Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

do Fundu: z tego co wiem, to już najlepsza kancelaria prawna pracuje nad pozwem o naruszenie dóbr osobistych operatora. Myślę, że konsekwencją działania p Ślusarczyka będzie stosowne doniesienie do prokuratury złożone przez operatora na Pilsku czyli firmę CTE. Myślę, że są przesłanki do wniosku o delegalizację Pracowni Na Rzecz Wszystkich Istot.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Fundu: z tego co wiem, to już najlepsza kancelaria prawna pracuje nad pozwem o naruszenie dóbr osobistych operatora. Myślę, że konsekwencją działania p Ślusarczyka będzie stosowne doniesienie do prokuratury złożone przez operatora na Pilsku czyli firmę CTE. Myślę, że są przesłanki do wniosku o delegalizację Pracowni Na Rzecz Wszystkich Istot.

Miód na me serce lej Panie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Fundu: z tego co wiem, to już najlepsza kancelaria prawna pracuje nad pozwem o naruszenie dóbr osobistych operatora. Myślę, że konsekwencją działania p Ślusarczyka będzie stosowne doniesienie do prokuratury złożone przez operatora na Pilsku czyli firmę CTE. Myślę, że są przesłanki do wniosku o delegalizację Pracowni Na Rzecz Wszystkich Istot.

Bardzo miła wiadomość :)

A niezależnie od tego, warto by zrobić rozeznanie w okolicy gdzie kudłaty mieszka, popytać co sąsiedzi o nim mówią. Gdzie mieszka, gdzie spędza wakacje, czy ma jakieś inne nieruchomości?

Gdyby na jakimś (najlepiej zagranicznym) serwerze znalazły się zdjęcia jego domu, samochodu, to nie byłoby źle. Może facet ma np. w domu niezgodnie z przepisami wykonaną instalację elektryczną, to dla jego własnego bezpieczeństwa należałoby mu wtedy wyłączyć energię elektryczną. Miałby możliwość pomieszkać sobie zgodnie z zasadami ekologii ;)

Może w samochodzie ma łyse opony lub olej kapie z jego silnika i zanieczyszcza środowisko?

Albo facet zadziwiająco rzadko płaci za opróżnianie szamba?

Może nie ma umowy na wywóz śmieci z posesji?

Może na tej swojej parceli postawił coś bez właściwego zezwolenia?

A Straż Gminna mogłaby sprawdzać, czy chodnik przed domem jest odśnieżany po każdym opadzie śniegu. Bo jeśli nie, to taka beztroska nie może pozostać bezkarna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zapraszasz?

...znaczy że zapraszasz to rozumiem, tylko to za mało, powinieneś pytać gdzie po pannę Lilianę ma limuzyna podjechać:biggrin:

No dobra to tak żartem:wink:, a tak na serio to ja sobie nawet nie wyobrażam żeby Liliana nie partycypowała w tym spotkaniu, taki fakt by w zasadzie uniemożliwił jej dalszą dyskusję w tym temacie:cool::

za limuzynę dzięki, przylecę heilkopterem :)

Niestety nie dam rady dojechać (doleceić) ale poproszę znajomych z Żywca o partycypację, ewentualnie o jakąś relację ze spotkania (na prv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, tak wczoraj odbył się wiec i pikieta. Było ok 400 osób. Duże poparcie władz samorządowych i posłanki p. Pępek. Zaczynaliśmy o godzinie 12 tej, a skończyliśmy o po 14 tej. Odwiedziła nas telewizja Polsat, Radio Eska, Radio Bielsko.

PC090597.jpg

PC090624.jpg

PC090583.jpg

. Więcej ifno na www.bronimypilska.pl oraz proszę zapraszajcie nas do swoich znajomych na facebook - Społeczny Ruch Obrony Pilska.

PC090597.jpg.64c216e489c410ab2a2fb828cf5d22e5.jpg

PC090624.jpg.8922705d8c86c13a9db78f136943ebac.jpg

PC090583.jpg.69245e672ccc3969de9f552ed40b2657.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reportaz z tego co wczoraj dzialo sie w Korbielowie, w czwartek w Interwencji na Polsacie, bedzie tez do obejrzenia w Internecie.

Ponadto, jak mi sie udalo dowiedziec, dzisiaj trwala ok 2 godzinna manifestacja pod ON Pilsko.

Cel zostal osiagniety, gdyz Ślusarczyk dzisiaj sie zjawil, lecz nie zostal wpuszczony i musial zawrocic.

