skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Nagrody ispo 2019 - najlepsze produkty narciarskie cz. 2

2019.02.20
Nagrody ispo 2019 - najlepsze produkty narciarskie cz. 2
Kliknij, aby powiększyć.
Nagrody ispo 2019 - najlepsze produkty narciarskie cz. 2
Najbardziej innowacyjne, najlepsze jakościowo technologie a także niebanalne wzornictwo nagradzane jest w Monachium specjalnymi nagrodami ISPO Awards. W pierwszej części przeglądu najciekawszych naszym zdaniem nagrodzonych produktów przedstawiliśmy najlepsze narty i buty. W drugiej części zapraszamy do przyjrzenia się innym akcesoriom narciarskim - kaskom, goglom i innym akcesoriom. Co ciekawe -są wśród nagrodzonych modeli także polscy producenci!

POC - POCito VPD air vest + TRAX POC edition


Gold Winner ISPO Award w kategorii Accessories

Przygotowany i specjalnie zaprojektowany pod wymogi dzieci ochraniacz pleców, wykonany z lekkiego, oddychalnego materiału to jedna z nagrodzonych w tym roku propozycji od POC-a. Przednia cześć ochraniacza została przygotowana do umieszczenia w niej systemu TRAX POC Editio, które głównym zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa na stoku. Chodzi o rodzaj urządzenia rejestrującego i posiadającego na bieżąco informacje o miejscu pobytu dziecka w ośrodku narciarskim, śledząca jego trasy przejazdu i informująca o potencjalnych niebezpieczeństwach. Wielki krok w stronę poprawy bezpieczeństwa dzieci, które są już samodzielne na stoku.

Black Diamond - JetForce PRO BT


Gold Winner ISPO Award w kategorii Avalanche Airbag Backpacks

Nagrodzony plecak posiada dwie wyróżniające go cechy, które z pewnością przypadną do gustu narciarzom lubiącym odważną penetracje gór. Po pierwsze - nowa technologia JetForce PRO BT czyni system poduszek przeciwlawinowych dużo mniejszym i lżejszym. Druga bardzo wygodna funkcja to modułowa budowa plecaka, dzięki której odpinając odpowiednie segmenty możemy uzyskać potrzebną pojemność plecaka - 10, 25, 35 litrów. Specjalna konstrukcja poduszki zapewnia znaczną poprawę bezpieczeństwa w sytuacjach kryzysowych w terenie lawinowym.

Kurtka Mammut - SOTA HS
Kurtka Mammut - SOTA HS

Mammut - SOTA HS Hooded Jacket


Product of the Year ISPO Award

Najlepszym produktem całej grupy sprzętu zimowo-narciarskiego została kurtka SOTA HS Mammuta. Wykonana została z materiału o czterokierunkowej rozciągalności "super-stretch", do tego wyposażoną w laminowaną warstwę i powierzchnię 3D. Ta bezszwowa powierzchnia poprawia oddychalność przy zachowaniu trwałości i odporności na warunki pogodowe. Częściowa izolacja PrimaLoft w kluczowych strefach poprawia regulację temperatury. Docenione zostało także wzornictwo, który zapewnia "optymalną swobodę ruchów i ergonomiczne dopasowanie".

Auclair Sports - Race Fusion Glove


Gold Winner ISPO Award w kategorii Gloves & Mittens

Kanadyjska firma Auclair została nagrodzona za wygodną, ale i bardzo funkcjonalną rękawicę race’ową. Znakomicie wyprawiona kozia skóra daje rękawicy Auclair Race Fusion trwałą, ale miękką formę. Wyróżnia się ona dzięki zewnętrznemu, przegubowemu korpusowi, wykorzystującemu technologię Impact D3O dla najlepszej ochrony. Rezultatem jest produkt nadający się do wykorzystania sportowego, a przy tym wygodny i bardzo ergonomiczny.

Black Diamond - Solano Glove


Gold Winner ISPO Award w kategorii Gloves & Mittens

Inna nagrodzona rękawica to produkt od Blac Diamond. Kładzie on główny nacisk na maksymalny komfort i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którym marzną dłonie. Wystarczy bowiem nacisnąć przycisk i… poczuć ciepło. Rękawice Black Diamond Solano oferują trzy poziomy elektrycznego podgrzewania wygodnego wnętrza oraz dwa różne tryby cyrkulacji ciepła. Jest również wodoodporna i oddychającą dzięki zastosowaniu skutecznej membrany Gore-Tex.

