Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak mozna lamaniem prawa nazywac dzialanie tworcow Ruchu Obrony Pilska...

JC poruszyl tutaj bardzo wazna kwestie. Do tej pory mowilo sie tylko o tym ze w naszym kraju wszystko mozna zalatwic bez zezwolen. a co jesli ktos te zezwolenia posiada, prowadzi wszystkie prace zgodnie z prawem, a inna osoba (bazujac na przykladzie Pilska, tutaj kudlaty i jego stowarzyszenie) kwestionuje posiadane pozwolenia.

Czy to nie jest lamanie prawa? Czy to nie jest utrudnianie pracy inwestorowi, a takze szarganie jego dobrym imieniem? Juz na samym starcie inwestycji ma pod gorke i przypina mu sie latki osoby lamiacej prawo, oraz chce wsadzac za kratki. Oczywistym jest, ze cala ta afera wywolana przez pracownie, odbije sie negatywnie na ON Pilsko.

Moje pytanie jest, jakie konsekwencje poniesie Pracownia i Ślusarczyk, jesli ich zarzuty okaza sie bezpodstawne, w co gleboko wierze, chociazby majac na uwadze fakt, ze Ruch Obrony Pilska zebral podpisy Starosty, Burmistrza, oraz Wojtow gmin powiatu zywieckiego.

W mojej opini, osoby te nie wiazaly by sobie same petli na szyi, gdyby wczesniej odpowiednich pozwolen nie wydaly....

Jesli okaze sie prawda, ze Pan Łazarczyk ma wszystkie potrzebne pozwolenia, to jedyna strona lamiaca prawo bedzie Pracownia... jednak o tym pewnie juz nikt nie bedzie pamietac

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt go za to nie ukara na pewno. A szkoda, bo byłby to przykład dla podobnych mu osób łamiących prawo a właściwie naginających prawo w celu osiągnięcia wyimaginowanych celów i zaryzykuję stwierdzenie - własnych korzyści. Według mnie masz rację co do podpisów Starosty, burmistrzów i wojtów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli okaze sie prawda, ze Pan Łazarczyk ma wszystkie potrzebne pozwolenia, to jedyna strona lamiaca prawo bedzie Pracownia... jednak o tym pewnie juz nikt nie bedzie pamietac

Czyli nie wiadomo, że inwestor działał zgodnie z prawem?

Ta informacja może dowodzić, że jednak nie miał pozwolenia, choć od stycznia mogło się to zmienić (mam nadzieje)

http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1223595,korbielow-budowa-kolei-linowej-na-pilsku-zagrozona,id,t.html

A jak sie okaże że inwestor jednak złamał prawo i myśmy to poparli, społeczność lokalna, narciarze a co ciekawsze wszystkie władze żywiecczyzny? Toż to będzie gwóźdź do trumny dla Pilska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt go za to nie ukara na pewno. A szkoda, bo byłby to przykład dla podobnych mu osób łamiących prawo a właściwie naginających prawo w celu osiągnięcia wyimaginowanych celów i zaryzykuję stwierdzenie - własnych korzyści. Według mnie masz rację co do podpisów Starosty, burmistrzów i wojtów.

z urzedu nie. Ale warto go uwalic z powództwa cywilnego. Zawczasu. Chyba nikt nie mysli, że to jego ostatni pomysł....

Czyli nie wiadomo, że inwestor działał zgodnie z prawem?

Ta informacja może dowodzić, że jednak nie miał pozwolenia, choć od stycznia mogło się to zmienić (mam nadzieje)

http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul...zona,id,t.html

A jak sie okaże że inwestor jednak złamał prawo i myśmy to poparli, społeczność lokalna, narciarze a co ciekawsze wszystkie władze żywiecczyzny? Toż to będzie gwóźdź do trumny dla Pilska...

Linianna- idz sobie pobiegac - najlepiej do Bystrej....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli okaze sie prawda, ze Pan Łazarczyk ma wszystkie potrzebne pozwolenia, to jedyna strona lamiaca prawo bedzie Pracownia... jednak o tym pewnie juz nikt nie bedzie pamietac

I tutaj kłania się rozwiązanie stosowane we Francji, gdzie jeśli sąd stwierdzi nadużycie procedury, to może powoda ukarać grzywną w wysokości do 3 tys. euro - http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/prawniczy-szantaz,31288,2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wiadomo, że inwestor działał zgodnie z prawem?

Ta informacja może dowodzić, że jednak nie miał pozwolenia, choć od stycznia mogło się to zmienić (mam nadzieje)

http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1223595,korbielow-budowa-kolei-linowej-na-pilsku-zagrozona,id,t.html

A jak sie okaże że inwestor jednak złamał prawo i myśmy to poparli, społeczność lokalna, narciarze a co ciekawsze wszystkie władze żywiecczyzny? Toż to będzie gwóźdź do trumny dla Pilska...

