Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpy - Austra- pierwszy raz.


FerraEnzo

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuje się do pierwszego wyjazdu w Alpy, w związku z tym proszę o garść porad bardziej doświadczonych kolegów z forum.

- jedziemy w 3 osoby

- samochód

- zakwaterowanie, najprawdopodobniej w apartamencie

- data - marzec 2016.

- cel podróży - i tutaj pojawia się pierwsze pytanie, ale po kolei.

1) - Czy w marcu (może być nawet trzecia jego dekada) lepiej wybrać się na lodowiec Stubai czy Hintertux ? Jedzie trójka doświadczonych narciarzy (bez dzieci). Liczy się dla nas przede wszystkim radość z jazdy (przewaga tras czerwonych is a must ;) oraz widoki).

2) - Czy dobrym pomysłem na zakwaterowanie jest apartament ? Nie oczekujemy luksusów, ma być czysto.

3) - Czy planowany termin jest bardzo oblegany w powyższych lokalizacjach ? Na ile wcześniej trzeba rezerwować miejsce zakwaterowania ?

4) - Cena ;) Chcielibyśmy, aby koszt wyjazdu nie przekroczył 3000 PLN / za osobę. Liczę to w ten sposób:

5) - Możemy dojeżdżać do ośrodka. Myślę, że 10 KM nie byłoby problemem.

- Karnet ok 1000 PLN

- Zakwaterowanie (bez wyżywienia) 800-1000 PLN

- Wyżywienie 700 PLN / osoba

- Paliwo 300 PLN / osoba

czy macie panowie jakieś znaczące uwagi ? Spotkałem się z opiniami, że można zorganizować wyjazd w Alpy za 1500 PLN - jak ? :D Powyższa kalkulacja nie zakłada szaleństw, chyba że można znaleźć tańsze zakwaterowanie (swoją wycenę opieram na kilkunastu ofertach z booking.com) ? Proszę również o informacje co sądzicie o 700 PLN na wyżywienie ? Obiady planujemy jeść na mieście a śniadania i kolacje sami przygotowywać w mieszkaniu.

Będą ogromnie wdzięczny za każdą uwagę nawet te krytyczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zima będzie łaskawa, to nie tylko Hintertux, ale cała Dolina Zillertal powinna oferować jeszcze topowe warunki. Co mogę Wam poradzić, to zacząć poszukiwania domu lub dostatecznie dużego apartamentu jeśli chcecie mieszkać razem. O takie kwatery wcale nie łatwo, zwłaszcza te na polską, a nie niemiecką kieszeń. Wiem, że część z obecnych tu forumowiczów nie uznaje takiego bookowania z dużym wyprzedzeniem, ale ja jako kilkuletni "menago" grupy 10-12 osobowej wiem, że lepiej podziałać wcześniej jeśli chce się mieć duże lokum z rozsądną ilością łazienek, za normalne pieniądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zima będzie łaskawa, to nie tylko Hintertux, ale cała Dolina Zillertal powinna oferować jeszcze topowe warunki. Co mogę Wam poradzić, to zacząć poszukiwania domu lub dostatecznie dużego apartamentu jeśli chcecie mieszkać razem. O takie kwatery wcale nie łatwo, zwłaszcza te na polską, a nie niemiecką kieszeń. Wiem, że część z obecnych tu forumowiczów nie uznaje takiego bookowania z dużym wyprzedzeniem, ale ja jako kilkuletni "menago" grupy 10-12 osobowej wiem, że lepiej podziałać wcześniej jeśli chce się mieć duże lokum z rozsądną ilością łazienek, za normalne pieniądze.

A ileż to trzeba mieć łazienek na trzy osoby? :eek: I po co im cały dom?

FerraEnzo: Nie jestem co prawda "panem", ani "kolegą":wink:, ale jeśli mogę Ci coś doradzić:

1,3) Jeżeli niekoniecznie musi być trzecia dekada marca, to lepiej pojechać wcześniej, zanim zaczną się ferie wielkanocne, szczególnie, że święta w tym roku są wcześnie, więc sporo ludzi, a zwłaszcza Niemców, pewnie będzie planować urlop narciarski między 19 a 27 marca i jest wtedy wysoki sezon. Albo w tym następnym tygodniu, z Lanym Poniedziałkiem, bo jest z reguły trochę luźniejszy. Jak jednak musicie jechać w trzeciej dekadzie, to lepiej zarezerwować kwaterę wcześniej.

