Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpy - Austra- pierwszy raz.


FerraEnzo

Rekomendowane odpowiedzi

Wow co tu się wyprawia!

@michas - proszę mnie w tę dyskusje jako autora wątku nie mieszać. Nie pytałem czy się da za 1500 pln tylko poddałem taka kwotę pod wątpliwość, skoro moje wstępne kalkulacje pokazały przedział 2500 - 3000 PLN.

To nie trzeba było poddawać pod wątpliwośc tylko jechac za 3000 pln. Podpowiesz to jeszcze narzeka. Nie ma to jak wdzięczność rodaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj michaś michaś ile Ty masz lat ?

Jestem bardzo wdzięczny wszystkim za pomoc w tym i Tobie. Twoją tezę wyjazdu za 1500 zakwestionowałem ja i chyba wszyscy tutaj zebrani z banalnego powodu - matematyka.

Przekomarzać się możemy w nieskończoność, ale liczby są nieubłagane.

Spójrz:

Karnet - Około 1000 PLN - http://www.skionline.pl/stacje/austria-tyrol-zillertal-arena,osrodek,189.html

Paliwo - 300 PLN - Diesel palący około 8 litrów/100 km. Dystans do pokonania przyjęliśmy 2500 km.

Żarcie -nawet przy zrobieniu zakupów w Polsce te pozostałe 200 PLN wygląda słabo. No chyba, że tak jak jodek pisał knajpy będziemy oglądać z zewnątrz. Nie biorę pod uwagę opcji, że zachce mi się piwa albo grzanej czekolady na stoku i nie kupie bo mnie budżet nie puści. W takim wypadku nie jechałbym nigdzie.

Mamy Twoje 1500 PLN. A ja się pytam gdzie są:

- zakwaterowanie

- winieta

- ubezpieczenie

- kilka ojro na drobne wydatki

- łańcuchy

- serwis nart na stoku

...chyba tyle.

Bez urazy, ale Twoje 1500 PLN jest moim zdaniem nie do zrobienia chyba, że mówimy o szkole przetrwania a nie wyjeździe na relaksacyjny odpoczynek.

A zapowiadał się taki fajny temat, który mógłby nawet zostać podpięty w katalogu Austria i posłużyć jako know-how dla kogoś tak zielonego jak ja...

Dlatego jako autor wątku proszę o rzeczową dyskusję a nie chamskie odzywki, których jest pełno w Twoich wypowiedziach. A jak nie to zaproaszam do Krakowa, wyskoczymy do knajpy na piwo, poklniemy, pogadamy i nikomu to nie będzie przeszkadzało.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zakwaterowanie

- winieta

- ubezpieczenie

- kilka ojro na drobne wydatki

- łańcuchy

- serwis nart na stoku

...chyba tyle.

Można jeszcze dodać opony zimowe, zimowy płyn do spryskiwania szyb itd, paski do nart... No jak tak zaczniemy liczyć to i te 3000 plnów nie starczy, a jak jeszcze ktoś jedzie pierwszy raz to narty, buty, kurtka, polar, oddychające koszulki, skarpety, spodnie, rękawice, kijki, gogle, kask wtedy to już co najmniej 6000 :happy:

Chodzi o rzeczy podstawowe czyli:

Zakwaterowanie: tu im więcej ludzi tym niższa cena i wtedy są na prawdę atrakcyjne ceny ale jak dla 4 osób to można znaleźć nawet za 80 euro i to nie na wypiździejewie ale np przystanek skibusem od pośredniej stacji Zillertalareny.

Przejazd: przyjmujemy Zillertal więc nie wiem skąd te 2500km, bo z Poznania jest 980 to w Twoim przypadku jeszcze mniej więc można przyjąć 2000 km więc mi tu standardowo z winietą wychodzi około 270 pln

skipass: 6 dniu, superzillertal 232 euro

wyżywienie: jeżeli sam przyrządzasz sobie w apartamencie to tak na prawdę wydajesz tyle samo co byś wydał będąc w domu (zazwyczaj w domu nawet wydasz więcej), zatem nie wyliczasz tego do kosztów wyjazdu, no chyba, że w domu zwyczajowo głodujesz.

Sumujemy (przelicznik euro z dzisiejszej tabeli nbp czyli 4,2 pln) zatem 312 euro to 1310 pln + 270 pln = czyżby to było 1580 pln

I nie jest to żaden obóz przetrwania (prawdziwe obozy przetrwania to są na kwaterach na polskim morzem i w górach) tylko przyjemny wyjazd, a że nie będziesz jadł w knajpach czy na stoku? "Albo rybka albo pipka, jak to powiedział hamlet", a jak ktoś lubi dobrą kuchnię to mogę polecić wiele ciekawszych kulinarnie krajów niż Austria.

