Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty od Andrzej Dudy :)


magnusDux85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jeździł w AZS UJ i to nie tylko jak był studentem ale i jak już pracował. Wybitny nie był ale nie ma co się śmiać.

Pewnie pojechałby gigant lepiej niż większość z nas nie mówiąc o SL.

Pozdrowienia

Ja się nie śmieje,ja tylko oceniam człowieka na podstawie informacji ogólnodostępnych.Jest politykiem i tylko stąd go znam.Stąd też oceniam choćby wiarygodność.Dla mnie nie ma czegoś takiego: "jako polityk mówię to,a prywatnie to ja myślę co innego i jestem swój chłop".Skoro gość jest dla mnie niewiarygodny,to też sprzedawany przez niego sprzęt nie założyłbym na nogi.Mógłby jedynie być ozdobą. :)

Jednak jego zaangażowanie w Orkiestrę odbieram jak najbardziej pozytywnie i mam nadzieję,że częściej będzie sobą...

Wierzę,że jest dobrym narciarzem,ale nie uważam,żeby jazda na tyczkach była wyznacznikiem umiejętności.Tak samo,jak bycie dobrym kierowcą w F1,nie oznacza bycie dobrym kierowcą rajdowym. :rolleyes::

Pozdrowionka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę,że jest dobrym narciarzem,ale nie uważam,żeby jazda na tyczkach była wyznacznikiem umiejętności.Tak samo,jak bycie dobrym kierowcą w F1,nie oznacza bycie dobrym kierowcą rajdowym. :rolleyes::

:eek:Gdzie byłeś ostatnio na nartach? spadałeś z krzesła? wypadłeś z gondoli?

Ale musiał być łomot:stupid:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek:Gdzie byłeś ostatnio na nartach? spadałeś z krzesła? wypadłeś z gondoli?

Ale musiał być łomot:stupid:

A o co chodzi? O te tyczki?

No fakt,źle to ująłem.Miało być: "...żeby jazda na tyczkach była JEDYNYM wyznacznikiem umiejętności".

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi? O te tyczki?

O kierowcę też, wiem... wiem... zaraz wyskoczysz że Hołek to fatalny kierowca, bo chcieli mu prawko za przekroczenie prędkości zabrać:tongue:, nie znam go, ale jestem przekonany że jest świetnym kierowcą w ruchu cywilnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kierowcę też, wiem... wiem... zaraz wyskoczysz że Hołek to fatalny kierowca, bo chcieli mu prawko za przekroczenie prędkości zabrać:tongue:, nie znam go, ale jestem przekonany że jest świetnym kierowcą w ruchu cywilnym.

Nie - powiem,że byłby świetnym astronautą...

A to Hołek startował w F1??? Nic mi o tym nie wiadomo... :confused::

Chyba się nieco zapędziłeś... :tongue:

PS.Tak,na pewno umiejętności kierowcy oceniam po ilości mandatów... :stupid:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa spoko! każde pieniądze się przydadzą.

Ale z tymi umiejętnościami (jak na filmiku z postu Dan-D)... "jak zawodowiec" to bym nie przesadzał... popieram Du...y nie urywa i jakoś go na tyczkach nie widzę.

[video=youtube;kd4EnY1FcYU]

PS. nawet jak bym miał nadmiar pieniędzy to i tak bym ich nie kupił! ze względu na poprzedniego użytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że śniegu mało i głowy zrobiły się gorące, ale...

Raczcie zauważyć fakt, że urzędujący Prezydent (na którego nie głosowałem) przekazał na aukcję CHARYTATYWNĄ swoje narty. I powinniśmy trzymać kciuki, żeby sprzedały się jak najdrożej ze względu na CEL. A wszelkie jęki, że prezydent bee, narty niespecjalne, a ze względu na właściciela to nawet jakbym miał miliard to bym nie licytował są małostkowe i tylko źle świadczą o jęczących. Bo kasa za te narty trafi do Orkiestry i posłuży leczeniu dzieciaków. I to tyle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent przekazał na aukcję CHARYTATYWNĄ swoje narty. Bo kasa za te narty trafi do Orkiestry i posłuży leczeniu dzieciaków. I to tyle.

Wg oficjalnych danych w około 90%. ( Bez uwzględnienia jeszcze pozostałych innych kosztów zleceń, opinii, ekspertyz, działań, opłat itp zlecanych przez Orkiestrę firmom i osobom i zaliczanych w koszty zakupu sprzętu. Jakie to koszty, nie wiadomo, bo to tajemnica handlowa. Taka charytatywna tajemnica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg oficjalnych danych w około 90%

Każda organizacja charytatywna ma jakieś koszty.Niektóre z nich przekazują zaledwie 50% zebranych pieniędzy na cele dobroczynne...

W przypadku WOŚP koszty to ponoć ok 5%,ale myślę,że dużo zależy od hojności ludzi -im większe "zbiory", tym mniejszy procentowy udział kosztów. :)

Żeby nie było,wspieram WOŚP, ale też Caritas! Nie wpisuje się w jakieś chore wojny hejterów. :cool::

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda organizacja charytatywna ma jakieś koszty.Niektóre z nich przekazują zaledwie 50% zebranych pieniędzy na cele dobroczynne...

