Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarny Groń koło Andrychowa


SKIer

Rekomendowane odpowiedzi

W polsce bogaty oszust nie trafia do więzienia lecz płaci marne grosze kary i robi interes kosztem państwa polskiego. Budowa bez pozwoleń to okradanie zarówno mieszkańców regionu jak i całego kraju a ponadto dewastacja wspólnego dobra jakim jest przyroda górska. Polska nie jest państwem prawa! A te decyzje to potwierdzenie że tendencje sprzed 89 roku trwają. Przykro czytać... :( Mam nadzieję że mądrzy narciarze przynajmniej własnymi decyzjami dadzą wyraz sprzeciwu wobec tego co się dzieje i jeśli krzesło ruszy to zbojkotują ten stok. MOJA NOGA NAPEWNO TAM NIE POSTANIE!!!

Edytowane przez shuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce bogaty oszust nie trafia do więzienia lecz płaci marne grosze kary i robi interes kosztem państwa polskiego. Budowa bez pozwoleń to okradanie zarówno mieszkańców regionu jak i całego kraju a ponadto dewastacja wspólnego dobra jakim jest przyroda górska. Polska nie jest państwem prawa! A te decyzje to potwierdzenie że tendencje sprzed 89 roku trwają. Przykro czytać... :( Mam nadzieję że mądrzy narciarze przynajmniej własnymi decyzjami dadzą wyraz sprzeciwu wobec tego co się dzieje i jeśli krzesło ruszy to zbojkotują ten stok. MOJA NOGA NAPEWNO TAM NIE POSTANIE!!!

Budowa bez pozwoleń to zwykle wyraz determinacji i bezradności w zderzeniu z krajową rzeczywistości prawną.

Nie pochwalam, ale rozumiem, tym bardziej ze jestem nieco zorientowany w w 'detalach' uzyskiwania takich pozwoleń... ;).

Polska nie jest państwem prawa!

Zdecydowanie! jak można nazwać prawną sytuację, kiedy organizacja społeczna podważa i oprotestowuje decyzje państwowego urzedu, pisząc w dodatku kłamstwa na swojej stronie, nie ryzykując przy tym ani grosza a doprowadzając do ruiny inwestorów, którzy byli na tyle naiwni by inwestować w swoim kraju... Jak można nazwać prawną sytuację, gdy 'prawo' na to pozwala, dając jej możliwosci występowania jako strona w postepowaniu? (chyba ta lewa... ).

Zdecydowanie to nie jest państwo prawa.

Zostawmy to bez zmian to nauczymy wszystkich, że TU nic się nie da (patrz choćby Brenna), a miliony euro zamiast w Beskidy pojadą do Austrii czy na weekend do Słowacji.

--

Miłego wieczoru

Michał

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że mądrzy narciarze przynajmniej własnymi decyzjami dadzą wyraz sprzeciwu wobec tego co się dzieje i jeśli krzesło ruszy to zbojkotują ten stok. MOJA NOGA NAPEWNO TAM NIE POSTANIE!!!

Będę pierwszy bojkotował i manifestował.....

Ale nie budowę krzesła na Praciakach, tylko chore i zawiłe przepisy które uniemożliwiają zrobienie czegokolwiek w tym kraju, powtórzę się pewnie po raz kolejny, demokracja to system który się w naszych realiach w ogóle nie sprawdził, no cóż...przykro:stupid:

A jak będę bojkotował i manifestował?:rolleyes::

A no tak że siądę na jedno z "pierwszych" krzeseł na Praciakach, a jak czas pozwoli to ja nie pozwolę żeby mnie ktoś ubiegł i wsiadł na to "pierwsze" jakże wymowne krzesło:cheerful:

Nie mniej jednak wszystkich zdecydowanie namawiam do bojkotu Praciaków takiego jaki preferuje Shuger:applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce bogaty oszust nie trafia do więzienia lecz płaci marne grosze kary i robi interes kosztem państwa polskiego. Budowa bez pozwoleń to okradanie zarówno mieszkańców regionu jak i całego kraju a ponadto dewastacja wspólnego dobra jakim jest przyroda górska. Polska nie jest państwem prawa! A te decyzje to potwierdzenie że tendencje sprzed 89 roku trwają. Przykro czytać... :( Mam nadzieję że mądrzy narciarze przynajmniej własnymi decyzjami dadzą wyraz sprzeciwu wobec tego co się dzieje i jeśli krzesło ruszy to zbojkotują ten stok. MOJA NOGA NAPEWNO TAM NIE POSTANIE!!!

