Narty - skionline.pl
Jump to content

Pilsko, Korbielów - informacje

Recommended Posts

3 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

Lewak mam tak sprany mózg, ze nie docieraja fakty i rzeczywistosc. Wszystkie kanały programowania jego mózgu, ktore niestety nas otaczają skutecznie sprały mu mózg. Jezeli pomylilem sie z Toba to przepraszam ! 

Jesteś bardzo blisko tej definicji.

1 minute ago, Mieszk_Korbielowa said:

Wiesz mi dawno z tej bajeczki Pilsko TOP3 itd. lata 80/90 dawno sie obudzilismy, zycie uczy cały czas skutecznie ;) Problem polega na tym, ze przy niesamowicie zadłuzonej gminie, szeregu problemow w okol, mozna liczyc tylko na taki start z inwestorem, górale tez maja problem z dogadaniem sie, cenny za grunty to juz tez powinni obudzic sie ze czasu GAT'u nie wroca i trzeba dac cos od siebie, bo kasa wroci posrednio poprzez ich hotel, kiebaski itd. Pośrednio, a nie tylko cena za m2 gruntu

Oddaliłeś się właśnie od własnej definicji "lewaka". Ale czy od Twojej definicji "lewaka" oddalają się pozostali mieszkańcy, czy dadzą coś od siebie, czy zrozumieją czego potrzebuje narciarz, który daje zarobić.

Czemu uciekasz od jednoznacznego wskazania sprawcy uruchomienia osuwiska?

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pilsko - Kamienie na szaniec (zasłyszane)Bardzo już nas ciągnęło na Pilsko.Skoro otwarli "górę" i jest po świeżych opadach to trzeba było sprawdzić jak to wygląda.Po drodze -17 stopni, na parkingu -13

-12 stopni Celsjusza rano nie odstraszyło nas przed wyjazdem do Korbielowa. Jak to przez czas świąteczny mało kto rano wstaje, ale o dziwo moja żona z racji 4 dni wolnych od pracy się decyduje.Rano o

No tak, dzisiaj się działo na Pilsku. Ekipa dopisała, pogoda dopisała, koledzy z forum też dopisali  . Wszystko złożyło się na wspaniały dzień na nartach chodzonych i odrobinę zjazdowych. Św

Posted Images

1 minute ago, Mieszk_Korbielowa said:

Wiesz mi dawno z tej bajeczki Pilsko TOP3 itd. lata 80/90 dawno sie obudzilismy, zycie uczy cały czas skutecznie ;) Problem polega na tym, ze przy niesamowicie zadłuzonej gminie, szeregu problemow w okol, mozna liczyc tylko na taki start z inwestorem, górale tez maja problem z dogadaniem sie, cenny za grunty to juz tez powinni obudzic sie ze czasu GAT'u nie wroca i trzeba dac cos od siebie, bo kasa wroci posrednio poprzez ich hotel, kiebaski itd. Pośrednio, a nie tylko cena za m2 gruntu

Powtórzę jeszcze raz, wasz największy problem (mieszkańców Korbielowa) polega na tkwieniu w przeszłości ..., poważny inwestor nie zaryzykuje w Korbielowie z takimi ludźmi, ... patrz TMR, dlaczego nie wybrali Pilska, oczywiście dla mnie jest to tylko pytanie retoryczne, z takim klimatem biznesowym to pies z kulawa noga w Korbielowie się nie pojawi.

Myślę, że Pilsko za chwilę zmieni właściciela i szybko dołączy do najfajniejszych ośrodków w PL. 

Wystarczy w pierwszym roku uruchomić Buczynkę i zrobić porządne naśnieżanie. Góra może poczekać. Otrzymamy super fajną, szeroką, długą, płaską, rodzinną trasę Buczynka - Kamienna. A na górze w miarę puste, ciekawe trasy i najlepsze w PL miejsce na skitury i freeride. Już to ściągnie do Korbielowa nowych klientów, przyciągnie nowych inwestorów, itd.. W kolejnych latach sukcesywne poprawianie góry i będzie dobrze. 

• Like 4
  • Thanks 1
8 minutes ago, fredek321 said:

Jesteś bardzo blisko tej definicji.

Oddaliłeś się właśnie od własnej definicji "lewaka". Ale czy od Twojej definicji "lewaka" oddalają się pozostali mieszkańcy, czy dadzą coś od siebie, czy zrozumieją czego potrzebuje narciarz, który daje zarobić.

Czemu uciekasz od jednoznacznego wskazania sprawcy uruchomienia osuwiska?

dobrze, odpowiedzalnosc nie mozna zrzucic na wl i zarzadze gruntow co wycinal drzewa by zarobic na tym wiecej hajsu za powiekszenie dzialki- ale tutaj mogli rozmawiac i to rozplanowac, taki teren to wiadomo ze drzewa i korzenie trzymaja stabilazacje gruntu, ale coz pazernosc jednych i drugich była duza to maja. 

Powtórzę jeszcze raz, wasz największy problem (mieszkańców Korbielowa) polega na tkwieniu w przeszłości .

Widze, ze jestescie najmadrzejsi na swiecie, fajnie ! bycie po drugie stronie jest troche inne, wiecej obiektywizmu. 

4 minutes ago, pipasss said:

Myślę, że Pilsko za chwilę zmieni właściciela i szybko dołączy do najfajniejszych ośrodków w PL. 

Wystarczy w pierwszym roku uruchomić Buczynkę i zrobić porządne naśnieżanie. Góra może poczekać. Otrzymamy super fajną, szeroką, długą, płaską, rodzinną trasę Buczynka - Kamienna. A na górze w miarę puste, ciekawe trasy i najlepsze w PL miejsce na skitury i freeride. Już to ściągnie do Korbielowa nowych klientów, przyciągnie nowych inwestorów, itd.. W kolejnych latach sukcesywne poprawianie góry i będzie dobrze. 

Dokladnie, male kroki a wszystko ruszy do przodu. Tutaj z KL Buczynka bedzie wiekszy bo to jest rzecz co da 20-30% wszystkim kopa na stracie ! Tez poprawi sie baza turystyczna i atrakcja na miejscu

6 minutes ago, pipasss said:

Oby to była prawda i oby nowy inwestor (kompletnie spoza branży) zatrudnił ludzi mających pojęcie o funkcjonowaniu ośrodków narciarskich.

3 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

dobrze, odpowiedzalnosc nie mozna zrzucic na wl i zarzadze gruntow co wycinal drzewa by zarobic na tym wiecej hajsu za powiekszenie dzialki- ale tutaj mogli rozmawiac i to rozplanowac, taki teren to wiadomo ze drzewa i korzenie trzymaja stabilazacje gruntu, ale coz pazernosc jednych i drugich była duza to maja. 

powoli zaczynasz pisać z sensem

2 minutes ago, fredek321 said:

Oby to była prawda i oby nowy inwestor (kompletnie spoza branży) zatrudnił ludzi mających pojęcie o funkcjonowaniu ośrodków narciarskich.

powoli zaczynasz pisać z sensem

Niezależnie czy sie lubimy, czy mamy na to poglad taki czy inny, kto dał wiecej ciała  m czy ja jestem czarny, czy ty żółty, narciarskie Pilsko zasługuje na wiecej ! Błedy popełnione teraz przez Inwestorow,  pazernych gruntowiczów nie moga sie powtorzyc - trzeba sie uczyc szybko.

• Like 4
  • Thanks 1
42 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

Nie mam kredek i tego Wam nie narysuje, dla Was to za trudne. Bez głownej atrakcji ( w Korbielowie ON Pilsko z prawdziewego zaderzenia, gdzie indziej to moze byc aquaprak, jezioro  itd) to drugie zaplecze się nie rozwinie. Ludzie w Korbielowie nie maja takich pieniedzy by zainwestowac, nie ma milnionerow.

Koncze tą dyskusje bo z Lewactwem nie mam zamairu pisac.

