Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowe opony zimowe co polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ceny opon mają niewielkie rozbieżności cenowe- oczywiście w konkretnym rozmiarze.

Ja używam Brigestone i GoodYear ale gdyby mi zaproponowano jakiekolwiek inne też bym założył.

No oczywiście poza "chińszczyzną".Nawet np.Savy słoweńskie,bo niby czemu nie.

Całe lata jeździłem na Dębicy i nigdy nie miałem problemów.

Dystrybutor opon czy też warsztat proponuje zazwyczaj te opony na których aktualnie ma największe przebicie cenowe.

W poprzednich sezonach ostro weszła firma Nokian.

Ale czy tylko dlatego,że w Finlandii są ostre zimy taka opona zimowa u nas będzie się dobrze spisywała?

A proponowały ją wszystkie warsztaty które ją posiadały ,jako najlepszą z możliwych.

W Polskich Składach Oponiarskich przestrzegali zaś ,tylko nie Nokiany-

bo mieli inne na pozbyciu.

Edytowane przez MB
słowackie-słoweńskie zrobiłem błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o słowackie to przed poprzednią zima kupiłem Matadory-Nordica coś tam. Wczesniej mialem Michelki i specjalnej różnicy nie zauważyłem.Tam gdzie chciałem tam dojeżdżałem.Byłem i mam nadzieje będe zadowolony. A płaciłem jakieś 2 i pół stówki mniej na oponie niż bardziej znanych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savy są Słoweńskie a słowackie to Matadory - z tymi mam bardzo złe doświadczenia. Jako, że mam na bieżąco stado samochodów i różne zimówki to powiem tak, bardzo kiepskie to Matador i Barum - te marki już nigdy, z tanich Dębiece i Kormorany są ok. A jak się chce trochę więcej wydać to zależy czego się oczekuje. Nokiany dobrze spisują się na śniegu ale dużo gorzej na wodzie i mokrym, do tego są stosunkowo głośne. Ja jeździłem ostatnio na Goodyearach Ultragrip 7+ i na Dunlopach Winter 3D - obie opony mogę polecić jako bardzo dobre do osobówki i do tego ciche, dobrze sie sprawdzają w każdych warunkach ale wydaje mi sie, że Dunlopy są troche lepsze. Z innych firm, których rózne opony miałem na autach to ok były Continentale, Uniroyal i Fulda też bardzo ok. Miałem też np zimówki Pirelli - drogie były ale niewarte wydatku, słabe na śniegu i błocie pośniegowym, na lodzie masakra za to świetne na czarnym ale po co taka zimówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich sezonach ostro weszła firma Nokian.

Ale czy tylko dlatego,że w Finlandii są ostre zimy taka opona zimowa u nas będzie się dobrze spisywała?

A proponowały ją wszystkie warsztaty które ją posiadały ,jako najlepszą z możliwych.

W Polskich Składach Oponiarskich przestrzegali zaś ,tylko nie Nokiany-

bo mieli inne na pozbyciu.

Od tamtego sezonu właśnie jeźdzę na Nokian,trochę się zastanawiałem nad kupnem tych opon ,bo nie były tanie,ale też nie najdroższe/do suv/.Wcześniej jeżdziłem na Goodyerach,Michellin-ale nie mogłem dobrać tych opon do wielkości wymaganej przez producenta samochodu.Znalazłem Nokian-poczytałem,zdzwoniłem i się zdecydowałem:rolleyes:I jestem zadowolony:)-daje radę na mokrej nawierzchni,suchej,pokrytej różnej konsystencji śniegiem,na lodzie nie -nie będę pisał głupot/bez kolców/.Ale wracając z nart w tamtym roku w takim okresie jak dziś-śmiało 200km/godz na autostradzie w Niemczech wytrzymała i to bez większego wpływu na proces hamowania:rolleyes:A tak ogólnie -to każda opona zimowa jest lepsza od letniej/oczywiście w następującym okresie pogodowym/:)A jeszcze dodam,że są ciche.

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę od 7 lat na Dębicy w samochodzie osobowym tak samo i w busie . Na ten sezon do busa kupiłem opony firmy Sava ponieważ Dębica nie produkuje opon zimowych do busów robi to firma Sava z technologią i na licencji Dębicy

czyli wszystko to samo tylko inny nadruk firmy na oponie . Mam nadzieje że w tym sezonie także mnie nie zawiodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o DĘBICA FRIGO 2 ...?

na frigo 2 przejeździłem zeszłą zimę po Polsce , Finlandii ,itd jak na razie mnie nie zawiodły od 7 lat używam tylko Dębicy . Moim zdaniem są ok , tylko trzeba zwrócić uwagę w którym roku została wyprodukowana jak opona jest stara to traci swoje właściwości , możesz mieć dużo bieżnika a i tak będzie cie ślizgać bo guma będzie twardła

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Mnie Dębica znakomicie spisywała sie w małym samochodzie - Punto - bez wzgldu na warunki - odbyełam podróze do Bormio, Davos snieg,lód zmrozony asfalt itd. Oczywiście załozone byłynajwęższe jakies ię dało. W większym (mondeo Kombi) juz nie było tak dobrze. Tu polecałbym opony o skandynawskich korzeniach: Gislaved, Nokian, Viking. Znakomite jak jest naprawdę zima, niestety płaci sie za to szybką zużywalnością jak sa +.

No i podstawa to jednak jaki to samochód i dobranie trafionego rozmiaru. Na warunki zimowe polecam opony węższe niz zalecane.

Pozdrawiam

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie

VW transporter t4 opony Sava na zaśnieżonej drodze pod górę wyjeżdża bez problemów

Mercedes Viton też opony Sava na tej samej drodze samochód nie da rady wyjechać bez łańcuchów , a dlatego że Vito ma lżejszy przód o VW i słabiej dociążony.

więc wszystko zależy tagże od tego jaki jest samochód nie każdy na takich samych oponach będzie się zachowywał tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...