Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o lodowe trasy, wytłumaczenie jest bardzo proste. Jeśli ciągle sypie naturalny śnieg i niema temperatury w plusie wtedy wszystkie trasy mają warunki dobre bez lodu. Jeśli pojawia się odwilż, śnieg mięknie i w nocy się zamraża, zamieniając się w lód. Nawet szczyrk w ubiegłym roku miał ten problem i nic nie mogli zrobić, absolutnie nic. Jest tylko wtedy jeden ośrodek w Beskidach gdzie nie ma tego zjawiska i gdzie jeździ się do maja. Stali bywalcy dobrze wiedzą o którym ośrodku mowa, tylko trzeba lubić orczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wid . Czy myśmy nie rozmawiali w środę 13.02 pod Czantorią około15.45. Rozmowa była o Stożku między innymi i powiedziałeś ,że jesteś z Gliwic.Nie wiem czy takiego zgreda jak ja zapamiętałeś? Przepraszam za post nie na temat.

Nie to nie byłem ja. W tym roku nie byłem ani razu na Czantorii, ale jest szansa na spotkanie na Stożku o ile moja córka się wykuruje to prawdopodobnie będę tam rodzinnie w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wid . Czy myśmy nie rozmawiali w środę 13.02 pod Czantorią około15.45. Rozmowa była o Stożku między innymi i powiedziałeś ,że jesteś z Gliwic.Nie wiem czy takiego zgreda jak ja zapamiętałeś? Przepraszam za post nie na temat.

Nie to nie byłem ja. W tym roku nie byłem ani razu na Czantorii, ale jest szansa na spotkanie na Stożku o ile moja córka się wykuruje to prawdopodobnie będę tam rodzinnie w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek

Nie to nie byłem ja. W tym roku nie byłem ani razu na Czantorii, ale jest szansa na spotkanie na Stożku o ile moja córka się wykuruje to prawdopodobnie będę tam rodzinnie w sobotę.

Szkoda, znowu nie trafiłem. W sobotę 16.02 w SON-ie był ktoś odpowiadający wyglądowi Andemu-w. Zagadnąłem i też ,,pudło". W sobotę jestem w robocie (konkretnie na służbie 24 godziny) to się nie spotkamy.Pojadę w piątek lub w poniedziałek.Plan jest taki. Pociągiem do Wisły Głębce, około 3 km z buta do Wisły Łabajów, kawałek ski-busem i około 11-tej na Stożku. Według stronki warunki narciarskie są tam bardzo dobre.Miałem w planie na ostatni wyjazd wycieczkę narciarską na Skrzyczne i małe Skrzyczne. Zamiast tego będzie Stożek. Idzie wiosna trzeba zamykać sezon , moją normę wykonałem maksymalnie. Założyłem sobie 10-15 wyjazdów w sezonie a już mam 15!!! pozdrawiam.Janek

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dworca Wisła Głębce o codziennie jeżdzi darmowy busik na Stożek dla narciarzy przyjeżdzających pociągiem o godz 10,04

Dzięki. Dzwoniłem do S.N. Stożek i nic mi o tym nie powiedziano, tylko o ski-busie z ostatniego parkingu, Sprawdzę to ,chyba już w piątek. Za piękne żeby było prawdziwe:confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janek57: Byłem 17 lutego na Czantori, potem Stożek, a na koncu Cieńków. Cieńków masakra lubie ten stok ale był cały rozjezdzony a od 18 darmowa jazda i tłumy! było radio katowice. Czantoria również rozjezdzona i duże kolejki pojezdziłem 3h i pojechałem na Stozek. A na Stożku... raj! byłem tam pierwszy raz i jestem zauroczony tym miejscem :) fajne trasy całkiem niezle przygotowane i kolejek brak :D

Na ten moment z Wisły/Ustronia na 1. miejsce Czantoria i Stożek 2. Cieńków :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieńkówbyłem dzisiaj na cienkowie na 2 godz rano, warunki dobre (ale oczywiście dobre w skali beskidzkiej ;) ), po 0,5 h było już dużo rozjeżdżonego śniegu, a miejscami nawet lodowiec się pojawiał (więc to nie tylko w Istebnej mają)

IMAGE00037.jpg

IMAGE00039.jpg

IMAGE00041.jpg

ludzi też jak to w śląskie ferie...

IMAGE00037.jpg.cfd1fb5294eb9f33ff8e67458f169e0e.jpg

IMAGE00039.jpg.aace0352853d1681c95f8667343b1430.jpg

IMAGE00041.jpg.52278489e01f57597df991001591f8c5.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorny trening w środku tygodnia

Zaczynając pracę w każdy poniedziałek, zastanawiam się jak szybko minie mi tydzień i, czy starczy mi determinacji by pojechać na stok wieczorem.

Zdecydowanie szybciej mija tydzień pracy jeśli "przetnę" go w połowie i tak jak dzisiaj wyskoczę na dwie godziny ponartować :happy:

...do weekendu zostaje z górki, bo tylko czwartek i piątek...a w sobotę znowu duże prawdopodobieństwo, że stanę na deskach, a w niedzielę poprawię :biggrin:

Udało się!

Dotarłem na Stok.

3d5ea24f9bd013eamed.jpg

Po frekwencji w Ośrodku, zaczynam się zastanawiać, czy oby tylko jestem normalny z tymi, częstymi wyjazdami...

14c51131f99aad8cmed.jpg

Uwielbiam ten fragment Trasy w Bałtowie:

f4786299ecda3119med.jpg

Na szczęście w dniu dzisiejszym udało się wyskoczyć z dwoma Koleżankami, więc towarzystwo mam milutkie.

826aca9f50d5ab7dmed.jpg

Warunki, pod każdym względem są doskonałe.

Temperatura -4 (gdy wyjeżdżałem obniżyła się do -7), twardo, równo, szybko...na górce kilku zabłąkanych "opętanych" swoją pasją.

c6172dcc55f47991med.jpg

Jazda dzisiaj jest szybka i intensywna.

Krótki skręt - agresywnie, dynamicznie.

Obsługa, która patrzy jak jeżdżę - po kilku zjazdach żartuje do mnie, że chyba wprowadzą ograniczenie prędkości :biggrin:

Ale jak tu jeździć inaczej gdy cały stok jest mój?

a93474f67b1b509fmed.jpg

Nasza trójka schodzi z Trasy ostatnia...

...na parkingu został tylko nasz samochód, wyjeżdżamy a obsługa kończy dzień pracy i powoli gasi światło...

7873052337370ab3med.jpg

To był fajny wieczór, świetna jazda w połowie tygodnia pracy.

...a jutro? Cóż...myślami będę na kolejnym wyjeździe.

pozdrawiam

marboru

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wieczór na nartach w świętokrzyskim

Nie wytrzymałem do weekendu.

Drugi wypad, po pracy, na narty postanowiłem spędzić w Tumlinie.

Pogoda wyśmienita. Temperatura -2, delikatnie padający śnieg zwiastowały bardzo przyjemny wieczór.

Na miejscu jestem przed 19. Karnet czasowy na 3 godziny w dzień wolny od pracy kosztuje 35zł.

O dziwo - narciarzy jak na piątek wieczór, dosyć sporo:

e3e1901e217bfff3med.jpg

Szybki hamburger w karczmie...

f4b1b9e8d3c8749cmed.jpg

...i na stok:

45b25b4752716cccmed.jpg

Spory minus, to, że oświetlenie górki jest tylko z jednej strony i jest dosyć ciemno.

Tym bardziej przeszkadza to w dzień, w który pada śnieg i google są niezbędne do jazdy.

03d0c13295388b5dmed.jpg

W godzinę robię 20 zjazdów...

Góra, dół...góra, dół i tak w kółko.

38f36c1a49f61784med.jpg

Jest twardo, z delikatnym puchem po wierzchu.

Szybko.

e75133ded07a4a6bmed.jpg

Schodzę ze stoku jako ostatni tuż przed 22.

Bardzo fajny wieczorny trening na koniec tygodnia.

To jest to!

pozdrawiam

marboru

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na plusie ?

Zawsze unikałem jak mogłem jazdy warunkach powyżej 0 stopni. Za to uwielbiałam siarczyste mrozy ;) Niestety jedyną okazją żeby pojeździć w tygodniu jest wtorek - w weekendy nie chce.

Teraz przychodzą temperatury do + 5 stopni. W nocy lekki mróz.

Czy jazda na plusie jest aż taka straszna ? Przemoknięcia się nie boje ale czy nie zapadamy się krawędziami w śniegu , czy robi się dużo muld itp ?

Czy jest w ogóle sens jechać ?

Chce jeździć w Szczyrku SON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szybciej się robią muldy i b. się zapadasz, uślizgujesz, ale nie ma tragedii. Jeśli w nocy jest mróz, to stoki na tyle dobrze stwardnieją do rana, że od 8:00 do 11:00 nawet tego nie poczujesz (przy ziemi chłodniej). Będzie za to zdecydowanie twardziej (to co rozmięknie z większą intensywnością na następny dzień zrobi się skorupą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielecki Duet - część I

Zaraz po Targach Kielce, relację znajdziecie, pod linkiem: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16721-Targi-kieleckie-Sport-Zima

Udałem się na narty na kieleckie Stoki.

