Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

HEAD WCR E-GS Rebel


wolcjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Kojarzycie czy te narty ze zdjęcia miały jakiś odpowiednik u Heada w poprzednich sezonach, czy to jest zupełnie nowy model na ten sezon? Zostały mi polecone, a bardzo trudno cokolwiek o nich znaleźć w necie (wszędzie wyskakuje albo wersja Pro z 68 mm pod butem, albo komórka). Chodzi o E-GS Rebel (bez pro) z 65 mm pod butem. 

20221121_180413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wolcjusz napisał:

Kojarzycie czy te narty ze zdjęcia miały jakiś odpowiednik u Heada w poprzednich sezonach, czy to jest zupełnie nowy model na ten sezon? Zostały mi polecone, a bardzo trudno cokolwiek o nich znaleźć w necie (wszędzie wyskakuje albo wersja Pro z 68 mm pod butem, albo komórka). Chodzi o E-GS Rebel (bez pro) z 65 mm pod butem. 

20221121_180413.jpg

Cze

To komórka dla starszych juniorów U14 (M), U16 (K), stąd takie wąskie pod butem i 2 płyty do wyboru, pro to dla amatorów zawodników stąd 68 pod butem.

Czy był odpowiednik wcześnie, poszukaj katalogu race w necie na 21/22 i porównaj, nie mam pewności ale chyba odpowiednik e-GS RD (bez FIS).

pozdrawiam

ps. Taką chcesz Gigantówkę do amatorskiej jazdy? Szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marekbtl napisał:

Cze

To komórka dla starszych juniorów U14 (M), U16 (K), stąd takie wąskie pod butem i 2 płyty do wyboru, pro to dla amatorów zawodników stąd 68 pod butem.

Czy był odpowiednik wcześnie, poszukaj katalogu race w necie na 21/22 i porównaj, nie mam pewności ale chyba odpowiednik e-GS RD (bez FIS).

pozdrawiam

ps. Taką chcesz Gigantówkę do amatorskiej jazdy? Szacunek.

Nie wiem czy chcę. Ja to chciałem Rebelsy E-Race pro albo ewentualnie E-speed Pro, a więc "cywilne" sklepowe narty, a te z tematu zaproponowała mi zamiast tego osoba co do której mam pewność że zna się bardzo dobrze. Mnie te 25 metrów promienia przeraża i sam nie brałbym ich pod uwagę, ale rzekomo te narty są "nietrudne" i skrętne.

Skoro to komórki dla juniorów to czy nie powinny być oznaczone "RD Team"?

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wolcjusz napisał:

Nie wiem czy chcę. Ja to chciałem Rebelsy E-Race pro albo ewentualnie E-speed Pro, a więc "cywilne" sklepowe narty, a te z tematu zaproponowała mi zamiast tego osoba co do której mam pewność że zna się bardzo dobrze. Mnie te 25 metrów promienia przeraża i sam nie brałbym ich pod uwagę, ale rzekomo te narty są "nietrudne" i skrętne.

Skoro to komórki dla juniorów to czy nie powinny być oznaczone "RD Team"?

Skrętne jak skrętne, ale służą do zap... po prawie pustym i szerokim stoku...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wolcjusz napisał:

Skoro to komórki dla juniorów to czy nie powinny być oznaczone "RD Team"?

Dla młodszych tak są oznaczone, ale już bez RD czyli Rebels Team (biało żółte nadal - 173 max długość/21 m), dla starszych Rebels (188 max długość/27,5m), dla amatorów PRO (191 max długość/28m). Szkoda że wcześniej nie szukałeś, mógłbym załatwić e-race PRO/Speed w dobrej cenie, ale już po ptokach, narty już przyszły do nas z Czech. Nie da rady nic domówić. Kosztowały ciiiii.......2250 z wiązaniami FF 14.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czysto amatorskich zastosowań  średnio polecam, szczególnie na Pl stokach ;) chyba ze z rana na jedną/dwie godziny kiedy ludzi jest mało. Jeżeli nie miałeś kontaktu nigdy z takim promieniem to zdziwisz się trochę :) 

E-speed dużo lepsza opcja :) 

Odpowidajac na główne pytanie, to owszem były dostępne w starszych rocznikach te narty :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grimson napisał:

Brać i cieszyć się stabilnością na betonie:

Narty Head i gs rd 193cm R30m opinie - strona 3 - Dobór NART - SkiForum

Akurat R30 mi odradzano (nie żebym w ogóle pomyślał o kupnie takich nart, po prostu jakoś w rozmowie wyszedł temat). Podobno jest duża różnica w porównaniu do nart z mojego tematu (elastyczność, zacieśnianie skrętu i wysiłek do tego potrzebny) i R30 nie ma sensu do rekreacyjnej jazdy bez startowania w zawodach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wolcjusz napisał:

Akurat R30 mi odradzano (nie żebym w ogóle pomyślał o kupnie takich nart, po prostu jakoś w rozmowie wyszedł temat). Podobno jest duża różnica w porównaniu do nart z mojego tematu (elastyczność, zacieśnianie skrętu i wysiłek do tego potrzebny) i R30 nie ma sensu do rekreacyjnej jazdy bez startowania w zawodach. 

Z nartami jest jak z samochodami.

AM to auto na codzień, moc 150ps, skrzynia automat, 4x4, do tego wszystkie bajery na pokładzie. Nic tylko jeździć do wyjeżdżania paliwa w baku, 

SL to już hot-hatch, z 300ps pod maska, napędem na przednia oś, ale dalej z bajerami. Mały, ale wariat.

GS to 500ps z napędem na tył, skrzynia manual, bez kontroli trakcji. Bez klimy, ale z ABS na pokładzie.

DH to 800ps plus nitro, napęd na tył, skrzynia manual, bez kontroli trakcji, ABS, klimatyzacji. Zawieszenie to gleba i poliuretan, aż na nierównościach wypadają plomby z zębów.

Dla każdego coś miłego.
 

Dobry kierowca pojedzie bezpiecznie każdym autem, w każdych warunkach, wykorzystując potencjał maszyny. Gorszy kierowca tez pojedzie, tylko na 30% możliwości auta dla tych mocniejszych jednostek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolcjusz  jak dobrze jeździsz to bierz wersje 186 r 25. To taki typowy master na nasze zawody. Narta bardzo ładnie inicjuje skręt jest stosunkowo łatwa w prowadzeniu choć dzioby potrafią klepać na lodzie....  Jeśli chcesz narty mniej wymagające pod kątem wymaganej techniki i siły to te żółte 185 r 19 na twardej płycie też są na prawdę świetne i na gigantach dają radę.
Sory ale jak słyszę że ktoś poleca R30 do Polski to nawet szkoda komentować... Najczęściej taki osobnik jeździ na nich śmigiem albo ciągnie łuki o promieniu 40-50m ciesząc się jak ma stabilnie...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na narcie r25 i więcej fajnie gdy jest dobrze nachylony stok i przestrzeń na nim, w okolicy używam je w stacjach: Rytro, Jaworzyna, Szczawnica. Największy potencjał pokazują na trasach alpejskich, porządnych długich z przestrzenią, można się rozbujać i mknąć kilka km. Na stacje z fajnym stokiem ale krótkim: Kokuszka, Cieniawa, Litmanova (SK) Vysne Ruzbahy (SK) używam nart krótszych 163cm r13.3, 170cm r16.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Godryk napisał:

Wolcjusz  jak dobrze jeździsz to bierz wersje 186 r 25. To taki typowy master na nasze zawody. Narta bardzo ładnie inicjuje skręt jest stosunkowo łatwa w prowadzeniu choć dzioby potrafią klepać na lodzie....  Jeśli chcesz narty mniej wymagające pod kątem wymaganej techniki i siły to te żółte 185 r 19 na twardej płycie też są na prawdę świetne i na gigantach dają radę.
Sory ale jak słyszę że ktoś poleca R30 do Polski to nawet szkoda komentować... Najczęściej taki osobnik jeździ na nich śmigiem albo ciągnie łuki o promieniu 40-50m ciesząc się jak ma stabilnie...

Idąc takim tokiem rozumowania, wszystko z promieniem powyżej 20m nadaje się tylko w Alpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2022 o 11:51, grimson napisał:

Idąc takim tokiem rozumowania, wszystko z promieniem powyżej 20m nadaje się tylko w Alpy.

