Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarny Groń koło Andrychowa


SKIer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd macie takie informacje? :(

Dziś byłem jeździłem o 21:30 armatki u góry już działały, a i na dole przygotowywali do naśnieżania.

Ludzi niestety masa :( tak że nie mogłem poszaleć bo lubię mieć pusty bezpieczny stok no ale nie można mieć wszystkiego :)

no i bardzo dobrze że tak jest jak piszesz co nie znaczy że nie mieli szlabanu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem armatki pracujące na górnym stoku dokładnie w niedzielę (albo sobotę) wieczór. Dół pewnie też załączyli potem, ale nie dane mi było tego zobaczyć po oczywiście kamerka zablokowała się na bramce wyrwirączki :D

Do tego na stronce co chwile zmienia się grubość pokrywy. Jest mocno zawyżona, ale wdłg mnie szlabanu nie mają.

Aha - ja wam polecam patrzyć się na armatę na środku dolnego stoku, np. wczoraj była obrócona w lewo a dziś jest w prawo, co znaczy że naśnieżali :P

Skąd ty takie info wyciągasz, nurek? :eek: Jeszcze mówisz że w niedziele rano jeździłeś i nie naśnieżali, a oni tylko w nocy śnieżą :P

Można marzyć, że jeśli miasto Andrychów weźmie się za ten stok i stanie po ich stronie to mają jakieś szanse, że wygrają z zielonymi. Przecież to dla Andrychowa zysk... Do nich ludzie przyjadą nartować przecież...

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestor rozbudowy wyciągu narciarskiego "Czarny Groń" w Rzykach (gm. Andrychów) odpowie przed sądem za naruszenie prawa budowlanego - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Prokuratura oskarżyła Anitę R., że od sierpnia do grudnia 2009 roku wykonywała bez wymaganych zezwoleń starostwa powiatowego w Wadowicach roboty budowlane na stacji narciarskiej, takie jak budowa wyciągu krzesełkowego, infrastruktura, instalacja sztucznego zaśnieżania z budową zbiornika retencyjnego i instalacja oświetlenia.

Jak ustaliła prokuratura, inwestorka po podjęciu decyzji o rozbudowie wyciągu narciarskiego wystąpiła do starostwa z wnioskiem o pozwolenie na budowę wyciągu narciarsko-krzesełkowego z infrastrukturą. Wniosek zawierał braki formalne i dlatego starosta wadowicki pozostawił go bez rozpoznania.

Anita R. jako inwestor nie złożyła żadnego innego wniosku na budowanie pozostałych części ośrodka, czyli sztucznego zaśnieżania, zbiornika retencyjnego, instalacji oświetlenia stoku itp. Pomimo braku pozwolenia na budowę rozpoczęła inwestycję, szacowaną na ok. 13 mln zł.

W prokuraturze nie przyznała się do złamania prawa budowlanego. Wyjaśniła, że nie miała świadomości, iż popełniła błąd, i że budowa prowadzona była bez stosownych zezwoleń. Jak podała, ufała kierownikowi ośrodka.

Prokuratura nie dała wiary tym wyjaśnieniom, ponieważ to Anita R. była inwestorem. Oskarżonej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Sprawa rozbudowy ośrodka wywołała sprzeciwy ekologów. Jak informuje na swojej stronie internetowej Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, ekolodzy z Pracowni oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie zgłosiły sprawę do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przeciwko środowisku.

Ich zdaniem, przy rozbudowie wyciągu narciarskiego i infrastruktury towarzyszącej doszło do rażących naruszeń prawa. "Inwestor podjął decyzję o realizacji inwestycji metodą faktów dokonanych, wykazując tym samym arogancję i ignorancję wobec zasad ochrony przyrody, przepisów o ochronie środowiska oraz organów administracji publicznej" - napisali na stronie.

Według ekologów, przy realizacji inwestycji dokonano zniszczenia chronionych siedlisk buczynowych, zniwelowano teren na kilkanaście metrów głębokości na potrzeby budowy dolnej i górnej stacji oraz pod zbiornik retencyjny na potrzeby sztucznego śnieżenia. Zbiornik ten zbudowano na potoku (u źródła).

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot interweniowała także w sprawie zwolnienia inwestora z opłat za wycięcie kilkuset drzew.

Teren, na którym powstał ośrodek narciarski, bezpośrednio przylega do granicy rezerwatu Madohora, ponadto objęty jest ochroną prawną w postaci obszaru europejskiej sieci ochrony przyrody Natura 2000 "Beskid Mały". Przez teren ten przebiega korytarz ekologiczny podlegający ochronie, a lasy tego obszaru mają status ochronny.

