Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

Od 18 pod Chopokiem zaczęło padać. Jest +5 a więc będzie chyba jutro d...a a tak dziś pięknie było na freeride'zie i na północy i na południu.

Tylko wiatr wszystko z pie...ł

PS. Może jutro coś napiszę dziś mam dość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wyhliadkovej nie otwarli to tylko Słowacy wiedzą! jeździłem wczoraj spokojnie 50-70 cm leży. Przez noc sypnęło kolejne ze 25cm

kg.jpg

no to dziś free cz2 :biggrin:

kg.jpg.e6c4006bc63ba3e17164cf683c3f066a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi, da sie zadowolić na chopoku ze skipassem 3h ? akurat tam nie byłem jeszcze a mam obawy co do kolejek w południe. Ogółem to od pewnego czasu starcza mi ranne 2h wyszaleć się ile nogi dały.

Myślę, że tak. Wystartuj z Zahradek, masz tam dwie bublinkowe kanapy, które dowiozą cię do 5 tras: jednej nebieskiej (5), trzech czerwonych (1, 11, 12) i czarnej 6. Ewentualnie możesz wystartować z Lucek i udać się na Zahradki, wtedy masz jeszcze niebieską 14, ale mocno płaską.

Inna opcja, to startujesz z Zahradek i jedziesz pomarańczową pod Funitela i śnigasz pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem z wątku WARUNKI na SŁOWACJI: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/20463-S%B3owacja-warunki-narciarskie-15-16?p=232532#post232532

Śniegu dużo tylko Słowacy nie mogą sobie z nim poradzić. Warunki trudne, szczególnie dla słabiej jeżdżących.

Dla NARCIARZY jest OK.

Na północy w okolicach Końskiego Gronia leży metr, na południu można lecieć po freereade od szczytu aż na dół.

Pozdrawiam.

PS. jeszcze tylko 13 dni :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się ludu zjechało :eek: Przez Single line dało się normalnie przejść?

W taki dzień to bym jeździł tylko na Lukovą, Konsky Grun i Zadne Dereśe, ewentualnie gondolka na południu :wink:

A jak myślisz czemu były takie kolejki? Na górze wiało od rana z 70-80 km/h

Lukova stała od rana, Konsky od 10 a na południe nie dało się przeskoczyć bo zatrzymali na 2 godziny Funitela a później zrzucili z liny 2/3 wagoników i jeździł na wolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy pitstop na Kosodrevinie :biggrin:Po 2 dniowej katastrofie, nareszcie warunki rewelacyjne. Deszcz + ratraki = bajka pod nartami.Na Chopku jeżdżą WSZYSTKIE trasy!!!

IMG_20160216_092623.jpg

Na fotce Vyhliadkova... niestety zaczyna się mgła.

IMG_20160216_092623.jpg.43b49d73320b33e63bd2235371f1b2be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniowej katastrofie, nareszcie warunki rewelacyjne. Deszcz + ratraki = bajka pod nartami.

Na Chopku jeżdżą WSZYSTKIE trasy!!!

Super! Zwłaszcza 33 na południe do samego dołu - nie często się zdarza. Oby za rok, po wybudowaniu tej gondoli z Krupovej, dorobili na niej naśnieżanie.

I trochę szkoda, że 3 i 6 pewnie jak zwykle "otwarte" tylko teoretycznie, tzn. nie ubite.

Będę na Chopoku 8-15 marca, oby warunki się utrzymały. Choć znając życie, na początku marca jest z reguły najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy pitstop na Kosodrevinie :biggrin:

Po 2 dniowej katastrofie, nareszcie warunki rewelacyjne. Deszcz + ratraki = bajka pod nartami.

Na Chopku jeżdżą WSZYSTKIE trasy!!!

[ATTACH=CONFIG]28028[/ATTACH]

Na fotce Vyhliadkova... niestety zaczyna się mgła.

Wyratrakowana Vyhliadkowa i bez kamieni :wink: Nigdy takiej nie widziałem! :smile:

Aż żałuję, że mnie tam nie ma :frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano jak spojrzałem przez okno i zobaczyłem kamery to jedyna słuszna narta do auta i plan cały dzień na południu.Po przyjeździe na Biela Put widok fatalny

bp.jpg

Północy nie ma! zero widoczności od szczytu aż poniżej Prehiby. A więc żółwiem, potem biedronką i na Juh. A tam SUPER trasy no i bez mgły. Zero kolejek.

v.jpg

z2 (1).jpg

z2 (2).jpg

Uratrakowana czerwona :eek: łał

cz1.jpg

cz2 (1).jpg

cz3.jpg

i jak zawsze około 14 moje nogi mają nokaut ale i mgła coraz bardziej przeszkadzała. A więc powrót na północ, Tylko dlaczego nie Funitelem? :rolleyes:: taka myśl trzymała mnie od Konskiego Gronia aż na Koliesko. Mgła, widoczność na 20-30m fatalnie.A ludzie tam męczyli się cały dzień.PS. wiecie po czym poznać jakie warunki są na Chopku? na Tatralandii "dupa przy dupie" :biggrin:

bp.jpg.62bc5fc75ccea6aa6e4b8476a826cf89.jpg

v.jpg.5c0a0e9c3d2f2dac18155d060fd892c2.jpg

57da8454a1da1_z2(1).jpg.49a02d2fbc1f9e39223fe1c12c184091.jpg

57da8454b375f_z2(2).jpg.40fb0803264194a6ee9caff381594ad5.jpg

cz1.jpg.0032a9ff08e2bc64fb3987ba6d8d689a.jpg

57da8454c8204_cz2(1).jpg.64ccef277031be1e4b3d4a07a7429599.jpg

cz3.jpg.0ab9a2cf72636ab16439bcad252cfeff.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję się do rad guru Chopoka ,tak około 11 przerwa,potem Otupne (Majsrowska była dzisiaj ,jak najsłodsza kobieta.a popołudniu gdy znowu robił się tłok to południe.

Dla mnie 33 to Miss Chopka- pierwszy ją jeździłem ,wczoraj,dzisiaj i dla mnie to nr.1 z wszystkich cest na Chopku.

A do sigieltraków to to jakieś haziajstwo wchodzi niby singiel a czeka na resztę towarzystwa i korkuje.

Jeszcze 2 dni.

Wieczorem paciorek by jutro mgły nie było, a teraz do Tatralandii -jak znajdę miejsce na parkingu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jakie warunki panują poza trasami na zonie I i II?

Podejrzewam, że podobnie jak na trasach: ciężko i mokro.

Dziś tak do 10 piękna pogoda, a potem stopniowo się pogarszała, tak, że od 13 mgła była od szczytu do Rovnej Holi. Trasy dosyć miękkie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mile widziane również inne relacje z jutra/pojutrza :proud: Wybieram się w weekend na Chopok i chciałem pojeździć zarówno po trasach, jak i poza nimi. Jednak od warunków, również tych panujących na stokach będzie zależało dość dużo - tj. wybór nart i wyposażenie plecaka rzecz jasna :happy:

Edytowane przez Czipi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...