Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie maluchow


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, surfing napisał:

Maxiland od SMR życzy sobie za wstęp na taśmę z 3 latkiem 88zł, nie skorzystaliśmy, zostajemy na Krasnalu, starszy pojechał gondolą i zaliczył pierwsze zjazdy czerwoną :) 

Czyrna, chłopaki czekają.

IMG_20220326_102819.thumb.jpg.63ccc0404e161d57a7311079394bf132.jpg

 

Na czarnej górze życzą sobie wynajęcia instruktora by pojeździć na taśmie, więc nie jest źle 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2022 o 22:07, spi630 napisał:

Na czarnej górze życzą sobie wynajęcia instruktora by pojeździć na taśmie, więc nie jest źle 😎

Na szczęście w Szczyrku i okolicy jest sporo konkurencji i z 4 latkiem można pojeździć z połowę ceny  SMR.

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/2/2022 at 7:59 PM, spi630 said:

2 kwietnia a warunki na Czarnej Górze jak w środku zimy. Klara II w dolnośląskich igrzyskach dzieci

 

Tak oglądam te Wasze filmy i zastanawiam się czy córka oprócz tych tyczek to jeszcze coś innego jeździ, jakaś swobodna jazda dla frajdy czy coś w tym stylu, gdzie można uwolnić ciało od tego nieszczęsnego jednorodnego rytmu i dać mu popracować jak chce, umie, ma ochotę. 

Synowi wkładam do głowy że narty to nie tylko jazda sportowa ale też właśnie, a może przede wszystkim jazda swobodna, dla czystej przyjemności z obcowania z górami, śniegiem, przyrodą itp. I mimo że chłopak mówi że jazda sportowa go najbardziej kręci to widzę już pewną zmianę podejścia do tematu co nie ukrywam, bardzo mnie cieszy. Ostatnio nawet mając do wyboru trzy dni startów w lidze albo wyjazd na jazdę swobodną z kolegą który aż tak dobrze nie jeździ, o dziwo wybrał to drugie. I więcej myślę z tego wyciągnął niż jakby pojechał się ścigać na te tyczki. Były skoki na hopkach, jazda w choinkach i tony frajdy z zabawy na nartach. Tak sobie myślę że fajnie by było jakby nasze dzieciaki, czy też nasza młodzież miała takie umiejętności i frajdę z narciarstwa jak kolesie z filmu poniżej. Tego sobie i wszystkim szkolącym dzieci życzę, tak na zakończenie sezonu.

https://youtu.be/UEGVg3WD2nU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Plywak napisał:

Bartłomiej 4.6, dłuższy i trudniejszy stok (Chopok, trasa nr 5), jazda za mamą:

Jaką nartę polecilibyście dla malucha na przyszły sezon? Będzie miał 5.5 roku, ~125cm i ~23kg.

Cze Mario

Ja swojego uczyłem na nartach dłuższych - jak zauważyłem że zaczyna rotować ciałem i skręcać zamiast nogami od razu dłuższe i objawy ustawały :), normalna narta dla dziecka typu sklep (mój miał atomica XTI). Raczej na wzrost, ale Twój to jeszcze maluch (ale jak po Tobie ma gabaryty to nie takiż znowu mały), 120 cm pewnie optymalne. Ale jeszcze póki co to jeszcze płuży i szeroko prowadzi narty - więc może nieco krótsze będą lepszym rozwiązaniem, ale to pewnie na chwilę, przy równoległej zdecydowanie dłuższe. Taka moja opinia poparta moim niedużym doświadczeniem w szkoleniu.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę w temacie:

https://sportsinwinter.pl/czolowy-polski-junior-zakonczyl-kariere-stracilem-instynkt-zwyciezcy/

Przemysław Białobrzycki to jeden z najzdolniejszych polskich alpejczyków z rocznika 2001. Pomimo tego nie znalazło się dla niego miejsce w polskiej kadrze na Mistrzostwa Świata Juniorów w kanadyjskiej Panoramie. Postawiono tam na młodszych i bardziej perspektywicznych zawodników, z którymi wiązane są większe nadzieje na przyszłość. Brak nadziei na sukcesy w przyszłości był jednym z powodów, dla których Białobrzycki zadecydował o zakończeniu kariery wyczynowego alpejczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, marekbtl said:

Cze Mario

Ja swojego uczyłem na nartach dłuższych - jak zauważyłem że zaczyna rotować ciałem i skręcać zamiast nogami od razu dłuższe i objawy ustawały :), normalna narta dla dziecka typu sklep (mój miał atomica XTI). Raczej na wzrost, ale Twój to jeszcze maluch (ale jak po Tobie ma gabaryty to nie takiż znowu mały), 120 cm pewnie optymalne. Ale jeszcze póki co to jeszcze płuży i szeroko prowadzi narty - więc może nieco krótsze będą lepszym rozwiązaniem, ale to pewnie na chwilę, przy równoległej zdecydowanie dłuższe. Taka moja opinia poparta moim niedużym doświadczeniem w szkoleniu.

pozdrawiam

Cześć Mareczku :)

pewnie będę szukał coś koło 120cm, zastanawiałem się czy jest sens dawać mu GSy ;), czy zostać przy dzięciecych np. Supershape:

https://www.krakowsport.pl/product-pol-6004-Narty-HEAD-SUPERSHAPE-SLR-PRO-SLR-7-5-GW-AC-2020-21.html

albo coś co wygląda na kombi:  I.RACE TEAM:

https://www.krakowsport.pl/product-pol-6005-Narty-HEAD-WORLDCUP-I-RACE-TEAM-JRS-JRS-7-5-GW-CA-2021-22.html

(wrzucam Heady, bo się orientuję w katalogu/nazewnictwie, ale mogą być odpowiedniki innych firm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Plywak napisał:

Cześć Mareczku :)

pewnie będę szukał coś koło 120cm, zastanawiałem się czy jest sens dawać mu GSy ;), czy zostać przy dzięciecych np. Supershape:

https://www.krakowsport.pl/product-pol-6004-Narty-HEAD-SUPERSHAPE-SLR-PRO-SLR-7-5-GW-AC-2020-21.html

albo coś co wygląda na kombi:  I.RACE TEAM:

https://www.krakowsport.pl/product-pol-6005-Narty-HEAD-WORLDCUP-I-RACE-TEAM-JRS-JRS-7-5-GW-CA-2021-22.html

(wrzucam Heady, bo się orientuję w katalogu/nazewnictwie, ale mogą być odpowiedniki innych firm).

Cześć

Myślę że obie twoje propozycje są ok, ale doświadczenie podpowiada - szukaj czegoś używanego - póki co chyba nie ma sensu pchać się w nowe narty, bo znając życie niedługo posłużą. Jak zacznie już troszke węziej jeździć i równolegle to wtedy pomyśl o nartach semi GS - póki co to chyba za wcześnie. W Białce była dziewczynka na oko 6-7 lat z trenerką/mamą - nie wiem - GS-y juniorskie (tak wyglądały - bo były długie w stosunku do jej wzrostu i wąskie - jak gs-y) - ale już b. dobrze jeździła, trenowały razem skręty etc. Więc myśl przewodnia narta dłuższa o większym promieniu ma chyba uzasadnione zastosowanie w dalszym szkoleniu maluchów.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...