Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Francja czy warto?


gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Victor napisał:

A tak na marginesie fajna fotka 😉

Ten opad z lanc to była dodatkowa atrakcja, coś jak kurtyna wodna w lato w mieście, chociaż trochę przeszkadzało jechać. Za to trasa generalnie bardzo fajna - Piste L w drodze na ldowiec Pisaillas, dłuuugi zjazd głębokim wąwozem. Pięknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Victor napisał:

Pokaż mi taką lance u góry ? W samym Tignes jest ich kilkanaście ale brak jest ich wyżej . Byłem,jeździłem,widziałem nie musisz mi nic udowadniać . 

Tu masz lance na wysokościach 2500-2700

 

IMG_7129 (1).jpg

IMG_7124.jpg

IMG_7158 (1).jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wujot napisał:

Ischgl ma genialny, jedyny w swoim rodzaju układ. Tam trasy poprowadzone są stromymi graniami a daleko w dole są te "zbierające". W ten sposób otwarte są hektary stromych zjazdów. Jedziesz 500-1000 m granią i w każdym momencie, jak jest dość śniegu, możesz skręcić na off piste. Na Greitspitze dostępne są zjazdy na wszystkie strony świata. Konfiguracja tam to strome terenowe halfpipe na jedną stronę, gładkie pola na drugą. Bezprecedensowo freeridowy jest też palinkopf - tamtejszy wyciąg (kanapa) ma prawie 900 m deniwelacji i wjeżdża 7,5 min (!) a pod nim jest dziewiczy teren po potokach, trasy omijają to szerokim łukiem. To pole jest nie do zajeżdżenia i ma 2500 m długości. Jak jesteś mocny to można zrobić 4000 m vertical w godzinę. NA OFFPISTE.  Dla mocniejszych jest jazda między płotami lawinowymi na Pardatschgrat. To co wymieniłem to jest dopiero początek. Możliwości offpiste są nieograniczone. Można przez tydzień jeździć w różnych miejscach. Najlepsze jeszcze nastąpi. Otóż przy takiej konfiguracji sprawą kluczową jest zabezpieczenie przed lawinami. Dlatego granie Greispitze i Palinkopf mają poinstalowane stada dział hukowych, które odstrzeliwują lawiny. zawsze miło, że nie musisz się zastanawiać co ty tam robisz przy czwórce. Choć liczne formacje wklęsłe na pewno trzeba uwzględniać zawsze.

Do tego ta infrastruktura jest dodatkiem ale, że jest tak przepustowa to kapitalnie, że chroni przed wiatrem - jeszcze lepiej to jest prawie 3000 m npm. 

Jak Artix napisał gdybym musiał wybrać jeden ON do końca życia to byłby Ischgl. Oczywiście na podstawie tego co znam. Czyli tych 250 ON w których jeździłem. 

Cześć

Ja nie neguję że tak nie jest,nie byłem więc nie mam pojęcia .Ale też staram się ocenić kierunki czy miejsca w których byłem obiektywnie . Po twoim opisie czas planować nowy kierunek 😉 i zobaczyć jak faktycznie tam jest. 
 

Ps Arenę nie zwiedziliśmy,została żeby kiedyś tam wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Victor napisał:

Pokaż mi taką lance u góry ? W samym Tignes jest ich kilkanaście ale brak jest ich wyżej . Byłem,jeździłem,widziałem nie musisz mi nic udowadniać . 

A tu kolejno lance/armatki na 2600, lodowiec koło 3000, Bellevarde (2700) i znów lodowiec (koło 3100)

IMG_7183.jpg

IMG_7210 (1).jpg

IMG_7179.jpg

IMG_7203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zaj napisał:

Ten opad z lanc to była dodatkowa atrakcja, coś jak kurtyna wodna w lato w mieście, chociaż trochę przeszkadzało jechać. Za to trasa generalnie bardzo fajna - Piste L w drodze na ldowiec Pisaillas, dłuuugi zjazd głębokim wąwozem. Pięknie!

Znam,dla mnie ogólnie ON jest obłędny po drugiej str tak bym rzekł od str Tignes jest aiguille percee również rewelacja trasowa choć kanapowo już średniowiecze co niektórzy by tak nazwali ale mi się mega tam podobało . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, zaj napisał:

7.       Fajnie, że dwa lodowce ale ten najwyższy – Grande Motte – to trochę dla statystyk i widoczków (wspaniałych, notabene). No i połowę czasu był zamknięty (a to wieje, a to pada, a to po opadach…). Za to lodowiec Pisaillas – może nie za duży, obsługiwany jednym krzesełkiem + krótki orczyk ale można zrobić ze 6 wariantów zjazdów, bardzo fajnych. Szkoda, że na samym końcu ośrodka mieszkając w Tignes – przedostanie się tam trochę zajmuje.

 

Bardzo lubię Twoje relacje ale tutaj muszę głośno zaprotestować. Otóż na grand Motte lekko na lewo (orograficznie) od wyciągu masz kapitalne freeridowe linie. Jazda między grzędą skalną a szczelinami brzeżnymi lodowca naprawdę daje kopa. To jedna z najlepszych linii w Espace Killy (to chyba byłby mój ośrodek numer 2 do końca życia). Zresztą sam lodowiec w tej części trasowej jest wyjątkowo stromy jak na te udostępniane narciarzom. Ten drugi to jest kompletna, płaska, nuda. Dotelepałem się tam raz i drugi już nie zajrzałem. A byłem w Espace Killy parę razy. 

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zaj napisał:

A tu kolejno lance/armatki na 2600, lodowiec koło 3000, Bellevarde (2700) i znów lodowiec (koło 3100)

IMG_7183.jpg

IMG_7210 (1).jpg

IMG_7179.jpg

IMG_7203.jpg

Ja ich nigdy nie dostrzegłem muszę sprawdzić swoje foty a trochę ich mam . Może na sztukę stoją i w kwietniu albo w październiku je odpalają 🤣😉 bo w grudniu czy w marcu kiedy byłem odpalone nie były no może  tylko w dojazdach zjazdowych do VdI czy już gdzieś w miasteczku Tignes . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Victor napisał:

Ja ich nigdy nie dostrzegłem muszę sprawdzić swoje foty a trochę ich mam . Może na sztukę stoją i w kwietniu albo w październiku je odpalają 🤣😉 bo w grudniu czy w marcu kiedy byłem odpalone nie były no może  tylko w dojazdach zjazdowych do VdI czy już gdzieś w miasteczku Tignes . 

Te lance to i tak placebo. W Austrii dawno poszłyby na pocięcia. Przyjrzyj się jak tam wyglądają instalacje naśnieżające. W 4Berge w trzy dni potrafią przygotować cały ON.

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wujot napisał:

Te lance to i tak placebo. W Austrii dawni poszłyby na pocięcia. Przyjrzyj się jak tam wyglądają instalacje naśnieżające. W 4Berge w trzy dni potrafią przygotować cały ON.

W tamtym sezonie byłem w MariaAlm w noc armaty potrafiły góry usypac, choć warunki pogodowe były słabiutkie to trasy przygotowane bardzo dobrze i tego nie neguje . Tu Austriacy mają bankowo przewagę ale muszą mieć sprawne i nowoczesne rozwiązania bo są stosunkowo dużo niżej i tylko z tego żyją-turystyka. Francuzi mają to w dupie bo mają atom, produkują broń dodatkowo lotnictwo i ogólnie to potężny kraj. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wujot napisał:

Bardzo lubię Twoje relacje ale tutaj muszę głośno zaprotestować. Otóż na grand Motte lekko na lewo (orograficznie) od wyciągu masz kapitalne freeridowe linie. Jazda między grzędą skalną a szczelinami brzeżnymi lodowca naprawdę daje kopa. To jedna z najlepszych linii w Espace Killy (to chyba byłby mój ośrodek numer 2 do końca życia). Zresztą sam lodowiec w tej części trasowej jest wyjątkowo stromy jak na te udostępniane narciarzom. Ten drugi to jest kompletna, płaska, nuda. Dotelepałem się tam raz i drugi już nie zajrzałem. A byłem w Espace Killy parę razy. 

Bo to jest relacja narciarstwa trasowego, poza trasy wyjezdzam sporadycznie bo i narty nie takie i towarzyszka niechętna. A Grande Motte z 7 dni był czynny tylko 3 więc tym bardziej nie było jak eksplorować.

co do Pisailles- ma bardzo porządne czerwone stoki. Łagodne też. Za to teren poniżej jest dosyć słaby, mega dużo wypłaszczenia, na stromych fragmentach trzeba się rozpędzać aby przejechać te plaskie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Victor napisał:

W tamtym sezonie byłem w MariaAlm w noc armaty potrafiły góry usypac, choć warunki pogodowe były słabiutkie to trasy przygotowane bardzo dobrze i tego nie neguje . Tu Austriacy mają bankowo przewagę ale muszą mieć sprawne i nowoczesne rozwiązania bo są stosunkowo dużo niżej i tylko z tego żyją-turystyka. Francuzi mają to w dupie bo mają atom, produkują broń dodatkowo lotnictwo i ogólnie to potężny kraj. 

