Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem, jeździłem...prawie się zawiodłem, ale po kolei. Wyjazd 5:20, na miejscu jesteśmy zgodnie z planem przed 8:00. Jaśku dlatego przed 8:00 żeby zdążyć wypić kawę, skorzystać z wc, rozgrzać się itp. Startujemy z Biela Put i od razu uderzamy w kierunku Lukovej z myślą o jeździe po FIS'owskiej 11. Dało się tam zjechać dosłownie dwa razy! Później śnieg konsystencją przypominał grysik, robiły się odyspy, ludzi przybywało w drastycznym tempie. Myknęliśmy jeszcze na szybko 5...i tutaj miłe zaskoczenie. Trasa w górnym jej fragmencie o wiele równiejsza (nawet na ostrzejszych "ściankach").

IMG_0197.jpg

O 10:30, jedziemy na południe, źli na pogodę, bez nadziei na fajną jazdę dzisiejszego dnia. Wsiadamy w Funitel...po kilku minutach jazdy możemy napawać się takimi widokami :cheerful:

IMG_0214.jpg

IMG_0224.jpg

IMG_0231.jpg

IMG_0238.jpg

IMG_0241.jpg

GOPR0755.jpg

Następnie zjeżdżamy czarnulką w stronę Kosodrzewiny. Mój brat pokazuje "jedziemy tam"

GOPR0761.jpg

Pierwszy raz jechałem tą czarną trasą. Odsypy masakryczne, ale na tej trasie w ogóle to nie przeszkadza! Jedzie się śmigiem i heja! Dla mnie frajda niesamowita! Na południu śmigamy po 31, jest elegancko! Twardo, równo, szybko no i bez ludzi na stoku, ale w kolejce już swoje trzeba odstać...chyba ze względu na małą przepustowość kolei nr B6. Kilka razy orczykiem po 36 i jest już po 13:00. Postanawiamy jeszcze raz wjechać na Chopok i zjechać czarną trasą. Good choice! Później ze szczytu zjeżdżamy 1c, 1b w stronę dolnej przystani Funitel...i to była zła decyzja. Odsypy do kolan, lód i masa dużych minerałów. Na jednym z nich dość poważnie uszkodziłem nartę.

IMG_0243.jpg

Da się to jakoś naprawić ? Krawędź nieuszkodzona, ale powłoka w jednym miejscu zeszła do rdzenia. Poradzicie ? Ogólnie wyjazd na duży plus, ale tylko ze względu na południe i widoki. Północ nie do jazdy.

IMG_0197.jpg.51f49b9afbf46a77841e31a659d02922.jpg

IMG_0214.jpg.2f90e27cad76ff0530d51b87047b6097.jpg

IMG_0224.jpg.b9545a93dfecf068ba7ede4734e4bba5.jpg

IMG_0231.jpg.81db244930c5aec4c5952720ab0049f2.jpg

IMG_0238.jpg.1359e943ff29521e38f1611cbf67d3cf.jpg

IMG_0241.jpg.6ab3adcdbb406d1b46f1f2c25712109a.jpg

IMG_0243.jpg.8da0db6f03d6491299940c81dd1d75fc.jpg

GOPR0755.jpg.2063f2a0e500c0ae101712e3a28d1383.jpg

GOPR0761.jpg.30900ed3c418acc07a02fe3841263e00.jpg

Edytowane przez FerraEnzo
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie weekenduJednym zdaniem: grudniowa porażka. Mamy prawie styczeń a na 2000npm nie ma śniegu! To co nasypali sztucznie nie jest związane z podłożem i ratraki nic z tym nie mogą zrobić. Mamy kaszę na lodzie. Dwie godziny z rana i na północy lodowo-kaszowy horror! Jak pisał FerraEnzo zjazd ze szczytu to pomyłka. OK TRASA ZAMKNIĘTA! ale pisałem 2 tygodnie temu że spoko, fajnie itd ale to było 2 tyg. temu i włóżcie to pomiędzy bajki. Muldy po pas a na trasie przysypane kaszą głazy (zauważysz jak poczujesz) od Końskiego lodowy horror. Dopóki nie wjadą ratraki (bo śniegu sporo) to ze szczytu pozostaje Funitel :sorrow: Południe walczy ze słońcem "bo daje jak w kwietniu" ale tam zdecydowanie lepiej, da się pojeździć. ALE!!! na Chopka przyjechała cała gwardia Polaków (grupon) i wszystkich innych nacji (goopas) a Słowackie gazety wypusciły KUPONY na Chopka :eek: bo ktoś wymyślił 10jurków za dzień :eek: a że jeździ tylko Chopek no to mamy co mamy! Do 10 da się pojeździć a potem - czarna d...a! tłumy na nartostradach tam gdzie szybkie kanapy i koleje. Slonecna się ratuje bo stary hebel nie wydala i na trasie spoko tylko w kolejce 10-20' min. trzeba odczekać.Za to widoki... 7 lat tu jeżdżę i dalej mnie powalają :stupid:

IMG_20151219_095123.jpg

IMG_20151219_134433.jpg

IMG_20151219_134457.jpg

IMG_20151219_134535.jpg

ale nie będę się produkował bo Johnny wam to wszystko... dokładnie... perfekcyjnie... jak zawsze pewnie zaraz napisze :biggrin: PS. dzięki całej Bielskiej ekipie za spotkanie, było miło poznać :biggrin: :applause:ps2. FerraEnzo ja na swoich mam już kilka takich ran (niestety) nie przejmuj się życiem zalej kofixem i dajesz dalej :biggrin: (aż znów odpadnie)

IMG_20151219_095123.jpg.1233b5990155d8aedef0fd89ea1bbb1b.jpg

IMG_20151219_134433.jpg.12b697e090983458ae46655516e8b4d4.jpg

IMG_20151219_134457.jpg.e2334b1a68cd265558c762755628fa18.jpg

IMG_20151219_134535.jpg.84a314e5c40c77901dfdd4067fbe4115.jpg

Edytowane przez Gość
PS2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co TMR mówi nie dla WP tylko SKIONLINE:

- Szykujemy dobre warunki na święta. Postaramy się, aby można było, jak co roku, spędzić świąteczny i sylwestrowy czas na nartach czy na snowboardzie. Dla zaczynających swoją przygodę narciarską albo snowboardową mamy dobrą wiadomość. Od 25 grudnia będzie czynny Maxiland, plac zabaw, szkoła dla dzieci i miejsce do nauki dla początkujących. Obecnie można poszusować na 14 kilometrach tras, ale od świąt będzie czynne 29 kilometrów. Planujemy otworzyć na północnej stronie Chopoka wszystkie sztucznie naśnieżane trasy narciarskie i jako jedyni w Tatrach będziemy mieli gotowe do 80 proc. tras – wylicza Matej Hulej, dyrektor resortu Jasna Chopok.

:applause: będzie się działo :biggrin:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak coś w tym artykule jest prawdą... RATRAKUJĄ PRETAKARSKĄ!!! :applause: :biggrin:

1.jpg

PS. i nie wiem czy nie Granda bo góra jest zwężona ale przygotowana a na dole wyłączyli cwaniaki kamerę

gr.jpg

1.jpg.dab19616a5b85a25e9617cd7d36b2bb6.jpg

gr.jpg.54bd887d3d62448ddd9861ecb74ea699.jpg

Edytowane przez Gość
PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo ogarniam, co oni kombinują, ale z tego co widzę to od jutra otwierają

Brhliska i 1b (Konsky Grun - Lukova)