A co do chamstwa to jak mi koleżanka Tanova tonem znawcy opowiada o beznadziejnych skibusach w Zillertal, nie mając o tym pojęcia bo korzysta z samochodu to trudno tego ironicznie nie skomentować.

Tyle ode mnie w kwestii tanich wyjazdów, a każdy niech jedzie za tyle ile chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w kwestii skibusów zgodzę się z Michasiem. Ja mam bardzo pozytywne wspomnienia z korzystania z takiego transportu w Zillertal. Nie zawsze z nich korzystamy, Ski Amade na przykład zwiedzaliśmy samochodowo, ale jeśli jest dobra sieć skibusów to czemu nie. Ja mam narty allround, jeżdżę z założenia na jednej parze więc wszystko, co zabieram na stok mam na i przy sobie. A skibusy są wygodne, darmowe i bardziej ekologiczne więc czemu nie i też nie nazwałabym poruszaniem się nimi "tłuczeniem się", bo przy założeniu, że ma się skibus koło kwaterki to jest się na stoku szybciej niż ci, którzy muszą znaleźć jeszcze miejsce do zaparkowania i założyć buty narciarskie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do chamstwa to jak mi koleżanka Tanova tonem znawcy opowiada o beznadziejnych skibusach w Zillertal, nie mając o tym pojęcia bo korzysta z samochodu to trudno tego ironicznie nie skomentować.

Tyle ode mnie w kwestii tanich wyjazdów, a każdy niech jedzie za tyle ile chce.

michaś, wypraszam sobie i nie życzę, abyś obrażał mnie i innych w ten sposób. :angry:

I nie kłam: nigdzie nie napisałam, że skibusy są beznadziejne, tylko, że dolina jest długa, a dojazdy do dalszych stacji wymagają przesiadek z busa na pociąg i odwrotnie, a to jest chyba różnica, no nie? Niektórym przesiadki w butach narciarskich i z dziećmi nie odpowiadają, wtedy wolą jeździć samochodem. Tak trudno to zrozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michaś, wypraszam sobie i nie życzę, abyś obrażał mnie i innych w ten sposób. :angry:

I nie kłam: nigdzie nie napisałam, że skibusy są beznadziejne, tylko, że dolina jest długa, a dojazdy do dalszych stacji wymagają przesiadek z busa na pociąg i odwrotnie, a to jest chyba różnica, no nie? Niektórym przesiadki w butach narciarskich i z dziećmi nie odpowiadają, wtedy wolą jeździć samochodem. Tak trudno to zrozumieć?

Mnie też się nie podoba ton wypowiedzi michasia, sama korzystam z samochodu podczas urlopu na nartach i nikomu nic do tego.pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuje się do pierwszego wyjazdu w Alpy, w związku z tym proszę o garść porad bardziej doświadczonych kolegów z forum.

- jedziemy w 3 osoby

- samochód

- zakwaterowanie, najprawdopodobniej w apartamencie

- data - marzec 2016.

- cel podróży - i tutaj pojawia się pierwsze pytanie, ale po kolei.

1) - Czy w marcu (może być nawet trzecia jego dekada) lepiej wybrać się na lodowiec Stubai czy Hintertux ? Jedzie trójka doświadczonych narciarzy (bez dzieci). Liczy się dla nas przede wszystkim radość z jazdy (przewaga tras czerwonych is a must ;) oraz widoki).

2) - Czy dobrym pomysłem na zakwaterowanie jest apartament ? Nie oczekujemy luksusów, ma być czysto.

3) - Czy planowany termin jest bardzo oblegany w powyższych lokalizacjach ? Na ile wcześniej trzeba rezerwować miejsce zakwaterowania ?

4) - Cena ;) Chcielibyśmy, aby koszt wyjazdu nie przekroczył 3000 PLN / za osobę. Liczę to w ten sposób:

5) - Możemy dojeżdżać do ośrodka. Myślę, że 10 KM nie byłoby problemem.