Jeśli termin bliżej kwietnia, to lepiej wybrać ośrodki wyżej położone - niekoniecznie tylko lodowce. Dobrych warunków można spodziewać się również na pewno w Obertauern, Ischgl, Sölden i Obergurgl-Hochgurgl, w Zillertalu czy Nauders oraz niektórych mniejszych ośrodkach. Wszędzie jest dużo czerwonych tras i ładne widoki.

Jeśli pierwsze dwie dekady marca, to wybór ośrodków zdecydowanie większy, wszystko chodzi pełną parą, jest masa śniegu, nie ma dużych roztopów i tłumów.

2) Ja jeżdżę tylko do apartamentów. Kwatery w Austrii są czyste, wygodne i o wysokim standardzie.

4) 3000 zł na osobę jest realne. Zwykle mieściłam się nawet w mniejszej kwocie, ale nie jadaliśmy codziennie obiadów w knajpie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuje się do pierwszego wyjazdu w Alpy, w związku z tym proszę o garść porad bardziej doświadczonych kolegów z forum.

- jedziemy w 3 osoby

- samochód

- zakwaterowanie, najprawdopodobniej w apartamencie

- data - marzec 2016.

- cel podróży - i tutaj pojawia się pierwsze pytanie, ale po kolei.

1) - Czy w marcu (może być nawet trzecia jego dekada) lepiej wybrać się na lodowiec Stubai czy Hintertux ? Jedzie trójka doświadczonych narciarzy (bez dzieci). Liczy się dla nas przede wszystkim radość z jazdy (przewaga tras czerwonych is a must ;) oraz widoki).

2) - Czy dobrym pomysłem na zakwaterowanie jest apartament ? Nie oczekujemy luksusów, ma być czysto.

3) - Czy planowany termin jest bardzo oblegany w powyższych lokalizacjach ? Na ile wcześniej trzeba rezerwować miejsce zakwaterowania ?

4) - Cena ;) Chcielibyśmy, aby koszt wyjazdu nie przekroczył 3000 PLN / za osobę. Liczę to w ten sposób:

5) - Możemy dojeżdżać do ośrodka. Myślę, że 10 KM nie byłoby problemem.

- Karnet ok 1000 PLN

- Zakwaterowanie (bez wyżywienia) 800-1000 PLN

- Wyżywienie 700 PLN / osoba

- Paliwo 300 PLN / osoba

czy macie panowie jakieś znaczące uwagi ? Spotkałem się z opiniami, że można zorganizować wyjazd w Alpy za 1500 PLN - jak ? :D Powyższa kalkulacja nie zakłada szaleństw, chyba że można znaleźć tańsze zakwaterowanie (swoją wycenę opieram na kilkunastu ofertach z booking.com) ? Proszę również o informacje co sądzicie o 700 PLN na wyżywienie ? Obiady planujemy jeść na mieście a śniadania i kolacje sami przygotowywać w mieszkaniu.

Będą ogromnie wdzięczny za każdą uwagę nawet te krytyczne ;)

Wykup "solidne" ubezpieczenie. pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę również o informacje co sądzicie o 700 PLN na wyżywienie ? Obiady planujemy jeść na mieście a śniadania i kolacje sami przygotowywać w mieszkaniu.

"Na mieście" to może być logistycznie trudno, raczej na stoku, a tam zwykle nie jest najtaniej. Jeśli ma to być wariant ekonomiczny, to proponuję dobre śniadanie, a po południu obiadokolację w apartamencie.

I tak jak już poprzednicy pisali niekoniecznie akurat lodowce - są miejsca o tej porze znacznie ciekawsze.

Edytowane przez Bogdan B-13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy wyjazd,mam na myśli brak rozeznania, to koszty są policzone bardzo realnie.I myślę,że można z tego coś jeszcze zaoszczędzić.

Pomysł z zapleczem lodowcowym w odwodzie jest niezły,choć nawet w 3 dekadzie marca warunki potrafią być luksusowe poza lodowcami.

Z wyszukiwaniem apartamentów dla 3 osób wstrzymałbym się do ostatniego tygodnia przed wyjazdem.