Potrzeba Wam takiej bidy z nędzą jak kiedyś w Białce to się może otrząśniecie. Coraz więcej gmin bierze inwestycje w swoje ręce i nie potrzeba do tego milionerów. Macie taki potencjał ale się nie che. I nie wyskakuj mi tu z lewactwem bo ja w Beskidach pół życia spędziłem. Innymi słowy doskonale wiem co w trawie piszczy. Głodne kawałki jakie to wy pokrzywdzone bidoki to sprzedawaj komu innemu. Wy czekacie na gotowe a tak nie ma. Zupełnie inaczej się rozmawia z ekologami, lasami i innymi z perspektywy gminnej. Na Skrzycznym masz jakiś obszar Natura 2000 czy rezerwat? Nie to w jakim celu dajesz ten przykład skoro po podobnych rozmowach owe ekologi nie zgodziły się na pewne sprawy w Zawoi. Gdzie byliście jak dewastowali zbocze, ryli ciężkim sprzętem? Po jakiego grzyba ta wycieczka do Białowieży z płaczem jak to wam ekologi nie pozwalają wyrżnąć lasu? Co wy ludzi w sezonie letnim macie za debili i ociemniałych, że tego nie widzą? Gdzie macie jakiś projekt czy cokolwiek na rozwój w lecie. Gdzie rowery, gdzie trasy takie jak w Bielsku. Na takiej górze mielibyście tłumy z całego rejonu a nie tylko z Polski. Można by siedzieć w tych pensjonatach z tydzień i nie starczyło by czasu na objechanie wszystkiego. Wizja Bike Parku na Skrzycznym czy ogólnie Szczyrku była już od dawana. Jak gmina Zawoja wystąpiła o rozwój projektu singli w waszą stronę to wypięto na nich 4 litery. A tu szły środki z Unii. Jedna wieś w Gorcach gdzie psy dupami szczekają realizowała projekt rozwojowy za 5 baniek PLN z czego 3/4 to znowu Unia. Ktoś się uśmieje, że to mało ale cokolwiek robią by poprawić swój byt a mają przerąbane po którejś z rzędu powodzi. Projekt wspierały sąsiednie gminy. Wy macie za miedzą Żywiec. Napisał bym dalej ale skoczyło mi ciśnienie i musiał bym zacząć bluzgać. Kiście się dalej w tym niebicie ale belkę w oku szukajcie u siebie.  

• Thanks 2
7 minutes ago, Author said:

Potrzeba Wam takiej bidy z nędzą jak kiedyś w Białce to się może otrząśniecie. Coraz więcej gmin bierze inwestycje w swoje ręce i nie potrzeba do tego milionerów. Macie taki potencjał ale się nie che. I nie wyskakuj mi tu z lewactwem bo ja w Beskidach pół życia spędziłem. Innymi słowy doskonale wiem co w trawie piszczy. Głodne kawałki jakie to wy pokrzywdzone bidoki to sprzedawaj komu innemu. Wy czekacie na gotowe a tak nie ma. Zupełnie inaczej się rozmawia z ekologami, lasami i innymi z perspektywy gminnej. Na Skrzycznym masz jakiś obszar Natura 2000 czy rezerwat? Nie to w jakim celu dajesz ten przykład skoro po podobnych rozmowach owe ekologi nie zgodziły się na pewne sprawy w Zawoi. Gdzie byliście jak dewastowali zbocze, ryli ciężkim sprzętem? Po jakiego grzyba ta wycieczka do Białowieży z płaczem jak to wam ekologi nie pozwalają wyrżnąć lasu? Co wy ludzi w sezonie letnim macie za debili i ociemniałych, że tego nie widzą? Gdzie macie jakiś projekt czy cokolwiek na rozwój w lecie. Gdzie rowery, gdzie trasy takie jak w Bielsku. Na takiej górze mielibyście tłumy z całego rejonu a nie tylko z Polski. Można by siedzieć w tych pensjonatach z tydzień i nie starczyło by czasu na objechanie wszystkiego. Wizja Bike Parku na Skrzycznym czy ogólnie Szczyrku była już od dawana. Jak gmina Zawoja wystąpiła o rozwój projektu singli w waszą stronę to wypięto na nich 4 litery. A tu szły środki z Unii. Jedna wieś w Gorcach gdzie psy dupami szczekają realizowała projekt rozwojowy za 5 baniek PLN z czego 3/4 to znowu Unia. Ktoś się uśmieje, że to mało ale cokolwiek robią by poprawić swój byt a mają przerąbane po którejś z rzędu powodzi. Projekt wspierały sąsiednie gminy. Wy macie za miedzą Żywiec. Napisał bym dalej ale skoczyło mi ciśnienie i musiał bym zacząć bluzgać. Kiście się dalej w tym niebicie ale belkę w oku szukajcie u siebie.  