Cześć

Narty o których piszesz i mocno "promujesz" generalnie przeznaczone są dla bardzo dobrych narciarzy lub narciarzy którzy w 95% używają śmigu na stoku. Dla przeciętnego amatora są złym wyborem. Szczególnie na stoki w PL (nie wszystkie, ale większość). Jeśli ktoś szuka narty o większym promieniu, to jest spory wybór, niekoniecznie dla amatora prawdziwy GS będzie dobry. Nawet amatorzy startujący w zawodach niekoniecznie wybierają te narty, bo w naszych warunkach nie będą one najszybsze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Miałem okazję pojeździć na tej E-GS Rebel o długości 181 cm (na sezon 2023/24) z normalną seniorską płyta WCR 14 short. Bardzo fajnie się prowadziła. Sam się zastanawiam nad zakupem. Rozmawiałem z ludźmi z Head na testach twierdzili, że ten model idealnie sprawdza się jako GS dla dorosłych. Szczególnie z tą płytą WCR 14 bo jest jeszcze druga płyta dedykowana faktycznie dla U16 i z tą już nie polecają dla dorosłych. Co myślicie jako GS dla faceta o wadze 95 kg i wzroście 185 cm? 185 nie chcę (do boxa nie wejdzie 😉) a 181 mam w dobrej cenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Atomm napisał:

Miałem okazję pojeździć na tej E-GS Rebel o długości 181 cm (na sezon 2023/24) z normalną seniorską płyta WCR 14 short. Bardzo fajnie się prowadziła. Sam się zastanawiam nad zakupem. Rozmawiałem z ludźmi z Head na testach twierdzili, że ten model idealnie sprawdza się jako GS dla dorosłych. Szczególnie z tą płytą WCR 14 bo jest jeszcze druga płyta dedykowana faktycznie dla U16 i z tą już nie polecają dla dorosłych. Co myślicie jako GS dla faceta o wadze 95 kg i wzroście 185 cm? 185 nie chcę (do boxa nie wejdzie 😉) a 181 mam w dobrej cenie 

181cm to trochę za mało, ja mam GS +1cm do wzrostu. Zawsze narty możesz włożyć do boxa po przekątnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Atomm napisał:

Miałem okazję pojeździć na tej E-GS Rebel o długości 181 cm (na sezon 2023/24) z normalną seniorską płyta WCR 14 short. Bardzo fajnie się prowadziła. Sam się zastanawiam nad zakupem. Rozmawiałem z ludźmi z Head na testach twierdzili, że ten model idealnie sprawdza się jako GS dla dorosłych. Szczególnie z tą płytą WCR 14 bo jest jeszcze druga płyta dedykowana faktycznie dla U16 i z tą już nie polecają dla dorosłych. Co myślicie jako GS dla faceta o wadze 95 kg i wzroście 185 cm? 185 nie chcę (do boxa nie wejdzie 😉) a 181 mam w dobrej cenie 

Przy Twoich parametrach to konieczne spróbowałbym jeszcze masterki Heada,  czyli e-GS PRO z 68 mm pod butem. Niby to tylko trzy milimetry różnicy i wiele osób powie że tego nie czuć, ale z moich dotychczasowych doświadczeń wynika że 65 mm to trochę za wąsko jeśli chodzi o narty rozsądnie wszechstronne do jazdy na stoku przez cały dzień. W późniejszych godzinach i/lub w warunkach bardziej miękkiego stoku te dodatkowe milimetry robią robotę i takie narty znacząco mniej się zakopują niż 65 mm.

Obecnie mój "sweet spot" to przedział 68-71 mm. Poniżej jest dla mnie zbyt radykalnie, trochę brakuje stabilności w jeździe na wprost bo narty bez przerwy chcą skręcać, no i kopią się w miękkim śniegu. Z kolei powyżej tego przedziału zaczyna się robić zamulasto na twardym. 

Po moich doświadczeniach z e-GS Rebel wydaje mi się, że są to zbyt miękkie narty dla chłopa 95 kg. Ale oczywiście żadnym prosem nie jestem, różne rzeczy już pisałem, bo wydawało mi się że wiem, a potem zmieniałem zdanie, więc moją opinię traktuj tylko jako wpis randomowego amatora na forum internetowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...