Pierwszym z nich był Telegraf.

..zaraz na początku "Zonk"...

7dd49500ba3a96bamed.jpg

Nie wiem jak to się stało - ale się stało :biggrin:

Na szczęście spotkałem znajomego i szybciutko auto mi wyciągnął swoim autem terenowym.

Oczywiście na pomoc śpieszył również kmarcin, z którym się umówiłem na wspólne nartowanie.

Po akcji ratowniczej do kasy i kupno kilku zjazdów po 3,80zł za sztukę...Telegrafu nie lubię za to, bo jest najdroższy w świętokrzyskim.

747c1e4a450dc870med.jpg

Zanim przyjechał Marcin z nartami, zacząłem jeździć.

Na stoku niewielu narciarzy, a kolejek nie było absolutnie.

f920fdb60edc1efamed.jpg

Całość Trasy - widok z dołu:

145b1dbb46f70ddemed.jpg

Najwyższy punkt wyciągu, jest naprawdę wysoki...

54da11f9ba75132dmed.jpg

"Szczyt":

82f354213a71e450med.jpg

Widok z najwyższego punktu, tuż po opuszczeniu krzesła...

fd5e981e9a7a67f8med.jpg

Miasto Kielce w całej okazałości:

ff5fb124b09ee058med.jpg

Mimo tego, że temperatura w samochodzie wskazywała +2, stok był dosyć nieźle przygotowany, skoro od godziny 7, do 14:30 nie pokazał się lód, a w górnej części trasy były tylko niewielkie nierówności.

Tak więc jazda była szybka, a krawędzie lux trzymały :happy:

Po przyjeździe Marcina dokupiłem kilka zjazdów i dalszy pobyt upływał w atmosferze koleżeńskiego spotkania.

Telegraf - maszt radiowy:

c7b9766348c9e748med.jpg

Krzesełko z bliska...

...siedzonko, super mięciutkie:

f025a9cc672d4da0med.jpg

Jeździmy do przerwy na ratrakowanie, czyli do 16stej.

Marcin udaje się do domu (dziękuję bardzo za super fajne spotkanie!) - obowiązki wzywają...a ja postanawiam odwiedzić drugi kielecki stok, na którym nie byłem chyba 4 lata...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielecki Duet - część II

Od dawna słyszałem, od Kolegów i Znajomych, że sporo się zmieniło na kieleckim Stadionie.

Postanowiłem sprawdzić z czym mieli rację, a z czym nie.

Już na wstępie zmiana - ładny baner przed ośrodkiem:

f49289dfb53a0c5fmed.jpg

Parking faktycznie powstał przy Ośrodku, ale ponieważ jest na uboczu - to jest pusty...a ludzie parkują nadal wzdłuż ulicy:

540073370e1cb165med.jpg

W nowym, pięknym, wykonanym z Bali budynku mieści się Hotel, Restauracja oraz wypożyczalnia sprzętu wraz ze szkółką narciarską.

f049d08a7412dc69med.jpg

Otoczenie jest zadbane i na pierwszy rzut oka widać, że jest tu Gospodarz...

97767d4f1d3ec9efmed.jpg

Ponieważ sama Górka, to bardzo płaski stok o długości ok 500m, frekwencja dopisuje. Osoby uczące się i początkujące.

Widok na stok z dołu:

53c02515345d22bamed.jpg

Udaję się do kasy.

Kupuję jedynie 5 zjazdów, bo już widzę, że jeśli chodzi o ukształtowanie samej Górki nic się nie zmieniło - dostałem błędne informacje, że przedłużono i podniesiono trasę w górnym fragmencie.

Karnet tutaj obowiązuje ten sam co na Telegrafie.

Pojedynczy wjazd kosztuje 3zł.

Przy ośrodku jest również oddzielna, za laskiem po lewej stronie "Ośla Łączka" z taśmą, dla adeptów narciarstwa:

b78342616f6f4a68med.jpg

Wjeżdżam na górę nowym wyciągiem talerzykowym, stary orczyk po prawej stronie również funkcjonuje.

Zaczyna padać intensywny śnieg.

Płatki śniegu są olbrzymie.

Widoczek z samego szczytu (w tle miasto):

dd443c44681b52bcmed.jpg

Jest tu bajkowo, pięknie.

Droga w las...