Cala manifestacje zabezpieczala policja, wszystko odbylo sie legalnie i zgodnie z prawem.

W srode bedzie pikieta w Bystrej :)

a tutaj jeszcze fajny tekst ze strony bronimypilska.pl

Korbielów zaczyna ruszać pełna parą

Nie ulegniemy szantażowi NIKOMU !!! A zwłaszcza PSEUDO EKOLOGOM , Odłamie Skrajnej Ekologii. My jesteśmy za Ekologia i zrównoważonym rozwojem.

"Ciupagi !"-zostały wyciągnięte z futerałów. Bedzie ostra jazda. Górale się jednoczą .Nie pozwolą odejść oczekiwanemu od 22 lat INWESTOROWI , żeby później - śpiewać " GÓRALU CZY CI NIE ŻAL....".

Oddajcie głos w słusznej sprawie. Nie wyjeżdżajcie do Słowacji na co czekają "słowaccy przyjaciele" naszego Pana z Pracowni. Korbielów ma być na miarę kurortu Olimpijskiego i nie może być inaczej.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki, Sportu i Rekreacji Korbielów-Pilsko www.korbielowpilsko.org oraz Ruch Społeczny Obrońców Pilska www.bronimypilska.pl , zadbają o to, a przyjaciele ze Słowacji niech drżą bo POLACY do nich już nie będą tylko przejeżdżać przez Korbielów-zostaną bowiem u nas.

U nas taniej ,bliżej i po polsku.

W piątek bezpłatnie 14-12-2012

Kolej Krzesełkowa BABA - Start - 14.12.2012. W piątek na Babie od godziny 16:00 do 21:00 jazda bezpłatnie.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś zaplanuje drogę przez Twoją posesję, pierwszy założysz stowarzyszenie i będziesz próbował inwestycję zablokować. Nie krytykuj prawa, które w tym zakresie jest osiągnięciem i umożliwia rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Ekolodzy nie są rozumiani, bo nie wszyscy wyznajemy ten sam system wartości, dla ekologa przyroda gór wymaga ochrony, dla Ciebie góry są bezrefleksyjnym miejscem uprawiania hobby. Idąc tym tokiem rozumowania łatwo pomówić kogoś, czyjego systemu wartości się nie rozumie, że motywuje nim chęć osiągnięcia korzyści materialnych.

Trochę refleksji poza tym Panowie, Wasze wypowiedzi przypominają męskie ryczenie, gdzie wszyscy chcą być w tej samej "drużynie", tym samym nikt nie jest zdolny do samodzielnego myślenia.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu byłem na konferencji Polskich Stacji Narciarskich, w trakcie której był omawiany temat rozwoju ośrodków narciarskich w zgodzie z ekologią. Na spotkaniu oprócz przedstawicieli stacji narciarskich byli także ekolodzy i prawnicy. Dowiedziałem się między innym, że w naszym kraju każdy, ale to każdy bez większych problemów może zablokować każdą inwestycję. Wystarczy zebrać grupę osób, założyć stowarzyszenie i można blokować co się chce i gdzie się chce. Takie mamy prawo. Nie odnoszę się tutaj utrudniania życia inwestorowi na Pilski, ale do problemu ułomności naszego prawa. A jeżeli do tego dodamy, że ktoś zada sobie trochę, nie wiele, trudu i zgłębi zagadnienia "ekologii" bez problemu może wstrzymać inwestycję na każdym stoku.

Wracając do Pilska. W rozmowie z właścicielem przedstawiono mi plany rozwoju Pilska w zgodzie w naturą. Już na etapie planowania zadbano o to, aby ingerencja "w naturę", ograniczona była do minimum, które ma zapewnić bezpieczeństwo na trasach. W lecie mają powstać ścieżki dydaktyczne dla dzieci, aby mogły poznać faunę i florę tego regionu.

Jeżeli właściciel równa teren na zaniedbanych trasach, wycina to co wyrosło na trasach przez wiele lat zaniedbań, to traktowane to jest jako niszczenie naturalnego środowiska.

Jeżeli ktoś zaplanuje drogę przez Twoją posesję, pierwszy założysz stowarzyszenie i będziesz próbował inwestycję zablokować. Nie krytykuj prawa, które w tym zakresie jest osiągnięciem i umożliwia rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Ekolodzy nie są rozumiani, bo nie wszyscy wyznajemy ten sam system wartości, dla ekologa przyroda gór wymaga ochrony, dla Ciebie góry są bezrefleksyjnym miejscem uprawiania hobby. Idąc tym tokiem rozumowania łatwo pomówić kogoś, czyjego systemu wartości się nie rozumie, że motywuje nim chęć osiągnięcia korzyści materialnych.

Trochę refleksji poza tym Panowie, Wasze wypowiedzi przypominają męskie ryczenie, gdzie wszyscy chcą być w tej samej "drużynie", tym samym nikt nie jest zdolny do samodzielnego myślenia.

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem postronnym obserwatorem wydarzeń dzisiejszych. Chciałem się podzielić z moimi spostrzeżeniami.

Ponadto, jak mi sie udalo dowiedziec, dzisiaj trwala ok 2 godzinna manifestacja pod ON Pilsko.

:D

Tak przyjechali przedstawiciele Pracowni Na Rzecz Wszystkich Istot , Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, gminy,

nadleśnictwa oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Cala manifestacje zabezpieczala policja, wszystko odbylo sie legalnie i zgodnie z prawem.

:D

Policja przyjechała nie zabezpieczać manifestację a została wezwana przez wojewódzkiego konserwatora przyrody aby umożliwić spotkanie.

Cel zostal osiagniety, gdyz Ślusarczyk dzisiaj sie zjawil, lecz nie zostal wpuszczony i musial zawrocic.

:D

Spotkanie, którego nie było miało za zadanie wyjaśnić nieścisłości, które się pojawiły po zgłoszeniu z Pracowni.

Inwestor miał możliwość wykazania się potrzebnymi papierami. A gdzie był inwestor? Chował się wśród pikietujących.

Wniosek dla mnie jest prosty, papierów na prace które wykonał nie posiada!! Bo gdyby były, pokazał by je i sprawa by się skończyła.

Cel został osiągnięty? Czyżby? Konserwator Wojewódzki na końcu powiedziała bardzo ważną kwestię:

"Jeżeli nie chcecie rozmawiać to będzie uruchomione postępowanie administracyjne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Cieszę się, że w wątku o obronie Pilska pojawiły się również osoby nastawione pro ekologicznie. Mam propozycję, jeśli administrator i użytkownicy oczywiście pozwolą, zróbmy z tego wątku forum dyskusji, ale na rzeczowe argumenty. Sam jestem narciarzem, który co roku kilkakrotnie szusuje po stokach Pilska. Mam więc pytanie do ekologów: W krajach, gdzie standardy ochrony środowiska są bardzo wysokie (np. w Austrii, Szwajcarii), buduje się i stale unowocześnia kompleksy narciarskie, położone często na terenie parków narodowych. Podobnie wygląda sytuacja np. w ośrodku Jasna - Chopok w Parku Niżne Tatry na Słowacji, oddalonym zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Korbielowa. Dlaczego w tamtych krajach można stosować zrównoważoną ekologię opartą na kompromisie a w Polsce ekolodzy uciekają się jedynie do blokowania inwestycji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie, którego nie było miało za zadanie wyjaśnić nieścisłości, które się pojawiły po zgłoszeniu z Pracowni.

Inwestor miał możliwość wykazania się potrzebnymi papierami. A gdzie był inwestor? Chował się wśród pikietujących.

Wniosek dla mnie jest prosty, papierów na prace które wykonał nie posiada!! Bo gdyby były, pokazał by je i sprawa by się skończyła.

Cel został osiągnięty? Czyżby? Konserwator Wojewódzki na końcu powiedziała bardzo ważną kwestię:

"Jeżeli nie chcecie rozmawiać to będzie uruchomione postępowanie administracyjne".

wg mnie pokazywanie papierow pod golym niebem na forum, nie byloby najlepszym wyjsciem, a inwestor dobrze postapil.

Jak powiedziane bylo w audycji, jesli cala dokumentacja bedzie dobrze uargumentowana i dobrze przygotowana, to nie bedzie problemow z jej akceptacja. Powiedziano tez, ze do 24.01.2013 jest czas (wydluzony na prosbe inwestora) na przedlozenie tych dokumentow.

wg. mnie bardzo wazne zdanie powiedziala jedna z Pan, zgromadzonych na audycji z Radiem Katowice.

chodzilo o to, ze w Korbielowie jest wiele waznych tematow do poprawy, jak np regulacja koryt rzek, sprzatanie zanieczyszczonych obszarow itp, ktorymi wlasnie ekolodzy mogliby sie zajac.

a tak poza tym widze ze jestes z Korbielowa, wiec moze kiedys w zime uda sie obgadac temat w karczmie przy piwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak tej dokumentacji nie ma :rolleyes:: Szczerze mówiąc to mi dłużej zajęło pozyskiwanie papierów na garaż niż inwestorowi na wycięcie drzew i postawienie taśmociągu...

garaz to nieruchomosc, tasmociag nie ma fundamentow...

na pozwolenie wycinki drzew na swojej dzialce w Gminie Jelesnia, czekalem ok 2 tygodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, jak mi sie udalo dowiedziec, dzisiaj trwala ok 2 godzinna manifestacja pod ON Pilsko.

