skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Head 19/20 Kask Radar - rewolucja w kaskach narciarskich?

2019.03.02
Head 19/20 Kask Radar
Kliknij, aby powiększyć.
Head 19/20 Kask Radar
Kaski ze zintegrowaną szybą są w Polsce nadal niezbyt popularne. Trudno dokładnie stwierdzić dlaczego tak jest - wszak w Alpach widok narciarzy w tego typu sprzęcie na stoku jest dość częsty, a samo rozwiązanie jest bardzo praktyczne, zwłaszcza dla osób, które jeżdżą w okularach. Być może odpowiada za to niezbyt "sportowa" stylistyka większości z tych kasków, a także dużo większe trudności ze zmianą szyb. Zaprezentowany przez Heada na tegorocznym ISPO kask Radar ma szansę zmienić to podejści.
Jakie są "za i przeciw" kasków ze zintegrowaną szybą? Jeśli chodzi o zalety, po pierwsze - spora wygoda, z możliwością bardzo szybkiego zamykania i otwierania szyby jedną ręką. Po drugie - generalnie większe pole widzenia szerokiej szyby zintegrowanej z kaskiem. Trzecia w końcu kwestia - duża przestrzeń pomiędzy twarzą a szybą pozwala jeździć w okularach (oczywiście o cienkich ramkach i nie za szerokich). Wpływa także dobrze na wentylację - dużo trudniej "zaparować" szybę w kasku niż w goglach.

Za największą niedogodność w tej kategorii sprzętu chroniącego głowę uznaje się dwie kwestie - mały wybór najnowszych technologii optycznych, które są stosowane w klasycznych goglach, a w kaskach z szybą ich nie znajdziemy. Co za tym idzie - w kaskach ze zintegrowaną szybą nie mamy po pierwsze dużego wyboru, po drugie - na pierwszy rzut oka nie mamy możliwości szybkiej zmiany szyby wraz ze zmianą warunków. Drugi zarzut - to wysoka cena. Tu można śmiało powiedzieć, że to mit - zakup osobno kasku i gogli o porównywalnych parametrach jest mniej więcej tak samo kosztowny jak kupno kasku z szybą. Sporym problemem jest tutaj także "mało sportowy" wygląd takiego kasku, a przecież wiadomo, że wygląd na stoku liczy się. I to bardzo…

Nowa konstrukcja Heada - Radar ma szansę stać się przełomowym modelem, który będzie miał zalety większości produkowanych do tej pory kasków ze zintegrowaną szybą, a nie będzie miał ich wad. Łącznie z tą estetyczną. Unikatowa konstrukcja, łącząca praktycznie w jedną bryłę kask ze zintegrowanymi goglami, stworzyła produkt, który wyróżnia się pod względem dopasowania, stylu i funkcjonalności. Opuszczana (i podnoszona) szyba, to praktycznie autonomiczne gogle, idealnie dopasowane kształtem do krawędzi kasku, zamocowane na specjalnych gumkach do jego skorupy.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na jakość szyby wykonanej w technologii Radar Vision - o bardzo szerokim polu widzenia, z podwójnymi szybami zapobiegającymi zaparowywaniu, a także z intuicyjnie obsługiwanym systemem szybkiej wymiany szyb. Dzięki idealnemu dopasowaniu do kasku, zapewniają znakomite zabezpieczenie przed wiatrem i wilgocią, a przy tym znakomitą wentylację (dobrą wentylację całej głowy zapewniają także otwory w skorupie, z możliwością ich przymykania).

Head 19/20 Kask Radar
Head 19/20 Kask Radar

Cały kask wykonany jest w technologii In-Mold, w której do twardszej, zewnętrznej warstwy poliwęglanowej wstrzykiwana jest pianka EPS, zapewniając znakomitą ochronę i pochłanianie energii przy upadku, a przy tym zachowując niewielką masę. Przy konstrukcji zastosowano także technologię 360o Microshell, która zabezpiecza zarysowaniem i pęknięciom w piance kasku. Wewnątrz kasku umieszczono "czapeczkę" Sphere Fit, która dopasowuje się do kształtu głowy, a jej wielkość regulowany jest systemem BOA. Zapewnia to nie tylko komfort, ale także zwiększa bezpieczeństwo - im lepiej dopasowany do kształtu głowy kask, tym lepsza ochrona i pochłanianie energii wstrząsów…

Kask Radar dostępny jest zarówno z szybą srebrną (S2, VLT 20%), ajk i w odmianie Radar Pola - z szybą polaryzacyjną wykonana w technologii TVT. Warto zwrócić na bardzo estetyczną i sportową stylistykę kasku, którą podkreśla, dyskretny, ale dynamiczny wzór w kolorze jaskrawozielonym, zielonym i niebieskim. Jeżeli ktoś nie lubi kolorowych wstawek - może wybrać wersję z szarym wzorem. Head wprowadził także damskie mutacje Radaru - Rachel Pola i Rachel, w których zastosowano dokładnie te same rozwiązania i technologie.

Oczywiście trzeba tu wspomnieć fakcie przyznania produktowi Heada nagrody Gold Winner ISPO Award w kategorii Kaski na tegorocznych targach ISPO w Monachium.

Trzeba przyznać, że kas sprawia bardzo dobre wrażenie - czekamy już niecierpliwie na możliwość przetestowania. Na pewno podzielimy się z Wami naszymi obserwacjami!

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #head #kaski narciarskie #radar #ispo #sphere fit

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: