Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpejski Puchar Świata 18/19


Rekomendowane odpowiedzi

W nawiązaniu do zawodów Pucharu Świata w Bormio, przedstawiam zawody Peak to Creek w których udział może wziąć każdy, odbywają się one od kilku lat regularnie w ostatnią sobotę stycznia (chyba że warunki atmosferyczne nie pozwolą to przesuwają na inny termin, w zeszłym sezonie odbyły się w marcu). Najbliższe będą 26 stycznia 2019. Jest to wyścig dla najwytrzymalszych narciarzy. Start z samego szczytu tras w Bormio na wysokości 3012m n.p.m., meta w miasteczku w tym samym miejscu gdzie meta zawodów PŚ. Długość trasy to około 8km przy przewyższeniu niemal 1800m. Mniej więcej od połowy długości wyścigu trasa prowadzi przez pucharową trasę Stelvio (omija tylko jej początkowy fragment). Start na nartach długich, raczej DH/SG, na trasie ustawiane są bramki kierunkowe, startuje się po 2 osoby naraz. Niezły hardcore. Strona wyścigu: https://peaktocreek.it/en/

Kiedyś przeglądałem wyniki, ale Polaków nie widziałem.

peak-to-creek-tracciato-bormio.thumb.jpg.53f706fb1233faca82d8b5745322ec31.jpg
peak-to-creek-bormio-3000.thumb.jpg.78d1e8c92af729414170e6652254fde1.jpg


Zbyszku @lski@interia.pl może Ciebie zainteresują takie zawody, wiem ze wyszukujesz i startujesz w Alpach w różnych podobnych długich wyścigach.
Pozdrawiam.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zbyszku @lski@interia.pl może Ciebie zainteresują takie zawody, wiem ze wyszukujesz i startujesz w Alpach w różnych podobnych długich wyścigach.
Pozdrawiam."

Zabiłeś mi klina,wygląda interesująco,choć warunki styczniowe,to zawsze loteria.W zeszłym roku,jak czytam,mgła i lawiny spowodowały odwołanie.Gdyby jeszcze nie pokrywało się z terminem MPA na Harendzie,które też jest cool,na pewno pojechałbym...Na filmie przypomina mi to Der weisse Ring w Lech,które jechałem...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zawody, niestety popsute fatalnym komentarzem Domańskiego. Masa błędów, mylenie zawodników, co przejazd komentarz o tym że nie ma rewanżowego wyścigu, dramat. Co chwile gadka o tym że zawodnicy wchodzą na nogach na strat mimo że to oczywista nieprawda. 

Szkoda że Brytyjczyk nie wygrał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr_67 napisał:

Pech .... czy faktycznie coś zawaliła?

Dziwne takie sytuacje i zawsze budzą podejrzenia.

Tym razem nie nagrywałem drugiego przejazdu i nie jestem pewny, ale dwa pierwsze punkty pomiaru drugiego przejazdu były ok. Zajmowała 4 miejsce, najszybciej pokonała trzeci odcinek i na nim musiała popełnić błąd. W slalomie tak często bywa...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marionen napisał:

Jak zwykle ciekawe i bardzo trudne zawody gigantowe w Adelboden. Chętni oglądania na żywo, RaiSport 1. Nikt nie przejechał idealnie i wszystko rozstrzygnie się w 2 przejeździe. Pierwsza trójka łeb w łeb. Na Eurosporcie 5 kategorii turniej tenisowy z Sydney.

Hirscher ratował się rozpaczliwie zbijając bramkę oburącz jak w równoległym gigancie, oj będzie ciekawie - w końcu czuje oddech konkurencji na plecach :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...