- Karnet ok 1000 PLN

- Zakwaterowanie (bez wyżywienia) 800-1000 PLN

- Wyżywienie 700 PLN / osoba

- Paliwo 300 PLN / osoba

czy macie panowie jakieś znaczące uwagi ? Spotkałem się z opiniami, że można zorganizować wyjazd w Alpy za 1500 PLN - jak ? :D Powyższa kalkulacja nie zakłada szaleństw, chyba że można znaleźć tańsze zakwaterowanie (swoją wycenę opieram na kilkunastu ofertach z booking.com) ? Proszę również o informacje co sądzicie o 700 PLN na wyżywienie ? Obiady planujemy jeść na mieście a śniadania i kolacje sami przygotowywać w mieszkaniu.

Będą ogromnie wdzięczny za każdą uwagę nawet te krytyczne ;)

Twoje wyliczenie kosztów wydaje się bardzo realne i sensowne. Nie pojawiła się jednak w tym wątku jeszcze jedna opcja. Hotel z wyżywieniem HB. Jeżeli dodamy 1000zł na nocleg + 700zł na wyżywienie to mamy 1700zł za które spokojnie znajdziesz przyzwoity hotel 3*, w którym dostaniesz: nocleg, bardzo dobre śniadanie, przekąskę po nartach (najczęściej zupa, ciasto) i kolacje (przystawka/zupa, danie, deser) - najczęściej do wyboru z menu rano. Zapewniam, że głodny chodzić nie będziesz, a zawsze możesz coś przekąsić za te 5-7 ojro na stoku. Warto poszukać w kilku dużych biurach podróży, zwłaszcza pod koniec października będą fajne promocje (przy hotelach przez biura podróży jest znacznie taniej niż przez booking). W cenie będziesz miał również podstawowe ubezpieczenie. Reszta kosztów bez zmian. Warto rozpatrzyć taką opcję i zafundować się prawdziwy wypoczynek, a zamiast czasu na pichcenie, czy chodzenie po sklepach, zrobić sobie spacer po okolicy.

Taka moja propozycja do rozważenia. Dodam, że nie krytykuję innych sposobów spędzania czasu, sam jeżdżę i pewnie będę jeździł zarówno do apartamentów jak i hoteli, zależy co się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FerraEnzo - tak jak pisałem w innym wątku: tydzień w Alpach to ok 1600pln (w cenie karnet, nocleg i dojazd- chociaż tu też sporo zależyy od terminu) i jest to normalna cena. Bez żadnych wyrzeczeń, w dobrych warunkach. To ile wydasz na miejscu zależy już tylko od Ciebie.

Jeden kupi jedzenia w Polsce za 400 pln i mu starczy na tydzień, inny woli jeść w knajpach to trzeba doliczyć do tych 1600zł 700 - 1000 PLN, a są i tacy którzy mają jeszcze większe potrzeby

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kalkulacja na najbliższy wyjazd:

Zillertaller Superskipass na 6 dni - 237 Euro, czyli ok 1000zł

kwaterka - 25euro/noc - 175 Euro, czyli ok 700z

Już same te dwie składowe dają ok 1700zł, do tego koszt paliwa, a jedziemy w 4 osoby dieslem kombi więc jakieś 700-800zł do podziału. Do tego co najmniej 10 euro dziennie na przekąski na stoku, czyli kolejne 250zł. Następnie ubezpieczenie, serwis nart, kosztów jedzenia jakie zabieramy ze sobą nie liczę, bo jeść trzeba wszędzie. Suma sumarum takie wyjazdy wychodzą nam zawsze w granicach 2500zł/os/tydzień i jakoś mniej nie chce być.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kalkulacja na najbliższy wyjazd:

Zillertaller Superskipass na 6 dni - 237 Euro, czyli ok 1000zł

kwaterka - 25euro/noc - 175 Euro, czyli ok 700z

Już same te dwie składowe dają ok 1700zł, do tego koszt paliwa, a jedziemy w 4 osoby dieslem kombi więc jakieś 700-800zł do podziału. Do tego co najmniej 10 euro dziennie na przekąski na stoku, czyli kolejne 250zł. Następnie ubezpieczenie, serwis nart, kosztów jedzenia jakie zabieramy ze sobą nie liczę, bo jeść trzeba wszędzie. Suma sumarum takie wyjazdy wychodzą nam zawsze w granicach 2500zł/os/tydzień i jakoś mniej nie chce być.

Bo to sà realne kosztý wýjazdu na tydzien samochodem w alpy austryjackie

Wysłane z mojego SM-G7105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się towarzystwo rozpisało :proud: A gdybym tak poleciał całkowicie po bandzie i poprosił Was o konkretny namiar na kwaterę z takim busikiem pod drzwiami ?:D Przyznaje w tym momencie przemawia przeze mnie lenistwo, ale również przyznaje, że póki co cały czas mam mętlik w głowie. Z tego co udało mi się poczytać / obejrzeć oprócz wspomnianych wcześniej lodowców strasznie siadła mi dolina ZIllertal.

