a8b3.jpg

Screenshot_20260110_133819_Chrome.thumb.jpg.f906bff8b44c7c64852880b68d7bf5be.jpg

Screenshot_20260110_133834_Chrome.thumb.jpg.f5ca580c9a6166e8fb24ed24e4c1613f.jpg

 

W weekendy polecam też na Dolnym Ślasku małe stacje, można pojeżdzic całkowicie bez kolejek np w Przygórzu, Bolesławów Kamienica, Przełęcz Spalona, Bielice, w Lądku Zdroju widzę więcej narciarzy ale nie chodzi dzisiaj chyba orczyk i czerwona trasa przy nim, zdjęcia z kamer z teraz: 

Przygórze

Spalona

Lądek Zdrój i Bolesławów Kamienica ( stacje na wspólnym karnecie Ski Family)

Screenshot_20260110_132422_Chrome.thumb.jpg.eabcd88419cc42cce8d20ea0c519d4cb.jpg

Screenshot_20260110_133024_Chrome.thumb.jpg.d5f5d6f28157c784cba6d2f0b5aec1ab.jpg

Screenshot_20260110_132742_Chrome.thumb.jpg.77df2eabcd6c21a7b00ac7fa11ebd14e.jpg

Screenshot_20260110_132858_Chrome.thumb.jpg.90bd2174688f80e9deb4065b33dfea28.jpg

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...