Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

WorldSkitest 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień ostatni - test nart SL, podróż powrotna. Cz. 1

WorldSkitest 2015 dobiegł już końca. My szczęśliwie dotarliśmy do domu :smile:

W ostatni dzień udało się razem z Piotrem przetestować narty SL...a tym samym, po deskach Allround oraz z grupy Open Space zjeździliśmy 34 par nart.

Pogoda tego dnia niestety również nie dopisała.

Na dole wilgotno, mżawka a potem deszcz, chmury nisko...

e3463f780071861fmed.jpg

Zbiórka przy dolnej stacji gondoli o 8smej.

Piotr w gotowości:

81da5016e7e3387amed.jpg

Ostatni dzień w środku Skiwelt...

43bde64899f4ddc5med.jpg

Król z bliska:

b9a6753aa8b707acmed.jpg

Czekając na testujących w dniu juniorów przeglądamy na ekranach tv sytuację na górze.

Mleko...i temperatura prawie -4.

bda022b7a585a672med.jpg

U góry - intensywnie padający śnieg.

43cfd06a6aae841amed.jpg

Do testów przystąp...

81416a38013c88e3med.jpg

Mimo sporej ilość świeżego śniegu, stok przygotowany jest dobrze - rano ponownie wyratrakowany.

50869078aeac3bf0med.jpg

Do przetestowania dziesięć nart SL.

Jak ktoś w wątku zauważył...trudno się nie zorientować na czym się jeździ.

Markę można poznać np. po wiązaniu...

9a64db635e8db7b0med.jpg

Po charakterystycznym kształcie...

8a5b335d8811b104med.jpg

Prawda, że ciężko poznać, co to za deska 106? hahaha

Edytowane przez marboru
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień ostatni - test nart SL, podróż powrotna. Cz. 2

Pierwsze idą do testów narty 102...które na sam koniec testu przejeżdżam raz jeszcze - super deski!

f25a495dbdf23da8med.jpg

W pogodzie następują zmiany i chwilowe przejaśnienia. Ponad 15cm puchu i zimowy klimat na szczytach - piękna zima!

1679c660ac0ca46dmed.jpg

Dzisiejsze testy przebiegają sprawnie i są dla nas bardzo ciekawe.

Narty z grupy SL wyróżnia to, że między poszczególnymi modelami są nieznaczne różnice.

Mimo charakterystycznych dla poszczególnych marek elementów wyglądu - trudno poznać, która z grupy SL narta danego producenta jest wystawiona do testów?

0704da2ff905e440med.jpg

Z Piotrem, choć w przypadku kilku numerów się zgadzamy - to ponieważ mamy inne preferencje, poszczególne deski oceniamy inaczej.

0ff5860f2c22572dmed.jpg

Każda zmiana nart, to również zmiana ustawień w wiązaniach - najbardziej "niewdzięczna praca" w WorldSkiteście, to praca serwisantów.

43e1ba0930c05050med.jpg

Narta 101 - jedna z trzech najlepiej ocenionych przeze mnie:

43a51eb13eb672ccmed.jpg

Przygoda powoli się kończy...

...dzisiaj, to nie ja ostatni kończę testowanie nart...

5f6a49ba003b3527med.jpg

Pora wracać do swoich desek...chyba najlepszych? :rolleyes:: i wracać na stok.

0bc2c824885722e5med.jpg

Na trasach mnóstwo świeżego śniegu - narty mam nienasmarowane, więc kleję się do stoku.

Na dole pogoda się klaruje...a na górze ponownie śnieg - a właściwie drobne, białe kuleczki bijące po twarzy i całym człowieku.

Dwa zjazdy pod gondolą w Scheffau i kończymy powoli kolejną, alpejską przygodę.

ff9584c4aa7b6529med.jpg

Szybki prysznic w hotelu, pakowanie i wyruszamy w trasę ok godziny 13stej.

58e30bc6850c3666med.jpg

Endo się wykrzaczyło, więc dane będą z tego dnia, podwójnie "na oko":

DYSTANS 45.09 km

CZAS TRWANIA 4g:09m:55s

MAKS. PRĘDKOŚĆ 53.3 km/h

KALORIE 2205 kcal

Edytowane przez marboru
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień ostatni - test nart SL, podróż powrotna. Cz. 3

Po drodze mijamy Ellmau...

0f48c550b726441cmed.jpg

W oddali Kitz:

8c8b4667bb3fb33dmed.jpg

...a my rozglądamy się na boki podziwiając ostatnie alpejskie klimaty.

75a37cff6e62cd46med.jpg

Wracamy, a po drodze przelotne opady deszczu.

Ostatnia mijana z bliska stacja narciarska...

d25124d37a39f51bmed.jpg

Z pewnością tu, w te okolice wrócimy.

ab66da48c619bb69med.jpg

Po niemieckiej stronie Alp:

abd6f5118b8c497amed.jpg

Charakterystyczne miejsce prawie każdego powrotu z jedynie słusznej strony...

49cd09d4fdb46e01med.jpg

Podsumowując:

WorldSkitest, to niesamowita impreza dzięki której, poznaliśmy nie tylko kilka gwiazd światowego narciarstwa...z niektórymi "otarliśmy" się na stoku.

Ale również mieliśmy okazje przetestować ok 34 par nart różnego typu...

Krótka ocena z tego, co zjeździliśmy jest taka, że istnieje bardzo dużo desek - różnej jakości.

Niektóre są niesamowicie słabe, inne: niezwykle dobre. W grupie Allround - bardzo duży rozstrzał - podobnie w Open Space.

Natomiast grupa SL - bardzo wyrównana i tutaj z pewnością w kwestii wyboru narty na której ktoś chciałby jeździć...potrzebny jest test i dobór wg osobistych preferencji. Ta grupa zaskoczyła nas tym, że w zasadzie każda narta była dobra...a dla nas? Kilka wybitnych, dla mnie 3, 4 z nich były na tyle fajne, że chciałbym je mieć.

Piotr - Tobie dziękuję za wspaniałe towarzystwo i to, że jesteś tak strasznie pozytywną i otwartą osobą. Nasz pobyt, wspólny wyjazd, zaliczam do jednego z najlepszych, które mi się w życiu przytrafiły.

Już nie mogę się doczekać jak będzie mi dane ponownie z Tobą gdzieś wyruszyć na deski, a może nie tylko? Kto wie? WZF na Kasprowym już niedługo.

JC + "Druga Połówka":

Po pierwsze - jeszcze raz dziękuję za wyróżnienie i zaproszenie na WorldSkitest.

Po drugie - Jesteście razem z A - super, wspaniałymi Ludźmi z pasją, dobrym humorem, otwartością i uśmiechem na co dzień.

Rzadko w życiu spotyka się tak interesujących, zaganianych i poświęconych swojej pracy, pasji Człowieczków.

Mam nadzieję, że będzie nam dane znowu wspólnie spędzić trochę czasu i razem pośmiać się przy lampce wina i... krewetkach... :wink:

Skionline.pl rulez!!!

Edytowane przez marboru
  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za fajna i perfekcyjną relacje! :)

Normalnie po zazdrościć. Może kiedyś też mi będzie dane.

Ja,gdybym mógł wybierać, to bym gigantki przetestował. :angel:

Niestety gigantek już na teście nie ma. Zastąpiła je grupa Performance.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Performance to np. johnny twoje Progressory +9, head magnum itp...

Narty o budowie sportowej dla mas. Może trochę upraszczam, ale to ruch w kierunku propozycji dla zaawansowanego użytkownika o sportowym zacięciu i wysokich /średnich umiejętnościach.

Może i dobrze, bo obecne GS sklepowe mocno odstają od komórkowych GS ( np. promieniem skrętu, sztywnością...).

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na moje podsumowanie:

Najpierw sam test. Idea jak najbardziej słuszna, jednak wykonanie nastręczające wiele kłopotów ze względu na ilość modeli nart.

Moim skromnym zdaniem ekipa WST radzi sobie z tym bardzo dobrze. Na ile to możliwe testy wydają się być obiektywne i pozbawione większych błędów.

Nad tym zresztą czuwają wszyscy członkowie ekipy. Od szefa do serwisantów, którzy w pocie czoła ustawiali wiązania i regulowali siły wypięć przy każdej zmianie.

Jeżeli chodzi o wątpliwości związane z rozpoznaniem producenta nart to takich nie było. Jak ktoś słusznie zauważył, po wiązaniach, kształcie można dojść co to za producent.

Inaczej jednak z modelem, tu już nie ma takiej pewności. Nie wiemy czy to np. slalomka WC, czy niższa.Tak samo z innymi grupami.

Jedyna jasność była z grupą OpenSpace, ale tu był taki rozrzut (od prawie SL Volanta do narty TwinTip) że porównania nie miały sensu.

Po prostu ta narta do tego i tego – dobra czy zła? Odpowiedzi każdy musiał sobie udzielić sam.

Wracając do ekipy WST, to zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie.

Pełen profesjonalizm okraszony uśmiechem i życzliwością. Mogę od siebie dodać, że wyniki będą (pomimo moich starań :biggrin::wink: ) wiarygodne.

Druga sprawa to same narty. Mieliśmy okazje z Mariuszem testować następujące grupy:

1. Men Allround

2. OpenSpace

3. Race SL

W pierwszej grupie żadna z nart mnie nie urzekła. Miałem wrażenie, że to narty nie dla mnie.

Były jakieś za miękkie, nie za dobrze trzymały. Wydaje mi się, że jest to grupa przeznaczona dla narciarzy średnio zaawansowanych.

Nie mniej różnice pomiędzy numerami w niej były duże.

Druga grupa była najfajniejsza dla mnie do testów. Pierwsze miałem na nogach Volant-y. Po prostu czad!!!!!