Wtedy po zapoznaniu się z warunkami śniegowymi w wielu ośrodkach można wybrać i zdecydować gdzie jechać i tam szukać apartamentu.

Nie tylko booking wszak istnieje,choć sam chętnie z niego korzystam.

Pozwolę sobie skopiować listę którą austria-info.pl podała w innym wątku:

http://www.huetten-mieten.at

http://www.interhome.at

http://www.urlaubaufderalm.com

http://www.salzburgerland.com/en/hut...-villages.html

http://www.holidayaustria.info

http://www.huettenpartner.de

http://www.almliesl.com/almliesl-sum...days-p558.html

http://www.huettenzauberer.com/huetten/skihuetten.htm

http://www.alleshuette.at

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Zakwaterowanie (bez wyżywienia) 800-1000 PLN

- Wyżywienie 700 PLN / osoba

- Paliwo 300 PLN / osoba

czy macie panowie jakieś znaczące uwagi ? Spotkałem się z opiniami, że można zorganizować wyjazd w Alpy za 1500 PLN - jak ? :D

Z zakwaterowaniem spokojnie możesz zejśc do 300 pln, a jak dobrze poszukasz to nawet jeszcze bardziej (i nie mówie tu o jakis kwaterach poza główna doliną na tzw. wypiździejewie), w szczególności gdybyście grupę wyjazdową powiększyli chociaż do 4 osób, wtedy też od razu koszty paliwa spadają. Poszukaj tez na innych stronach, booking jest jedna z droższych, choć też najprzystępniejszych.

Z wyżywieniem tak jak już tu pisali koledzy najlepsza opcja to śniadania i obiadokolacje w apartamencie, a na stoku mniejsze przekąski jak zupy, gorące czekolady, strudle itp. Zapewniam, że głodny nie będziesz. Obiady w mieście to raczej totalny bezsens, stracisz czas, a jeszcze jak sie objesz to raczej zbyt aktywnie juz nie pojeździsz, no ale jak pojedziesz ten pierwszy raz w Alpy to się sam przekonasz :happy:

Ja do 1500 pln nigdy nie zszedłem, choc nie byłby to wielki wyczyn, wystarczy nie kupowac nic na stoku i nie pić miejscowego piwa po nartach, ale nigdy tez nie płaciłem więcej niż 1800 pln/7dni/osoba, włącznie z zakupami w Polsce na odbiadokolacje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)... nie pić miejscowego piwa po nartach...

2)... włącznie z zakupami w Polsce na odbiadokolacje.

Ad 1) Tak się po prostu nie da!

Ad 2) FerraEnzo, warto z sobą z Polski zabrać - jeśli będziecie sami robili obiadokolacje - jakieś słoiki z gotowym mięsem czy coś podobnego. To nie tylko ze względów finansowych (tam akurat mięso jest stosunkowo droższe), ale przede wszystkim ze względu na wygodę i szybkość przygotowania obiadu, co jak wrócicie po nartach do apartamentu będzie miało - wierz mi - duże znaczenie!:biggrin: Innych artykułów spożywczych nie warto z sobą ciągać - ceny nie odbiegają zasadniczo od naszych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1) Tak się po prostu nie da!

Ad 2) FerraEnzo, warto z sobą z Polski zabrać - jeśli będziecie sami robili obiadokolacje - jakieś słoiki z gotowym mięsem czy coś podobnego. To nie tylko ze względów finansowych (tam akurat mięso jest stosunkowo droższe), ale przede wszystkim ze względu na wygodę i szybkość przygotowania obiadu, co jak wrócicie po nartach do apartamentu będzie miało - wierz mi - duże znaczenie!:biggrin: Innych artykułów spożywczych nie warto z sobą ciągać - ceny nie odbiegają zasadniczo od naszych.

1) No własnie, być w Austrii i nie wypić pszenicznego to skandal by był:happy:

2) W pełni się zgadzam. U mnie taka niesmiertelna klasyka to gołąbki. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie wielkie dzięki wszystkim za tak pożyteczne i czytelne wskazówki! Koleżance tanova, która chcąc nie chcąc stała się kolegą również bardzo dziękuje :laughing:

Co by usystematyzować nabytą wiedzę:

Pewniaki:

- 3000 PLN/os w zupełności wystarczy na tydzień przy powyższych założeniach, a może być i taniej.