:applause:

A byłeś TAM na łonie tej przyrody?Czy jesteś kolejnym co nie wie o czy mówi,ale już oskarża inwestora o najgorsze?Może ta inwestycja nie wpłynie znacząco na krajobraz,za to poziom życia mieszkańców,wpływy z podatków,inwestycje w ogólnie pojętą ekologię (ogrzewanie domów gazem zamiast węglem,brak dzikich wysypisk śmieci,oczyszczalnie wodne,kanaliza itp.) wzrosną?Bardziej wierzę,że ta inwestycja przyniesie wyłącznie korzyści i dlatego chętnie tam zawitam i przetestuję to nowe krzesło.Cieszę się też,że wybierasz bojkot zamiast np. blokowania tras,bo jeszcze bym Cię rozjechał... :tongue:

A co do oszustów,to najwięksi siedzą w Sejmie i tworzą chore prawo,mówiąc,że to dla naszego dobra... :eek:

Edytowane przez johnny_narciarz
reakcja na apel ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:applause:

A byłeś TAM na łonie tej przyrody?Czy jesteś kolejnym co nie wie o czy mówi,ale już oskarża inwestora o najgorsze?Może ta inwestycja nie wpłynie znacząco na krajobraz,za to poziom życia mieszkańców,wpływy z podatków,inwestycje w ogólnie pojętą ekologię (ogrzewanie domów gazem zamiast węglem,brak dzikich wysypisk śmieci,oczyszczalnie wodne,kanaliza itp.) wzrosną?Bardziej wierzę,że ta inwestycja przyniesie wyłącznie korzyści i dlatego chętnie tam zawitam i przetestuję to nowe krzesło.Cieszę się też,że wybierasz bojkot zamiast np. blokowania tras,bo jeszcze bym Cię rozjechał... :tongue:

A co do oszustów,to najwięksi siedzą w Sejmie i tworzą chore prawo,mówiąc,że to dla naszego dobra... :eek:

Uderz w stół i nożyce .........................:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce bogaty oszust nie trafia do więzienia lecz płaci marne grosze kary i robi interes kosztem państwa polskiego. Budowa bez pozwoleń to okradanie zarówno mieszkańców regionu jak i całego kraju a ponadto dewastacja wspólnego dobra jakim jest przyroda górska. Polska nie jest państwem prawa! A te decyzje to potwierdzenie że tendencje sprzed 89 roku trwają. Przykro czytać... :( Mam nadzieję że mądrzy narciarze przynajmniej własnymi decyzjami dadzą wyraz sprzeciwu wobec tego co się dzieje i jeśli krzesło ruszy to zbojkotują ten stok. MOJA NOGA NAPEWNO TAM NIE POSTANIE!!!

Kolego Twoja noga nie musi tam stawać jednego ekocepa mniej na stoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac to nasuwają mi sie następujace refleksje.

1. Chyba jednak dojdzie do legalizacji samowoli budowlanej. Obiecujące jest tu to, że inwestorem jest żona właściciela jednego z najwiekszych zakładów spozywczych. Rozumie się, jest pieniądz. Otwiera to wszystkie drzwi a jak potrzeba mozna kupić i poklask i milczenie.

2. Proszę Was, nie piszcie "w tym kraju". Czyżby Polska nie była Waszym krajem? Gdyby to dotyczyło Ugandy bądż Mongolii, nic bym nie mówił, ale to dotyczy naszego kraju, Polski!

3. I jak tu mówić o demokracji, gdy taka sprawa jak budowa wyciagu narciarskiego spowodowała wzajemną agresję wśród przychylnie nastawionych do narciarstwa forumowiczów. A co by było w przypadku wysypisk śmieci, autostrad, elektrowni, itp?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. I jak tu mówić o demokracji, gdy taka sprawa jak budowa wyciagu narciarskiego spowodowała wzajemną agresję wśród przychylnie nastawionych do narciarstwa forumowiczów. A co by było w przypadku wysypisk śmieci, autostrad, elektrowni, itp?

Nic by nie było. W tej działce pewna organizacja[...] sie zapowietrza- pewnie za wysokie progi..... lub..... (?)

--

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich tutaj piszących - szczególnie tych cechujących się agresją!: :)

1)Nie jestem żadnym "pseudoekologiem" który uważa że wszystkie inwestycje powinno się zablokować.

