Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

WorldSkitest 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Pojechaliśmy przez Lofer. Pierwsze niemieckie wzgórza na szczytach ośnieżone:
Chciałem sobie zobaczyć co to za wzgórza, otworzyłem Google Maps, znalazłem Salzburg i nagle szczęka mi opadła!Oto co zobaczyłem w miejscu Salzburga:

SolnogrĂłd.jpg

Czy Wy na swoich komputerach też widzicie Solnogród???

57da8367d90ea_Solnogrd.jpg.033a2c052db3558a5b9cbcf2c3b82953.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rafale :happy:

Jak klikniesz w zdjęcie, to niestety nie obejrzysz fotki w powiększeniu - tak mają fotki na fotosiku. Można je oglądać tylko małe :frown::

Wstawiałbym bezpośrednio na Skionline ale nawet po zmniejszeniu zdjęć, są na tyle duże objętościowo, że nie sposób ich przy pomocy forum na nim umieścić.

Niestety mój prosty aparacik robi fotki z wielkością ok 4MB :frown::

Ale jest ze mną Piotr i ma mi z tym jakoś pomóc - zobaczymy...

Ja używam riseize pictures do zmniejszania zdjęć tak aby były zgodne z wymogami forumowej galerii.

A co do Solnogrodu,...

attachment.php?attachmentid=21594&d=1427218958&thumb=1

Qr..a przerażony jestem.:eek: Czyżby russcy już nowe mapy mieli.

Dobrze,że to jeszcze nie jest cyrylicą napisane.:tongue:

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam riseize pictures do zmniejszania zdjęć tak aby były zgodne z wymogami forumowej galerii.

Było o tym na forum, no kto...no kto... pokazał wszystkim jak szybko i łatwo zdjęcia pomniejszać, bez utraty jakości:rolleyes::

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/7072-Pomniejszanie-zdj%C4%99%C4%87?highlight=pomniejszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie zobaczyć co to za wzgórza, otworzyłem Google Maps, znalazłem Salzburg i nagle szczęka mi opadła!

Oto co zobaczyłem w miejscu Salzburga:

[ATTACH=CONFIG]21594[/ATTACH]

Czy Wy na swoich komputerach też widzicie Solnogród???

salz- sól, burg-gród(zamek)....nie lękaj się.:smile: to Salzburg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy na swoich komputerach też widzicie Solnogród???

Potwierdzam też widzę Solnogród. Żeby było śmieszniej, to niby jest polskie tłumaczenie nazwy Salzburg. Google maps w ramach spolszaczania mapy część nazw podaje po polsku, ale część nie. Pierwsze z brzegu Munchen, to Monachium, Wien jest jako Wiedeń, francuskie Mulhouse to Miluza, ale już np. Akwizgran, jest jako Aachen. Tak więc coś są niekonsekwentni w tym spolszczaniu, a wydaje mi się że spolszczenie nazwy Salzburg do rzadko używanego Solnogród, jest chyba pozbawione sensu. Ale w sumie to nie moja działka, więc może się nie znam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salz- sól, burg-gród(zamek)....nie lękaj się.:smile: to Salzburg.

Ja dobrze wiem, że Salzburg po niemiecku znaczy Solny Gród, ale pojawienie się tej nazwy na oficjalnych mapach może świadczyć, że to są stare słowiańskie ziemie i kiedyś na tych terenach mieszkali Słowianie Alpejscy, którzy jako pierwsi w Europie zaczęli tam uprawiać narciarstwo!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Żeby mnie ponownie nie oskarżono o ksenofobię i rasizm, od razu wyjaśniam, że to powyżej to BYŁ ŻART!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rafale :happy:

Jak klikniesz w zdjęcie, to niestety nie obejrzysz fotki w powiększeniu - tak mają fotki na fotosiku. Można je oglądać tylko małe :frown::

Wstawiałbym bezpośrednio na Skionline ale nawet po zmniejszeniu zdjęć, są na tyle duże objętościowo, że nie sposób ich przy pomocy forum na nim umieścić.

Niestety mój prosty aparacik robi fotki z wielkością ok 4MB :frown::

Ale jest ze mną Piotr i ma mi z tym jakoś pomóc - zobaczymy...

Cześć Mariusz,wrzucaj zdjęcia na darmową picasę-najprościej i najszybciej.Z kompa;

https://picasa.google.com/

A na smartfon używam tej aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=larry.zou.colorfullife&hl=pl

Całość,od zrobienia zdjęcia do zamieszczenia na forum trwa kilkadziesiąt sekund :biggrin:

Miłej zabawy na testach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio - na liście biorących udział w testach są takie nazwiska jak:

SkiCross World Champion Andrea Limbacher

Italian Ski Team Dominik Paris

Stephan Eberharter - nie trzeba przedstawiać

Dwukrotna Mistrzyni Olimpijska i Mistrzyni Świata Perta Kronberger

Dwukrotny Mistrz Świata Michael von Gruningen

Mistrz Olimpijski Fritz Strobl

Paraolimpijski podwójny srebrny medalista Matthias Lanzinger

2-time Powder World Champion Daniela Schuster

...no i kilka osób z Austria Ski Team :rolleyes::

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio - na liście biorących udział w testach są takie nazwiska jak:

SkiCross World Champion Andrea Limbacher

Italian Ski Team Dominik Paris

Stephan Eberharter - nie trzeba przedstawiać

Dwukrotna Mistrzyni Olimpijska i Mistrzyni Świata Perta Kronberger

Dwukrotny Mistrz Świata Michael von Gruningen

Mistrz Olimpijski Fritz Strobl

Paraolimpijski podwójny srebrny medalista Matthias Lanzinger

2-time Powder World Champion Daniela Schuster

...no i kilka osób z Austria Ski Team :rolleyes::

To pokażcie im jak się jeździ ?.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie zobaczyć co to za wzgórza, otworzyłem Google Maps, znalazłem Salzburg i nagle szczęka mi opadła!

Oto co zobaczyłem w miejscu Salzburga:

[ATTACH=CONFIG]21594[/ATTACH]

Czy Wy na swoich komputerach też widzicie Solnogród???

O niektórych spolszczonych nazwach miast zapomnieliśmy. Przykłady niemieckie http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_odpowiedniki_niemieckich_nazw_geograficznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O niektórych spolszczonych nazwach miast zapomnieliśmy. Przykłady niemieckie http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_odpowiedniki_niemieckich_nazw_geograficznych

Pomijając fakt, że takie tłumaczenia nazw są absurdalne (już widzę minę Niemca, którego pytam o Deszczogród), to jest to kij, który ma dwa końce i bawiąc się tym kijem można sobie napytać niezłej biedy, przy której sprawa "polskich obozów koncentracyjnych" to jest mały pikuś!

Owszem, wśród żeglarzy np. często żartobliwie używano nazwy "Strzałowo", ale nikt by się nie odważył wpisać do dziennika pokładowego tej nazwy zamiast Stralsund.

Czym innym jest nazwanie podczas prywatnej rozmowy Londynu "Londkiem", a czym innym wpisanie tej nazwy na mapę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miasta niemieckie i powinny być używane nazwy niemieckie

Pełna zgoda.

tak jak w wypadku wielu miast niemieckich na ziemiach polskich.

A temu jestem absolutnie przeciwny!

Nazwa miejscowości na mapie powinna być taka, jaka jest jej oficjalna nazwa.

Próbkę bajzlu jaki powstaje przy zamienianiu nazw mamy porównując zawartość map Googla z mapami http://maptoolkit.net (bardzo dobrymi zresztą), gdzie naprawdę trudno się połapać, gdyż autorzy zamiast powszechnie znanych i używanych, umieścili jakieś lokalne (być może w języku ladyńskim?) nazwy miejscowości.

PS:

Zastanawiam się jak autorzy map Googla przetłumaczą na język polski nazwę Bad Kleinkirchheim :biggrin:

Edytowane przez Chris_M
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...