juz lepiej ? wyrzuciles z siebie żółć i nerwy? 

Ja nie bronie całego korbielowa, nie bronie paru nieudlonych wlodarzy co byli teraz do tej pory, teraz przy nowej Pani wójt sa dobre rokowania. Tamci to albo pazerniak, albo biernosc .pl 

Pomalu małymi Krokami bedzie sie wszystko zmieniac, step by step 

otoz tutaj Cie zaskocze , powstaja kolejne trasy rowerowe :

http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/trasy-dla-rowerzystow-w-gminie-jelesnia-powstana-kolejne,4053492,art,t,id,tm.html

W ramach projektu, który gmina Jeleśnia realizuje wspólnie ze słowacką gminą Klin, już w 2018 roku powstanie 13 km tras pieszo-rowerowych. Po polskiej stronie będą to nowe odcinki trasy pieszo-rowerowej w Przyborowie i Krzyżówkach, jak również w Sopotni Małej, a po słowackiej nowy odcinek trasy pieszo-rowerowej w Klinie.

już trzy lata temu w Korbielowie powstało około 30 kilometrów tras pieszo-rowerowych i do uprawiania narciarstwa biegowego, uruchomiono także wypożyczalnię nart i rowerów, stworzono miejsca do odpoczynku, przygotowano mapy z opisami. W budynku po straży granicznej zaczął działać punkt obsługi ruchu turystycznego. Inwestycja w dużej części została zrealizowana za pieniądze Unii Europejskiej. Teraz dzięki kolejnemu projektowi powstaną następne trasy pieszo-rowerowe. Dobrze, bo gmina Jeleśnia ma idealne warunki do różnych aktywności.

@Mieszk_Korbielowa więc jak są dobre rokowania to trzeba działać. Bywam u was regularnie i nie o takie trasy chodzi. Ja wiem, że w tym popieprzonym systemie znowu trzeba pytać o zgodę tych łosi z Lasów ale jak już zostało udowodnione z nimi trzeba gadać z poziomu żywotnych interesów gminy przy wsparciu niestety politycznym. Pomijam lasy prywatne ale tu nie znam struktury własnościowej. Albo wóz albo przewóz. Zima zimą ale w lecie mielibyście jeszcze więcej kasy bo to jest 8-9 miesięcy sezonu. Z klientem bogatym, który na pewno nie przyjedzie na jeden dzień. W cholerę emerytów bo idzie bum na elektryki. Każdy sezon pewny bez martwienia się o śnieg. To jest przyszłość. Dochodzi klient pieszy i żyjecie jak pączki w maśle. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że 3/4 z tego co napisałem już mielibyście tylko i wyłącznie gdyby na Miziową była gondola. Szach i mat. 

• Thanks 1

plotki na temat Pilska i jego kolejnych zbawicieli są co roku, także należy podchodzić do tego z dystansem i czekać na oficjalną informacje. To nie zakup auta czy domu, a duża transakcja, tu w każdym momencie może pojawić się problem. 
Trzeba trzymać kciuki, a będzie dobrze :)

• Like 2
1 hour ago, gregor_g4 said:

plotki na temat Pilska i jego kolejnych zbawicieli są co roku, także należy podchodzić do tego z dystansem i czekać na oficjalną informacje. To nie zakup auta czy domu, a duża transakcja, tu w każdym momencie może pojawić się problem. 
Trzeba trzymać kciuki, a będzie dobrze :)

Póki nie bedzie oficjalnej informacji, czego nie ma na pismie nie istenieje. Ale trzeba mieć nadzieje ,ze to ten moment;)

Przesłanek jest dużo, nie tworzą swojej oferty na świeta wielkanocne itd. jak to co roku było juz wczesniej, takze cos musi byc w temacie.