364643c404cf36c7med.jpg

Przejaśnia się po kilku minutach i mogę zrobić fotkę całego stoku w ujęciu z góry:

7d770534f55b69bdmed.jpg

Infrastruktura w całej okazałości...

b9b34062736ba46amed.jpg

Z połowy trasy widok w górę:

9ec6fc93bf026d6amed.jpg

Z połowy trasy widok w dół:

b326c578dfec3495med.jpg

Kończę szybką jazdę w tym miejscu.

Podsumowując: doskonałe miejsce dla początkujących, dla dzieci.

Narciarz nawet średnio zaawansowany - nie ma tu co robić.

Edytowane przez marboru
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym z nich był Telegraf....

Wszystko jakoś układało się nie po mojej myśli, ale w sumie chęć nartowania zwyciężyła i krótko, bo krótko, bo dokładnie 7 zjazdów towarzyszyłem Marboru na Telegrafie. Mariusz napisał i pokazał przede wszystkim wszystko, no prawie, bo nie pochwalił się, że inni narciarze z uznaniem wypowiadali się o jego jeździe, krótko mówiąc mówili, że przyjemnie obserwowało się jego jazdę i był najlepszy na stoku :applause: Potwierdzam, bo ledwo mogłem go dogonić :stupid:

A przy okazji dwie fotki.

Marboru na górze:

20130223155648.jpg

A tu razem na dole:

20130223160207.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz napisał i pokazał przede wszystkim wszystko, no prawie, bo nie pochwalił się, że inni narciarze z uznaniem wypowiadali się o jego jeździe, krótko mówiąc mówili, że przyjemnie obserwowało się jego jazdę i był najlepszy na stoku :applause:

Przesadzili zdecydowanie.)))

Suplement do trasy z Tumlina, Telegrafu i Stadionu - filmiki:

[video=youtube;OOW4LvZmupQ]http://www.youtube.com/watch?v=OOW4LvZmupQ

[video=youtube;4xvkgpfGW-8]http://www.youtube.com/watch?v=4xvkgpfGW-8

[video=youtube;_lSy6yjab-w]http://www.youtube.com/watch?v=_lSy6yjab-w

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kazimierzu: klucze...

Dawno mnie nie było na nartach…więc dzisiaj rano postanowiłem coś zmienić… (a tak na serio, mimo odwilży - zima trwa, a tu relacji jak na lekarstwo :-( )

Pobudka z samego rana, sprzęt do auta i kierunek: Kazimierz Dolny nad Wisłą.

Odwilż.

W drodze za oknem drobny deszczyk. Temperatura +2.

Jesteśmy na miejscu o 9:30…niestety nie jesteśmy pierwsi. Parking jest pełny więc parkujemy wzdłuż ulicy.

08d4969c0284207amed.jpg

Wybierając miejsce dzisiejszego nartowania nie pomyślałem trochę… ostatni dzień ferii lubelskiego spowodował tak dużą frekwencję w Ośrodku.

Ognisko, restauracja „Pod Psem” na miejscu…

a86aa75d75615629med.jpg

Bałwan stoku też nadal pilnuje:

9700be9cb6e6af16med.jpg

Jest miękko…pierwszy zjazd, narta przytrzymała – i leżę, ehhh wiele trzeba się jeszcze uczyć.

Widok trasy przy krótkim talerzyku.

16adf3e0eed2bd9dmed.jpg

Wisła również na swoim miejscu:

fafbe07d2be0c1aamed.jpg

Choć na jednym, drugim stoku niewielu narciarzy, to niestety pod wyciągami ludzi jest dużo.

Karnet dwugodzinny częściowo jest przestany na dole.

Trasa niebieska:

d1e213c872e30d28med.jpg

W jednej z takich kolejek…

ad05f03f54755cd3med.jpg

…nagle podszedł do mnie Narciarz.

Pyta: czy ja jestem marboru?

Szczerze się zdziwiłem.

Oczywiście potwierdziłem, że tak. A On – że poznał mnie po nartach i po naklejce Skionline.

Zamurowało mnie w pierwszej chwili. Tak samo zaskoczeni byli Towarzysze mojej podróży do Kazimierza.

Ponieważ zaczął mi mówić, na Pan – powiedziałem, że mam na imię Mariusz…

…a On, że przyjechał na tutejszy stok, bo przeczytał moją relację na Skionline.

Znowu mnie zamurowało…

Rozmowę urwaliśmy, bo nadeszła moja kolej „wsiadania” na talerzyk.

Kolego, nawet nie zdążyłem Cię spytać skąd przyjechałeś, jakiego masz Nicka, i czy w ogóle jesteś zalogowany.

Będzie mi bardzo miło jeśli się przedstawisz, napiszesz coś o sobie na forum.

Fajnie było Cię poznać.

