Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

istebna

warunki śniegowe idealne :) śniegu duzo i na trasie i poza nią (deskarze wynieśli się poza trasy :D ) więc na trasie równo i w miare twardo, mimo ciagle padającego sniegu nie robiły się muldy, brak przetarć i kamieni, ludzi dosyć dużo ale kolejka do wyciągu na max 5 min, w sumie fajny wyjazd (miałem być na 9 ale dojechałem na 10 bo dłużej zeszło z montowaniem wiazań - nie było takiego szablonu i trzeba było mierzyć:D), narty wstępnie przetestowane i na razie wrażenia b. pozytywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki śniegowe idealne :) śniegu duzo i na trasie i poza nią (deskarze wynieśli się poza trasy :D ) więc na trasie równo i w miare twardo, mimo ciagle padającego sniegu nie robiły się muldy, brak przetarć i kamieni, ludzi dosyć dużo ale kolejka do wyciągu na max 5 min, w sumie fajny wyjazd (miałem być na 9 ale dojechałem na 10 bo dłużej zeszło z montowaniem wiazań - nie było takiego szablonu i trzeba było mierzyć:D), narty wstępnie przetestowane i na razie wrażenia b. pozytywne :)

Także byłem w niedzielę (wnioskuję z Twojego posta, że Ty też).

Tyle śniegu w tym sezonie jeszcze nie widziałem.

Jak snowboardzista wyrżnął poza trasą to go przykryło.

Zagroń zdaje się jest najlepiej przygotowanym ośrodkiem w Beskidach.

Spotkałem rodzinę na nartach i opowiadali, że zjechali właśnie z kierunku Malinki (tłok, że masakra), Stożek stoi bo lina zerwana, Czantoria o 9 rano puściutka, nawet jak wracałem o 13:30 to na palcach jednej ręki można było policzyć narciarzy.

Cudowny wyjazd, takie warunki, że hej.

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mróz i śnieg w Maju...?

...śnieg i mróz w maju - wiosna zostanie "zepchnięta" do obrony...?

http://www.onet.tv/prognoza-pogodynka-szymoneta,6393917,1,klip.html

No ciekawe, ciekawe...

...czyżby sezon narciarski 2009/2010 w Polsce był jednym z dłuższych w historii?

Jeśli śnieg i mróz w maju - to na Kasprowym jazda do końca czerwca...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...śnieg i mróz w maju - wiosna zostanie "zepchnięta" do obrony...?

http://www.onet.tv/prognoza-pogodynka-szymoneta,6393917,1,klip.html

No ciekawe, ciekawe...

...czyżby sezon narciarski 2009/2010 w Polsce był jednym z dłuższych w historii?

Jeśli śnieg i mróz w maju - to na Kasprowym jazda do końca czerwca...? :)

Nie chcę Cię rozczarować,ale w zeszłym roku ze śniegiem było wyśmienicie,bliski do osiągnięcia był rekord pokrywy na Kasprowym! :rolleyes: Mimo tego sezon kończył się 3 maja,bo tam świszczące o tym decydują. ;) Właśnie na Kasprowym zakończyłem sezon,śniegu było 160 cm - jeden z najlepszych moich dni na nartach! :cool:

Mimo,że jeszcze 1 czerwca było go ok. metra,to już nie otwarli. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cywilizowanym świecie świecie ,choć tam świszczące o tym nie decydują,sezon trwa od - do .

Trasy białe od startu do mety ale zamykają geszeft i już.

Bo nie grubość pokrywy śnieżnej o tym decyduje.

Czas na przeglądy i przygotowanie do następnego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenica kolejny raz po pracy.

Wielki wielki pozytyw.

Nie będę się rozpisywał ale warunki rewelacyjne, a na uwagę i plus zasługuje fakt że otwierają w tygodniu o 14 i przy tej ilości ludzi o 17 jak dotarłem na połowie stoku były jeszcze ślady ratraka! do 20 jazda na max po przygotowanej świetnie trasie (ciężko by 10 osób które się tam przewinęło ją zepsuło .. ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki wielki pozytyw.

