Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Inwestycja TMR w Pilsko


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

A może czasem dlatego, że Polak najchętniej nic by ie zrobił ale jeździł merolem i miał willę w Magdalence..? To kwestia mentalności... Żeby wyjąć trzeba najpierw wsadzić. Mało to u nas firm z których wieje sandałem z masłem , ale mniemanie o sobie mają potężne...

Wszawobrodzi robią dokładnie to samo... kłapią dziobem a milkną kiedy daje się im papu. Cieszcie się, że za TMRem stoi potężny kapitał! Dolary, Jeny, a może nawet Szekele... Wadzi wam to..? Nie kumam. To jednak lepsze są stare kapiące smarem łorcyki z GATu..?? Przecież takie polskie były i kapały po zachodnich kurtkach polskim towotem.

Co mnie Q.a obchodzi kto moje pole orze..? Żyd, Japoniec, Rusek... rybka mi to.. jeśli dobrze orze, niech orze!

Widać Polak nie do końca wszystko potrafi, choć oczywiście są wyjątki!

Zamiast się cieszyć, ze będziecie mieć namiastkę alpejskiej infrastruktury pod nosem to narzekacie... ?

Tak bym to skwitował:

1920450_958487124166506_4003096472700613470_n.jpg?oh=538ae081cf720392026a7089ea4bd22a&oe=54F9575C&__gda__=1426608652_526fb71348c61c1f0aab6ffad05c4d49

"Niezależne..... Koń by się uśmiał tak, że mu wary na dupsko zawieje!

Banda sfrustrowanych szkodników, kołtuneria i ciemnogród."

Poziom wypowiedzi sięga rynsztoku...niestety...

Ponadto:

Każdy sądzi według siebie. Osoby bezideowe, skupione jedynie na pieniądzach i własnym czubku nosa nie mogą pojąć że ktoś może coś robić nie dla pieniędzy lub własnego interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu. Nie znamy wypowiadających sie, nie wiemy kim są, jaka maja narodowość, jaką wyznają, bądż nie wyznają, wiarę, kto ich i w jakich warunkach wychowywał?

Dla przykładu, jestem przekonany że Mostostal nie słuchał Radia Maryja w ogóle lub nie dłuzej niz 10 minut!!!!! Jego opinie pochodzą, no własnie, skąd? To jest klasyczny przykład ignorancji.

Słusznie zauważył jeden z kolegów, że nie zrozumie bezideowiec i zapatrzony na pieniądze i swój koniuszek nosa kogoś, dla kogo inne wartości są ważniejsze.

Nigdy bym sobie nie pozwolił na drwiny z ludzi którzy obchodzą np. szabas czy ramadan.

Natomiast gardzę młodym człowiekiem, który miał pretensje do swych nowobogackich rodziców, że na jego chrzestnego nie wzięli innego, jeszcze większego nowobogackiego znajomego! Odpowiedż ojca, nota bene syna komunistycznego notabla, brzmiała, " bo jak się rodziłeś to wujek był jeszcze biedny"!!!! Co z takich ludzi wyrośnie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja ma sens, ale faktycznie To Forum nie jest dobrym na to miejscem. Zaiste jest to kompletny OffTopic!

Bumer...

Miałem wątpliwą przyjemność pracować w zakładzie lakierniczym pewnego słuchacza i zapewniam Cię, że nie było to 10 minut. Pomijając kwestie czysto religijne do których nie mam absolutnie nic, bo to totalnie intymna sprawa każdego z nas, wiekowa tradycja itd.. Natomiast szkodnictwo polityczne, malkontenctwo, pomówienia, skala frustracji i jadu jakim ta rozgłośnia rzyga jest dla mnie (i na szczęście nie tylko dla mnie!) absolutnie nie do przyjęcia. Spiskowa teoria dziejów, wiecznie "palec od siebie", totalna negacja postępu, rozwoju, otwartości i przede wszystkim tolerancji (a przecież głosząca poniekąd miłość bliźniego - czyjego? Wybiórczo???), obwinianie o własne niepowodzenia, spowodowane najczęściej brakiem umiejętności, lenistwem a najczęściej peerelowskim roszczeniowym stosunkiem do państwa (bo z tego to wynika!) nie jest zdrowe. Wszystko to okraszone populizmem i kryte kołderką religii i "prawdziwego" patriotyzmu. Zrzucanie winy za polski bajzel przy wylocie do Katynia, na Tuska (bo jeszcze jestem w stanie zrozumieć doświadczone sowieckim reżimem starsze osoby pamiętające tamte czasy!) i PO .. nie no nie chce się nawet mówić...