Na szczycie ławeczka jest dzisiaj oblegana:

768ad04e323bdcadmed.jpg

Podjazd…

7a470c96bb7b93a8med.jpg

Dwie godziny minęło jak z bicza strzelił…

…i choć lubię tutejszego Bałwana, to przyszło kończyć, ten odwilżowy dzień na nartach.

e0d039b2a182608amed.jpg

To był dla mnie bardzo miły dzień na nartach, w miłym towarzystwie.

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwilż na OchodzitejMimo zapowiedzi iż niebo będzie płakać,oraz dodatniej temperatury,ruszyłem ponownie na Ochodzitą zrealizować ostatniego grupera.Rano na szczęście się nie rozpadało,więc w dobrym humorze docieram pod Ochodzitą już o 8.30.Spokojnie się pozbierałem i do kasy,która otwarta jest dużo przed startem wyciągu.Wkładam karnet do kieszeni,robię ostatnie przymiarki do nowo zakupionych kijków :wink: ,kilka ruchów na rozgrzewkę i już puszczają na wyciąg.Nie wyjeżdżam pierwszy na górę,ale za to pierwszy zjeżdżam,ale najpierw fotka:

P1170781.jpg

Jak widać ponuro,pogoda straszyła,ale już pół godziny później zaczęło wychodzić słońce,całkiem przyjemnie!

P1170793.jpg

Trasy mimo sporej odwilży i silnego wiatru zupełnie dobrze przygotowane i na początku nie tylko równo,ale nawet dość twardo.Jedynie na trasie nr 1 jakoś tak grzązko... Najlepiej jeździ mi się na tej nieoznaczonej pomiędzy 4 a 5,może dlatego,że mało kto wie o jej istnieniu?Dobrze! :applause: Scenariusz jak zazwyczaj,pierwsze dwie godziny zero ludzi i kolejek,a następnie zjawia się więcej osób.Trza więc rano ponawijać:

P1170784.jpg

P1170787.jpg

Po godz. 11 psuję się jeden wyciąg.Jak się dowiaduję,rozsypało się jakieś łożysko w kole napędowym... Podono miało być wszystko nowe... :confused:: Zastopowanie jednego wyciągu powoduję tworzenie się kolejki,która sukcesywnie rośnie.Uznałem,że to dobry moment żeby zrobić sobie pauzę.Tym razem żurek,oscypek i grzaniec.Niestety wyciąg już dziś więcej nie ruszy,pozostaje jeden.O dziwo kolejki niewielkie,więc nawijam dalej,ale za każdym zjazdem sukcesywnie rośnie.Oto kulminacja,jakieś 5 do nawet 8 min. stania:

P1170804.jpg

Ponownie robię przerwę,żeby przemyśleć co dalej.Tym razem karczek z grilla,ziemniaczki i kapusta zasmażana. :) Narty oddałem do serwisu do nasmarowania,bo w ciapie je łapało.Po serwisie zupełnie inna bajka!Postanawiam być cierpliwym i odstać te parę razy,trza przetrawić i może ludzi ubędzie?Nie pomyliłem się!Po 14 wyraźnie robi się bardziej pusto,a nawet bardzo pusto.Nawijam więc ile sił,po 15 niestety pojawia się zapowiadany deszcz.Na szczęście tylko mała mżawka.Za to ludzi wygonił bardzo skutecznie. :applause: Ostatnie zjazdy już po pustym stoku.Dziś dość zadowolony,choć znów zgrzyt z tymi wyciągami!Jeden się zepsuł dokumentnie,na drugim spadła lina,ale na szczęście chyba tylko raz.Dobrze,że dziś frekwencja wyraźnie mniejsza,bo byłaby masakra.Ochodzita,zróbcie coś z tymi wyciągami,bo jak zawsze to ma tak wyglądać,to w końcu się zniechęcę...

P1170781.jpg.1711bfe78aa0fef71607947be8aebc3d.jpg

P1170784.jpg.ba481498d8ef9ac6c4f808624f5562f9.jpg

P1170787.jpg.a1e2b90fae36fbd682521bb42634cd31.jpg

P1170804.jpg.b4ffc50e3cc4559102eff891090a132f.jpg

P1170793.jpg.e6e1158adc4499c431ca481d01ac5fcd.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie warunki w szczyrku SON były w niedziele lub są dzisiaj? Bo nie wiem czy warto tam

jechać jutro a może lepiej gdzieś indziej? Czy nie ma kamieni na trasach z wyjątkiem tych co schodzą do dolnych stacji bo tam nie liczę na rewelacje?

A może lepszym rozwiązaniem były cos lub korbielow ?

Edytowane przez viruss3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...