Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

44 minutes ago, gregor_g4 said:

parking pod Smrekiem jest pełny, ale to jednodniowi wycieczkowicze. Oczywiście trafiają się goście, którzy przyjeżdżają latem na cały tydzień lub dwa, ale jest ich na tyle mało, że w większości pensjonatów są wolne miejsca.

zresztą, ten temat poruszony był w kwietniu rok temu na spotkaniu z CTE, gdy jeden z właścicieli powiedział, że obecnie ciężko jest złapać klienta zimą na cały tydzień.

Tłumaczyłem to już w tym wątku wcześniej - ze swojej i innych potencjalnych dojeżdżających z większej odległości -  to niektórzy kazali mi się iść leczyć a inni stwierdzili, żebym dalej siedział w Warszawie, bo takich turysów w Beskidach nie potrzebują :D Dlatego pozostaną tylko jednodniowcy z Krakowa i Śląska. Drogi coraz lepsze, po co wydawać na noclegi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 19.03.2019 at 07:54, fredek321 said:

???

Kiedy byleś latem w Korbielowie? 2,3 i 4 lata temu byłem w długi weekend sierpniowy i zapewniam Cię, że nie ma kto odpływać.

Nie chce mi się w taki sposób prowadzić dalszej rozmowy kolego. Nie ma to najmniejszego sensu skoro zadajesz tego typu pytania. Odpowiem Ci jednak, że w ubiegłym roku w pewną sobotę pażdziernika ludzi było tyle, że aż było nie przyjemnie. Blisko 100% ruchu turystycznego w Beskidach cechuje sezonowość a bardziej turysta jednodniowy. Gra idzie o turystę weekendowego bo innej opcji nie ma. Beskidy to nie Tatry a Korbielów czy nawet Szczyrk to nie Zakopane. Polecam zarówno Tobie jak i innym zapoznanie się z pewną publikacją naukową na temat wpływu Parku Babiogórskiego na lokalną gospodarkę. Ukazała się kilka lat temu i pochodzi między innymi z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Tam są konkretne cyfry na podstawie konkretnych danych w tym statystycznych i gminnych. Obie wsie mają tożsame "kłopoty" a różnica to tylko kwestia parku. Masz tam nawet podane ile turysta wydaje na dzień, czemu przyjeżdza i po co. W tym jakie i na co ma oczekiwania. A te oczekiwania to niestety piękna przyroda i aktywny na niej wypoczynek. Ja swój pomysł na Korbielów podałem. Czas na Twój czy innych. Chętnie posłucham bo jak na razie tylko Brenna ma jasno sprecyzowane cele. I nie tylko na turystę zimowego. Są trasy dla narciarzy ale i tych co chcą pobiegać, skitouring, trasy rowerowe, .... Gdzie jest jakakolwiek wizja tego co powinno się zrobić pod Pilskiem? Cokolwiek poza banałami o gondoli i wyrżnięciu połowy lasu bo to potrafi Kazek przy budce z piwem. Innymi słowy jak spędzić aktywnie przedłużony weekend w Korbielowie...  

  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Prawda jest taka, że z roku na rok w Korbielowie jest coraz mniej ludzi.

wystarczy porozmawiać z właścicielami wyciągów, pensjonatów czy karczm.

Tak słabej pod względem ilości ludzi zimy nie pamiętam

Ja nie pamiętam zimy, kiedy były takie tłumy na Pilsku jak w tym roku.
Przyjechałem na prawie tydzień ale w Korbielowie nie udało mi się znaleźć wolnego noclegu.

Dla porównania, kiedyś (z 10-12 lat temu) przyjeżdżałem PKSem i bez rezerwacji, nocleg był jakiś nawet pod samymi wyciągami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Spiochu said:

Ja nie pamiętam zimy, kiedy były takie tłumy na Pilsku jak w tym roku.
Przyjechałem na prawie tydzień ale w Korbielowie nie udało mi się znaleźć wolnego noclegu.

Dla porównania, kiedyś (z 10-12 lat temu) przyjeżdżałem PKSem i bez rezerwacji, nocleg był jakiś nawet pod samymi wyciągami.

 

Mieszkańcy - właściciele pensjonatów mówią co innego. Co innego mówi również Booking. Co innego mówił brak kolejek do wyciągów pomimo 2 krotnego zredukowania ich przepustowości. 10-12 lat temu w ferie do orczyka na Pilsko czekało się ponad 20 minut, pomimo działających orczyka i talerzyka na Kopiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa orczyki na Mizową czynne i do każdego fest kolejka. Dokładnie tak jak kiedyś. Do orczyka na Pilsko kolejka w poprzek całej Mizowej (takiej chyba nigdy wcześniej nie widziałem). W życiu nie korzystałem z booking - po prostu dzwonię. Kiedyś dużo łatwiej było znaleźć nocleg i to w zasadzie wszędzie. Nie mówiąc już o Szczyrku.

Za czasów orczyka na Buczynkę - ogólnie na Pilsku pewnie jeździło więcej ludzi.  Miałem na myśl tłok przypadający na daną trasę, jak i na bazę noclegową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 19.03.2019 at 07:54, fredek321 said:

???

Kiedy byleś latem w Korbielowie? 2,3 i 4 lata temu byłem w długi weekend sierpniowy i zapewniam Cię, że nie ma kto odpływać.

Zima tez, poza pojedynczymi dniami. Ale osrodek ma tak kiepska przepustowosc, ze 1000 osob go zapycha. A dzis przypuszczam, ze 1000 os. to marzenie. Gdzie ten Korbielow, co sie w korku jechalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, fredek321 said:

Na pewno nigdy nie będziemy kolegami. Ja przedstawiam fakty, ty snujesz teoretyczne rozważania.

A ty co robisz jak nie teoretyzujesz? A każdy zawsze powie, że ma mało. Poza tym kogo obchodzą pensjonaty? Człowieku kwatery prywatne a nie molochy są oczekiwane w każdej miejscowości. Strugasz cwaniaczka, eksperta a nie masz bladego pojęcia o co chodzi. Podałem Ci co masz przeczytać. A jak nie chcesz to łaskawie nie wchodz już ze mną w polemikę. I w ogóle co mnie interesuje interes mieszkańców? Czy Pilsko należy do nich czy do społeczeństwa? I to nawet nie całe geniuszu bo większość do Słowaków, którzy nic tam nigdy nie zrobią a jeszcze mogą zaszkodzić tworząc jeszcze większy rygor w rezerwacie. Osoba wyżej pisze o swoich obserwacjach a Ty w sumie twierdzisz, że kłamie. Mnie pytasz o pobyt. Jak Cię nazwać by nie było to obrażliwe? Twoje oczekiwania geniuszu są marginesem i zapewniam Cię, że nigdy nie zostaną zrealizowane w takim zakresie. Ty, inni, mieszkańcy niech sobie to w końcu uświadomią. Nie podałeś tu żadnej oferty, żadnego pomysłu poza ciągłym stękaniem jak jest żle. Znajdz inwestora na wyłożenie mln na gondolę. To w zimie a co poza. Część ludzi nawet do niej nie wsiądzie bo woli wchodzić a jak się dowiedzą, że to nie na szczyt to nawet złotówki nie wyłożą. Pozostała reszta to jaki to jest odsetek? Nawet wycieczki szkolne przyjadą jak już na jeden dzień. Autokar zaparkuje a wieczorem odjedzie. Dla Beskidów z takim podejściem jesteś szkodnikiem. Nikt Cię nie che, nikt z Tobą nie będzie poważnie gadał. Masz opinie wszystkich mieszkańców? By się nie okazało tak jak pod Babią, że im bliżej parku to mało kto chce gondolę na Małą Babią. Generalnie mam bekę z takich jak Ty bo tak sypią pomysłami a nic zupełnie nic z nich nie wynika. Lejesz gościu wodę do dziurawego wiadra... Nawet obecnie do Korbielowa przyjechało by więcej turystów choćby z Małopolski ale jak jak droga przez Żywiec to jak jechać przez Rzym a za Lachowicami droga się już rozpadła. Pies z kulawą nogą nie ma ochoty reaktywować takiej atrakcji jak kolej z Żywca do Suchej. I Ty masz w swojej bezczelności mnie pouczać na temat faktów...

  • Downvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 13.03.2019 at 17:42, Author said:

Czyj upadek? Co Ty kolego bredzisz? Albo zacznij rozmawiać poważnie albo wcale bo jak na razie sadzisz takim populizmem, że aż boli. Co ty myślisz, że w sąsiednich miejscowościach ludzie nie pracują czy nie mają nawet własnych firm? Widzisz w ogóle gdzieś w Beskidach biedę? Z takim podejściem to po drugiej stronie góry u Słowaków ludzi już w cale nie powinno być. Jakoś żyją i mają się dobrze więc nie płacz. 

Pilsko ma najlepsze warunki śniegowe z całych Beskidach. Nawet jak śniegu już brak na Babiej to tam na kopule szczytowej jest biało. Nie mniej bez naśnieżania nie ma szans. To być musi. Pilsko musi należeć do polskiego inwestora a najlepiej samych mieszkańców. By jak coś spierniczą to sami ponosili tego konsekwencje finansowe. Nie było by kłopotu z dzierżawami, ... Wyłożyć kasę, wziąć kredyty, poszukać do partnerstwa prywatnego inwestora, lobbować politycznie i do roboty a nie paczyć na obcy kapitał, który tylko będzie doił kasę. Żeby nie skombinować kasy by to chociaż ruszyć to naprawdę zakrawa na kpinę by o nieudacznictwie nie napisać. Nie od razu Rzym zbudowano. 

Jednym słowem! W kupie siła! Do roboty Korbielów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore oburzenie na PilskuNie tylko za jazdę quadem lub skuterem w Beskidach można otrzymać mandat. Sprawa poruszyła skiturowców.Nie raz już pisaliśmy o karaniu jeżdżących po górach quadami i skuterami śnieżnymi. Od soboty słowackie służby nakładają mandaty m.in. na narciarzy skitourowców, którzy na Pisku przekraczają granicę, wędrując i szusując po słowackiej stronie. Mandaty wynosiły ostatnio 10 euro i więcej. Odezwały się głosy wątpliwości, czy to tylko dbałość o przyrodę i poszanowanie prawa oraz dlaczego tylko Polacy stali się celem takich kar?Nadgorliwi wobec narciarzy?Sprawa karania freeriderów i skitourowców wywołała niemałe oburzenie wśród osób, uprawiających ten rodzaj turystyki. Dlaczego? Z tego powodu, że słowacka straż parku rzekomo szczególnie Polaków obrała sobie na cel. Zwrócono uwagę również na to, że strażnicy dotarli na Pilsko na quadach, stwarzając w ten sposób znacznie większe zagrożenie dla przyrody, niż bardzo wielu narciarzy na fokach. Po słowackiej stronie Pilsko należy do chronionego obszaru krajobrazowego i przyrodniczego Górnej Orawy. Szczyty Babiej Góry i właśnie Pilska zakwalifikowano do strefy A, z najwyższym 5. stopniem ochrony terytorialnej. U podnóża tych gór natomiast są to: 4 i 3 stopień. Zgodnie ze słowackim prawem, obowiązującym od 2002 roku narciarstwo, skialpinizm i snowboarding poza wyznaczonymi trasami zabronione są po słowackiej stronie już od strefy 3. stopnia. Szczegółową mapę stref ochronnych można znaleźć TUTAJ. 0229d19d3055ed984405493223687431.jpgZnany snowkiter wyjaśniaO to, w jakim stopniu zachowanie Słowaków w miniony weekend było ewentualną nadgorliwością, zapytaliśmy instruktora snowkitingu z okolic Pilska Piotra Damca.- Generalnie Słowacy mają tam swój park krajobrazowy Górna Orawa, gdzie Pilsko i Babia Góra są objęte najbardziej radykalną strefą. Na obu tych górach jest zakaz poruszania się jakimkolwiek sprzętem narciarskim. Takie mają przepisy. My jako snowkiterzy jeździmy raczej u podnóży Pilska po słowackiej stronie. Kilka razy przedstawiciele słowackiego parku mieli do nas uwagi, ale jeden z chłopaków, który się politycznie udziela na Słowacji, pomógł zawrzeć porozumienie, po którym zostały wydane imienne pozwolenia dla snowkiterów, karty specjalne, na podstawie których możemy się poruszać po strefie D (drugi stopień), tej najmniej chronionej Orawy. W okolicach szczytu Pilska oficjalnie jest zakaz. Pytanie, czy nie ścigali bardziej tych na skuterach, a przy okazji oberwało się skitourowcom i freeriderom – zastanawia się Damec. Po naszej stronieJak z kolei jest z tego typu turystyką po północnej, czyli polskiej stronie tej góry?- Po stronie polskiej też jest rezerwat, ale nie ma żadnych służb, które nakładają mandaty. Myślę, że po obu stronach najwięcej szkód robią skutery śnieżne. W niektóre weekendy widać i słychać po kilkanaście maszyn. Często jesteśmy po stronie słowackiej i widać, jak się wspinają do góry. Uważam, że  to oni powinni być karani, niż turyści narciarscy – stwierdza Piotr Damec.W Oddziale Biura Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Żywcu dowiedzieliśmy się, że rzeczywiście nie wolno uprawiać skitouringu w rejonie rezwerwatów, ale brane jest też pod uwagę dobro turystów i ich potrzeby.  Nie każde zejście ze szlaku musi naruszać przyrodę i dopiero przy wyraźnych sygnałach jej niszczenia dyrekcja podejmuje jakieś kroki. Istotna tutaj jest również kwestia własności konkretnego miejsca, a ta dla Pilska bywa różna. Środowisko naturalne jako pomnik?Nie jest to oczywiście pierwsza sytuacja, w kontekście której ścierają się rożne racje. Pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego są świadomi, że ewentualne prawo ściera się tutaj z potrzebą eksploracji i korzystania z walorów przyrodniczych i krajobrazowych i trzeba je brać pod uwagę. Rzecz jasna prawo jest najważniejsze, ale opinię można mieć. Jaka jest Wasza na ten temat?Warto nadmienić, że Słowacy takie zakazy stosują nie tylko na swoim terenie, ale też na przykład w należącym do nich ośrodku Szczyrk Mountain Resort, gdzie na skitourach można poruszać się tylko po wyznaczonych trasach.https://beskidy.news/sport/5015-oburzenie-na-pilskuWysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 18.03.2019 at 22:00, Author said:

@fredek321 a co Ty byś chciał zrobić w Korbielowie lunapark, stawiać dzwig za dzwigiem i robić piętrowe apartamentowce? Chyba Cię całkiem pogrzało. Białka zrobiła lunapark bo nie miała i nie ma zupełnie nic do zaoferowania w lecie. Chociaż termy im się trafiły jak ślepej kurze ziarno. Bukowinie zresztą podobnie. A i tak zdecydowana większość to wynajem zmodernizowanych kwater. Co w Szczawnicy takiego wielkiego powstało bo jakoś moje oczy tego nie widzą? <ciach>

Nie wiem, czy piszesz poważnie, czy żartujesz z tą Szczawnicą. Jeżeli piszesz poważnie, to wskazuje Ci, że w Szczawnicy: na przestrzeni paru ostatnich lat zmieniło się bardzo wiele. Na pewno nie jestem w stanie wszystkiego wymienić ALE tak z pamięci - remont parku górnego; remont parku dolnego; remont pijalni wód i muzeum; remont placu przed pijalnią i kawiarnią Halka (także kompletnie odnowiona); wyremontowany dworek gościnny; obecnie toczący się remont budynku inhalatorium; powstanie nowych hoteli lub gruntowna renowacja istniejących z 5* Hotelem Modrzewie Park (polecam - piękne miejsce i niesamowita obsługa) jako pewnym symbolem zmian; obecnie toczące się prace przy kompletnej rewitalizacji i zmiany funkcji sanatorium Hutnik - ten komunistyczny blok/koszmarek - zostaje zamieniony w 4* obiekt z widokową restauracją na ostatnim piętrze - budynek był wysoki i tak naprawdę zakłócał panoramę, no ale jako punkt widokowy na okolicę to pewnie wyjdzie top. W miasteczku powstało też trochę inwestycji typu domki szeregowe i apartamenty "na inwestycje" dla tzw. miastowych. Najmniej zmieniło się w infrastrukturze narciarskiej, ale tutaj także ma pójść trochę do przodu, bo mówi się o mocnej modernizacji śnieżenia tras na Palenicy. Swego czasu rodzina Mańkowskich, która w dużej mierze nadaje bieg zmianom w Szczawnicy, próbowała przejąć Palenicę, ale miasto postawiło się okoniem uznając, że skupili by w ręku zbyt wiele.

Co do Korbielowa - od kajtka spędzałem w Krzyżowej praktycznie każdy weekend; na Pilsku się narciarsko wychowałem i jako dzieciak poznałem tam nie tylko wszystkie zakątki tras, ale także przytrasowych lasów. Do dziś pamiętam jak pierwszy raz wyjechałem na Solisko i zobaczyłem dwie linie kotwic na Buczynkę - zrobiło to wtedy na mnie ogromne wrażenie. Niestety czasy świetności Korbielów ma na pewno za sobą - nawet ja już tam nie jeżdżę, a mam do tego miejsca spory sentyment. Jest tam spory potencjał - bo jest tam góra co zwie się Pilsko - ale twierdzenie, że teraz jest super jednak mocno mija się z faktami. To miejsce jest cieniem tego czym było 30-35 lat temu. Świat poszedł do przodu a Korbielów nie dość, że do przodu nie poszedł to nawet trochę się cofnął (tu przypomniał mi się nieistniejący wyciąg orczykowy na tzw. nowotkach, czyli w okolicach harnasia - dziś chyba nie ma po tym nawet śladu, a mówiło się, że można by pociągnąć stamtąd wyciągi do polany buczynki) ... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Cosworth240 said:

Nie wiem, czy piszesz poważnie, czy żartujesz z tą Szczawnicą. Jeżeli piszesz poważnie, to wskazuje Ci, że w Szczawnicy: na przestrzeni paru ostatnich lat zmieniło się bardzo wiele.

No tak, ale Szczawnica to uzdrowisko i już z tego powodu ma zapewnione obłożenie kuracjuszami. Plus przełom Dunajca (spływy i pieszo) + widokowe Pieniny (a nie zarośnięte lasem świerkowym wzgórza) + Homole i łemkowskie klimaty i niedaleko Jezioro Czorsztyńskie + zamki. I w zasadzie prawie całoroczny potencjał.

Nie da się tego porównać z Korbielowem, który, poza zimą, ma jedyną zaletę taką, że jest koło niego góra ze szczytem bezleśnym, z którego coś widać. Ja wiem, że są ludzie chodzący sobie pieszo po górach - tak jak ja - ale jak się wybieram na trekking to chcę być jak najbliżej przyrody i biorę namiot, gaz i kuchenkę do plecaka i raczej nie dam zarobić lokalnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, nikdob said:

No tak, ale Szczawnica to uzdrowisko i już z tego powodu ma zapewnione obłożenie kuracjuszami. Plus przełom Dunajca (spływy i pieszo) + widokowe Pieniny (a nie zarośnięte lasem świerkowym wzgórza) + Homole i łemkowskie klimaty i niedaleko Jezioro Czorsztyńskie + zamki. I w zasadzie prawie całoroczny potencjał.

Nie da się tego porównać z Korbielowem, który, poza zimą, ma jedyną zaletę taką, że jest koło niego góra ze szczytem bezleśnym, z którego coś widać. Ja wiem, że są ludzie chodzący sobie pieszo po górach - tak jak ja - ale jak się wybieram na trekking to chcę być jak najbliżej przyrody i biorę namiot, gaz i kuchenkę do plecaka i raczej nie dam zarobić lokalnym. 

Oczywiście. Ja się odnosiłem tylko do stwierdzenia jednego z forumowiczów, że w Szczawnicy nic się nie zmieniło. Co jest po prostu bzdurą. Zasadniczo masz rację takie porównania nie mają sensu. Inna jest specyfika Szczawnicy, Krynicy, inna Białki, czy Bukowiny, jeszcze inna Szczyrku i w końcu inna Korbielowa. Co nie zmienia faktu, że w każdej z wymienionych miejscowości można wskazać na zmiany, które generują ruch turystyczny, a w Korbielowie nie bardzo. 

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Cosworth240 said:

Co nie zmienia faktu, że w każdej z wymienionych miejscowości można wskazać na zmiany, które generują ruch turystyczny, a w Korbielowie nie bardzo. 

Zgadza się! Co mnie smuci, bo do Korbielowa mam sentyment jak już pisałem.

Edytowane przez nikdob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Cosworth240 said:

Oczywiście. Ja się odnosiłem tylko do stwierdzenia jednego z forumowiczów, że w Szczawnicy nic się nie zmieniło. Co jest po prostu bzdurą. Zasadniczo masz rację takie porównania nie mają sensu. Inna jest specyfika Szczawnicy, Krynicy, inna Białki, czy Bukowiny, jeszcze inna Szczyrku i w końcu inna Korbielowa. Co nie zmienia faktu, że w każdej z wymienionych miejscowości można wskazać na zmiany, które generują ruch turystyczny, a w Korbielowie nie bardzo. 

Bądz precyzyjny w tym do czego się odnosisz. Ja nigdzie nie stwierdziłem, że w Szczawnicy nie ma inwestycji tylko "nie ma wielkich inwestycji" na wzór Szczyrku, Białki, Bukowiny bo to według tutejszego szpeca ten sam kaliber. Innymi słowy czy do zespołu Krościenko-Szczawnica ludzie by nie przyjeżdzali gdyby czas się zatrzymał? Przyjeżdali by a czemu wyjaśnił @nikdob 

Tak jak już pisałem przyszłość to nie tylko narty w wydaniu zjazdowym. Korbielów nie ma żadnej ale to żadnej myśli w tym kierunku. Jak się pojawi choć nikt poza mną jej nie przedstawił to będzie można dalej rozmawiać. Mosorny, który poza zimą przynosi straty choć jest pseudo knajpa na górze i nie lada widok z góry jest ratowany przez trasy rowerowe. Czy się uda czas pokarze. Na imprezie skitourowej 2 marca jak przejeżdzałem ośrodek Beskid pękał w szwach a ulicą ciężko było przejechać. Tu się chociaż starają ratować. Innej drogi nie ma. Zamiast stękać i spoglądać z zazdrością na Szczyrk to trzeba się zabrać za robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Author said:

Tak jak już pisałem przyszłość to nie tylko narty w wydaniu zjazdowym. Korbielów nie ma żadnej ale to żadnej myśli w tym kierunku. Jak się pojawi choć nikt poza mną jej nie przedstawił to będzie można dalej rozmawiać.

Kolego mógłbyś powtórzyć jaka konkretna „myśl w tym kierunku” tu przedstawiłeś, bo przewinąłem pare stron do tylu i albo coś mi umyka albo nie mogę czegoś doczytać. Jaki jest Twój pomysł na Korbielów?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Cosworth240 said:

Kolego mógłbyś powtórzyć jaka konkretna „myśl w tym kierunku” tu przedstawiłeś, bo przewinąłem pare stron do tylu i albo coś mi umyka albo nie mogę czegoś doczytać. Jaki jest Twój pomysł na Korbielów?

Czytam wszystkie zaległe wpisy, wiem ze ludzie maja dobre intencje iiii pewnie i masę ciekawych pomysłów. Ale to tak nic nie da jak Łazarczyk z CTE nie uruchomi KL Buczynki na przyszly sezon czy nie będzie polepszał tego co leży obecnie... Chodzby ktoś tutaj stanał na rzesach albo na chuuu nie wymyśli złotego środka, bez rozwoju ON Pilska reszta nie ruszy sama. Bo nikt nie zainewstuje więcej kasy w coś innego bo turystów coraz mniej co roku. CTE wraz z działkowiczami mają cały los ON Pilsko we własnych rękach, nie wszyscy grają do jednej bramki, brak komunikacji, dialogu , porozumienia i jest jak jest. Brak wizji co dalej smuci... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...