Róznica miedzy chwilą obecna i poprzednimi latami gdzie było tez duzo zamieszania jest bardzo duża. Mianowicie, ze Łazarczyk wie ze to jego koniec na Pilsku ze wzledu na blokady jakie go czekaja. Ostatnie jego podrygi próby mediowania i szukania  wspracia osób co są kanaliami w naszym rejonie - poniosły porazke.

Potencjaly impas roczny albo dłuzszy przy blokadach tylko obnizy mu wyskość sprzedazy i zysku- takze trzymac nas w ryzach mało opłacalne;)

Edited by Mieszk_Korbielowa

Info z drugiego forum, z dobrze poinformowanego źródła:

Niestety CTE blokuje sprzedaz, Audyt sie nie udał- Jak Twierdza jest im dobrze i wszystkim w okol powinno byc tez dobrze bo wyciagi chodzą i w czym ludzie widzą problem...
B. Duzy inwestor , nazwa poufna- ale ta branża.

Bardzo aktywna jedna postac teraz,wije sie jak waz na sama mysl sprzedazy, taki zly

dlatego pisałem, żeby nie otwierać szampanów przed wcześnie.Z tego co wiem, jest konkretny zainteresowany, nie z Wadowic, ale Pilsko to ciężki temat. 
Pierwsza sprawa - nie można nakłonić kogoś do sprzedaży - CTE zarabia na Pilsku, nie wkładając w to własnych pieniędzy, po co mieliby sprzedawać?

Druga - właściciele gruntów muszą przemówić jednym głosem, odciąć CTE od dochodów i najzwyczajniej w świecie wyrzucić stąd obecnych właścicieli. Niestety, tak jak było to przed sezonem, tak widać dalej komuś obecny stan rzeczy jest na rękę...

Tak naprawdę w tym momencie sprzedaż wstrzymali wl. Gruntów, Łazarczyk wiedząc, że ma ich popracie i oni nie chca nikogo innego miał idealne warunki by odeprzeć checi nowemu inwestorowi. A ciągle ich opowiastki jak to do sądu go oddadzą, że jak im to nie wypłaca i takie fanaberie to można teraz brać przez palce, wyszło szydło z worka. Wystraczyło całkowitej moblizacji wszystkich przeciwko Łazarczykowi i wiedziałby , ze teraz póki może jeszcze zarobić dobre pieniądze to by to sprzedał, bo aura i atmosfera dobra do sprzedaży- Przy blokadach cena poszłaby z pewnością w dół. Wł. gruntów byli, są i będą Kotiwca rozwoju Pilska. Takie są fakty , CTE zarabia dobre pieniądze nic nie inwestujac praktycznie, oni mają hajs za dzierżawe gruntów - cyrk się kreci, im to wystracza . Kosztem wszystkich innych w okół bo Pilsko stać na wiecej, lepiej, nowocześniej.

Z takim podejściem, właściciela ośrodka jak i właścicieli gruntów, możemy tylko liczyć, że ON Pilsko w kolejnych latach jakoś się utrzyma. Bo na rozbudowę naprawdę nie ma co liczyć. Otwarcie KL Buczynka to byłby cud.

12 minutes ago, gruchauho said:

Z takim podejściem, właściciela ośrodka jak i właścicieli gruntów, możemy tylko liczyć, że ON Pilsko w kolejnych latach jakoś się utrzyma. Bo na rozbudowę naprawdę nie ma co liczyć. Otwarcie KL Buczynka to byłby cud.

w ekonomii taki ON Pilsko określa się mianem dojnej krowy i żaden dobry manager nie zainwestuje złamanego grosza w taki biznes, a co to jest dojna krowa to sobie doczytaj w necie. Biznes is biznes a life is brutal i full of zasadzkas niestety :), z prawnego i ekonomicznego punktu widzenia właściciele gruntów i Korbielów sa, że tak to ujmę w ciemnej d.upie i mie ma co na nich psioczyć.

