Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szwajcaria


gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.03.2024 o 16:53, Jeeb napisał:

@gabrik jak byś się jednak rozmyślił to śniegu starczy do maja

Zermatt dzisiaj

IMG_20240302_094046.thumb.jpg.d73054c5fdf0624ace022191e3234142.jpg

IMG_20240302_104812.thumb.jpg.22087d7d365959ce67474f76d9e8bd02.jpg

A te zdjęcia to sztos! Jak tam zawsze jeździsz ? Autem czy jednak wybierasz samolot ? 

Masz jakieś sprawdzone miejsce noclegowe ? Bo wydaje mi się, że bywasz tam często. 

Ja za czasów studenckich pamiętam podróż tam i trwała ona ok. 24 h, ze względu na kilka przygód na trasie + ogromne korki we Włoszech. 

Edytowane przez Krakus81
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Krakus81 napisał:

Jak tam zawsze jeździsz ? Autem czy jednak wybierasz samolot ? 

zawsze autem bo mam zazwyczaj kobiety na pokładzie a one tyle zabierają że do samolotu musiałbym cargo zamówić

(ja mam do Zermatt 800 a do cervinia 900 km)

Dzisiaj w Cervinia znowu spotkałem polskich narciarzy, którzy przylecieli z biurem podróży i byli b.zadowoleni z organizacji imprezy

Edytowane przez Jeeb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Krakus81 napisał:

Masz jakieś sprawdzone miejsce noclegowe ? Bo wydaje mi się, że bywasz tam często. 

we Włoszech

https://www.ilcervino.com/appartamenti

w Szwajcarii

https://www.zermatt.ch/unterkunft?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI8ZOkmsTdhAMVdXJBAh3jcQXOEAAYAiAAEgJe3PD_BwE

można próbować przez Booking ale oni sporo marży zbierają

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jeeb napisał:

zawsze autem

Masz noclegi w samym Zermatt? Z tego co piszą, nie można tam wjeżdżać autem. Wtedy auto zostawiasz np. w Täsch i jedziesz pociągiem z rzeczami do Zermatt?

Masz może namiary na biuro, które polecają narciarze, których spotkałeś? Może być priv.

Edytowane przez Redster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2024 o 15:25, pawelb91 napisał:

Auto na cały pobyt, dziennie wyszło około 28e z pełnym ubezpieczeniem. Pożyczałem na lotnisku w Turynie, ale wycena i zarezerwowane online - lepsza cena.

Czy opłaty za drogi są w cenie( tak miałem w Portugalii- auto nadajnikiem jak via toll) czy można jechać do Szwajcarii czy to dodatkowy koszt w wypożyczalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, surfing napisał:

Czy opłaty za drogi są w cenie( tak miałem w Portugalii- auto nadajnikiem jak via toll) czy można jechać do Szwajcarii czy to dodatkowy koszt w wypożyczalni?

w Szwajcarii możesz jeździć drogami lokalnymi- bez opłat. Płatne są autostrady

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, surfing napisał:

Czy opłaty za drogi są w cenie( tak miałem w Portugalii- auto nadajnikiem jak via toll) czy można jechać do Szwajcarii czy to dodatkowy koszt w wypożyczalni?

Za Autostradę w Włoszech niestety nie, ale zależy tez to od wypożyczalni. Wjazd samochodem za granicę był dodatkowo płatny - ale to też zależy od wypożyczalni bo w niektórych jest w cenie. Ja jeździłem tylko po Dolinie Aosty oraz z i do lotniska. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, surfing napisał:

Czy opłaty za drogi są w cenie( tak miałem w Portugalii- auto nadajnikiem jak via toll) czy można jechać do Szwajcarii czy to dodatkowy koszt w wypożyczalni?

Miałem również go w aucie. Ponad dwa tygodnie jeździłem zwiedzając centralne i północne regiony …po dwóch latach przyszło coś koło 200€ do zapłacenia za autostrady i już nie miałem siły sie szarpać z wypożyczalnią więc zapłaciłem . Dobrze sprawdzić ! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Victor napisał:

Miałem również go w aucie. Ponad dwa tygodnie jeździłem zwiedzając centralne i północne regiony …po dwóch latach przyszło coś koło 200€ do zapłacenia za autostrady i już nie miałem siły sie szarpać z wypożyczalnią więc zapłaciłem . Dobrze sprawdzić

Jak już, to powinno być rozliczane zaraz po zdaniu auta, słyszałem że  sprzedają tego typu dane firmom zewnętrznym i te nie do końca legalnie próbują wyszarpać pieniądze za autostrady parkingi itp.

Ogólna zasada nie reagować na tego typu wezwania, zwłaszcza że przychodzą listami zwykłymi.  Nie słyszałem o dalszej próbie windykacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 22:32, gabrik napisał:

Dzięki @Jeeb, znajomy zgarnął dzieci i byli w zeszły tydzień (4dni) nawet już nie dopytywałem gdzie (narzekali tylko, że słaba pogoda). 