Jad jad jad... Jak to się ma do głoszonej przez naszą religię miłości bliźniego...?? Szanuj bliźniego swego jak siebie samego... !

Wszystkiemu winni Żydzi, geje, lesbijki, Colargol to pedał, Bolek i Lolek geje.... Za to Sobecka i jej podobne kreatury są po prostu świetne. Pawłowicz ze swoimi poglądami też nie..? Żeby jeszcze kierował tym wszystkim ktoś pokroju św. Franciszka z Asyżu to miało jakieś nogi...

Ciekawe w kogo wierzy rydzyk skoro Żydzi to szambo... chyba, że ja czegoś nie wiem a Chrystus był Meksykaninem...

A już to co robi Qrdupel ze swoją świtą kompletnie do mnie nie przemawia i wg mnie jest jedynie próbą mydlenia oczu społeczeństwu, odwróceniem uwagi od rzeczy na prawdę ważnych. Nie twierdze przy tym, że PO ma monopol na wszystko i jest najwspanialszą rzeczą na świecie. Jestem jednak za absolutną wolnością, o którą walczyłem w czasach kiedy wielu z Was jeszcze nie było w planach. Tego będę się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą bezinteresowność widać po "imeprium" toruńskiego szkodnika.

Shuger, Chris_M, Zaruski, skąd Wy jeste... aaa no jasne, oczywiście....

0003NLGFFMWMGGUW-C116-F4.jpg

generalnie to Wisła dzieli nasz kraj na dwa, na wyjazd do teściów wypadałoby paszport przyszykować

zabór rosyjski zrobił swoje

całe szczęście, że z lewej strony Wisły

Edytowane przez jata_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że śnieg ma kolor pomarańczowy.. ;-) Niebieski to powódź... ;-)

Ale OK. zgoda co do jednego.

Każdy z nas ma swoje za pazurami i swoje poglądy. Nie dajmy się wkręcić w "politykę miłości" rodem z Wiejskiej.

Na bok swary, spory głupie... wszak i tak nas mają w [...]... ;-)

Twórzmy i łączmy!

Dzięki MB!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie Mostostal, to nie jest tak jak piszesz. Nie mam zamiaru ludzi dzielić ze względu na kolor skóry czy wiarę. Tylko na elementarne etyczne wartości (zwykła sprawiedliwość)

Widzisz miałem taką przyjemność rozmawiać z paroma inwestorami stacji narciarskich w Polsce i Oni opowiadali mi o swoich trudnościach jaką mękę przeszli, żeby zdobyć wszystkie pozwolenia. Prawie we wszystkich przypadkach trwało to siedem-osiem lat. Opowiadali mi o swojej gehennie z (Judaizmu Gehinom) jaką musieli przejść po wszystkich urzędach, wliczając w to także opinie wszawobrodych. Od samego początku inwestor z Istebnej miał schody, nie wiadomo do końca jak zakończy się uzyskanie pozwolenia użytkowania wyciągu na Buczynkę. Oczywiście można twierdzić, że jest głupi i nie wie jak to załatwiać? Można marudzić że jeździ Merolem. Interesuje mnie w tym wszystkim jeżeli udałoby się przejąć tą inwestycję przez TMR, czas załatwiania odpowiednich zgód i pozwoleń. Z tego co czytałem inwestor z Istebnej miał wielkie plany, także budowę gondoli na Miziową. Miał też dużo problemów z wszawobrodymi. Dla mnie narciarza też powinno być wszystko jedno, kto wybudował daną stację narciarską.

