Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Hextor napisał:

No ale to kwestia marketingu i reklamy. Rok temu byłem w maju w Szczyrku i było sporo osób, na Kasprowym w majówkę też zawsze są tłumy (o ile jest pogoda). Większość ludzi nawet nie wie że na Pilsku są dobre warunki, a część z nich odstrasza ten orczyk na Miziowa. Bo może się okazać, że u góry jest śnieg, ale trzeba będzie zaiwaniac w górę i w dół z/do Szczawin.

Moim zdaniem, zupełnie abstrakcyjnie myśląc, gdyby było wiadomo, że są tam dobre warunki, a Miziowa była dostępna dzięki wymianie orczyka na krzesło, duża liczba tych, którzy późną wiosną jeżdżą na Kasprowy pewnie by tam przyjeżdżała. Tak się składa, że ze Śląska pochodzi duża grupa dobrych i zapalonych narciarzy - mieliby bliżej, a o terenach wiedzą, że świetne. Nawet wielka reklama nie byłaby zapewne konieczna, mógłby wystarczyć sygnał, że Pilsko działa.

Jeśli o mnie chodzi, to na Pilsko chętnie jeździłabym częściej, ostatnio wstrzymywało mnie posiadanie sezonówki na Szczyrk. Gdyby i na Pilsku była sensowna sezonówka, kto wie, mocno bym się zastanowiła nad zmianą terenów. Choć 10 km od domu i FIS też nie są złe ;) . Ale przez większość sezonu jazda w Szczyrku jest niezbyt przyjemna z powodu tłumów i tak czy owak stamtąd uciekam. Gdyby jeszcze było wiadomo, że Pilsko działa dopóki są dobre warunki - czyli zazwyczaj długo w kwietniu - chyba bym się zdecydowała.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
23 godziny temu, Gerald napisał:

Mirek, proszę wrzuć fotki jutro tutaj! 🙂

@GeraldMówisz masz. Warunki znośne. Nic już nie chodzi ;)  wszędzie z buta albo foki (z foki można po przejściu z buta 1/3 trasy powyżej Szczawin, po lewej stronie tym ocienionym pasem. Zjechać też można, tylko uwaga środkiem głębokie ślady podejścia z buta. Bardzo udany dzień. Zdjęcia tylko z legala ;). O 16:00 na Miziowej +3.
IMG_2400.thumb.JPEG.d8a382da375f2cdb09ae11cfa390837b.JPEGIMG_2402.thumb.JPEG.93dc188043bdeaf903c06f6ca54b6d00.JPEGIMG_2404.thumb.JPEG.8aef570694fe0509156fa4896a5b2a23.JPEGIMG_2415.thumb.JPEG.f56a021fcd2a20344cd68d6a21e6b1b8.JPEGIMG_2422.thumb.JPEG.b1b50c8d488ec13ede7b9ea09ccdb7d1.JPEGIMG_2437.thumb.JPEG.8aab8258f6855b8762c614b206dba43a.JPEGIMG_2460.thumb.JPEG.ab719fedbc11f94fac1255bb5cd33b06.JPEGIMG_2446.thumb.JPEG.a30ded9c235422a39fd72ca9d5beac69.JPEGIMG_2440.thumb.JPEG.f84285963ea9748a05bc9b21aea5c1f3.JPEGIMG_2439.thumb.JPEG.868653f718bb8330d0fd61187f3cd70d.JPEG 

 

 

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
  • Like 12
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mirekn napisał:

Nie kuś ;) jak się jutro utrzyma to zawalczę w czwarteczek we wczesnych godzinach porannych :)

Pozdrawiam

mirekn 

Od czwartku ocieplenie, chyba lepiej jutro bo jeszcze dosypie sporo, snieg jest nawet na parkingu obecnie.

60CE90CA-5921-49B4-83C1-30765F1B6774.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sariensis napisał:

Od czwartku ocieplenie, chyba lepiej jutro bo jeszcze dosypie sporo, snieg jest nawet na parkingu obecnie.

