Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sezonówka 2021/22 Magic Pass


Rekomendowane odpowiedzi

2021/2022 MAGIC PASS - najtańsza sezonówka w Alpach na 40 ośrodków , 1100 km tras , 2 lodowce - ważna latem i zimą.
Pojawiła się w przedsprzedaży za jedyne 399 CHF zamiast 899 sezonówka, a właściwie karta roczna na 40 szwajcarskich ośrodków,  ważna od maja do końca sezonu letniego, a także od 1.11 do 1.05 dla narciarzy.
2 lodowce - Glacier 3000 i nasze Saas Fee gwarantują długi sezon , do tego jest kilka dużych ośrodków Grimentz - Zinal , Leysin- Moses,  Villars- Gryon x Les Diablerets,  Leukerbad z super termami i wiele innych.
Znając ceny karnetów w Szwajcarii , sezonówka ta zwróci się już po kilku dniach , jest też opcja dodania sobie z 249 chf wejściówki całorocznej na 19 basenów z termalnymi włącznie.
Cena ta obowiązuje tylko do 12.04 , potem będzie sporo drożej - Szwajcaria wydaje się najbezpieczniejszą opcją na przyszły sezon...
Kto byłby chętny na zakup tego karnetu i wspólne śmiganie po helweckich skiareałach ?
 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie ktoś z okolic Bielska lub Śląska zakupił lub ma zamiar kupić magic passa biję sie z myślami czy kupić bo samemu jeździć po 1300km trochę sie nie kalkuluje .Jeżdze zawsze na prognozę mogę sobie pozwolić na 20-25 dni w Szwajcarii ale aby to było ekonomicznie uzasadnione trzeba z 2 osoby jeszcze do auta znaleźć. Na decyzje zostało 8 dni więc czekam na odzew 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2021 o 17:20, Jeeb napisał:

fajnie być bogatym 🙂

 

W dniu 16.03.2021 o 22:35, Jeeb napisał:

to prawda, w tym sezonie wydałem na skipassy ponad 1000 CHF a to dopiero jego połowa

 

Dobrze, że przynajmniej jesteś zadowolony. ;)

Na forum w zasadzie wszyscy są bogaci.

Biedni na nartach nie jeżdżą, szczególnie w Szwajcarii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezonówka kupiona informacyjnie była opcja rozszeżenia na Crans Montane za 150 franków ale miała pare terminów wyłączonych  

Komunikacja z Valis najrozsądniej cenowo z Mediolanu ceny na tą chwile na listopad i grudzień ok. 120 do 150 zł w dwie strony .

Zostało ogarnąć samochód prawdopodobnie zostawie jeden z moich u znajomego pod Mediolanem i bedzię sobie na mnie czekało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kruger27 napisał:

Komunikacja z Valis najrozsądniej cenowo z Mediolanu ceny na tą chwile na listopad i grudzień ok. 120 do 150 zł w dwie strony .

Przed świętami Bożego Narodzenia nie ma za bardzo czego szukać na magic passie.
Ośrodki rozpoczynają codzienną pracę dopiero od 18 grudnia. (Wyjątek Glacier 3000 ale on znowu kapryśny na wiatr, mgłę itp.)
Wcześniej otwarte tylko w weekendy jeśli warunki pozwolą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jeeb napisał:

świetny sezon to był w Dolinie Saas

Taaaa - szczególnie wyjazd 11.11 - 4 dni na miejscu i przez 4 dni narty nie wyjęte z busa i powrót do domu , bo się nie chciało Szwajcarom otworzyć wyciągów - ogólnie tereny piękne , ale każdy dzień zaczynał się od nerwowego wertowania neta - otworzą dziś wyciągi , czy nie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JurekByd napisał:

Taaaa - szczególnie wyjazd 11.11 - 4 dni na miejscu i przez 4 dni narty nie wyjęte z busa i powrót do domu , bo się nie chciało Szwajcarom otworzyć wyciągów - ogólnie tereny piękne , ale każdy dzień zaczynał się od nerwowego wertowania neta - otworzą dziś wyciągi , czy nie ? 

Dlatego opcja skiturowa w boxie wskazana. 

Dla mnie chyba najlepszy ON w jakim byłem. Opcje freeridowe niezmierzone i świetne, do tego 4 łatwe czterotysięczniki do zaliczenia. Epicki zjazd do Saas Almagel za darmola (lepszy niż np. Valle Blanche). A jeszcze rewelacyjny narciarsko Fluchthorn (3800). Czyli aklimatyzacja na freeride a później skitur/skialp. Widokowo też bajka. Jak się stało w miasteczku to trzeba było ostro zadrzeć głowę aby zobaczyć szczyt Doma. Ściana (chyba 6) czterotysięczników robi robotę. Przez te 25 dni nawet nie zdołałem zaliczyć wszystkich przygotowanych tras. Szkoda na to było czasu.

Ale jeśli chodzi o "zwyczajna" opcje trasowe to Jurek ma 100% racji. Postawa Szwajcarów w kwestii otwierania wyciągów, słaby projekt rozłożenia wyciągów, skutkujący dymaniem, to wszystko nie jest nawet na poziomie przeciętnego ON. No i daleko, przy drobnych utrudnieniach nawet z Wro było 16 godz. 

To wspaniały ośrodek dla freeriderów i skiturowców. 

 

Edytowane przez Wujot
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JurekByd napisał:

4 dni na miejscu i przez 4 dni narty nie wyjęte z busa i powrót do domu

to miałem więcej szczęścia - z 40 dni w Dolinie Saas wykorzystałem 40 dni narciarskich, tylko 2 dni była taka zadyma że chodziły jedynie orczyki we  wsi i krzesła w Saas Almagel

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jeeb napisał:

to miałem więcej szczęścia - z 40 dni w Dolinie Saas wykorzystałem 40 dni narciarskich, tylko 2 dni była taka zadyma że chodziły jedynie orczyki we  wsi i krzesła w Saas Almagel

Ja na ok.10 wyjazdòw 5 - dniowych nie miałem chyba ani jednego , żeby we wszystkie dni chodziły wyciągi..m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...