Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Po prostu WOW


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Egzotyczna wyprawa polskich raiderów na nartach "po trzech wulkanach"...gdzie?

W Gruzji, Armenii i Iranie. Dwa razy ponad 5000 i raz ponad 4000 m npm.

Niezwykle pozytywny film, nie tylko narciarski :biggrin: Dla autorów wyprawy... SZACUNEK!

Autor filmu Maciek Barabasz napisał:

"W Kwietniu 2014 wyruszyliśmy w podróż, której celem było wyjście i zjechanie na nartach z trzech drzemiących wulkanów w Gruzji (Kazbek 5033m n.p.m.), Armenii (Aragac 4095m n.p.m.) oraz Iranie (Demawend 5610m n.p.m.) . W 4 osobowym składzie, przez 5 tygodni przeżylismy wiele przygód, spalismy w dziwnych miejscach, poznaliśmy kilku mechaników, oraz innych bardziej lub mniej przyjaznych lokalesów, lokalne kuchnie i zwyczaje. Największym sukcesem był zjazd z południowo-wschodniej ściany Kazbeku, który byl pierwszym takim polskm zjazdem i 3 w historii tej dwogi w ogóle."

[video=youtube;Bwk90_6IDoI]

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą Kazbek fajna góra do wejścia.

A jak ktoś lubi czytać hardcorowe relacje z podróży to polecam : http://paragonzpodrozy.pl/1386/wejscie-na-kazbek/

Kłuje po oczach, a zwłaszcza po rozumie. No ale jak ktoś by miał w planach Kazbek, to ma od ręki poradnik jak tego nie robić.

Parę lat temu czytałem opis z fotkami, jak gość (chyba z Krakowa) wlazł tam na górę ...z rowerem i zjechał :)

Nie mam czasu teraz ale powinno dać się wygooglać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu czytałem opis z fotkami, jak gość (chyba z Krakowa) wlazł tam na górę ...z rowerem i zjechał :)

Nie mam czasu teraz ale powinno dać się wygooglać :)

O ile sobie dobrze przypominam, to chyba w zeszłym roku, ktoś wlazł z rowerem, ale na Giewont! Ale potem nie zjechał z niego, tylko rower tam zaparkował. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I też nie moja,ale podziwiam. :)

Teraz,jak grasuje "państwo islamskie" w życiu tam bym się nie wybrał. Te sk... tylko czekają na taką okazję. :angry:

IMHO to jak postrzegamy Iran głównie zależy od funkcjonujących stereotypów. Mój dobry znajomy po podróży do Iranu - wspinał się tam - całkowicie zmienił podejście na lepsze. Jak zapytałem czy pojechałby raz jeszcze - powiedział że bez wahania, które towarzyszyło mu za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to jak postrzegamy Iran głównie zależy od funkcjonujących stereotypów. Mój dobry znajomy po podróży do Iranu - wspinał się tam - całkowicie zmienił podejście na lepsze. Jak zapytałem czy pojechałby raz jeszcze - powiedział że bez wahania, które towarzyszyło mu za pierwszym razem.

Dokładnie Iran to bardzo spokojny kraj i bez problemu można po nim podróżować samemu wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad (długie spodnie, zakryte ramiona) i nie spożywać swojego przemyconego alkoholu;) Można poznać wielu wspaniałych ludzi, którzy będą zapraszać Cię do domów i dzięki temu faktycznie poznasz ich kulturę oraz pozbędziesz się stereotypów panujących w szczególności wśród samozwańczych Sarmatów;)

Tak na marginesie to też spotkałem w tym roku tego psa z filmiku na Kazbeku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Iran to bardzo spokojny kraj i bez problemu można po nim podróżować samemu wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad (długie spodnie, zakryte ramiona) i nie spożywać swojego przemyconego alkoholu;) Można poznać wielu wspaniałych ludzi, którzy będą zapraszać Cię do domów i dzięki temu faktycznie poznasz ich kulturę oraz pozbędziesz się stereotypów panujących w szczególności wśród samozwańczych Sarmatów;)

Tak na marginesie to też spotkałem w tym roku tego psa z filmiku na Kazbeku :)

Kobiety również mogą swobodnie podróżować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiscie! Do czasu ograniczenia tej swobody.

Rada, jak nie lubicie swych kobiet wyślijcie je tam na wycieczkę. Z wypadem do Afganistanu lub Syrii.:smile:

Kolega Bumer z cyklu nie wiem, nie byłem to się wypowiem :happy: Porównywanie Afganistanu czy Syrii to Iranu to pomyłka, to obecnie całkiem inne kraje, w szczególności pod kątem bezpieczeństwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Isis grasuje w Syrii i Iraku (nie Iranie). W Iranie jest inny odłam islamu zwalczany przez isis. Ja byłem w Iranie 2 tygodnie i jest to bardzo bezpieczny kraj, oczywiście nie można zbliżać się do granic bo zdarzają się porwania. Na nartach byłem 2 dni tam ogólnie to infrastruktura jest stara ale stoki jak najbardziej fajne, zrobiłem to aby mieć odhaczone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...