Było to oczywiście spowodowane tym, że jest to narta stworzona do krótkiego skrętu (a ten uwielbiam) i warunki były jeszcze „twarde”.

Z każdą następną nartą było coraz miękcej. Ja miałem szczęście bo im gorzej tym miałem coraz szersze narty :biggrin::biggrin:

Niestety dla tych nart pod koniec trafiłem na NOBILE przeznaczone podobnie jak Volanty na beton.

Trzecia grupa zaskoczyła mnie jednak najbardziej. Myślałem, że pomiędzy SL-kami będą większe różnice.

A tu ZONK!!!!!! Praktycznie nie było narty która by wypadła blado.

Były różnice, ale nie determinujące wyniku. Jedne były łatwiejsze w prowadzeniu inne twardsze i bardziej wymagające, ale na wszystkich jechało się nad wyraz dobrze.

A muszę przyznać, że warunki dla SL-ek nie były wymarzone. Świadczy to chyba o tym, że SL to najbardziej dopracowana grupa przez producentów.

Po tym doświadczeniu (mowa o teście) powinienem przestać się odzywać w temacie „pomocy w doborze nart” :wink:

Dobór narty jest naprawdę bardzo trudny i po teście widzę to jeszcze lepiej.

Różniliśmy się z Mariuszem w paru kwestiach i nie było to związane zupełnie z poziomem naszych umiejętności. To po prostu tak jest.

Jak to powiedział kiedyś Chris_M „jeden woli pomarańcze, a drugi jak mu nogi śmierdzą” :biggrin::biggrin:

Trzecia sprawa i chyba najważniejsza - ludzie.

O Mariuszu pisać wiele nie trzeba. Gość i tyle :applause:

Mnie również było bardzo miło i mam nadzieję powtórzyć i to już w szerszym gronie.

Wyjazd pozwolił mi również na poznanie „szefostwa”.

Jak wspominał Mariusz – świetni pozytywnie zakręceni na punkcie narciarstwa, turystyki i aktywnego życia ludzie.

Życzliwi i ciepli, służyli nam przez cały wyjazd pomocą i ważnymi informacjami.

Mało tego, to są to ludzie ciężko pracujący na to aby nasze forum było warte zaglądania i pisania na nim. Jacek praktycznie z pracą się nie rozstaje, dosłownie :biggrin::wink:

Ja również dziękuję za zaproszenie.

Podsumowując; wyjazd mega udany z każdej strony – narciarskiej i ludzkiej.

skionline.pl – rządzi!!!!!!!!!

Pozdrawiam

PS: filmiki będą :smile: ale trochę później

  • Like 25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wynik - jeżeli wziąć po d uwagę testowane grupy jest oczywisty nawet bez testowania. Narty SL muszą być najlepsze bo to narty zbliżone (bardziej lub mniej) do slalomowej narty sportowej a nikt nic lepszego jak na

razie jeżeli chodzi o narty nie wymyślił.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wynik - jeżeli wziąć po d uwagę testowane grupy jest oczywisty nawet bez testowania. Narty SL muszą być najlepsze bo to narty zbliżone (bardziej lub mniej) do slalomowej narty sportowej a nikt nic lepszego jak na

razie jeżeli chodzi o narty nie wymyślił.

Pozdrowienia

Wiec po co proponowanie Usreom nart 180 cm + ?:rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przeczytaj jeszcze raz post, zobacz jascy narciarze testowali, pomyśl.

Pozdrowienia

Mitku, czyli uwazasz ze poczatkujacy narciarz zacznie szybciej robic postepy na nartach dluzszych, i takie sa odpowiednie dla nowicjuszy ?

Nie odnosze sie do tego tematu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitku, czyli wazasz ze poczatkujacy narciarz zacznie szybciej robic postepy na nartach dluzszych, i takie sa odpowiednie dla nowicjuszy ?

Nie odnosze sie do tego tematu ....

Tak, postępy techniczne z pewnością. Natomiast jeżeli chodzi o złudne poczucie panowania nad nartami - wtedy krótsze. I co ma do tego mój post o slalomce??

Narta powyżej 180 to jeżdżenia tylko zależy dla kogo.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiele razy w wątkach na forum przewija się 180+. Dlatego też nawiązaniem do twojej wypowiedzi o slalomkach. Chodziło mi o bycie konsekwentnym.

Nie róbmy OT w tym temacie. Gdzie tu jest niekonsekwencja? ?? Piszę o różnych rzeczach. Czy gdzieś kiedyś doradziłem komuś slalomkę powyżej 180cm - chyba przed rokiem 2005 - to może tak było.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi Piotrek, że dwie różne skarpety wdziałeś za drugim razem.

W dodatku jedne dziurawe :wink:....

Skarpety były do pary, ale fakt jedna dziurawa :biggrin::wink:

Folia zeszła - przynajmniej nie było wątpliwości, że to WC.

Notabene moim zdaniem fajna deska, zarówno technicznie jak i graficznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...