Chodzi mi jednakowoż o elementarne prawa sprawiedliwości oraz równy start dla wszystkich.

Niech budują wszyscy i jak najwięcej, Słowacy Austriacy czy Japończycy, ale na uczciwych i czytelnych warunkach dla wszystkich.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz miałem taką przyjemność rozmawiać z paroma inwestorami stacji narciarskich w Polsce i Oni opowiadali mi o swoich trudnościach jaką mękę przeszli, żeby zdobyć wszystkie pozwolenia. Prawie we wszystkich przypadkach trwało to siedem-osiem lat. Opowiadali mi o swojej gehennie z (Judaizmu Gehinom) jaką musieli przejść po wszystkich urzędach, wliczając w to także opinie wszawobrodych. Od samego początku inwestor z Istebnej miał schody, nie wiadomo do końca jak zakończy się uzyskanie pozwolenia użytkowania wyciągu na Buczynkę. Oczywiście można twierdzić, że jest głupi i nie wie jak to załatwiać? Można marudzić że jeździ Merolem. Interesuje mnie w tym wszystkim jeżeli udałoby się przejąć tą inwestycję przez TMR, czas załatwiania odpowiednich zgód i pozwoleń. Z tego co czytałem inwestor z Istebnej miał wielkie plany, także budowę gondoli na Miziową. Miał też dużo problemów z wszawobrodymi. Dla mnie narciarza też powinno być wszystko jedno, kto wybudował daną stację narciarską.

Chodzi mi jednakowoż o elementarne prawa sprawiedliwości oraz równy start dla wszystkich.

Niech budują wszyscy i jak najwięcej, Słowacy Austriacy czy Japończycy, ale na uczciwych i czytelnych warunkach dla wszystkich.

W TOKFM http://audycje.tokfm.pl/audycja/32 ciekawa rozmowa dwóch Radosławów. Wątek różnego traktowania inwestorów przez ekoterrorystów pojawia się w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to Wisła dzieli nasz kraj na dwa, na wyjazd do teściów wypadałoby paszport przyszykować

zabór rosyjski zrobił swoje

A w szkole nie uczyli Cię o zaborze austriackim?

Bo w czasach, gdy w zaborze pruskim Polak to była prymitywna siła robocza i "untermensch", to my mieliśmy swoich posłów w wiedeńskim parlamencie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w szkole nie uczyli Cię o zaborze austriackim?

Bo w czasach, gdy w zaborze pruskim Polak to była prymitywna siła robocza i "untermensch", to my mieliśmy swoich posłów w wiedeńskim parlamencie!

mysle, że w wolnych chwilach nalezałoby nieco dowiedzieć sie czegoś o tym strasznym zaborze.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Polscy_pos%C5%82owie_do_Reichstagu_w_Berlinie

Pozdrawiam M

Edytowane przez mig12345
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie podsumowanie zamknietego tematu "Inwestycja TMR w Pilsko"

Drogi Panie Mostostal, to nie jest tak jak piszesz. Nie mam zamiaru ludzi dzielić ze względu na kolor skóry czy wiarę. Tylko na elementarne etyczne wartości (zwykła sprawiedliwość)

Widzisz miałem taką przyjemność rozmawiać z paroma inwestorami stacji narciarskich w Polsce i Oni opowiadali mi o swoich trudnościach jaką mękę przeszli, żeby zdobyć wszystkie pozwolenia. Prawie we wszystkich przypadkach trwało to siedem-osiem lat. Opowiadali mi o swojej gehennie z (Judaizmu Gehinom) jaką musieli przejść po wszystkich urzędach, wliczając w to także opinie wszawobrodych. Od samego początku inwestor z Istebnej miał schody, nie wiadomo do końca jak zakończy się uzyskanie pozwolenia użytkowania wyciągu na Buczynkę. Oczywiście można twierdzić, że jest głupi i nie wie jak to załatwiać? Można marudzić że jeździ Merolem. Interesuje mnie w tym wszystkim jeżeli udałoby się przejąć tą inwestycję przez TMR, czas załatwiania odpowiednich zgód i pozwoleń. Z tego co czytałem inwestor z Istebnej miał wielkie plany, także budowę gondoli na Miziową. Miał też dużo problemów z wszawobrodymi. Dla mnie narciarza też powinno być wszystko jedno, kto wybudował daną stację narciarską.

