Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyższe kary dla kierowców


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o podwyższeniu kar dla kierowców?

Najważniejsze proponowane zmiany to:

- Zaostrzenie kary dla tych kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefon komórkowy bez zestawu głośnomówiącego, trzymając aparat w dłoni. Będzie można za to dostać pięć punktów karnych, dotychczas groził za to jedynie mandat.

- Zwiększenie kary dla kierowców przewożących dzieci w niedozwolony sposób, czyli np. poza fotelikiem, z trzech do sześciu punktów karnych.

- Z jednego do czterech wzrośnie liczba punktów karnych dla kierowcy, który będzie wiózł pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub - w przypadku motocyklisty - bez kasku.

- Pięć, a nie tak jak dotychczas trzy punkty karne ma dostać kierowca, który będzie cofał pojazd na drodze ekspresowej lub autostradzie.

- Dwa punkty karne dostanie kierowca, który wjedzie na skrzyżowanie, mimo że na nim lub za nim nie będzie miejsca do kontynuowania jazdy.

- Pięć punktów karnych będzie groziło kierowcom, którzy zimą będą ciągnęli samochodem lub np. traktorem osoby na sankach czy nartach.

- Dwa punkty karne proponuje ministerstwo dla tych kierowców, którzy wjadą pomiędzy pojazdy jadące w kolumnie, a pięć, jeśli rozdzielą w ten sposób kolumnę pieszych - np. podczas wyprzedzania pielgrzymki.

- Projekt proponuje też, by za przekroczenie dozwolonej liczby wiezionych pasażerów kierowca dostawał od 1 do 10 punktów karnych; zgodnie z zasadą po jednym punkcie za każdą niewłaściwie przewożoną osobę.

źródło TVN24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o podwyższeniu kar dla kierowców?

- Zaostrzenie kary dla tych kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefon komórkowy bez zestawu głośnomówiącego, trzymając aparat w dłoni. Będzie można za to dostać pięć punktów karnych, dotychczas groził za to jedynie mandat.

Bzdura kompletna, w takim razie powinno się również zabronić palenia papierosów, picia napojów i spożywania czegokolwiek podczas jazdy. Rozmowa przez zestaw głośnomówiący dopiero rozprasza uwagę kierowcy, bo musi się wsłuchiwać co to też mu ma rozmówca do powiedzenia, a sam musi po trzykroć razy powtarzać bo tamten nie rozumie co się do niego mówi:mad:.

- Zwiększenie kary dla kierowców przewożących dzieci w niedozwolony sposób, czyli np. poza fotelikiem, z trzech do sześciu punktów karnych.

To akurat dobra zmiana, choć tych których trzeba w ten sposób dyscyplinować jest chyba niewiele, no ale widocznie są skoro ustawodawca położył na to nacisk.

- Z jednego do czterech wzrośnie liczba punktów karnych dla kierowcy, który będzie wiózł pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub - w przypadku motocyklisty - bez kasku.

Nie mam zdania, "zadaję się" z na tyle inteligentnymi ludźmi że nie muszę na to zwracać uwagi.

- Pięć, a nie tak jak dotychczas trzy punkty karne ma dostać kierowca, który będzie cofał pojazd na drodze ekspresowej lub autostradzie.

Za to bym punktów, ani mandatów nie dawał, po prostu wypie.. wyciepał bym takiemu kluczyki od samochodu w kukurydzę, żyto, rzepak, czy to tam akurat po sąsiedzku z autobaną rośnie - jak by se szukał z pół dnia to miał by czas zastanowić się jaki tępy jest.

- Dwa punkty karne dostanie kierowca, który wjedzie na skrzyżowanie, mimo że na nim lub za nim nie będzie miejsca do kontynuowania jazdy.

Kara chłosty, bezwzględnie, dwa punkty to stanowczo za mało!

- Pięć punktów karnych będzie groziło kierowcom, którzy zimą będą ciągnęli samochodem lub np. traktorem osoby na sankach czy nartach.

Słuszne, nie rozpiszę się tu, bo ciśnie mi się jakieś takie żeby... a nie nieważne...:rolleyes:

- Dwa punkty karne proponuje ministerstwo dla tych kierowców, którzy wjadą pomiędzy pojazdy jadące w kolumnie, a pięć, jeśli rozdzielą w ten sposób kolumnę pieszych - np. podczas wyprzedzania pielgrzymki.

Moim skromnym zdaniem to pielgrzymki powinny chodzić miedzami a nie publicznymi drogami, sami nagrzeszyli i muszą pyrgać do Częstochowy i z ich powodu inni(kierowcy) grzeszą: klną, bluzgają, źle życzą bliźniemu...ect...;)

- Projekt proponuje też, by za przekroczenie dozwolonej liczby wiezionych pasażerów kierowca dostawał od 1 do 10 punktów karnych; zgodnie z zasadą po jednym punkcie za każdą niewłaściwie przewożoną osobę.

Nie mam zdania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 pkt za komórkę to za dużo, 3 pkt by wystarczyło jako straszak, 5 pkt to już duże przekroczenie prędkości lub grube wykroczenie drogowe więc chyba za dużo, bez punktów to też było bez sensu bo gadanie przez komórkę i wleczenie się na drodze oraz utrudnianie jazdy to już jest plaga, wielokrotnie się zastanawiam co za muł jedzie przede mną a gdy wyprzedzam widzę osobę spokojnie gadającą sobie przez telefon (podobnie z jedzącymi hot doga, palącymi i pijącymi cośtam).

Ciekawe czy ten przepis z wjazdem na skrzyżowanie będzie egzekwowany, to też jest istna plaga, chyba każdy może wskazać miejsca gdzie jeden patrol drogówki w ciągu dnia stojąc tam może mocno przyczynić się do redukcji deficytu budżetowego naszego kraju - w sumie popieram bo takie zastawianie wynika najczęściej z bezmyślnej jazdy lub z chamstwa i cwaniactwa.

Za sanki 5 pkt jak za komórkę:D - to śmieszne jest, za te sanki to nie punkty winny być tylko sprawa karna z tytułu świadomego narażania kogoś na trwałe kalectwo lub śmierć.

A z tymi pielgrzymkami i kolumnami pieszymi to by se dali siana - raczej powinny być jakieś przepisy ograniczające lub bardzo dyscyplinujące takie marsze, na wylotówce z Krakowa pielgrzymi rozciągnięci na 2 km, ruch z obu stron, weź wyprzedź na raz taką kolumnę rozśpiewaną, normalnie jadącym za mną episkopat powinien z urzędu przyznawać odpust zupełny nadzwyczajny:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałem się posłużyć postem SB bo w większości się zgadzamy ale nie idzie Jacku.

Co sądzicie o podwyższeniu kar dla kierowców?

Najważniejsze proponowane zmiany to:

- Zaostrzenie kary dla tych kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefon komórkowy bez zestawu głośnomówiącego, trzymając aparat w dłoni. Będzie można za to dostać pięć punktów karnych, dotychczas groził za to jedynie mandat.

Bzdura. Miałem zestaw głosnomówiący i angazował mnie daleko bardziej niż komórka w sensie obsługi.

PO drugie oczywiste jest to o czym pisze SB - niekonsekwencja przepisów.

Po trzecie uzaleznienie się od rozmowy przez zestaw w samochodzie i utrata lub obniżenie koncentracji.

Jazda samochodem jest czesto porównywana do jazdy na nartach i chocby w wypadku zaangazowania mentalnego/koncentracji nad tym co robię jest względna i ten przepis powinien być zdecydownie uznaniowy. Umiesz jeździć rób co chcesz, nie umiesz - nie jeździj. Jak wydawało Ci się, że umiesz a zostanie udowodnione, że np. rozmawiałeś - idziesz siedzieć na długo.

Pozdr

- Zwiększenie kary dla kierowców przewożących dzieci w niedozwolony sposób, czyli np. poza fotelikiem, z trzech do sześciu punktów karnych.

Jasne - i tak nic nie zmieni.

[Z jednego do czterech wzrośnie liczba punktów karnych dla kierowcy, który będzie wiózł pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub - w przypadku motocyklisty - bez kasku.]

Słuszne choc trochę populistyczne.

Pięć, a nie tak jak dotychczas trzy punkty karne ma dostać kierowca, który będzie cofał pojazd na drodze ekspresowej lub autostradzie.

Zdecydowanie za mało restrykcyjne. Jak jedziemy samochodem to trzeba się orientować co się dzieje w każdym momencie. Cofający na autstradzie, wycofujący przez wysepki itd. to objaw totalnego braku kontroli nad jazda i jej celem. Ucieczka przed korkiem - zdarza się ale tu powinny być obecne służby ostrzegające i kierujące na inne drogi.

-

[ Dwa punkty karne dostanie kierowca, który wjedzie na skrzyżowanie, mimo że na nim lub za nim nie będzie miejsca do kontynuowania jazdy.]

Jasne - co najmniej - głupota a przede wszystkim brak poszanowania innych użytkowników dróg kosztuje - moim zdaniem mało.

--

[[ Pięć punktów karnych będzie groziło kierowcom, którzy zimą będą ciągnęli samochodem lub np. traktorem osoby na sankach czy nartach.]]

Jeżeli to ma dotyczyć dróg utwardzonych, ogólnodostępnych to jest to oczywiste. Na drogach nieutwardzonych, prywatnych, wyłączonych z ruchu to absolutnie niedopuszczalne ograniczenie.

---

[[ Projekt proponuje też, by za przekroczenie dozwolonej liczby wiezionych pasażerów kierowca dostawał od 1 do 10 punktów karnych; zgodnie z zasadą po jednym punkcie za każdą niewłaściwie przewożoną osobę.

źródło TVN24

ptk przedostatni nigdy - a przejeździłem ponad 1000000 mi się nie zdarzył nawet w snach, a żę ktoś kiedyś tak wjechał to podobnie jak z tymi pasażęrami i kaskami.

Co do pasażerów to - ... fajne czasy.

SB - a kiedyś ciężko się było porozumieć. :):)

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać stwierdzili,że nie nadążą dróg budować i się wszystko może zakorkować.

Wpadli na genialny sposób zarabiania pieniędzy i jednocześnie ograniczania liczby kierujących.

Teraz jest łatwo nazbierać 24 punkty,a co to dopiero będzie jeśli rozporządzenie wejdzie w życie.

A wejdzie na 100%.

Bzdura. Miałem zestaw głosnomówiący i angazował mnie daleko bardziej niż komórka w sensie obsługi.

PO drugie oczywiste jest to o czym pisze SB - niekonsekwencja przepisów.

Po trzecie uzaleznienie się od rozmowy przez zestaw w samochodzie i utrata lub obniżenie koncentracji.

Jazda samochodem jest czesto porównywana do jazdy na nartach i chocby w wypadku zaangazowania mentalnego/koncentracji nad tym co robię jest względna i ten przepis powinien być zdecydownie uznaniowy. Umiesz jeździć rób co chcesz, nie umiesz - nie jeździj. Jak wydawało Ci się, że umiesz a zostanie udowodnione, że np. rozmawiałeś - idziesz siedzieć na długo.

Zmiany w tym temacie dotyczą mnie najbardziej.:rolleyes:

Ponieważ najczęściej łamię tenże zakaz.

Nigdy nie posiadałem zestawu głośnomówiącego,ale miałem okazję rozmawiać z posiadaczem takowego.

I to jest katastrofa.

Z moim telefonem otrzymałem uchwyt samochodowy z którego czasami korzystam i próbuję rozmawiać przez telefon włączony na głośno.

Nie jest to nie możliwe ale jest to o wiele bardziej niebezpieczne w porównaniu do tego kiedy telefon trzymam w dłoni.

Wybieranie numeru trwa o wiele dłużej i o wiele bardziej muszę się skoncentrować na tej czynności niż gdybym miał go w dłoni.

W większości więc z Mitkiem się zgadzam.

Tylko jedno ale.

Mitek widziałeś takiego u nas co to przyznałby się przed samym sobą i innymi,że nie umie jeździć samochodem.

Każdemu z nas wydaje się,że jest mistrzem nad mistrzami.

A te błędy,wykroczenia i przestępstwa drogowe to popełniają ci inni,tzw. ONI.

Żaden przepis uznaniowy nie ma prawa bytu,a w szczególności przy naszej polskiej ułańskiej fantazji.

Której to piszący te słowa też nie jest pozbawiony.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim telefonem otrzymałem uchwyt samochodowy z którego czasami korzystam i próbuję rozmawiać przez telefon włączony na głośno.

Nie jest to nie możliwe ale jest to o wiele bardziej niebezpieczne w porównaniu do tego kiedy telefon trzymam w dłoni.

Wybieranie numeru trwa o wiele dłużej i o wiele bardziej muszę się skoncentrować na tej czynności niż gdybym miał go w dłoni.

Figo, spróbuj zatem zestawu głośnomówiącego łączącego się przez bluetooth, np. takiego zintegrowanego z radiem.

Osobiście z zestawu głośnomówiącego nie korzystam, gdyż nie prowadzę biura w samochodzie i rzadko rozmawiam przez telefon w moim pojeździe. Tym nie mniej nie wszyscy mają taki komfort.

Czasami jednak jak zdarza mi się jeździć w trasy w fotelu pasażera ze znajomym, który porusza się ze znacznymi prędkościami i który ma włączony gps (i non stop przy nim grzebie), cały czas u niego szumi CB, w między czasie się odżywia i poi, a czasem i maile wysyła, to niezmiernie jednak cieszę się, że konferencje telefoniczne prowadzi przy udziale "papugi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie ,nie mogę zrozumieć czemu korzystający z CB -radia mogą trzymać w ręku mikrofon i rozmawiać przez niego i jest to zgodne z przepisami a telefonu nie? Czy wie ktoś może coś na temat mnóstwa bramek nad jezdnią m/dzy Katowicami i Wisłą ,jadąc tam 2 pasmówką przez Żory z Gliwic mało oczopląsów nie dostałem taka ich ilość jest zamontowana ,dosłownie co 100 m.przed każdym skrzyżowaniem i za nim.Ciekawe bo ostzeżenia o radarach nie było a chyba z 7 fotek mi zrobili bo były błyski z tych słupów.Tam się nie da jechać non stop 70/h ,trzymałem się jak mogłem i może tam o 5 /h poprzekroczałem ale od razy błysk.Ciekawe ,bo inni gnali lewym pasem i nic.Wygląda mi nato jakby losowo co któryś słup miał zamontowany radar ,ale przepisy nakazują info o tym a nic nie było.Ciekawe ile mandatów dostanę po tym wyjeździe ,odechciało mi się tam jechać ,droga super i ciągle jak nie 50 to 70 ,nie ma normalnej jazdy.

Edytowane przez SB
CB radio, a nie SB, sorry ale musiałem jeszcze ktoś gotów pomyśleć że mam jakieś radio :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może coś na temat mnóstwa bramek nad jezdnią m/dzy Katowicami i Wisłą ,jadąc tam 2 pasmówką przez Żory z Gliwic mało oczopląsów nie dostałem taka ich ilość jest zamontowana ,dosłownie co 100 m.przed każdym skrzyżowaniem i za nim.Ciekawe bo ostzeżenia o radarach nie było a chyba z 7 fotek mi zrobili bo były błyski z tych słupów.Tam się nie da jechać non stop 70/h ,trzymałem się jak mogłem i może tam o 5 /h poprzekroczałem ale od razy błysk.Ciekawe ,bo inni gnali lewym pasem i nic.Wygląda mi nato jakby losowo co któryś słup miał zamontowany radar ,ale przepisy nakazują info o tym a nic nie było.Ciekawe ile mandatów dostanę po tym wyjeździe ,odechciało mi się tam jechać ,droga super i ciągle jak nie 50 to 70 ,nie ma normalnej jazdy.

a nie były to bramownice od systemu poboru opłat, a Ty miałeś refleks na ekranie czujnika, który się tam znajduje .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który ma włączony gps

A ten GPS ma przymajstrowany na wysokości lusterka - to jest dopiero czad:eek::D.

który ma włączony gps(i non stop przy nim grzebie), cały czas u niego szumi CB, w między czasie się odżywia i poi, a czasem i maile wysyła, to niezmiernie jednak cieszę się, że konferencje telefoniczne prowadzi przy udziale "papugi".

Radio, lub CD jeszcze zapomniałeś:rolleyes:, bo nie wierzę że do tego wszystkiego odmówi sobie słuchania muzyki:D, no i zajebista sprawa jak dodzwonię się do takiego neptyka i jeszcze odbierze mi na zestawie głośno mówiącym:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...