Edited by Guest
3 minutes ago, Sariensis said:

w ekonomii taki ON Pilsko określa się mianem dojnej krowy i żaden dobry manager nie zainwestuje złamanego grosza w taki biznes, a co to jest dojna krowa to sobie doczytaj w necie. Biznes is biznes a life is brutal i full of zasadzkas niestety :), z prawnego i ekonomicznego punktu widzenia właściciele gruntów i Korbielów sa, że tak to ujmę w ciemnej d.upie i mie ma co na nich psioczyć.

hmmm jakbyś dostwał za grunty 10tki tysiecy  , tylko za udostepnienie  gruntów , spiewałbyś inaczej . Problem polega na tym, że oni wszyscy patrzą tu i teraz :) ON Pilsko na mapie narciarskiego Polskiego Świata umiera śmiercią naturlana. Ciekaw jestem jakie to bajeczki będą na temat KL Buczynki wypuszczać, że w tym roku na pewno ruszy ... a poźniej wielkie roszczarowanie, chodź już nie może być wielkie, bo jest co roku. Chciałbym nie mieć racji. 

17 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

hmmm jakbyś dostwał za grunty 10tki tysiecy  , tylko za udostepnienie  gruntów , spiewałbyś inaczej . Problem polega na tym, że oni wszyscy patrzą tu i teraz :) ON Pilsko na mapie narciarskiego Polskiego Świata umiera śmiercią naturlana. Ciekaw jestem jakie to bajeczki będą na temat KL Buczynki wypuszczać, że w tym roku na pewno ruszy ... a poźniej wielkie roszczarowanie, chodź już nie może być wielkie, bo jest co roku. Chciałbym nie mieć racji. 

Nareszcie przestałeś pisać jak "prawak" ;) Po prostu nikt istotny dla procesu decyzyjnego nie jest zainteresowany zmianami.

• Thanks 1
30 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

Ciekaw jestem jakie to bajeczki będą na temat KL Buczynki wypuszczać, że w tym roku na pewno ruszy ... a poźniej wielkie roszczarowanie, chodź już nie może być wielkie, bo jest co roku. Chciałbym nie mieć racji. 

informacje już wypływają. Tak jak mówisz, ten sam scenariusz co roku. 
Jedyna możliwość jest taka, że ktoś w CTE zrozumiał, że jeśli na Pilsku nic się nie zmieni, to za rok będzie jeszcze mniej ludzi niż w tym sezonie, więc ośrodek zarobi mniej. Jeśli do tego dojdzie zima bez śniegu, wzrosną koszty za prąd (naśnieżanie) to może się okazać nie opłacalne trzymanie tego w stanie takim jaki jest.

• Like 2
1 hour ago, mirekn said:

Jeżeli było to post do wywalenia.
Dlaczego kopuła szczytowa Pilska = cena "biletu" od 10 to 100 Euro. ;) 
http://chkohornaorava.sopsr.sk/zimne-sporty-v-chranenej-krajinnej-oblasti-horna-orava/
Z uzyskanych informacji kasowali w sobotę cały dzień.

Pozdrawiam
mirekn

Czy to oznacza, że nie można legalnie zjechać ze szczytu (spod krzyża) na Miziową?

17 minutes ago, fredek321 said:

Nareszcie przestałeś pisać jak "prawak" ;) Po prostu nikt istotny dla procesu decyzyjnego nie jest zainteresowany zmianami.

no tak. W sesnie tutaj to bylo bardziej pogmatwane, ludzie mówili co innego przez cały rok, a jak przyszło co do czynów to już ... Dwie twarze, dwa oblicza. 

"Rozczarowanie" ich postawą to jedyne słowo.

• JC unpinned this topic