Z kolei i wyciągów otwierają

Zahradky - Priehyba, Rovna Hola - Konsky Grun, gondolę Grand (Otupne) - Brhliska i talerzyk na Brhliskach

cdb3731bdaaba26bcb66022305aad0e9.jpg

Hehe... Ja to mam szczęście do Konskiego Gruna. Zawsze otwierają to wtedy, kiedy akurat przyjeżdżam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Hehe... Ja to mam szczęście do Konskiego Gruna. Zawsze otwierają to wtedy, kiedy akurat przyjeżdżam :biggrin:

A co ci da odcinek koński-lukowa jak szczyt stoi :stupid: ze szczytu będziesz schodził w rakach? ja to bym im bił brawo jak by do śnieżyli (jak mówiłem od początku) Lukowa-Prehiba choć dziś na kamerach wyglądało nawet spoko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na kamerach zjeżdżali z Lukowej i wyglądało że nawet spoko. Było wyratrakowane ale zwężone. Daj znać jak i co... od wtorku ma być ZIMA na CHOPKU a wiec myślę że dosypią trochę kaszy :wink: ja przesunąłem wyjazd będę dopiero w środę... chyba! a może Strbskie :rolleyes:: się zobaczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalają stare krzesło na Koński Groń :applause: wreszcie pomyśleli! i tak jak przypuszczałem Granda ale nie wiem czy nie tylko na samej górze tam przy orczyku.

Od 26. 12. 2015 v prevádzke:

B2 Záhradky - Priehyba (určená na presun Záhradky - Priehyba a späť)

B7 Rovná Hoľa - Konský Grúň (nástup a výstup s vypnutými lyžami)

A3 Grand - Brhliská (v hornom úseku zjazdovky Vrbická č. 10 je možné sánkovanie,

podmienky na lyžovanie dobré)

PS. Plywak... ale to nie ten orczyk pod żleby! tylko ten przy niebieskiej. Ten na żleby to chyba już zardzewiał bo od 7 lat stoi!

Edytowane przez Gość
PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Plywak... ale to nie ten orczyk pod żleby! tylko ten przy niebieskiej. Ten na żleby to chyba już zardzewiał bo od 7 lat stoi!

ano fakt, odpalają C5 a nie C7, mogliby go w takim razie usunąć z mapki jak 7 lat nie działa, tak samo C2 Pekná Vyhliadka - nie widziałem, żeby kiedykolwiek działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Vyhliadke już nawet liny nie ma :applause: ale wiesz w statystykach lepiej wygląda :biggrin:PS. wyłączyli 4 na Lukową z powodu silnego wiatru ale włączyli stare krzesło na Koński. Tylko jak dojechać z Biela Put na Rowną Hole :rolleyes:: przez szczyt :eek:[ATTACH=CONFIG]24946[/ATTACH]

kg.jpg

kg.jpg.74de38704fd2e89d6afefd781c859f04.jpg

Edytowane przez Gość
PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki na Chopoku

Byłem dziś. Moim zdaniem tragedia. Większość tras powinna być zamknięta. Przykre że portale (w tym skionline) kłamią jak jest fantastycznie.

Nelis

(Tu byl tez link do szerszego opisu i fotek - ale wlasciciel forum sie obrazil i usunal? - wniosek: NIE WIERZCIE w PR tego portalu i ZAWSZE starajcie sie to weryfikowac w *niezaleznych* zrodlach; link w moim profilu)

Edytowane przez n3l15
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś. Moim zdaniem tragedia. Większość tras powinna być zamknięta. Przykre że portale (w tym skionline) kłamią jak jest fantastycznie.

Nelis

To, że napisałeś, że kłamię pozostawię bez komentarza.

Natomiast forum nie jest bezpłatnym miejsce reklamowym twojego bloga. Chcesz podzielić się relacją - zamieść ją tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że napisałeś, że kłamię pozostawię bez komentarza.

Natomiast forum nie jest bezpłatnym miejsce reklamowym twojego bloga. Chcesz podzielić się relacją - zamieść ją tutaj.