Kaski z goglami Head - Radar
Kaski z goglami Head - Radar

Head - Radar


Gold Winner ISPO Award w kategorii Helmets

Head postanowił w końcu dać satysfakcję wszystkim, którzy jeżdżą w kaskach ze zintegrowaną szybą. Na rynku są różne kaski tego typu, ale Head Radar Naprawdę wygląda znakomicie, a jego funkcjonalność także pozwala korzystać z niego w każdych warunkach. Kask ze zintegrowanymi goglami zapewnia nieograniczone pole widzenia i chroni bardzo skutecznie przed wiatrem, wodą i śniegem. Został zaprojektowany tak, by można wymieniać szybki w kilka sekund.

Gogle Smith - 4D MAG
Gogle Smith - 4D MAG

Smith - 4D MAG


Winner ISPO Award w kategorii Goggles

Całkowicie nową konstrukcję gogli zaprezentował Smith w swoich 4D MAG. Wyposażone w szerokokątną soczewkę BirdsEye poszerzającą zakres widoczności bez zauważalnego zwiększenia powierzchni gogoli, do tego wykonane w technologii fotochromatycznej zapewniają komfort jazdy w zróżnicowanych warunkach.

Gogle Uvex - Downhill 2000 CV
Gogle Uvex - Downhill 2000 CV

Uvex - Downhill 2000 CV


Winner ISPO Award w kategorii Goggles

Z kolei Uvex zaprezentował i został nagrodzony za nową technologię wykonania szkieł, w których zastosowano nowe kolorowe filtry zdecydowanie poprawiające kontrast. Gogle wykonane w tej technologi dobrze sprawdzają się zarówno na stoku, jak i w czasie jazdy poza trasami.

POC - Obex Backcountry SPIN


Winner ISPO Award w kategorii Helmets

POC, którego filozofia ukierunkowana jest na jak najbardziej wszechstronną poprawę bezpieczeństwa został nagrodzony w tym roku za system NFC ID. Jest to specjalny chip wbudowany w skorupę kasku, na którym możemy zapisać za pomocą telefonu i specjalnej aplikacji swoje dane i podstawowe informacje dotyczące stanu zdrowia. Dzięki temu w przypadku ulegnięcia wypadkowi na stoku, służby ratunkowe mogą dużo szybciej i właściwiej zareagować i podjąć czynności reanimacyjne.

Rossignol - Whoopee Impacts LED Helmet


Winner ISPO Award w kategorii Helmets

W kasku tym nagrodzono przede wszystkim nową technologię wykonania skorupy, która jest nie tylko lekka i wytrzymała, ale także w pewnym zakresie plastyczna, dzięki czemu zyskuje zdolność pochłaniania energii uderzenia. Kask może być przy tym wykorzystywany znacznie dłużej. Dodatkowym elementem jest specjalna dioda LED, która popraw naszą widoczność na stoku w trudnych warunkach pogodowych.

Fischer - Scan Fit


Winner ISPO Award w kategorii Accessories

Jedna z nagród na tegorocznym ISPO otrzymała aplikacja Fischera, dzięki której w bardzo prosty sposób własnym telefonem możemy zeskanować swoją stopę, od razu poznając jej rozmiar i parametry, a także sugerowane modele butów narciarskich, w których będzie nam (potencjalnie) najwygodniej.

Viking - Bernin Hat
Viking - Bernin Hat

Viking - Bernin Hat


Winner ISPO Award w kategorii Headwear

Na koniec jeszcze kilka słów o polskich produktach nagrodzonych na ISPO 2019. Pierwszym z nich jest czapka Bernin Hat od Vikinga. Jest to pierwsza dwustronna czapka, wykonana z wysokiej jakości wełny i materiału Primaloft Silver I-2000, zapewniająca doskonałą regulację termiczną czasie aktywności zimowych.

QBL - CliQ Original Ski Holder


Winner ISPO Award w kategorii Service Retail

W tym roku nagrodę (po raz drugi już) otrzymała także firma QBL za rewelacyjny, funkcjonalny, ale prosty system uchwytów do nart, zapinany zatrzaskowo. Jest to całkowicie własna konstrukcja, która po raz kolejny pokazuje, że nie mamy się czego wstydzić jeżeli chodzi o innowacyjność produktów. Niedługo napiszemy nieco więcej o tym systemie, który co prawda leży w kręgu zainteresowania głównie wypożyczalni narciarskich czy hoteli pensjonatów, jest jednak ciekawym przykładem rodzimej myśli technicznej.

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #ispo #targi #monachium #poc #black dimond #head #smith #fischer #rossignol

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: