Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Większość piszących stoki bez sztucznego sniegu zna tylko z opowiadań stąd takie nastawienie. Kiedyś dobrego narciarza poznawało sie po tym, że potrafił w szczyrku jeździć gdy było średnio 5-10 cm sniegu i nie niszczył nart.

Podobno jednak ma się jakiś śnieg pojawić czego wszystkim życzę.

Pozdro serdeczne

Do dziś w rejonie Szyndzielni czy Dębowca można spotkać sędziwych narciarzy na "ołówkach",którzy nie rzadko wnoszą sprzęt na plecach bądź powoli boczkiem podchodzą,żeby parę razy zjechać,nawet jak śniegu niewiele.To się nazywa pasja! :applause:

Ponoć może nawet sporo sypnąć,a ja baaardzo liczę na Pilsko,gdzie już jeździć się da.Na Szyndzielnię również... :rolleyes::

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osade odwiedzilem w butach i z goraczka w polowie zeszlego tygodnia. Mimo zolto brazowych przetarc i mokrej brei ludzi w pik i.. sobie chwalili. Licze rozgrzac sie w ten weekend, chocby i takich warunkach. Stad tez bylo pytanie o Gruniky Sihelne, bo dla mnie amatora to zupelne nowum, a nadlozyc musialbym niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osade odwiedzilem w butach i z goraczka w polowie zeszlego tygodnia. Mimo zolto brazowych przetarc i mokrej brei ludzi w pik i.. sobie chwalili. Licze rozgrzac sie w ten weekend, chocby i takich warunkach. Stad tez bylo pytanie o Gruniky Sihelne, bo dla mnie amatora to zupelne nowum, a nadlozyc musialbym niewiele.

Na Sihelnym warunki fajne,przynajmniej jeszcze 31 grudnia.Relację znajdziesz w tym wątku. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się na stok Gaików. To miejsce położone blisko Straconki, dzielnicy BB. Warunki bardzo dobre, troszkę mokro ale przyjemność z jazdy ogromna. Podłoże nie za miękkie, nie za twarde.

IMAG0221.jpg

Nierówności i minerałów co nie miara, ale to przecież najpiękniejsze w tym sporcie :-)Sezon rowerowy 2012 otwarty :-)

IMAG0221.jpg.80f2dcb625db784fb982e25a4df51db9.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 grudnia, Soszow- bardzo kiepsko.

Na start- dzien dobry 5zl.

przeparkowalem 200 metrow nizej i znowu "dzien dobry 5zl"

Pokazalem kwit i uslyszalem "5zl bo to inna firma"

przygotowanie stoku- dramat.

na parkingu obok zaparkowali Rosjanie, ktorzy zaczynali jezdzic.

wystapilem w roli tlumacza w wypozyczalni, lingwistycznie niestety kulala.

O godzienie ~10.30 masa muld i lodu.

na skutki nie trzeba bylo dlugo czekac.

po pierwszym wyjezdzie syn moich nowych znajomych zlamal noge.

po 2 wyjazdach sprzedalem karnet i ucieklem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach miałem jutro jechać na narty do Wisły/Istebnej ale pogoda i wysokie temp. doprowadziły że już sam nie wiem czy jechać czy nie jechać. Nowa Osada jutro nieczynna a widok z kamer z innych ośrodków nie napawaja optymistycznie. Soszów jeszcze wygląda jeszcze całkiem całkiem. Był ktos dziś lub w ten weekend tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach miałem jutro jechać na narty do Wisły/Istebnej ale pogoda i wysokie temp. doprowadziły że już sam nie wiem czy jechać czy nie jechać. Nowa Osada jutro nieczynna a widok z kamer z innych ośrodków nie napawaja optymistycznie. Soszów jeszcze wygląda jeszcze całkiem całkiem. Był ktos dziś lub w ten weekend tam?

Właśnie w B-B zerwał się silny wiatr i tak chyba ma być też jutro,tylko z deszczem.Ciepło + wiatr + deszcz = nie wiem czy ma to sens. :sorrow:

Od czwartku ma sypnąć i się ochłodzić,więc powinno się poprawić. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Biorąć pod uwagę dotychczasowe doświadczenie nie wróżę wiele już tej zimy. Chciażby ze względu na Ciebie Johnny, i innych kolegów czekających na ten jeden dwa dni, chciałbym się mylić jak najbardziej.

Pozdrowienia serdeczne

Radzę odczekać 4 dni. Od niedzieli 08.01 do 11.01.12 warunki na stokach w Beskidach będą dobre lub bardzo dobre. Najlepsze we wtorek 11.01.12 bo lekki mrozik i świeży śnieżek. Będę wtedy szusował w Wiśle:smile:Pozdrawiam

Prognoza pogody wieszczy śnieg w Korbielowie począwszy od tej nocy. Obstawiam, że jeśli już jeździć w Beskidach w tym tygodniu to na Pilsku.

Ta zima chyba będzie jak ta parę lat temu (mam podobne obawy jak Mitek),ale uważnie patrzę w pogodę i jest szansa,że już w czwartek mocniej sypnie na Pilsku! :angel: Nawet teraz jest tam minimalnie na minusie i da się jeździć,tylko teraz chyba pada deszcz albo deszcz ze śniegiem (patrzę na kamerki).Oby się sprawdziło i dowaliło z pół metra,czego Wam i sobie życzę! :wink:

Również pozdrawiam serdecznie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Biorąć pod uwagę dotychczasowe doświadczenie nie wróżę wiele już tej zimy. Chciażby ze względu na Ciebie Johnny, i innych kolegów czekających na ten jeden dwa dni, chciałbym się mylić jak najbardziej.

Pozdrowienia serdeczne

E tam. Zima kończy się w kwietniu. Od konca lutego będizemy można pojeździć na pustych stokach :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w B-B zerwał się silny wiatr i tak chyba ma być też jutro,tylko z deszczem.Ciepło + wiatr + deszcz = nie wiem czy ma to sens. :sorrow:

Od czwartku ma sypnąć i się ochłodzić,więc powinno się poprawić. :rolleyes::

u mnie ostatnio drzewo złamało... jak wiało ;-P w ogrodzie...

dziś znalazłem... daszek z komina w ogrodzie... akurat w miejscu gdzie często parkuję samochód (na szczęście stał w garażu)

prognoza się zmieniła i już nie podają opadu na czwartek :-/ - ICM...

a w planach było piątkowe poranne... nartowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio drzewo złamało... jak wiało ;-P w ogrodzie...

dziś znalazłem... daszek z komina w ogrodzie... akurat w miejscu gdzie często parkuję samochód (na szczęście stał w garażu)

prognoza się zmieniła i już nie podają opadu na czwartek :-/ - ICM...

a w planach było piątkowe poranne... nartowanie...

Intensywnie deszcz i śnieg do piątku w całych Beskidach. Teraz w Katowicach i okolicy leje deszcz i suma opadu od północy to 13mm ,największy opad od połowy sierpnia. Wyżej dobre warunki powinny być od soboty http://www.skionline.pl/pogoda/?co=pogoda&id_miejscowosci=23&pogoda_dzien=2012-01-06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymaliśmy informację ze Szczyrku, że w górach sypie!

Właśnie chwilę temu (no godzinkę),mój ojciec stwierdził,że na pewno w Szczyrku sypie.Kiedy w B-B padał deszcz.

Ja twierdziłem,że nie bo za ciepło.

Widać siła wieku i doświadczenie miało rację.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...