Nie wiem kto kłamie - nie wiem czy piszesz te artykuly, a ja -pojechałem na chopok po fantastycznych wywiadach i relacjach zamieszczonych na m.in. skionline (że stoki sie otwoeraja, ze nie mozna sie doczekac, ze chopok zwiekszy otwarte trasy i wyciagi). Uwazam ze to JEST wkurzajace. Przestrzegam wszystkich, by w to nie wierzyli.

Tu jest koszmar. Lód i kamienie.

Rozumiem ze nie mozna wrzucac linkow - zatem nie bede. Mozesz to wykasowac.

Nelis

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... Przykre że portale (w tym skionline) kłamią jak jest fantastycznie. ....

eee... tam , od razu kłamią :wink: ,

zwykły markieting i tyle .

Ja się dziwię , że ktoś , kto ma jako takie doświadczenie narciarskie daje się nabierać , jedzie i dziwi się , że kicha ze śniegiem :rolleyes:: .Słowacy nie są cudotwórcami ,a chcąc zarobić pomimo fatalnej aury , "trochę" podrasowują te "super" warunki .Zima na razie jest , jaka jest i każdy widzi to za swoim oknem . Bardzo dobrych warunków to w całej Europie trzeba szukać ze świecą , nie tylko na Hopoku .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje - dalem sie nabrac.

Pewnie powinienem poczekac zanim otworzylem swoj sezon. (Albo lepiej bylo jechac w alpy)

Moze jestem rzeczywiscie naiwny.

Nelis

Oj tam, ja kupiłem Uvex G.Gl 400 po przeczytaniu Twojej recenzji ich bliźniaczego modelu, tj. Downhill 2000. Miały nie parować (moje czasami parują, ale może to wina źle wentylowanego kasku), a wymiana szyby miała być łatwa nawet bez ściągania rękawiczek...:biggrin:

Tak serio to weź pod uwagę, że ostatni tydzień był bardzo, BARDZO ciepły i warunki pogorszyły się dramatycznie przez ostatnie kilka dni. W zeszłym tygodniu było jeszcze znośnie, vide moja relacja stronę lub dwie wcześniej. Jak już ktoś wyżej napisał, każdy w miarę doświadczony narciarz powinien wiedzieć czego może się spodziewać na stoku przy takiej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, ja kupiłem Uvex G.Gl 400 po przeczytaniu Twojej recenzji ich bliźniaczego modelu, tj. Downhill 2000.

Dzieki! Wysle uvexowi, ze wreeeeszcie ktos kupil ;-)

A tak serio: jak pisze cos u siebie - to jestem 100% pewny ze sie moge pod tym podpisac. Moze masz racje: kazdy ma swoje cele i targety.

Ale z drugiej strony: tu jest net i wolnosc slowa. Jesli skomentujesz u mnie, ze Ci paruja szyby, to NA BANK puszcze Twoj koment i nie bede sie pienil ze klamiesz. Jak zalinkujesz swoj test, ktory bedzie stawial inne tezy niz moj - to tez nie skomentuje, ze nie wolno wrzucac linkow - tylko podziekuje grzecznie i przedstawie wlasne zdanie. Upewniam sie zawsze jakie mam klauzule w umowach ze swoimi partnerami i zawsze ALE TO ZAWSZE mam wewnetrzne przekonanie pod czym moge sie podpisac a pod czym nie (uwierz: zdarzylo sie dwa razy kiedy odrzucilem oferte sponsora)

Ja jednak zyje z czegos innego niz moj blog - i jest on tylko pasją/dodatkiem. Moze jednak ja jestem malusi i niewiele znacze, a skionline to korporacja - i powinnismy byc bardziej wyrozumiali? Nie wiem. Wydaje mi sie jednak, ze komentarze dot. zewn. linkow sa zwyczajnie SLABE. Ale to tylko moje zdanie.

Serdeczne pozdrowienia,

Nelis =======>>>> nakreche.com :-)

Nelis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...