2)Właśnie dlatego że szanuję swoją ojczyznę - Polskę nie pozostaję bierny w sytuacji gdy ktoś - raz - na Polskę właśnie wylewa kubeł pomyjów - gardząc Polskim prawem i udowadniając że mając pieniądze można wszystko - dwa - pluje w twarz mieszkańcom regionu - omijając opłaty podatkowe i zezwoleniowe których część trafiłaby np. na rozbudowę infrastruktury dla społeczeństwa regionalnego - trzy - okradając budżet państwa Polskiego z pieniędzy które mu się należały z tytułu istniejącego prawa a co zwłaszcza w obliczu kryzysu i podniesienia VATu jest wymowne - cztery - dewastując przyrodę wg. własnego widzi mi się - szczególnie - nie dokonując opracowania oddziaływania na środowisko np. dewastacji potoku i włączenia w zbiornik do naśnieżania. itd.

To wszystko wymagałoby wg normalnej procedury:

1)Większych opłat na rzecz państwa.

2)Przebicia się przez czasochłonny gąszcz przepisów(i tutaj faktycznie jest pole do zmian prawnych celem uproszczenia procedur, ale nie ich zaniechania!).

3)Dostosowania planów inwestycyjnych do istniejącego prawa za czym mogłaby iść np. zmiana położenia zbiornika wodnego do naśnieżania co mogłoby w dużo mniejszym stopniu oddziaływać na przyrodę, a również taka samowola w tej kwestii wywiera niewątpliwie wpływ na sytuację mieszkańców regionu, kiedy to tej jesieni mamy przykład na obszarach podgórskich, gdzie jest niedobór wody pitnej ze względu na brak opadów i zmniejszony znacznie przepływ potoków. Ograniczenie przepływu wody z tego potoku również ma wpływ na stan wód - należałoby to wziąć pod uwagę w opracowaniach oddziaływania na środowisko.

4)Być może poniesienia większych kosztów związanych ze zmianami tychże planów inwestycyjnych.

Nie podważam niewątpliwych również pozytywnych konsekwencji płynących z inwestycji dla mieszkańców regionu i narciarzy, jednak wszystko to mógłby/powinien inwestor z rzyk przeprowadzić od A do Z drogą legalną. Być może poszłyby za tym wyższe koszty i opóźnienie inwestycji ale konsekwencją tego, że żyjemy w Państwie jest to, że każdego z nas, tak samo dla mnie jak i pana Sobiesiaka, Chlebowskiego czy Czempińskiego niezależnie od grubości portwela obowiązuje takie samo prawo i jego złamanie niesie srogie konsekwencje - takie, które zapobiegają w przyszłości chęci podjęcia podobnego postępowania wbrew prawu.(podstawowa funkcja prawa). Czy zapłacenie 250tys zł w obliczu kilkunastu milionów wartości inwestycji tę podstawową funkcję spełni? pozostawiam pytaniem retorycznym

Większość piszących wykazuje postawę maksymalnej konsumpcji nie patrząc na konsekwencje i straty takiego postępowania tj niezależnie co by się tam w tych rzykach nie stało, choćby całą górę wycieli z drzew i wybudowali 20 krzeseł (choć i tak nie ma tam gdzie) bez zezwoleń to i tak najważniejsze że dla mnie prywatnie będzie lepiej bo sobie zjadę na nartach zimą. Polecam refleksję nad tego typu retoryką która nie ma nic wspólnego ani z demokracją, ani z prawem ani z dobrem wspólnym i wzajemnym szacunkiem wobec siebie.

PS. każdy ma prawo do swojego zdania i bynajmniej nie pisałem tutaj swojej opinii po to by zostać nazwanym "ekocepem" itp., ale tak się kończą dyskusję z niektórymi z całym szacunkiem ale jednak "ubogimi intelektualnie" osobami które merytoryczne argumenty zamieniają na obelgi.

pzdr :wink:

Edytowane przez shuger
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Większych opłat na rzecz państwa.

2)Przebicia się przez czasochłonny gąszcz przepisów(i tutaj faktycznie jest pole do zmian prawnych celem uproszczenia procedur, ale nie ich zaniechania!).

3)Dostosowania planów inwestycyjnych do istniejącego prawa za czym mogłaby iść np. zmiana położenia zbiornika wodnego do naśnieżania co mogłoby w dużo mniejszym stopniu oddziaływać na przyrodę, a również taka samowola w tej kwestii wywiera niewątpliwie wpływ na sytuację mieszkańców regionu, kiedy to tej jesieni mamy przykład na obszarach podgórskich, gdzie jest niedobór wody pitnej ze względu na brak opadów i zmniejszony znacznie przepływ potoków. Ograniczenie przepływu wody z tego potoku również ma wpływ na stan wód - należałoby to wziąć pod uwagę w opracowaniach oddziaływania na środowisko.

4)Być może poniesienia większych kosztów związanych ze zmianami tychże planów inwestycyjnych.

Ad 1. Dlaczego większych? To lokalna administracja decyduje o większości kosztów, które ponosi inwestor w trakcie realizacji takiego przedsięwzięcia. Przykładowo, zwolnienie z opłaty za wycinkę drzew? Dlaczego władze lokalne, nie miały by ponownie zwolnić inwestora z tej opłaty? A jeśli dzięki temu inwestor wybuduje kolej 2 lata wcześniej i przyniesie to całemu regionowi korzyści 10 krotonie większe, niż dochód z opłat za wycinkę drzew? Czyje dobro będzie dla Ciebie ważniejsze? To wspólne - drzewa, czy to dobro regionalne?

Może wyda ci się to dziwne, ale jak do tej pory tracimy na tym wszyscy! Dopóki budowla ta nie została zalegalizowana inwestor nie płaci od niej żadnego podatku. A uwierz mi są to grube pieniądze, stokroć przewyższające opłatę za wycięte drzewo.

Ad 2. Za lenistwo inwestora wyznaczono 250 tys zł kary. Moim zdaniem uczciwie. Następnym razem zatrudni za 2 tys zł człowieka, który będzie odpowiedzialny za to by mu to wszystko ładnie przygotował. To dopiero dobro wspólne! Zyskujemy teraz 250 tys, a później kolejny Polak ma uczciwą pracę i wypłatę z której odprowadza podatek na tzw "dobro wspólne"

Ad 3. Zbiornik wody, legalny czy nie, ma na celu zmniejszenie chwilowego poboru wody w czasie naśnieżania. W tym przypadku aparat administracyjny ma możliwość zakazania poboru wody z potoku - z czego gdzieniegdzie skorzystano. W czym problem?

Ad 4. Koszty, koszty, koszty... dopóki wyciąg nie działa koszty ponosimy wszyscy, choćby z tego powodu, że inwestor nie płaci podatku od nieruchomości, a drzew już nie ma ;(

PS.Nie wolno popierać łamania prawa, ale walczyć trzeba solidnymi argumentami. Aby nie podjudzać zbędnej dyskusji, proponuję ci kolego Shuger dotrzeć do raportu oddziaływania inwestycji na środowisko i podyskutujemy o błędach jakie tam się znajdują. Tak bez żadnych podstaw nie wypada oskarżać kogoś, że zrobił sadzawkę 2 metry za wysoko.

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmijmy naiwnie, że ta pani inwestor jast tak niedouczona, że nie wie jak nalezy prowadzić inwestycje w Polsce. Musi natomiast mieć doradców, projektanta, kierownika budowy- a ci MUSZĄ znać prawo i je pod grożbą zakazu wykonywania zawodu przestrzegać! Widzę tu totalne olewnictwo prawa. Powiem więcej, nawet zmowę z urzędnikami nadzoru budowlanego czy innych organów administracji lokalnej. I proszę nie piszcie tu o korzyściach i pozytywnych skutkach istnienia wyciągu. Takie oczywiście są! Ja odbieram to prosto- baba ma szmal, robi co chce. Jest tak pewna siebie że nie liczy się z nikim. To bardzo typowe dla nowobogackich. Posiadanie kasy to też jakaś odpowiedzialność. Wypadałoby aby tacy ludzie dawali przykład, no choćby trzymali fason... A co mamy? Po prostu Rychu, Zbychu czy znany chyba każdemu Dyzma!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do nowo otwartej szkółki narciarskiej na stokach Czarnego Gronia. W ofercie m.in. szkolenia grupowe dzieci z dowoozem i odwozem młodych narciarzy, promocyjna oferta szkoleń weekendowych oraz standardowe szkolenia indywidualne. Zapraszamy!!

http://www.talarinio.plwww.talarinio.pl

Na stronie szkółki w zakładce stok nowa mapka tras na Praciakach( z uwzględnieniem krzesła). Zapraszam do zapoznania się z mapką!!