Nie tak szybko! W tekście czytamy o wydaniu pozwolenia na budowę nowej kolei! A taka na dzień dzisiejszy nie powstaje.

I najważniejsze- tekst jest ze stycznia 2012!!! A nie z listopada 2012

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wiadomo, że inwestor działał zgodnie z prawem?

Ta informacja może dowodzić, że jednak nie miał pozwolenia, choć od stycznia mogło się to zmienić (mam nadzieje)

http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1223595,korbielow-budowa-kolei-linowej-na-pilsku-zagrozona,id,t.html

A jak sie okaże że inwestor jednak złamał prawo i myśmy to poparli, społeczność lokalna, narciarze a co ciekawsze wszystkie władze żywiecczyzny? Toż to będzie gwóźdź do trumny dla Pilska...

mylisz tematy

link ktory wklejasz, to jeszcze z czasow panowania GAT na Pilsku.

W sierpniu tego roku, Pilsko przeszlo w rece nowego wlasciciela, ja z nieoficjalnych zrodel wiem, ze pozwolenia na wszystko sa, te podpisy osob reprezentujacych wladze, moga to tylko potwierdzac.

Dlatego tak bardzo wystapienie Ślusarczyka przed kamerami, zdziwilo mnie, gdyz on niby twierdzil, ze pozwolen nie ma.

wg mnie jest to dzialanie ktore opisal slash0r - majace na celu spowolnic prace inwestora, a przy okazji jest gdzies cicha nadzieja, ze cos skapnie do kieszeni, w zamian za odpuszczenie.

W postepowaniu Pracowni nie dostrzegam ani grama etyki, tej misji, o ktorej tak pieknie mowia w TV.

zjawiaja sie zawsze tam gdzie mozna wyciagnac $$. Jak mozna byc tak zaslepionym, zeby tego nie widziec.

dziwne, ze nie interweniuja tam, gdzie np miejscowa ludnosc prowadzi nielegalna wycinke... przeciez to bardzo podobny temat, roznica jest jedynie taka, ze zwykly drwal, wyrebujacy drewno nie ma pieniedzy by dac zielonemu w lape by ten sie odczepil. taki drwal moze jedynie dac mu w leb :P

albo np. wspomniany wczesniej łoś... jesli to taki ważny korytarz, jesli czuja ze temu łosiowi trzeba pomoc, to niech biora lopaty w rece i szooruja pod most, wybrac te brakujace 50 cm, zeby łoś mogł sobie przejsc.

W ten sposob zadowola 2 grupy istot, łosia giganta, a takze podatnikow, ktorych pieniadze nie beda musialy isc na przebudowe bo ktos cos sobie ubzdural...

Edytowane przez gregor_g4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak szybko! W tekście czytamy o wydaniu pozwolenia na budowę nowej kolei! A taka na dzień dzisiejszy nie powstaje.

I najważniejsze- tekst jest ze stycznia 2012!!! A nie z listopada 2012

cytat z artykułu: "W jej ramach przewidywano wybudowanie kolei linowej (wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą) oraz zniwelowanie Hali Szczawiny"

Dalej nie rozumiem, koparki pracowały na hali Szczawiny wg doniesień medialnych. Co tam więc powstaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD Społecznego Ruchu Obrony Pilska do Lilianny - droga koleżanko p. Ślusarczyk sam podał swój mail i telefon i prosi o kontakt. Zobacz ten link http://pracownia.org.pl/aktualnosci,897 , a w stopce są pełne namiary, które tutaj skopiowane wklejam:

Pilsko (1557 m n.p.m.) – drugi po Babiej Górze co do wysokości szczyt górski w Beskidzie Żywieckim. Jeden z najciekawszych i najcenniejszych ekologicznie obszarów w województwie śląskim, posiada również niepowtarzalne wartości krajobrazowe. Żyje tam m.in. niedźwiedź, głuszec, cietrzew, ryś i wilk.

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Osoba kontaktowa: Radosław Ślusarczyk, Prezes Zarządu PnrWI

tel. 660 538 329; e-mail: suchy@pracownia.org.pl

ul. Jasna 17, 43-360 Bystra

tel./fax: (+48) 33 817 14 68, tel. 33 818 31 53

O JAKIM ŁAMANIU PRAWA MÓWISZ ?????

Każdy z nas może wysłać p. Ślusarczykowi swoją opinię !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lilianna pozdrów swojego Szefa p. Ślusarczyka i powiedz mu, że przyjdziemy do Was do Bystrej.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jeszcze muszę dodać: knieć górska, rzeżucha łąkowa, tojad mocny, urdzik karpacki, pięciornik złoty, wełnianki, ostrożeń błotny, borówka brusznica, modrzewnica pospolita i wierzbownica zwieszona.

Nie wiem ktory z tych, ale mogę powiedzieć, że poniżej Hali Bartek jest na Międzymłakach rośnie coś mocno chronionego...bodajże któryś storczyk...za CHRLD nie mogę sobie przypomnieć co to. Ale: reszta roślin w masywie to praktycznie pospolicie rosnące bździągwy... a nie mówię, że gdzie one rosną na Hali Szczawiny... czasem mam wrażenie, że ekolodzy nigdy nie byli na Pilsku na powaznie.

A wracając: na Międzymłakach nie tylko jeździmy na nartach :applause: ale latem jest piękne stanowisko z tablicą, której okolicy są... TOTALNIE ZADEPTANE. Ale cicho sza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O JAKIM ŁAMANIU PRAWA MÓWISZ ?????

ano takim: "możecie mu powiedzieć jak Was wkurza!!!!

to podpada pod nawoływanie do nękania, i to nie moje zdanie ale kolegi prawnika, jak Pan sobie życzy mogę poprosić go o przytozcenie konkretnego paragrafu:)

Lilianna pozdrów swojego Szefa p. Ślusarczyka i powiedz mu, że przyjdziemy do Was do Bystrej.....

A skąd Pan wie że jestem koleżanką kudłatego a nie samym kudłatym, hihi:)

Poważnie, nie podoba sie Panu, że ktoś ma inne zdanie, nawet jeśli to jest krytyka konstruktywna i może uchronić Pana przez konsekwencjami karnymi a całą sprawę przed położeniem, to Pana sprawa. Liczę że reszta użytkowników bęzie bardziej refleksyjna:)

Jeśli sprawę ma poprzeć szerszy krąg społeczny to nie wystarczy machać szabelką:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żebym miała jasność.Pan reprezentuje RSOB? To może odpowie Pan na kilka zadanych wcześniej przeze mnie pytań:

czy będzie transport z Korbielowa, czy są Państwo PEWNI że inwestor nie złamał parwa, czy mają Państwo przygotowany, merytoryczny plan działania. Czy będą profesjonalne media (Kurier Polski jest dobry tylko na lokalny rynek).

Proszę podać także kontakt mailowy/ telefoniczny na prv do organizatorów bo być może intencją nie jest omawainie tych kwestii na formum publicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lilianna, ja Ci proponuję zapoznać się z celem działalności Ruchu Obrony Pilska a następnie pisanie postów. Boli Twoja nieznajomość tematu i próba udowodnienia swojej racji bazując jedyne na materiałach medialnych, które w większości rzetelne nie są, o czym ostatnio się przekonałem. Co ma sprawa odmówienia zgody na niwelację Szczawiny do działań inwestora? Chcesz komuś udowodnić, że czarna trasa pokryta samosiejkami to Hala Szczawiny? Dodatkowo odmowa była spowodowana jedynie przez niekompletną dokumentację inwestorską a nie dlatego, że hala jest ładna i tyle. Brak dokumentów oznacza brak inicjacji procedury wydania zgody. Oczywiście Pracownia przypisała to sobie i jeszcze pochwaliła działania władz jakoby one wreszcie zwróciły uwagę na ochronę środowiska.

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lilianna, ja Ci proponuję zapoznać się z celem działalności Ruchu Obrony Pilska a następnie pisanie postów.

Apeluje o czytanie ze zrozumieniem. Cele znam, wyrażam tylko wątpliwości co do METOD.

Dlaczego mamy zgadzać na prymitywne metody, w dodatku na granicy lub przekraczajace prawo? Pan myśli że to pociągnie za sobą środowiska ludzi majacych wpływ na rzeczywistość? Ja wyrażam obawę, że nie. I jak nie znajdzie się na tym formum lub ROP człowiek myślący logicznie to z Pilskiem będzie tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od SROP do Lilianny. Droga Lilianno bardzo mnie cieszy, że tak martwisz się o stosowanie przez nas litery prawa. Nie martw się wszystko co robimy mieści się w jego granicach. ( sam jestem prawnikiem z wykształcenia) Jeżeli chodzi o Twoje pytania- zapraszam na niedzielę 9 grudnia na godz. 12:30 do Korbielowa ( dokładnie do Hali Sportowej ) i tam dokładnie się dowiesz o co nam chodzi - jeżeli jeszcze tego nie zrozumiałaś.

Jeżeli chodzi o kontakt to proszę pisz na email : info@bronimypilska.pl ( masz rację brakuje tego info na stronie) Co do zabezpieczenia naszego spotkania w Bystrej to wszystko formalnie jest załatwione. Transport z Korbielowa zapewniony!!!! Na niedzielnym spotkaniu możesz się upewnić i zapisać. Odpowiadając dalej na Twoje pytania i wątpliwości: czy inwestor działa zgodnie z prawem? hm z moich informacji wynika, że działa. Najważniejszą kwestią jest, że nowy właściciel nie dokonuje żadnych inwestycji bez wymaganych zezwoleń. Pan Ślusarczyk nie odrobił dokładnie lekcji!!!!

Z tego co wiem to w wyniku zabezpieczania osuwiska na czarnej trasie, (która zawsze była) zostało wydobytych ok 350 starych opon!!!! To co metr pod ziemią już p. Ślusarczyka nie interesuje. W Naturze 2000 opony!!!! co na to powiesz?

Lilianno czy czytałaś dokładnie o ideologi p. Ślusarczyka? Poczytaj proszę. To co on proponuje to prawie sekta, a większość jego tez jest oparte o fałsz i kłamstwo. Kłamstwo wiele razy powtarzane i utrwalane przez media staje się prawdą. Czy on prowadzi jakiś dialog społeczny???? Jedynie jego zdanie i opinia jest słuszna. Wszystkich ma za głupków, którzy nie potrafią zadbać o środowisko. Jedynie on potrafi!!!! A tak nie jest.

Ludzie żyjący w Korbielowie w dużej mierze właściciele gruntów na Pilsku sami potrafią zadbać o piękno tej góry. Wiesz dlaczego? bo wiedzą, że jak tam będzie dziadostwo to nikt do nich nie przyjedzie. Wiesz co naprawdę degraduje Pilsko? np kwaśne deszcze. Zobacz ile jest tam martwych drzew!!! NIKT NA PILSKU NIE PLANUJE NOWYCH TRAS, WYCINKI DUŻYCH OBSZARÓW LEŚNYCH NIKT!!!! jedynie co inwestor chce zmienić w przyszłości( zgodnie z prawem) to stare wyciągi zastąpić je nowszymi, ale biegnącymi w tych samych granicach co stare urządzenia.

Powiedz mi skąd p Ślusarczyk wie, że zostało wyciętych 100 drzew, a nie 89 czy 102??? Liczył wszystkie na Pilsku??? powiedz mi co znaczy 100 drzew wyciętych przy trasie narciarskiej. Obszar rezerwatu na Pilsku to 200 ha z czego 15 w Polsce. Nikt nie chce tego zmieniać!!!!

Lilianno Rudy bierze się jedynie za sprawy, które dają mu możliwość zarobienia dużych pieniędzy. On nie działa społecznie. Ze swojej działalności czerpie duże apanaże. To jest jego sposób na życie!!! Taki rodzaj biznesu!!! A takim ludziom jak Ty mydli oczy wielkimi słowami i ideami.... Zapraszam Cię na niedzielę.

Reasumując - NASZ RUCH POPIERA INWESTYCJE REALIZOWANE NA PILSKU, KTÓRE SĄ ZGODNE Z POSZANOWANIEM POTRZEB ŚRODOWISKA NATURALNEGO, ALE TNIE ZGADZAMY SIĘ Z TYM ŻEBY KTOŚ BLOKOWAŁ ROZWÓJ TEGO KAWAŁKA GÓR BO MA W TYM PARTYKULARNY INTERES!!!

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zapraszam na niedzielę 9 grudnia na godz. 12:30 do Korbielowa ( dokładnie do Hali Sportowej ) i tam dokładnie się dowiesz o co nam chodzi...

Jak to zapraszasz?

...znaczy że zapraszasz to rozumiem, tylko to za mało, powinieneś pytać gdzie po pannę Lilianę ma limuzyna podjechać:biggrin:

No dobra to tak żartem:wink:, a tak na serio to ja sobie nawet nie wyobrażam żeby Liliana nie partycypowała w tym spotkaniu, taki fakt by w zasadzie uniemożliwił jej dalszą dyskusję w tym temacie:cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafałek - jeżeli jako prawnik wiesz, co piszesz i masz od tej strony sprawdzone informacje, to właśnie na takie njusy czekałem. Oby tak wszystko było, a po zakończonym już maraźmie nowy właściciel może w sądzie uzmysłowiłby Panu Ś., że: imię, marka, wizerunek firmy, godność, cześć - to dobra podlegające ochronie prawnej

od SROP do Lilianny. Droga Lilianno bardzo mnie cieszy, że tak martwisz się o stosowanie przez nas litery prawa. Nie martw się wszystko co robimy mieści się w jego granicach. ( sam jestem prawnikiem z wykształcenia) (...... ) czy inwestor działa zgodnie z prawem? hm z moich informacji wynika, że działa. Najważniejszą kwestią jest, że nowy właściciel nie dokonuje żadnych inwestycji bez wymaganych zezwoleń. Pan Ślusarczyk nie odrobił dokładnie lekcji!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...