Ostatnio maja duze, nieplanowane wydatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zaj napisał:

A tu kolejno lance/armatki na 2600, lodowiec koło 3000, Bellevarde (2700) i znów lodowiec (koło 3100)

IMG_7183.jpg

IMG_7210 (1).jpg

IMG_7179.jpg

IMG_7203.jpg

Oddaje szacuneczek, przejrzałem foty niebieska 8 i 12 jak czerwień 15 widzę że lance stoją choć na wszystkie dni które byłem i mam foty nie ma takiej która  pracuje  ale to nie usprawiedliwienie faktycznie stoją . 
image.png.47f3f018609d61040d7367867c6891e8.png

image.png.8c4ef63b8f1f83bd2710dafa8086c0ed.png

image.png.658c740d905c13380d14ad7eb2355f74.png

image.png.a82f118dafd00c77fac615991c7ca47b.png

image.png.c9a5d758257bb67863cfac0e538ef31e.png

image.png.ff7e5e9fcc1a3c8311c746621611a982.png
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby temat nie umarł ;) jeszcze kilka uwag:

- mieszkanie przy stoku ale standard to szuflandia, budynek wymaga od dawna remontu, narciarnia to skansen

- samochód na parkingu cały tydzień ale pakowanie przy przyjeździe i wyjeździe to cały proces i latanie wte i wewte, sam parking  niby niedaleko ale trzeba podejść 

- dopłaty za wszystko - ręczniki, pościel

- brak WiFi

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marboru napisał:

...jedzą żaby, kasztany i pewnie mieszkają w jaskiniach ;) To i chajcu mają, bo nie wydają - dlatego bogaci :D 

Gastronomia francuska to sztuka kulinarna a nie zwykłe gotowanie-kolejny argument w którym biją austriackie pyry z boczkiem i jajkiem czy parówki z ziemniakami na głowę 😉😜

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Victor napisał:

Gastronomia francuska to sztuka kulinarna a nie zwykłe gotowanie-kolejny argument w którym biją austriackie pyry z boczkiem i jajkiem czy parówki z ziemniakami na głowę 😉😜

Nie gadaj, że te żaby lepsze od tłustego wursta? 😮 Nie wierzę :D 

Edytowane przez marboru
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Victor napisał:

Gastronomia francuska to sztuka kulinarna a nie zwykłe gotowanie-kolejny argument w którym biją austriackie pyry z boczkiem i jajkiem czy parówki z ziemniakami na głowę 😉😜

 

Przygladałem się ostatnio uważnie każdej knajpce na stoku w Austrii. I zmieniłem zdanie, miałem kiedyś takie jak Ty.

Przykładowo jedliśmy wspaniała, gesta zupę pomidorowa. Jadłem też znakomity, cieżki zestaw, Jagerbraten.

Jak się trochę przyłożysz do wyboru lokalu i wyboru z menu, to Austria jest całkiem ciekawa. A samo wyposażenie lokali jest tam po prostu cudowne.

Tak że jedziesz stereotypami ostro.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Victor napisał:

Ja nie mowie nie 😉 choć takich miejsc gdzie można już jeździć do końca w jednym dla każdego będzie co innego .Dla mnie Tignes czy Jungfrau zdecydowanie będzie w tej czołówce,3 doliny zdecydowanie również,ale i mógłbym też tylko jeździć do Zillertal choć skansen taki sam jak w FR.Osobiście jeszcze w Ischgl nie byłem ale jak czytam ze gondola wypasiona czy ogólnie wyciągi to wyznacznik i nie jedź tam bo strata czasu a za chwilę jak chcesz narciarsko być zadowolony to będzi Ci się podobało (wFR) i owe wyciągi jeżdżą szybko to coś tu nie gra . Póki co,bo jestem na początku tej drogi dla mnie wyznacznikiem jest naturalny śnieg bez domieszki i cały wachlarz który przez to dostaje,zmienne warunki pogodowe a to właśnie mam w tej Francji. Bo AT trasowo jest wymuskane,wygladzone jak dupa niemowlaka i nie ważne że spadło dopiero 1.5m świeżego,armaty i tak będą odpalone, wszystko będzie wymieszane-po co? Bo tego wymaga pewna grupa i ja to akceptuję ale wybieram dalej FR bo tam tego póki co nie ma. Jak stok się degraduje to następnego dnia taki zostaje a w tych hektarach tarasowych zawsze znajdę taki który będzie sztruksowy. 

Ja uwielbiam schabowego w bułce z majo z Gasser w Mayrhofen 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...