W dolinie zillertal byłem dwa razy. Za pierwszym razem załatwialiśmy sami kwaterę w Hollenzen (1-2 km od MAyerhofen). Zarówno z ceny, warunków i komunikacji bylismy srednio zadowoleni wiec namiarów nie podaję.

Natomiast rok temu załatwialiśmy kwaterę przez biuro http://www.zillertalinfo.eu/. Kwatera w Uderns (apartament Berghof apartament top 2), cena (bylismy w okresie 13-20/12) 60 euro za noc (na 4 osoby), wiec całkiem niezła.

Skibus powinien być praktycznie pod samym apartamentem ale w tym okresie nie były jeszcze uruchomione.

Same formalnosci z biurem również bezproblemowe.

Co do cen apratamentów to generalnie im głebiej w dolinę tym drożej.

Uderns akurat nam pasowało, bo jeździliśmy głównie w hochzillertal (i po jednym dniu na Arenie i Penken).

Kwotowo wyszło około 2500 pln na osobę z tym, że nie ograniczaliśmy się i na stoku praktycznie codziennie obiad plus piwka, jakiś deser. Dodatkowo na kolację zabralismy trochę słoików z gotowym żarciem. Tu żałowałem ze wziąłem za mało bo tak jak inni wcześniej pisali mięcho dosc drogie, natomiast reszta (głównie na śniadania) w cenach zbliżonych do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam pensjonat u starszej pani w samym centrum Mayrhofen za 26 euro za dobę ze śniadaniem. Z rodziną bym się tam nie zatrzymał, ale wyjazd w towarzystwie przyjaciół jak najbardziej. Gesthaus Antonina. Mogę znaleźć namiary

Dlaczego z rodziną nie? A z grupą przyjaciół tak.

Czy starsza pani Antonia ( bo tak się nazywa ten Gasthof)to czarownica i porywa dzieci? :wink: :laughing:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ z rodzinką wybieram inny standart. Tak pani Antonia jest miłą starsza panią ale nie porywa dzieci :biggrin:

Hotelik czysty i zachowany w stylu z lat 70 tych.

Pokoiki są małe i jest ich wiele. Perfekcyjna miejscówka dla ekipy która jeździ całe dni na nartach i chce spędzać wieczory w Mayrhofen.

Typowa opcja dla studentów.

Cena pozwala na zaoszczędzenie paru euro aby wypić browar w Harakirki w centrum :wink:

Miejscówkę znalazłem przez przypadek biegając w panice po Mayr. Miałem wrócić za miesiąc z przyjaciółmi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ z rodzinką wybieram inny standart. Tak pani Antonia jest miłą starsza panią ale nie porywa dzieci :biggrin:

Hotelik czysty i zachowany w stylu z lat 70 tych.

Pokoiki są małe i jest ich wiele. Perfekcyjna miejscówka dla ekipy która jeździ całe dni na nartach i chce spędzać wieczory w Mayrhofen.

Typowa opcja dla studentów.

Cena pozwala na zaoszczędzenie paru euro aby wypić browar w Harakirki w centrum :wink:

Miejscówkę znalazłem przez przypadek biegając w panice po Mayr. Miałem wrócić za miesiąc z przyjaciółmi.

Rzuciłem okiem na mapkę.

Miejsce jest w ścisłym centrum jeśli chodzi o dostęp do gondolek.

Cena najnormalniejsza,jeśli nie brać pod uwagę ścisłego centrum,bo jeśli jednak brać,to jest wyjątkowo niska.:rolleyes:: Wyszło mi tu jakieś masło maślane,ale niech zostanie.:eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanova zatem przypominam Ci co napisałaś:

W Zillertalu to akurat skibusy tylko częściowo rozwiązują sprawę - dolina jest długaaśna i jeszcze rozdwojona na końcu. Skibusy są, ale zwykle łączą sąsiednie stacje ze sobą, więc chcąc jeżdzić codziennie w innym ośrodku czasem trzeba podjechać autem.

Napisałaś, że połączenia skibusami są tylko między sąsiadującymi stacjami - nieprawda, są połączenia skibusem nawet między Mayerhofen, a Fugen bez przesiadki, dodatkowo jest oczywiście pociąg.