Nie będę się rozpisywał ale warunki rewelacyjne, a na uwagę i plus zasługuje fakt że otwierają w tygodniu o 14 i przy tej ilości ludzi o 17 jak dotarłem na połowie stoku były jeszcze ślady ratraka! do 20 jazda na max po przygotowanej świetnie trasie (ciężko by 10 osób które się tam przewinęło ją zepsuło .. ) :)

piszesz o palenicy w ustroniu? Jak tak to napisz wiecej szczegolnie jeżeli chodzi o grubość pokrywy snieżnej, bo mój ostatni wyjazd ok miesiąc temu skoń czył się na jednym zjeździe a raczej ześlizgu i sprzedaniu karnetu. Nie było śniegu po całej lewej stronie patrząc w dół?

Jak wyglądają oblodzenia i minerały któe są tam zawsze?

pozdr dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równa warstwa również na ściankach. Muld 0, jedyny kawałek to na dole po ostatniej ściance gdzie wszyscy hamują, ale da się go ominąć bez problemów.

Powiem tak, przed wyjazdem serwisowałem narty, po przyjeździe wczoraj do domu bilans - zero rysek aż się zaskoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeszło 2 tygodniach (bynajmniej nie dobrowolnej) abstynencji narciarskiej zaliczyłam dziś zwykły mały wieczorny wypad na Polczakówkę. Jazda doskonała! Dosypało śniegu, równo, napisałabym, że nadzwyczajnie - ale oni jakoś tak już tam mają stale, trudno, jeśli to zabrzmi jak (krypto)reklama. No, żeby dodać jakieś ale, to wieczorkiem porobiły się takie zamarznięte grudki, które mi trochę przeszkadzały, zwłaszcza, że jeżdżę w butach turowych, co z rzadka (ale w takich właśnie warunkach) przeszkadza - twarda narta, but przy niej za słaby. Tak jednak było dopiero na koniec, zresztą nie lubię narzekania na sprzęt - ważniejszy przecież sposób użycia ;). A ten jeszcze można będzie w tym sezonie poćwiczyć :D.

Wydaje mi się, że teraz, gdzie by się nie wybrać, będzie nieźle - wszędzie dosypało, na stokach zostali tylko zapaleńcy - żyć, nie umierać (byle się tylko wyrwać z brzydkiego mieściska :( i jego wątpliwych uroków ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby mi ktoś doradzić jakiś fajny ośrodek do pośmigania w czwartek w Beskidach? taki najlepszy z najlepszych co by sobie nie zepsuć tego prawdopodobnie ostatniego dnia sezonu:)

Zależy czego oczekujesz?

Jeśli urozmaicenia no to najwięcej tras mają ośrodki GAT w SzCyrku i Korbielowie,jeśli nie przeszkadzają Ci te orczyki,to powinno być fajnie.

Jeśli chcesz pojeździć na krześle i może być jedna do dwóch tras,to na pewno Wisła Nowa Osada,Wisła Soszów,Istebna Zagroń(tylko trasa płaska)i jeszcze Czantoria w Ustronu.

Według mnie fajny jest jeszcze Żar,ale tam kolejka linowo-terenowa,która przy niskiej frekwencji trochę zbyt rzadko jeździ.

Fajny też jest Mosorny Groń w Zawoi. :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz?

przede wszystkim przygotowanej trasy (sztruksik- marzenie:)), trasa średnio nachylona, jeśli będzie bardziej stroma nie obrażę się i jakiegoś w miarę szybkiego wyciągu, tak by nie wjeżdżało się 10 min, a zjeżdżało 30 sek:P

jeśli da się to spełnić będę wniebowzięty:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim przygotowanej trasy (sztruksik- marzenie:)), trasa średnio nachylona, jeśli będzie bardziej stroma nie obrażę się i jakiegoś w miarę szybkiego wyciągu, tak by nie wjeżdżało się 10 min, a zjeżdżało 30 sek:P

jeśli da się to spełnić będę wniebowzięty:D

Najlepszy wyciąg ma Czantoria,szybkie tzw. wypinane krzesło,a później zjazd 2 km trasy,jeden fragment przy górze dość stromy.Przygotowanie trasy różnie - ostatnio w tygodniu trafiłem na fajny sztruksik i jazda była super.No i poza weekendami puściuteńko! :)

Nowa Osada - tutaj zawsze trafiałem na pięknie przygotowaną trasę,krzesło może nie szaleje,ale moim zdaniem wystarczające na to miejsce.Trasa chyba najbardziej pasuję do Twoich oczekiwań. :rolleyes:;)

Jeszcze Soszów mógłby Ci się spodobać,byłem tam dwa razy i trasy przygotowane perfekcyjnie!Przy samym krześle jednak nie są długie,musiałbyś wyjechać dalej orczykiem,wtedy masz dwie główne trasy ok. 2 km z dodatkowymi opcjami zjazdu przy dole. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim przygotowanej trasy (sztruksik- marzenie:)), trasa średnio nachylona, jeśli będzie bardziej stroma nie obrażę się i jakiegoś w miarę szybkiego wyciągu, tak by nie wjeżdżało się 10 min, a zjeżdżało 30 sek:P

jeśli da się to spełnić będę wniebowzięty:D

takie rzeczy tylko w erze:d

Spróbuj mosorny w sobote tam jechałem i wyglądało obiecująco, przynajmniej ostatnia scianka, chyba że nie przeszkadzają ci orczyki, wtedy GAT pilsko. Mają wyśmienite warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustroń Palenica

Wczoraj byliśmy na Palenicy. Warunki super. Twardy podkład , na tym z 10 cm swieżego sniegu (nieubitego).

Jezdizlem od 16 do 20. Muld niebyło, bliżej 20 swieża warstwa sie ubiła i warunki nadal świetne.

Jedynie ostatnia "scianka" była troche rozjechana i jeszcze jak było słonce to rozmiękła.

Zero kolejek, dosłownie kilka ludzi....

Karnet 30 pln (4 godizny jazdy). Parking free.

Polecam

img1380y.th.jpg

img1378sz.th.jpg

img1376b.th.jpg

img1382he.th.jpg

Edytowane przez poor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem kolejny dzień w Bałtowie...Koledzy mówią do mnie Nartoholik...

Warunki nadspodziewanie dobre. Stok był twardy, zmrożony, szybki.

Ok 20 zaczął padać bardzo drobny deszczyk...nie przeszkodził jednak w nauce Fun C :)

Jeśli nocami przyjdą jeszcze ujemne temperatury - to w świętokrzyskim jeszcze może da się pojeździć...

...ale tylko może...

zbliżająca się wiosna, roztopy robią swoje :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj jadę ale nie wiem dokładnie gdzie czy Palenica czy Cieńków czy właśnie Zagroń, zależy o której skończę pracę i zbiorę siebie z znajomych. Dam znać co i jak .. myślę że relacja z każdego z tych stoków będzie adekwatna do tego co będzie jutro, dzisiaj widać za oknem spory plus ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada

Mój senior dzisiaj rano był na "karuzeli" ;)

Tak określił Nową Osadę.

Zjechał 12 razy i wrócił , gdyby miał towarzystwo to jeszcze by został.

Twierdził,że stok równy i jazda dobra,choć przed 11-tą dół już zaczął mięknąć.

Ludzi zero,dwa razy jechał z kimś na krzesełku a wszystkie inne wyjazdy sam.

Lampa ostro daje.

Jeżeli ktoś będzie dzisiaj na wieczornym śmiganiu na Zagroniu w Istebnej to proszę o relacje z topniejącego śniegu.

Mam zamiar pojeździć jutro wieczorkiem i to nie na nartach wodnych.

Pozdrawiam.

Istebna leży trochę wyżej niż NO,a stok Zagroń jest odchylony od słońca.

Myślę ,że tam nie będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...