Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

WorldSkitest 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień trzeci - "Open Space" cz 1.

Wczoraj wieczorem mieliśmy możliwość wyboru grupy nart, które chcieliśmy przetestować...

...wybraliśmy "Open Space".

Jak poniżej zobaczycie, to bardzo ciekawe deski.

Ta grupa nart nie była objęta "czarno taśmową tajemnicą", więc dla wielu z Was, będzie ciekawa zarówno moja jak i Piotra ocena.

W sumie to razem wytypowaliśmy topową 4kę z 14stki.

Dzisiaj na stoku meldujemy się 8:30, choć testy mamy zaplanowane na 10tą.

Pogoda jak Jacek wspomniał: deszcz, śnieg, mgła, ciepło.

6cd44d361b743552med.jpg

Piotr przed pierwszym zjazdem:

22cd978204dacea1med.jpg

Rozgrzewkowo, robimy dwa razy, wariant zjazdu pod gondolą z Scheffau - ta trasa jest długości ok 5km i świetnie urozmaicona.

0f2d702bfc9422cbmed.jpg

Przed dziesiątą stawiamy się na miejscu testów, gdzie dowiadujemy się, że testy z godziny 7:30 zostały odwołane ze względu na panujące warunki pogodowe.

O 10siątej mają zacząć "robotę" obie grupy.

Niektórzy jak widać na poniższej fotce nie mogą się doczekać...

c3461f59d177a8b0med.jpg

Krótkie przywitanie...z Panem Fritzem Stroblem - Mistrz Olimpijski, Podwójny Mistrz Świata i w drogę...

Na początek Salomony:

0093b5014168a4e8med.jpg

Narta super do takich warunków - to jedna z czterech, które nam się spodobały.

Aura drugiego dnia WorldSkitestu 2015:

37b3c14963b20121med.jpg

Druga - narta (podobno dla snobów) Ingigo z "dziurą, szparą" na całej długości przodu narty. W jeździe - nic specjalnego.

448fe4b65e4ff8demed.jpg

Trzeci był Rosoł. Dla mnie beznadziejny, dla Piotra nawet ok.

0f6497bc80df13ebmed.jpg

Stajnia Fischer - dla mnie tylko w długim skręcie mająca zalety, dla Piotra trudna do ogarnięcia - nie podpasowała.

4f4469b5fc6ea460med.jpg

K2 - które dla nas obydwóch była pozytywnym zaskoczeniem na plus - do druga deska z tych, które wytypowaliśmy do najlepszej 4ki.

8b2c53432ceb8023med.jpg

cdn

Edytowane przez marboru
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień trzeci - "Open Space" cz 2.

Kolejne deski testowane przez nas - to Scotty. Po za tym, że to solidna narta, to nic więcej dobrego napisać się nie da...

aa32a1b33c1ab930med.jpg

Nordica? Genialna narta, która zaczarowała Piotra, a ja chciałbym ją mieć - najlepsza z szerokich łopat (trzecia z czterech najlepszych).

5da551c840156c5cmed.jpg

Polskie Nobile... mnie rozczarowały... Piotr twierdzi, że warunki, które były na stoku - nie dla nich.

2aba883c65be2a68med.jpg

Za banerem, w oddali Człowiek, z którym się witaliśmy przed zjazdami...

e3477dc41fe3067cmed.jpg

Elany...najsłabsze z szerokich dech.

3381cb551f65bd42med.jpg

Blizzardy - bez wyrazu...

ff0236f0530b98a7med.jpg

Visty - śliczne, fajne ale bez szału.

51c0a57219cf7abamed.jpg

Line Stick Day... całkiem poprawna - przy większych prędkościach tracąca stabilność... to chyba deska do Parku.

a4584ce9a0b6f327med.jpg

Piotr odpuścił trzy ostatnie deski i skończył testy...

...ja katowałem dalej mimo tego, że zostałem praktycznie już sam na stoku.

Większość desek była już pakowana na ratrak.

d5d130c059972b26med.jpg

Kolejny? Genialny Volant (ta narta zrobiła na nas największe wrażenie) - rano, gdy jeździł na niej Piotr...to latał!!! Jak dla mnie charakterystyka tych nart jest genialna:

32cab3e3e0f815dcmed.jpg

Nasze, moje oceny są subiektywne i przy wyborze nart, proszę się nimi nie kierować z uwagi na to, że obydwaj z Piotrem jesteśmy totalnymi amatorami w jeździe na nartach.

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień trzeci - "Open Space" cz 3.

Nim udaliśmy się na lunch i ocenę estetyczną designu nowych nart...udało mi się zaliczyć jeszcze "Wilki" - niestety zarówno mnie jak i Piotra... rozczarowały.

e04571d27bcde650med.jpg

Po pysznym jedzonku, ocenialiśmy największe ślicznotki na sezon 2015/2016.

