skionline.pl sprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

CLiQ - czyli QBL znowu z nagrodą ISPO

2019.03.02
CLiQ - czyli QBL znowu z nagrodą ISPO
Kliknij, aby powiększyć.
CLiQ - czyli QBL znowu z nagrodą ISPO
Pisząc niedawno o targach ISPO w Monachium i nagrodzonych produktach, wspominaliśmy o tym, że w tym roku dwie firmy zdobyły ISPO Awards. Jedną z nich jest Viking - polska marka odzieży zimowej i narciarskiej, natomiast drugą QBL - producent wyposażenia wypożyczalni i systemów przechowywania sprzętu narciarskiego dla hoteli, pensjonatów, sklepów narciarskich. Nagrodzony system CLiQ to prosty, ale bardzo funkcjonalny uchwyt na narty.
QBL to mieszcząca się w Ustroniu firma, która może dla większości narciarzy jest raczej anonimowa - bo w końcu iluż z nas zwraca uwagę na tak przyziemne sprawy jak stojaki na narty… Ale kiedy już raz zobaczycie jej produkty - o bardzo estetycznej stylizacji, z dużymi elementami drewnianymi, lub drewno przypominającymi, szybko nauczycie rozpoznawać je w hotelach, sklepach czy wypożyczalniach.

Firma powstała w 2006 roku, a pierwszy raz pokazała się światu na targach ISPO w Monachium w 2009 roku. Na ISPO w 2014 roku została - jako pierwsza w historii firma z Polski - nagrodzona ISPO Awards. W tym roku QBL został więc nagrodzony w tej wielkiej, prestiżowej imprezie po raz drugi, co też pokazuje, jak wielkim potencjałem dysponuje. Warto w tym miejscu tylko wspomnieć, że firma ta pochwalić może się wieloma już realizacjami, nie tylko w Polsce, Czechach czy Słowacja, ale w 30 krajach na całym świecie - łącznie z wszystkimi alpejskimi.

Stojak na narty CLiQ
Stojak na narty CLiQ

Nagrodzony w tym roku system CLiQ to w całości produkt rodzimej myśli technicznej - począwszy od pomysłu, przez wykonanie i pochodzenie surowców do produkcji oryginalnych uchwytów na narty. Działanie CLiQ opiera się na trzech precyzyjnie zaprojektowanych częściach - osłonie konstrukcyjnej, ramionach zaciskowych i jednostce dociskowej. Osłona jest elementem wspierającym. Jej przednia strona jest ustawiona pod katem 22 ° do osi stojaka umożliwiając przechowywanie nart i zapewnienie atrakcyjnego wyglądu, a także zwiększonej pojemności.

Stojak na narty CLiQ
Stojak na narty CLiQ

Ramiona zaciskowe są odpowiedzialne za mocny i bezpieczny chwyt - powierzchnia ramion ma bezpośredni kontakt z krawędziami nart zapobiegając wypadnięciu sprzętu ze stojaka. Ze względu na większą ekspozycję na uszkodzenia, ramiona mocujące są wyjątkowo sztywne i trwałe. Końce ramion mają specjalny kształt, który zapewnia lepszy kontakt z powierzchnią nart i przyspiesza mechanizm otwierania ramienia podczas wyciągania nart z uchwytu.

Kluczowym elementem jest jednostka ciśnienia. Pokryta jest specjalną gumową strukturą, dzięki czemu mechanizm sprężynowy działa płynnie i z odpowiednią plastycznością, a uchwyt jest mocny i wytrzymały. Po naciśnięciu narty guma natychmiast przekazuje moc do sprężyny, która automatycznie zamyka półobrotowe ramiona zaciskowe, aby całkowicie i skutecznie przytrzymać narty w uchwycie. Mechanizm otwierania i zamykania jest niezwykle silny i dynamiczny. Wykorzystany przy produkcji kauczuk, który jest w bezpośrednim kontakcie z powierzchnią nart, chroni także przed wstrząsami i uszkodzeniami.

Działanie systemu CLiQ jest intuicyjne, a przy tym podczas testowania wykazał on dużą odporność i trwałość. Oczywiście. wszystkie rozwiązania systemu są zabezpieczone patentami.

Mimo, że produkty QBL nie są może bezpośrednio związane z jazdą na nartach, jednak uważamy, że wypada nam odnotowywać sukcesy polskich firm związanych z naszą branżą. QBL-owi gratulujemy więc znakomitych produktów, nagród i życzymy coraz dynamiczniejszego rozwoju. A także coraz większej rozpoznawalności wśród narciarzy, zwłaszcza z Polski!

pk/skionline.pl

Tagi: #sprzęt narciarski #ispo #qbl #ispo award #cliq #stojaki na narty #polska #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 19/20
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020