Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w doborze pierwszych nart freeride


ModelT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
na nartach śmigam już od dłuższego czasu (ponoć całkiem nieźle) nie mniej jednak do tej pory zazwyczaj ograniczałem się do przygotowanych tras. W tym roku chciał bym jednak rozszerzyć swoje horyzonty i zakupić drugą parę szerszych desek. Na ten sezon zaopatrzyłem się już w sezonówkę na Słowację + Szczyrk gdzie też planuje popróbować lekkiego BC dostępnego z wyciągu , zapewne będzie też jakiś jeden wyjazd w alpy.
Pomóżcie proszę dobrać mi jakiś secik gdyż nie miałem za bardzo okazji testowania niczego szerszego. Z racji zaufania do volkla rozmyślałem nad mantrą , znalazłem też 100eight. 

1. Płeć - mężczyzna 

2. Wiek - 34

3. Waga - 90

4. Wzrost - 176

5. Na nartach jeżdżę od .... sezonów, ( ..... dni w sezonie) 25 gdzie minimum alpy + 1-2 dniowe wypady w kraju  

6. Moje umiejętności określam na .... 8

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Tecnica Mach1 120 LV

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Volkl RaceTiger SL

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - sportową krótkim skrętem wszędzie

10. Upatrzyłem sobie narty - Volkl Mantra 

11. Mój budżet na narty to około - rozsądnie

Edytowane przez ModelT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Mantrach od 2 lat. Były to też moje pierwsze narty freeridowe. Mogę powiedzieć że to był dla mnie duży przeskok, kiedy się na nie przesiadłem. Bardzo pozytywny. W tym sezonie będę próbował na Fischer Watea 106. Powiem tak - kupiłem Mantry, bo znalazłem używane w dobrym stanie za 500 zł. Jestem z nich zadowolony - ja polecam. Świetnie mi się też nimi jeździło po muldach oraz wodnistym wiosennym śniegu. Natomiast, może niech się reszta bardziej doświadczonych tutaj wypowie. Ja niestety nie mam dużego porównania jeśli chodzi o inne typy nart freeride.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Setka" pod butem z niedużym rockerem ,  to jak najbardziej OK na taki przywyciągowy freeride .Bo to pojedzie i  w świeżym nietkniętym  śniegu , ale również   rozjeżdżonym , zmuldzonym , czy po trasie .  Jak coś tam jeździsz na  nartach , to nie ma co się bać szerszych desek , to tylko kwestia szybkości adaptacji . Nie jeździłem na Mantrach , ale myślę że narta OK , więc jak tylko budżet jest , to brać :)  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to Mantry to typowe "beczki" czyli 50/50 rocker/camber.  Przynajmniej te które miałem na nogach takie były, ale może są inne wersje.

I czy na pierwsze free??? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to polecam kupić coś używanego. Przy Twoich warunkach celuj w "setkę" pod bucie i długość w granicach 178-186 cm. Można też pośmigać na nartach z wypożyczalni. No i na początek się rozjeździć nawet po trasie. Bo można się zdziwić z przesiadki slalomówka-sztacheta od płota:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś styczność z czymś takim

http://allegro.pl/volkl-freeride-100eight-2017-181-super-stan-i7021987438.html

szerokich sztachet się nie boje, obawiam się jedynie zakupu czegoś co będzie miało być do wszystkiego a tak na prawdę będzie do niczego tak jak to miałem kiedyś już z metronami.
Co do mantr właśnie widzę, że co generacja to inna konstrukcja. 

Edytowane przez ModelT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każda narta w szerokości 95-105 mm będzie dobra. Mantrę znam dobrze ale z tych modeli z umiarkowanym rockerem. I oczywiście to była dobra a nawet bardzo dobra narta (aż mi odjechała w las i już jej nie odzyskałem). Szukałbym po prostu okazji. 

Po slalomkowych przyzwyczajeniach mogą Ci przypaść do gustu Cham-y. Znajomi bardzo sobie chwalą tę nartę dla mnie jest chyba zbyt reaktywna ale na pewno da się na tym fajnie jeździć. Wyhaczyli je w jakiś cenach typu 800 zł.

Czyli nie fiksuj się na określony model.

To mi bardzo przypomina BMT (też Volkie) na których jeździłem. I rzeczywiście wrażenia były rewelacyjne jak na wagę i szerokość tamtej narty. Jest jednak małe ale - nikt nie wie ile ta narta wytrzyma. Volkie już popisało się lekkimi konstrukcjami (nazwa mi wyleciała z głowy), które dosłownie się rozsypywały (widziałem) po roku jazdy. Dlatego troszkę sceptycznie patrzę na używane (choć stan niby dobry). Nie masz gwarancji, że to nie ma 30 dni u zaciekłego jeźdźca i gwarancji, ze to wytrzymało bez szkody. 

Pozdro

Wiesiek

 

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ModelT said:

A miał ktoś styczność z czymś takim

http://allegro.pl/volkl-freeride-100eight-2017-181-super-stan-i7021987438.html

szerokich sztachet się nie boje, obawiam się jedynie zakupu czegoś co będzie miało być do wszystkiego a tak na prawdę będzie do niczego tak jak to miałem kiedyś już z metronami.
Co do mantr właśnie widzę, że co generacja to inna konstrukcja. 

Ciekawe, Metrony to naprawdę były świetne narty, mimo, że imho bardzo ciężkie.

Problemem było to, że ludzie kupowali je za krótkie. Na przykład B5 w długości 162... kiedy to ta narta stawała się mało uniwersalną, twardą a szeroką "niby" slalomką... taka była moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...