Za: Onet.pl

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

No i weź Tu (Polska) zainwestuj w Infrastrukturę Narciarską :mad::mad::mad:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od kilku dni w tym ośrodku są wystawiane listy społecznego poparcia dla uruchomienia krzesła więc jak komuś sie chce to może się wpisać i przy okazji pojeździć jeszcze w całkiem dobrych warunkach jak na taką pogodę

może gdy zbierze się wystarczająco dużo podpisów to uda sie uruchomić to krzesło choćby warunkowo zobaczymy co z tej akcji wyjdzie

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni w tym ośrodku są wystawiane listy społecznego poparcia dla uruchomienia krzesła więc jak komuś sie chce to może się wpisać i przy okazji pojeździć jeszcze w całkiem dobrych warunkach jak na taką pogodę

Szkoda że nie ma takiej listy na którą można by się w sieci wpisać, na pewno by na takiej liście przybywało podpisów:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma takiej listy na którą można by się w sieci wpisać, na pewno by na takiej liście przybywało podpisów:rolleyes:

to fakt zwróciłem im na to uwagę i jeszcze na to że akcje prowadzą gdy na stok przyjeżdża może z 20 narciarzy dziennie ale kto wie ile ją beda prowadzić i kiedy śniegiem sypnie wtedy bedą mieć większą frekwencje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna informacja w sprawie Ośrodka i Sprawy sądowej:

Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście Wschód skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie nielegalnej budowy infrastruktury narciarskiej w ośrodku Czarny Groń w miejscowości Rzyki w Beskidzie Małym.

Jeżeli sąd podzieli stanowisko prokuratury, to - zdaniem organizacji ekologicznych - będzie mógł wydać wyrok skazujący inwestora na karę grzywny, ograniczenia wolności lub więzienia do 2 lat.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sprawę nielegalnie wybudowanej kolei linowej oraz instalacji naśnieżania i oświetlenia na zboczach góry Czarny Groń krakowska prokuratura przejęła od prokuratury w Wadowicach.

- Inwestycja powstała całkowicie nielegalnie, czyli bez pozwolenia na budowę, niezbędnej decyzji środowiskowej oraz pozwolenia wodnoprawnego - twierdzi Radosław Ślusarczyk, prezes Pracowni na rzecz Wszystkich Istot w Bystrej koło Bielska-Białej.

Inwestor miał jedynie pozwolenie na wycinkę drzew. Zdaniem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, było wydane niezgodnie z prawem. Dlatego je unieważniono.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie oraz Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot w grudniu 2009 roku zawiadomiły wa-dowicką prokuraturę o przestępstwie przeciw środowisku. Ta jednak nie dopatrzyła się samowoli budowlanej i odmówiła wszczęcia dochodzenia. Pracownia i RDOŚ zaskarżyły prokuraturę do sądu. Przyznano rację obrońcom środowiska, wracając sprawę do prokuratury.

- Będziemy przyglądać się prowadzonym procedurom i dopilnujemy, żeby wobec inwestora zostały zastosowane prawne i karne konsekwencje, a także by zostały naprawione wszystkie szkody przyrodnicze - zaznacza Ślusarczyk.

Źródło: Dziennik Zachodni.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wieści nie napawają optymizmem.

I to tak właśnie jest z polskimi Inwestycjami Narciarskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ośrodek już można sobie wykreślić z tych na przyszły sezon no może maksymalnie na ten przyszły po przyszłym:D, ekoidioci nie dadzą za wygraną, szkoda bo można tam był wieczorem w weekend pojeździć na luźnym w miarę stoku no i do tego ratrakowanie wieczór :D Cud miód i orzeszki, ale PKL będzie miał teraz biznes na Żarze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna informacja w sprawie Ośrodka i Sprawy sądowej:

- Będziemy przyglądać się prowadzonym procedurom i dopilnujemy, żeby wobec inwestora zostały zastosowane prawne i karne konsekwencje, a także by zostały naprawione wszystkie szkody przyrodnicze - zaznacza Ślusarczyk.

Taki nikt,pierd... wszarz-łapówkarz,blokuję rozwój regionu... :eek:

Chyba wreszcie ktoś tam wyżej powinien się nad tym zastanowić! :rolleyes:

Ja bym wydał zgodę Teksidowi,czy innym podobnym,żeby mu pod nosem fabrykę postawili. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ileż tego spadło ? po ubiciu pewnie z 1cm. Moim zdaniem trza poczekać jeszcze.

nawet mniej po ubiciu :D ale to niema znaczenia bo wciąż tam sypie i to porządnie a co do stoku to odwilż przetrwał w stanie idealnym wiec cały czas tam można było śmigać tym bardziej że ludzi praktycznie niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Wszystko wskazuje ,że to coś więcej. Jest świeży śnieg na dojeździe do dolnej stacji kanapy. A przewietrzanie było jakiś czas temu. Moje TW twierdziło,że procedura legalizacyjna już jakiś czas temu była na ukończeniu:DDD

Zaraz zadzwonie do znajomego instruktora i spytam u źródła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w tytule posta, że chodzi o kanapę:P

Tak masz rację w tytule jest kanapa a w opisie : "Drżącymi palcami wystukuję to na klawiaturze Włączcie sobie kamerkę i popatrzcie co się przesuwa po pięknym błękitnym niebieDD "

i nic więcej.

Przeniósł mnie tutaj link z innego posta więc nie wchodzę w szczegóły .

Zapytałem . Dałeś informację o kanapie i tak dalej nic nie wiem ale dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...