W przypadku WOŚP koszty to ponoć ok 5%,ale myślę,że dużo zależy od hojności ludzi -im większe "zbiory", tym mniejszy procentowy udział kosztów. :)

Żeby nie było,wspieram WOŚP, ale też Caritas! Nie wpisuje się w jakieś chore wojny hejterów. :cool::

Te 90% to ostatnie dane rozliczonej akcji za 2013r. Natomiast np. znana mi z własnego doświadczenia na tym polu prowizja nastawionej na zysk spółki z O.o. przy budowie i wyposażaniu szpitala to 1,9 %. Wiedza ułatwia racjonalny osąd zdarzeń i podejmowanie decyzji. Co nie zmienia faktu, że narty poszły drogo i sporo na sprzęt zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg oficjalnych danych w około 90%. ( Bez uwzględnienia jeszcze pozostałych innych kosztów zleceń, opinii, ekspertyz, działań, opłat itp zlecanych przez Orkiestrę firmom i osobom i zaliczanych w koszty zakupu sprzętu. Jakie to koszty, nie wiadomo, bo to tajemnica handlowa. Taka charytatywna tajemnica).

dokładnie 92%. I to akurat jest świetny wskaźnik. Życzyłbym sobie, żeby NFZ i ZUS mogły się pochwalić takim wskaźnikiem. Biorąc pod uwagę skalę działania i efekty końcowe, to uważam, że robią za grosze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 90% to ostatnie dane rozliczonej akcji za 2013r. Natomiast np. znana mi z własnego doświadczenia na tym polu prowizja nastawionej na zysk spółki z O.o. przy budowie i wyposażaniu szpitala to 1,9 %. Wiedza ułatwia racjonalny osąd zdarzeń i podejmowanie decyzji. Co nie zmienia faktu, że narty poszły drogo i sporo na sprzęt zostanie.

Prowizja to wg mnie to co zostaje po odliczeniu od całej kwoty kontraktu wszystkich kosztów ( materiały, robocizna, podatki, ZUS , pensje pracowników, porady, ekspertyzy itp...).

WOŚP podaje tylko koszty. Nie ma mowy o żadnej prowizji ( prowizja 0%)

Ale oczywiście gratuluję tej firmie budowlanej 1.9% to faktycznie bardzo niska prowizja.

Edytowane przez Dan-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co powiedzieć o spółce nastawionej na zysk za 1,9% ?( pisałem około 90% bo nie pamietałem czy 91,6 czy 89,6% ) W tych 1,9% mieszczą się wszelkie koszta. Należy więc uznać, że spółka jest co najmniej ponad 4 krotnie tańsza, mimo, że bez pomocy wolontariuszy i wszystkich pomagających.

Jeszcze raz zwracam uwagę, że wiedza ułatwia realny osąd zdarzeń a takze podejmowanie decyzji.

Edytowane przez Bumer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No to co powiedzieć o spółce nastawionej na zysk za 1,9% ?( pisałem około 90% bo nie pamietałem czy 91,6 czy 89,6% ) W tych 1,9% mieszczą się wszelkie koszta. Należy więc uznać, że spółka jest co najmniej ponad 4 krotnie tańsza, mimo, że bez pomocy wolontariuszy i wszystkich pomagających.

Jeszcze raz zwracam uwagę, że wiedza ułatwia realny osąd zdarzeń a takze podejmowanie decyzji.

Dzięki za przekazanie mi tej wiedzy. Ostatni raz dałem pieniądze na ta bandę złodziei i darmozjadów. Wyciągają pieniądze od biednych Polaków aby nabić własne kabzy. Mam nadzieję, że w końcu ktoś weźmie się za tą mafijna organizację i rozliczy ją w sposób na jaki zasługuje.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za przekazanie mi tej wiedzy. Ostatni raz dałem pieniądze na ta bandę złodziei i darmozjadów. Wyciągają pieniądze od biednych Polaków aby nabić własne kabzy. Mam nadzieję, że w końcu ktoś weźmie się za tą mafijna organizację i rozliczy ją w sposób na jaki zasługuje.

Pozdrowienia

No własnie, działalność WOŚP moze budzić niepotrzebne emocje. Szczególnie gdy próbuje się do tej działalności podpinać politykę. Owsiak robi dobrą robotę. Zgodnie z prawem prowadzi fundację i to mu chyba lepiej odpowiada niż robienie witraży. Z pewnością ma porządek w papierach i rozliczeń się nie boi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No własnie, działalność WOŚP moze budzić niepotrzebne emocje. Szczególnie gdy próbuje się do tej działalności podpinać politykę. Owsiak robi dobrą robotę. Zgodnie z prawem prowadzi fundację i to mu chyba lepiej odpowiada niż robienie witraży. Z pewnością ma porządek w papierach i rozliczeń się nie boi.

Czyli nie złodzieje??? :(

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co powiedzieć o spółce nastawionej na zysk za 1,9% ?( pisałem około 90% bo nie pamietałem czy 91,6 czy 89,6% ) W tych 1,9% mieszczą się wszelkie koszta. Należy więc uznać, że spółka jest co najmniej ponad 4 krotnie tańsza, mimo, że bez pomocy wolontariuszy i wszystkich pomagających.

Jeszcze raz zwracam uwagę, że wiedza ułatwia realny osąd zdarzeń a takze podejmowanie decyzji.

Bumer, chyba coś mylisz. Już ze 20 lat nie dotknąłem żadnego kosztorysu, ale kojarzy mi się, że w kosztorysie oddzielnie były umieszczane zakupy materiałów + marża, oddzielne praca sprzętu, oddzielnie robocizna i oddzielnie zysk netto. Podejrzewam że wiele się do dziś nie zmieniło ? Więc jeśli zysk 1.9% to wszelkie koszty są obok, poza tym 1.9%. A 1.9% to jest procent dający firmie możliwość dalszego istnienia i rozwoju, bez kosztów wybudowania danego budynku. Nie pamiętam już dokładnie, ale sprzęt i robocizna to było co najmniej ze 20-30% całości (budowa linii energetycznych)

Niech mnie poprawi ktoś kto jest na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...