Gigantki - wszystkie niesamowite! (sorry za jakość fotki z zaparowanego aparatu):

fb527a1bb84aa2d8med.jpg

Równie śliczne SLki...

771da7188cd91c88med.jpg

Podwójny JC - na folderze WorldSkitestu i na żywo :biggrin:

ded926261ee1e9bfmed.jpg

Piotr z Volantem, za którego dałby się pokroić.

b307f6ce5f7857a2med.jpg

Ja chciałbym takie...

17de55a18117542cmed.jpg

Jeśli chodzi o Slalomówki - najładniejsze już mam :tongue: ale chciałbym jeszcze te...

6c96972830c26a17med.jpg

Foto z organizatorem testów:

791492d6e85520e0med.jpg

Rozmowy nad bajeczną techniką...

dcbc104500e258fcmed.jpg

I powrót do hotelu na śnieżnym języku...

3771c47ea1687f8dmed.jpg

Dzisiejsze - 44 dzień na nartach w sezonie, Endo:

DYSTANS 52.84 km

CZAS TRWANIA 6g:50m:18s

MAKS. PRĘDKOŚĆ 60.0 km/h

KALORIE 3620 kcal

ŁĄCZNIE W GÓRĘ 7653 m

ŁĄCZNIE W DÓŁ 7580 m

Jutro po śniadaniu będzie jeszcze jazda na deskach, a po nartach powrót do Polski.

Co jak na stoku?, tym razem bez "pracy" przekażę po powrocie.

pozdrawiam

marboru

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mamy jednego kompa więc relację pisze Mariusz - bo to jego komp :smile::rolleyes::Co mógłbym dodać? Ano że dzisiaj warunki były diametralnie inne niż wczoraj.Z rana jeszcze dość twardo ale jak zaczęliśmy test o 10 to zaczął się lekki dramat.Widoczność bliska zeru, na górze śnieg na dole deszcz.Łatwo sobie wyobrazić jaki to miało wpływ na wyniki testu.Szczególnie, że w grupie OpenSpace były narty od praktycznie slalomki do szerokich łopat.Nie mniej jakoś daliśmy radę. Mariusz wszystkie 14 par a ja 12.Co do naszych sugestii odnośnie testowanych nart zalecam jednak testy, gdyż w tej grupie można się zdziwić.Tutaj wlepię jak wygląda taki zwyczajny dzień testera (wczoraj):

Bez tytuĹu.jpg

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

57da836a67f46_Beztytuu.jpg.e50da94dfdf13a8367f2de04fdb773bf.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wizualnie podoba się bardzo ostatnio rossi hero. Zarówno gigantka jak i slalomka. Gigantka to dla mnie za trudna i za "szybka" narta, ale SL próbowałam i w porównaniu do mojej SL heada jest dużo twardsza i tez dla mnie za ciężka. Ale śliczna:-))) Zazdroszczę, że mogliście potestować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także ode mnie prośba do Marboru o zdjęcia w lepszej rozdzielczości, czyli o rezygnację z tego dziadowskiego serwisu fotosik.pl.

Przecież zdjęcia można wysyłać także bezpośrednio z komputera, bez pośrednictwa żadnego serwisu hostingowego!

Naprawdę z przyjemnością pooglądalibyśmy sobie te nartki takie, jak one faktycznie wyglądają ;)

PS:

Tutaj przeprowadziłem test dla sprawdzenia, jaka jest maksymalna rozdzielczość fotografii akceptowana przez forum: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/20219-Test-umieszczania-zdj%EA%E6?p=216629#post216629

Jak widać, system operacyjny forum przyjął nawet zdjęcie o rozdzielczości 3648x2736px, a wyświetlił je potem w rozdzielczości zredukowanej do rozmiaru 906x680.

Edytowane przez Chris_M
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie fotki z bliska desek..

Jeździłem na tych Pinnaclach 95 i mnie akurat nie rzuciły na kolana . Dosyć miękkie , duży rocker , raczej narty na konkretne miękkie warunki , albo takie AM/FR dla lekkiego ridera . Jak już K2 dla mnie to Annexy , ale to model na ten sezon , więc na testach ich z pewnością nie było .

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nawet jak sobie robisz jakieś własne notatki, to Ci nic nie da,

bo nigdy się nie dowiesz jakie to były modele te numerki ?

nie ma żadnego sposobu aby numerki powiązać z modelem ?

jak się jest trochę obeznany z modelami nart, to po samym kształcie można je rozpoznać, np. takie Elany są dosyć charakterystyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...