Chcą jeździć codziennie w innym ośrodku trzeba podjechać samochodem - nieprawda, do wszystkich ośrodków dojedziesz skibusami.

Ergo skoro uważasz, że nie można dojechać skibusami do wszystkich ośrodków to można wywnioskować, że połączenia skibusami są beznadziejne. Sam bym tak uważał gdyby prawdą było to co piszesz. Dodatkowo jeszcze ten żelazny argument "mam dzieci więc nie mogę...". Już wstydziłabyś się wykorzystywać dzieci do zasłaniania swojego lenistwa, bo podejrzewam, że dla Twoich dzieci większą atrakcją byłaby jazda pociągiem niż tłuczenie się samochodem.

Mnie też się nie podoba ton wypowiedzi michasia, sama korzystam z samochodu podczas urlopu na nartach i nikomu nic do tego.pozdrawiam.

A owszem wiele osób może mieć coś do tego, bo nie po to zarządzający ośrodkami w Zillertal tworzyli bezpłatną i dobrze zorganizowaną komunikację skibusową, żeby teraz wszyscy kopcili swoimi samochodami. Podejrzewam, że zagwarantowanie bezpłatnego transportu publicznego może też być częścią umowy zawartej z miejscowymi ekologami i mieszkańcami, warunkującą dalszą rozbudowę ośrodków w dolinie, aby ograniczyć emisję spalin generowanych przez turystów.

Na potwierdzenie poczytaj sobie tu: „(…)co jest nie tylko ogromnym udogodnieniem dla miłośników sportów zimowych, lecz również oznacza zredukowanie nasilenia transportu indywidualnego oraz odciążenie szosy do Gerlos.” Tu masz źródło: https://www.zillertalarena.com/pl/arena/winter/dorfbahn-gerlos.html

Poruszając problem szerzej już wyrabiacie w swoich dzieciach złe nawyki i skończy się to takimi historiami jakie słyszałem w Poznaniu kiedy nastoletnie dzieci z Poznania pojechały na wycieczkę tramwajem do kina i jak je spytano co im się najbardziej podobało powiedziały, że jazda tramwajem bo pierwszy raz jechały. Oczywiście rodzice codziennie dowożą je do szkoły samochodem, bo kto im zabroni robić ze swoich dzieci społecznych inwalidów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanova zatem przypominam Ci co napisałaś:

Napisałaś, że połączenia skibusami są tylko między sąsiadującymi stacjami - nieprawda, są połączenia skibusem nawet między Mayerhofen, a Fugen bez przesiadki, dodatkowo jest oczywiście pociąg.

Chcą jeździć codziennie w innym ośrodku trzeba podjechać samochodem - nieprawda, do wszystkich ośrodków dojedziesz skibusami.

Czy na stronach ośrodka można gdzieś znaleźć mapkę pociągu, skibusów na tle areny narciarskiej ?

Chodzi mi o coś takiego jak tutaj mają Czesi:

http://www.skiresort.cz/skiarealy/cerna-hora/ch-lanovky-a-vleky/

Patrzę sobie mniej więcej jak idą linie skibusa i wiem gdzie mogę szukać noclegu,

aby mieszkać przy skibusie.

A coś takiego dla całej Zillertal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na stronach ośrodka można gdzieś znaleźć mapkę pociągu, skibusów na tle areny narciarskiej ?

.....A coś takiego dla całej Zillertal ?

Nie wiem czy chodzi ci o coś takiego, ale co tam :wink:

http://www.zillertalinfo.eu/pl/ciekawostki

http://content.mayrhofen.at/en/101008/101010/101117/skibus.html

http://www.best-of-zillertal.at/en/winter/skiing/skibus/

http://www.zillertal.at/en/winter/ski-board/ski-bus/

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich w moim 1ym wpisie

Do Zillertalu jeżdzę już od pięciu latek z rzędu (z jednym wyjazdem poglądowym wyjazdem do Les Arces) i jakoś nijak nie moge sie od owej doliny odpępnić:laughing:

Moje przemyślenia? Proszę.

Co do kosztu wyprawy to oczywiście większa ilość ludzi moze nie ułatwi szukania kwatery, ale na pewno może zmniejszyć koszty.

Dolina jest długa i wszystkie miejscówki warte są zwiedzenia, i to dla mnie jest wielkim plusem go miejsca. Codziennie gdzie indziej, trasy sie nie nudzą bo nie sposób sie z nimi dobrze zapoznać. I to wlasnie tam kocham. Generalnie zawsze celuje z noclegownią w rejon Zell gdyż jest to środek doliny i mniejwiecej podobne, krótkie dystanse do Areny, Penken i Kaltenbachu. Tux jest ok, ale jednak niższe ośrodki są chyba bardziej rozległe i ciekawsze, stąd z Zell lepiej pojechać raz na lodowiec niż z lodowca dymać w dół doliny.