- zakwaterowanie w apartamencie

- jakaś wałówa z domu, ale z umiarem.

- ubezpieczenie!! Obowiązkowo, dzięki @dodo za cenną wskazówkę.

Do przemyślenia:

- Najważniejsze - lokalizacja. Tutaj bardzo dziękuje @tanova oraz @MB za podanie nazw ośrodków oraz linków! Muszę się wgryźć w temat i zapewne pojawią się kolejne pytania.

- Data wyjazdu - rzeczywiście wolałbym uniknąć zjazdu zachodniej Europy na 'Eastery'. Najprawdopodobniej padnie na pierwszą połowę marca. Podajcie koledzy i koleżanki rozbieżne informacje co do wyprzedzenia z jakim należy rezerwować kwaterę. Jedzie nas 3, możemy dojeżdżać do ośrodka, czy lepiej zacząć szukać już czy po nowym roku znajdziemy coś bez problemu ?

Na ten moment tyle, jeszcze raz wielkie dzięki a ja niucham dalej. Pomysłami, przemyśleniami będę się dzielił na bieżąco.

Oby do zimy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzie nas 3, możemy dojeżdżać do ośrodka, czy lepiej zacząć szukać już czy po nowym roku znajdziemy coś bez problemu ?

I tu jest pies pogrzebany.:tongue:

Znaleźć jeden apartament dla 3 czy 4 osób,nawet na 3 dni przed wyjazdem w drugiej połowie marca to żaden problem.Szczególnie,że nie macie wymagań typu 100metrów od wyciągów.

Zdecydowanie wyczekałbym do ostatniej chwili badając warunki śniegowo-pogodowe w różnych rejonach i ośrodkach.

Cóż z tego,że zaraz po Nowym Roku zarezerwujesz w miejscu X i będą kiepskie bądź średnie warunki a będziesz musiał tam pojechać,kiedy w miejscu Y będą luksusowe waruneczki i żal będzie dupsko ściskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możemy dojeżdżać do ośrodka

Przede wszytskim zarezerwujcie sobie apartament z przystankiem skibusa obok, wtedy odpadnie wam problem codziennych dojazdów. W Austrii sieć skibusów jest bardzo dobrze rozwinięta i można dojechać szybko do wszystkich ośrodków objętych jednym skipasem. Nie będziecie musieli wtedy ruszać samochodu przez cały tydzień, a jeszcze zaoszczędzicie na benzynie bo skibusy są w cenie skipassu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszytskim zarezerwujcie sobie apartament z przystankiem skibusa obok, wtedy odpadnie wam problem codziennych dojazdów. W Austrii sieć skibusów jest bardzo dobrze rozwinięta i można dojechać szybko do wszystkich ośrodków objętych jednym skipasem. Nie będziecie musieli wtedy ruszać samochodu przez cały tydzień, a jeszcze zaoszczędzicie na benzynie bo skibusy są w cenie skipassu.

Należę do tych którzy choćby Skibus stawał w progu apartamentu zawsze korzystają z samochodu,własnego bądź cudzego,jeśli korzystam z czyjejś uprzejmości.

Nie mam zamiaru nikogo "nawracać". Niech każdy robi jak lubi czy jak mu wygodniej.

Mnie wygodniej mieć wszystko co może mi być potrzebne pod ręką,a raczej w samochodzie,np. inną parę nart i mogę niemalże w każdej chwili zjechać na dół i skorzystać z tych zasobów.

Mnie wygodniej wsiadać do samochodu kiedy chcę,a nie czekać aż mnie zabiorą.Bo mogę podjechać do sklepu na zakupy w drodze powrotnej ze stoku.

Piwa na stoku nie piję,chętnie za to po powrocie w mieszkanku,mogę więc prowadzić.

No a poza tym wtedy robi się problem z bukowaniem apartamentu na ostatnią chwilę,bo nie koniecznie będzie on,a raczej obok apartamentu przystanek skibusa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należę do tych którzy choćby Skibus stawał w progu apartamentu zawsze korzystają z samochodu,własnego bądź cudzego,jeśli korzystam z czyjejś uprzejmości.

Nie mam zamiaru nikogo "nawracać". Niech każdy robi jak lubi czy jak mu wygodniej.

.

Dokładnie mam takie samo zdanie ,ale

Mi się chyba z 2 razy zdarzyło że dzień,wieczór wcześniej zdarzyło się rodzinnie i nie tylko na tyle powarznie pograńdzić że nikt nie odważył się ładować za kółko w następnym dniu a w takim przypadku skibusik dobra rzecz :proud:

Amen :tongue:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie samo zdanie ,ale

Mi się chyba z 2 razy zdarzyło że dzień,wieczór wcześniej zdarzyło się rodzinnie i nie tylko na tyle powarznie pograńdzić że nikt nie odważył się ładować za kółko w następnym dniu a w takim przypadku skibusik dobra rzecz :proud:

Amen :tongue:

Wódko pozwól żyć!!! :tongue: :biggrin:

A tak poważnie :

-cóż to za nartowanie po takiej balandze.:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię skibusy, lubię rezerwować wcześniej, teraz już mam kwaterkę na 10 osób w Zillertal ze skibusikiem pod drzwiami, pomiędzy Penkenbahn i Zillertal Areną. Może to nierozsądne, bo może zimy w tym roku nie będzie, ale my tak lubimy - mieć wcześniej, mieć większy wybór, mieć taniej. No ale każdy ma swoją religię i chodzi o dopasowanie do osobistych upodobań.

Pod systemem wałówy się podpisuję w 100%. W ciągu dnia przekąska na stoku, piwko, grzane wino, a po powrocie na kwaterze w ruch idą słoiki i są obiadokolacje palce lizać, bo każda z dziewczyn robi swoje popisowe dania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię skibusy, lubię rezerwować wcześniej, teraz już mam kwaterkę na 10 osób w Zillertal ze skibusikiem pod drzwiami, pomiędzy Penkenbahn i Zillertal Areną. Może to nierozsądne, bo może zimy w tym roku nie będzie, ale my tak lubimy - mieć wcześniej, mieć większy wybór, mieć taniej. No ale każdy ma swoją religię i chodzi o dopasowanie do osobistych upodobań.

Pod systemem wałówy się podpisuję w 100%. W ciągu dnia przekąska na stoku, piwko, grzane wino, a po powrocie na kwaterze w ruch idą słoiki i są obiadokolacje palce lizać, bo każda z dziewczyn robi swoje popisowe dania ;)

Zgadzam się w 100%. Bo przy 10 osobach może być kłopot ze znalezieniem takiego apartamentu w ostatniej chwili.

Z kolacjami tylko się różnimy.:wink: :tongue:

U nas gotują chłopy.:stupid:

Bo to męskie wyprawy zazwyczaj.:applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się towarzystwo rozpisało :proud: A gdybym tak poleciał całkowicie po bandzie i poprosił Was o konkretny namiar na kwaterę z takim busikiem pod drzwiami ?:D Przyznaje w tym momencie przemawia przeze mnie lenistwo, ale również przyznaje, że póki co cały czas mam mętlik w głowie. Z tego co udało mi się poczytać / obejrzeć oprócz wspomnianych wcześniej lodowców strasznie siadła mi dolina ZIllertal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zillertalu to akurat skibusy tylko częściowo rozwiązują sprawę - dolina jest długaaśna i jeszcze rozdwojona na końcu. Skibusy są, ale zwykle łączą sąsiednie stacje ze sobą, więc chcąc jeżdzić codziennie w innym ośrodku czasem trzeba podjechać autem.

Najlepiej celować z kwaterą gdzieś pośrodku doliny - ca. między Kaltenbach a Mayrhofen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się towarzystwo rozpisało :proud: A gdybym tak poleciał całkowicie po bandzie i poprosił Was o konkretny namiar na kwaterę z takim busikiem pod drzwiami ?:D Przyznaje w tym momencie przemawia przeze mnie lenistwo, ale również przyznaje, że póki co cały czas mam mętlik w głowie. Z tego co udało mi się poczytać / obejrzeć oprócz wspomnianych wcześniej lodowców strasznie siadła mi dolina ZIllertal.

Niezły wybór z tą Zillertal.

Dużo różnych stacji narciarskich i lodowiec w zanadrzu.

Z tym busikiem niestety ja nie pomogę.

Z pewnością jednak ktoś da takie namiary.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...