Cel zostal osiagniety, gdyz Ślusarczyk dzisiaj sie zjawil, lecz nie zostal wpuszczony i musial zawrocic.

Cala manifestacje zabezpieczala policja, wszystko odbylo sie legalnie i zgodnie z prawem.

Właśnie wracając z pracy, dzisiaj po 17-ej włączyłem w samochodzie radio i na szczęście miałem ostatnią ustawioną stację - Radio Katowice - i tak słuchałem jej już do końca (audycja trwała do 18-ej).

Dziennikarze tego Radia próbowali ustalić, gdzie leży prawda.

Z tego co słyszałem, dzisiaj do Korbielowa przyjechali urzędnicy RDOŚ-iu a do nich podpięli się ekolodzy.

Mieszkańcy od urzędników cały czas chcieli się dowiedzieć czegokolwiek (po co przyjechali, co będą oglądać, itp.) a że Ci ciągle odpowiadali - "nie są Państwo stroną w postępowaniu - żadnej informacji nie udzielimy" to mieszkańcy nie wpuścili ich do ON.

Co do pozwoleń - główny pan blokujący Ś. zarzucał, że co prawda pozwolenie na wycięcie drzew było, ale nie było pozwolenia na usunięcie korzeni i niwelację terenu, co spowodowało już niby niesamowite straty, teren się osuwa, powstają lawinki błotne i stanowi to zagrożenie także dla turystów - ogólnie wszedł ciężki sprzęt i w wyniku tego stok już zaczyna lecieć i się zsuwać. Druga rzecz jaką podniósł - brak pozwoleń wodnoprawnych na wykonane zbiorniki na naśnieżanie.

Władze potwierdzały, że stosowne pozwolenia były. Po drugie - inwestor przyznał, że to nie on wycina, bo on od początku grudnia dzierżawi jedynie teren - wycinką zajęli się właściciele terenów na Miziowej i oni potwierdzieli, że pozwolenia mają. Pan Ś. zarzucał, że dzisiaj były "przepychanki" - na co Policja stwierdziła, że było spokojnie i nic takiego nie miało miejsca. Usłyszałem również, że Pan Ś. nawoływał turystów do tego, aby nie przyjeżdżać na Pilsko i omijać Korbielów. Dobra była też słowna przepychanka - Pań Ś. "Z tego co mi wiadomo, z informacji jakie uzyskaliśmy, itp.... - pozwoleń nie ma" - władza i ludzie mówią: "pozwolenia są" - i tak parę razy.

Wypowiadała się także Pani z RDOŚ-iu - dzisiejsza wizyta była konsekwencją zgłoszenia Pracowni - a że RDOŚ nie ma wszystkich dokumentów, to przyjechał na miejsce zobaczyć, jak jest naprawdę. Pani ciągle podkreślała, że ta wizyta nie ma nic wspólnego z postępowaniem w sprawie decyzji określającej uwarunkowania środowiskowe - zaznaczała, że to jest odrębne postępowanie. RDOŚ zwrócił się do władz i do inwestora o stosowną dokumentację i na jej podstawie będzie wnioskował o co tak naprawdę chodzi.

Czyli summa summarum - diabeł tkwi w szczegółach - są papiery, ale na ile są szczegółowe i na co pozwalają - na dzień dzisiejszy to wiedzą chyba tylko "strony"

p.s. gregor - masz działkę w gminie Jeleśnia? - szczęściarz - ale Ci zazdroszczę:tongue: - chatka w Korbielowie to taka mała moja bajka:wink:

p.s. 2 - audycja to: "Wszystko na temat" - http://www.radio.katowice.pl/index.php?id=129&tx_ttnews[tt_news]=138&tx_ttnews[backPid]=17&cHash=c65308904c- tu podstronka do niej - dzisiejszego wydania jeszcze nie ma (na razie widzę ostatnie z 3.12.2010 r.), ale mam nadzieję, że już niebawem się pojawi:smile:

Edytowane przez fundu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...