Chodzi mi jednakowoż o elementarne prawa sprawiedliwości oraz równy start dla wszystkich.

Niech budują wszyscy i jak najwięcej, Słowacy Austriacy czy Japończycy, ale na uczciwych i czytelnych warunkach dla wszystkich.

Zgadzam się z Panem całkowicie! Witz w tym, że sami Polacy innym Polakom robią pod górę (ot tak, żeby Ci się gnoju nie udało...) a dopuszczą do koryta obcokrajowca. Poza tym moim zdaniem potencjalni kontrahenci TMRu doskonale wiedzą z jakim kapitałem mają do czynienia i z jednej strony wymiękają a z drugiej liczą na jakieś "gratyfikacje". Nie zgadzam się natomiast z opinią o "równym starcie dla wszystkich.." To utopia głoszona w poprzednim systemie. Jakże, piękna, prawda? ale niestety nierealna. Wszystkim równo to wszystkim g..o. Tak mawiał klasyk. Praktyka pokazał że miał rację. Możemy się zżymać i i biadolić a prawda jest taka, że na świecie rządzi kasa i tyle. Było jest i będzie.

Co do praktyk urzędów władnych wydawania decyzji takich czy innych to mnie osobiście także rzygać się chce. Z zawodu jestem architektem, dawno go nie uprawiam bo po prostu nie miałem przyjemności w obcowaniu z urzędasami wiecznie wyciągającymi łapę. Cóż pokolenie homosovieticusa powoli odchodzi do lamusa jednak ja twierdze, że powinno wymrzeć także pokolenie posthomosovieticusa. Może wtedy coś się zmieni.

Póki co jednak cieszmy się, że ktokolwiek chce w ogóle coś tu robić. Myślicie, że oni nie wiedzą jaka tu jest jazda...? Doskonale wiedzą! Wiedzą także czym zapchać wiecznie głodne gardła urzędasów, wszawobrodych itp..

Niech robią, niech płacą...

My będziemy jeździć.

ADMINie - wskrzesiłem ten temat tylko na tę odpowiedź, ponieważ uznałem za stosowne ustosunkowanie się do postu nord100.

Można to zamknąć lub wkleić moją odpowiedź do tamtego postu pod zamknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dodać? Ano tylko tyle:

1. Mówiac o równych szansach, kolega miał na mysli równe traktowanie wszystkich podmiotów (ludzi, firmy) wobec prawa. Nie równe napychanie sobie brzuchów. To klaszyczny przykład klapek na oczach u tzw. homosowietikusa, równość zawsze kojarzy z żarciem!

2. Jesli ktokolwiek zapłaci wszelakim wyrwigroszom (wszawobrodym, urzędasom, itp) to w konsekwencji i tak zostanie to pokryte przez Ciebie, kolego Mostostalu. Z Twojej kieszeni, bo jak piszesz będziesz tam jeżdził!!! Trudno to pojąć? Dla ochrony Ciebie i zasad nie powinno się tego robić, to chyba oczywiste.

3. Zawiść ludzka, zazdrość nie jest przypisana do jakiejkolwiek nacji, a do konkretnych ludzi! Murzyni, metysi, żółci, karły, łysi, grubi, Niemcy, Paragwajczycy, także bywają zazdrośni i zawistni. Przypisywanie tej cechy Polakom może świadczyć o jakiejś traumie związanej z brakiem samorealizacji lub żle ocenianym swym życiu w naszym społeczeństwie. Ale może się mylę, bo się na tym nie znam!

Edytowane przez Bumer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...