Ja na przyszły tydzień (nie znalazłem kompana) , ruszam jeśli prognozy się utrzymają bliżej granic kraju. Generalnie stwierdziłem, że jestem nieźle pierdyknięty, biorąc pod uwagę zależności:  praca -  miejsce zamieszkania, moja fascynacja nartami jest irracjonalna, no ale spróbuj przekonać ideowca, że wartości o które walczy, są skazane z góry na niepowodzenie.  Trzymam się maksymy "dopóki walczysz jesteś zwycięzcą".

P.S. nawet ten post jest potwierdzeniem chorobliwej fascynacji, ale na dziś nie chcę tego leczyć.

A kiedy i gdzie chciałeś jechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w innym wątku chyba pisał, że trzeba uważać pożyczając auto w okresie wiosennym, szczególnie we Włoszech, bo auta nie mają opon zimowych i jadąc do jakiegoś "wysokiego" ośrodka, gdzie dalej leży dużo śniegu, można mieć problemy... Jakie macie doświadczenia z tym związane?

Edytowane przez Redster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, surfing napisał:

Jak już, to powinno być rozliczane zaraz po zdaniu auta, słyszałem że  sprzedają tego typu dane firmom zewnętrznym i te nie do końca legalnie próbują wyszarpać pieniądze za autostrady parkingi itp.

Ogólna zasada nie reagować na tego typu wezwania, zwłaszcza że przychodzą listami zwykłymi.  Nie słyszałem o dalszej próbie windykacji. 

Cześć 

Pierwszy przyszedł z tego co pamiętam zwykły który olałem  i tu był błąd bo powinienem wtedy kontaktować się z wypożyczalnia, później długo była cisza po którym następny był już polecony sądowy. Sprawą zajmowali się moi znajomi Portugalczycy na miejscu którzy stwierdzili po całej szarpaninie żebym zapłacił  bo jak kiedyś przylecisz będzie więcej odsetek niż to warte, a już wtedy było coś 1:1 czyli autostrady do kosztów sądowych . Zaplacilem dla świętego spokoju bo każdy tel. jak ich interwencje na miejscu to też czas i pieniądze .  
 

Warto dokładnie sprawdzić umowy najmu przed odebraniem bo może jest też tak jak napisałeś .

pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, surfing napisał:

Czyli ta przygoda przydarzyła ci się w Portugalii? Ja byłem 5 lat temu,  więc mam nadzieję że już nic nie przyjdzie.

Nie pamiętam która to dokładnie była wypożyczalnia ale z okolic lizbońskiego lotniska.W całej sprawie żeby rozeszło się po kościach wymagali pokwitowania zdania auta którego już nie miałem,bo i kto trzyma taki papierek 🤷‍♂️. Tak, więc może jest jak napisałeś wyżej . Auto dostałem nowe a kierunek jeden z ciekawszych wakacyjnych w którym byłem. Bardzo dobrze wspominam. Portugalia 👌 warto odwiedzić Croft w Porto tylko dobrze mieć kierowcę lub więcej czasu bo wychodząc może się zakręcić w głowie 🍷🫣 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Victor napisał:

Nie pamiętam która to dokładnie była wypożyczalnia ale z okolic lizbońskiego lotniska.W całej sprawie żeby rozeszło się po kościach wymagali pokwitowania zdania auta którego już nie miałem,bo i kto trzyma taki papierek 🤷‍♂️. Tak, więc może jest jak napisałeś wyżej . Auto dostałem nowe a kierunek jeden z ciekawszych wakacyjnych w którym byłem. Bardzo dobrze wspominam. Portugalia 👌 warto odwiedzić Croft w Porto tylko dobrze mieć kierowcę lub więcej czasu bo wychodząc może się zakręcić w głowie 🍷🫣 

My byliśmy u Niepoorta. Ale degustowaliśmy. Z chęcią wróciłbym. Na razie trzy razy miałem okazję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jeeb napisał:

to jeszcze kilka fotek z ubiegłego tygodnia

IMG_20240304_100318.thumb.jpg.a91ea20b4d1d786fcf57cfa37133e110.jpg

IMG_20240304_104153.thumb.jpg.bf34067f6ebd084380b2e8f79d0b5500.jpg

IMG_20240304_104931.thumb.jpg.588bccaafac7844c4e7a45cc5745c534.jpg

IMG_20240304_121237.thumb.jpg.cb0d8c1fa1eee9414f33183a7d5b0f0e.jpg

IMG_20240304_131921.thumb.jpg.1e3cd2b9ab5b4bbab9223fea22c5dc85.jpg

IMG_20240304_151123.thumb.jpg.f5c1873e345024df36a0d83b5dd96788.jpg

IMG_20240304_151134.thumb.jpg.50627d031d3462434c1af0f9ba6216ab.jpg

IMG_20240304_151226.thumb.jpg.45ca9eb147caf5747166ddad02ef1bcd.jpg

IMG_20240304_162252.thumb.jpg.8f322f8b6da4c55ca60d08629d407d4d.jpg

IMG_20240304_162258.thumb.jpg.e2604633a49a678ff2c162e927ce21c5.jpg

IMG_20240304_162304.thumb.jpg.0fa3ce526101d5cdf4220ed36f5a148b.jpg

Piękny narciarski dzień w pięknej narciarskiej miejscówce. Gratuluję udanego nartowania. Jakże inaczej to wygląda w porównaniu z polską zimą i naszymi warunkami...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...