Edytowane przez hagi1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawię ci ten post z reklamą szkoły, traktując go jako informację o ośrodku. Ale na przyszłość takich postów tu nie tolerujemy. Napisz jakąś rekomendacje tej szkoły, kto i z jakimi uprawnieniami jąprowadzi, jakie macie osiągnięcia, w czym się specjalizuje itp. Czystej reklamy proszę nie zamieszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Koledzy Shuger i Bumer, Czy znacie dokładnie historie tej inwestycji, sposób jej realizacji, ludzi, którzy za tym stoją, czy tak sobie piszecie w imię, "szacunku dla Ojczyzny, żeby nikt nie wylewał na nią pomyjów" oraz walki biednych z bogatszymi?

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do nowo otwartej szkółki narciarskiej na stokach Czarnego Gronia. W ofercie m.in. szkolenia grupowe dzieci z dowoozem i odwozem młodych narciarzy, promocyjna oferta szkoleń weekendowych oraz standardowe szkolenia indywidualne. Zapraszamy!!http://www.talarinio.plwww.talarinio.plNa stronie szkółki w zakładce stok nowa mapka tras na Praciakach( z uwzględnieniem krzesła). Zapraszam do zapoznania się z mapką!!
Tak,to na pewno jest z Czarnego Gronia:

thumb275_2.jpg

:biggrin:

thumb275_2.jpg.f9884b081d66e661afd78858f370c7d0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli:

-RDOŚ stwierdza iż inwestycja została przeprowadzona bez pozwoleń i decyzji środowiskowych.

-Prokuratura stwierdza iż rozpoczęto inwestycję bez wydania decyzji o pozwoleniu na budowę.

-Prokuratura stwierdza iż wniosek o pozwolenie na budowę nie obejmował naśnieżania i oświetlenia tras.

-Nie ma opracowania wpływu na środowisko budowy zbiornika na potoku oraz nie ma pozwoleń wodnoprawnych.

-Za wylesienia nie odprowadzono stosownych przewidywanem prawem opłat.

-Inwestycja jest przeprowadzana "po cichu" - bez jakiejkolwiek wiedzy medialno-społecznej.

I wreszcie jeśli te uchybienia potwierdza sam fakt nieuruchomienia inwestycji oraz PINB wymierzając karę - wybaczcie ale czy po takiej ilości potwierdzających się informacji nie mamy prawa oceniać tego co się dzieje?

Każdy uczciwie płacący podatki obywatel ma prawo (a w mojej ocenie obowiązek) domagać się uczciwego egzekwowania istniejącego prawa wobec tych którzy dopuszczając się takich działań narazili kraj i jego mieszkańców na straty czy to finansowe czy to straty przyrodnicze.

A uczciwe prawo przeciwdziała podejmowaniu prób jego złamania w przyszłości. Takim przeciwdziałaniem napewno nie jest 250tys. zł kary, które pokazuje kolejnym inwestorom, że właściwie nie warto przechodzić przez procedury pozowleniowe ani opracowywać wpływu inwestycji na środowisko bo to zapewne przyniesie znacznie większe koszty niż wspomniane powyżej 250tys. zł. Czy tak trudno być uczciwym? poprostu uczciwym wobec swojego kraju i swoich rodaków? O co tutaj walczycie broniąc działań wbrew prawu? Naprawdę Wam zależy żeby nadal w Polsce wszystko załatwiać nielegalnie, przychodząc z kopertą - jak za komuny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Koledzy Shuger i Bumer, Czy znacie dokładnie historie tej inwestycji, sposób jej realizacji, ludzi, którzy za tym stoją, czy tak sobie piszecie w imię, "szacunku dla Ojczyzny, żeby nikt nie wylewał na nią pomyjów" oraz walki biednych z bogatszymi?

Pozdrawiam serdecznie

Tzn masz cos do powiedzenia na ten temat czy tylko chcesz pomieszać w mrowisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wasza dyskusja jest jałowa... Może w Alpach ośrodki powstają na przekrętach, kto to wie? Przestańcie bronić chyba już tylko swojego honoru, bo nadzialiście się na zupełnie odmienna opinie, a wysuwane przez was argumenty są dla mnie dziwne. Mnie interesuje tylko jedno, jest kanapa - jest, będzie działać - będzie. To jak powstała i przez co przeszli właściciele po jej budowie mnie niezbyt obchodzi. Dziury w prawie są, pokazuje to słabość polskich organów sprawiedliwości, i co z tego? Cieszcie się, że ekoi... nie odnieśli tutaj ostatecznie zwycięstwa, bo potem byłoby narzekanie, że nie ma gdzie jeździć, że ludzie się przerzucili tam czy tam i kolejki na godzinę stania są. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...