Wiem ale jutro nie mogę a w czwartek mogę być na Glinnym o 6:30 ;) 
@Gerald Podkład w lesie jest bo badałem ostatnio. Najwyżej wezmę buty biegowe i większy plecak ;) na tury.

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirekn napisał:

Wiem ale jutro nie mogę a w środę mogę być na Glinnym o 6:30 ;) 
@Gerald Podkład w lesie jest bo badałem ostatnio. Najwyżej wezmę buty biegowe i większy plecak ;) na tury.

Pozdrawiam

mirekn

 W nocy już może zaczac padac deszcz niestety I bedzie jakieś 7-8 stopni cieplej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
W dniu 11.07.2019 o 20:41, Author napisał:

Nie, nic się nie buduje i budować nie będzie. Dalej jesteśmy w ogonie choć nie mam pojęcia z kim się ścigami i w jakim wyścigu uczestniczymy... 

Coś się jednak dzieje, bo:

- zdemontowano orczyk na Halę Skrzyczenską,

- PKL napisał książkę pt. Strategia,

- dowiedzieliśmy się, że z inwestycją (której jeszcze nie ma) w Brennej będą problemy,

- że nie będzie działać nic w Rabce,

- że w Wierchomli prawdopodobnie pozostanie czynny tylko 1 wyciąg,

- że inwestycja na Kicarzu chyba pocprostu została ... porzucona.

A w tle rosną ceny energii, koszty pracy i używania wody do naśnieżania. Szczyrk i miliony tam władowane zamydlił nam oczy. Nie jest dobrze.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chodzi po górach to wie co się dzieje na szlakach i w lesie. Były też tutaj już zimą relacje od tych co skitury. Ogólnie rzecz biorąc takich szkód na tak sporym obszarze to chyba jeszcze nie było. Ostatnio stałem na jednym szczycie i nagle z zaciekawieniem zacząłem liczyć nie uszkodzone świerki w promieniu 360 stopni tak na 200m. Naliczyłem 8 sztuk. Temat dotyczy Pilska. Jak by ktoś szedł na Miziową od strony Rysianki i będzie na końcu hali Cudzichowej to niech podniesie wzrok w stronę Pilska. Prawie cały las ścięty na wierzchołkach jak by go ktoś przyciął. Przyczyna to spora ilość ciężkiego śniegu gdzie wierzchołki pękały pod jego naporem a resztę zniszczenia dokonała wichura. W ostatnich latach zresztą Beskidy również obrywały choćby halnym. Sama zima jako taka to nie kłopot tylko mamy zbyt dynamiczną pogodę. Nagle ogromne opady, nagle takie same ocieplenie z następstwami w postaci wspomnianej wichury. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zibi28 napisał:

Stare wraca. Ale za to ekolodzy się cieszą i jakość jazdy na górkach się poprawi.

Ekolodzy żyją finansowo z blokowania inwestycji. Jak nie ma inwestycji, nie czym straszyć i nikt nie zapłaci za święty spokój. To koło zamknięte. Więc wcale się nie cieszą, to dla nich problem, bo z czegoś żyć trzeba.

W całej tej ekologii roślinki, krajobraz i świstaki to tylko pretekst.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 20:27, Narciarz ze Śląska napisał:

- że nie będzie działać nic w Rabce

To bardzo niedobrze. Lubiłam Polczakówkę, a trochę czasu będę spędzać w Krakowie i tam bym najchętniej czasem wyskoczyła. Skąd to wiadomo? Szukałam, ale nie trafiłam na świeże wiadomości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat
  • 1 month later...
W dniu 27.10.2019 o 10:57, Jusik2002 napisał:

Czy są może jakieś dobre informacje odnośnie Pilska ? Buczynka jakiekolwiek szanse na uruchomienie ?

Pod tym linkiem są chyba najlepsze informacje dot. Buczynki dostępne w internecie:
http://korbielow.com/Thread-jest-ukończone--1?page=87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...