Wiele osób preferuje wałówkową opcje żywieniową, co zresztą trenuje od tych lat 5ciu z doskonałym efektem. Jakoś nikomu nie chciało by się ani robić posiłków obiadowych z substratów, ani jeszcze po 7-8 godzinach na stoku szwęddać sie po knajpach. Ten wariant (wałówka) jest pozatym lepszy ekonomicznie.

Koszt całkowity?

Policzmy...

Skipass - troche spiny i jazda całonocna, lądowanie nad ranem w sobote zanim gawiedź stłoczy sie za Rosenbeim na autostradzie i jeździmy. Zmęczeni? Pewnie tak... Ale kto zobaczy biel stoku i słoneczko nad głową raczej zapomina że w krzyżu łupie czy dupa z lekka odpada. Wystarczy odetchnąć alpejskim powietrzem >1900m.n.p.m. (Niczym Kramer;) i jazda na kanapę w górę. A kto obok nas jeździ? Miejscowi... A gdzie zamiejscowi? Ano na dole, gromadnie opuszczając a potem napływając do doliny. To samo w następną sobote mozna pośmigać na no. Arenie spoglądając na sznureczek aut w dolinie.. Rozpędziłem sie. Skipas 6dni :( 232(?)€, 8dni :D - 290€. Dobrze wydane.

Noclegi jesli nie zależy nam na siedzeniu w dolinie przy trasie mozna wydobyć naprawdę taniej. A standard wszędzie podobny, pewnie w hotelu lepiej ale o wiele drożej. Na 8 osob w marcu łącznie 2400pln.

Paliwo jakies 1000-1200 pln na samochód (moje doświadczenia)

Browar na stoku 4€. W pewnych miejscach naprawdę warto. Np. na Penken - Horberg poniżej szczytu piramidowa knajpa, ale jak sie wygarnie leżaki i przejdzie 50m na skraj stromizny to spożycie złotego nektaru z widokiem na penkenowski kocioł - bezcenne.

Koszt całkowity w moim wydaniu to około 2500pln.

Obiadów w górskich knajpach poza frytkami nie jadałem.

Funkcje kierownika i organizatora pełnie od tych 5 lat.

Ogólnie Zillertal rządzi.

Podpisuje rękami i nogami za tą lokalizacją.

Ufff...

Pozdrawiam

Edytowane przez hubicom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie koleżanki i koledzy narciarze!

Do Austrii wybieram się po raz drugi, ale pierwszy raz do doliny Zillertal, z rodziną - 3 dzieci (to bedzie przeżycie!) + 2 dodatkowe samochody - razem 3 rodziny. Mam kwaterkę (tzn. dom na 3 rodziny) w Fügen.

I tu od razu pierwsze pytania:

1. Czy warto wogóle jeździć na Spieljoch w Fügen? Czy walić od razu na Hochzillertal a może Mayrhofen?

2. Czy są tam fajne trasy dla dzieci? Moje dzieciaki jeżdżą na 4+, spokojnie zaliczony Chopok, Białka, Zieleniec itp.

3. Czy w Fügen jest jakiś market typu Biedronki (Hoffer czy jak on tam ma)?

4. Jak wyglądają ulice w dolinie przy znacznych opadach śniegu? Nie lubię zakładać łańcuchów!

Dajcie znać.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Warto zwiedzić wszystkie ośrodki ....

2.Z dziećmi polecam wybrać się na Ahorn (jeśli się nie będzie podobać łatwa komunikacja z Penken ) , w każdym ośrodku są zróżnicowane trasy.

3. https://www.hofer.at/filialen/de-AT/Search?SingleSlotGeo=fugen+

4.Dolina jest ok , ale wszystkie drogi powyżej 169 jeżeli są białe to jest obowiązek zakładania łańcuchów.

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Warto - nieduży , pusty ośrodek , baaardzo szeroko u góry i piękna trasa na sam dół.

2.Trasy dla dzieci znajdziesz w każdym ośrodku w Zillertal - no może poza Gerlosstein.

3.W Fugen jest Spar , Hoffera masz w Uderns 2 km w głąb doliny.

4.W dolinie łańcuchy nie są konieczne, gorzej hak mieszkasz gdzieś u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...