Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

To niezły punkt wyjścia.

Można sprawdzić zeznania podatkowe pnana stowarzyszenia i jego rodziny, oraz co najważniejsze, wykształcenie.

Tak się składa, że wśród "ekologów", tych na lekarstwo.

Wynająć kancelarie adwokacką i detektywistyczną.

Trzeba tych terrorystów zwalczać ich własna bronią.

Świetny pomysł .

Ja się chętnie dowiem która uczelnia kształci w kierunku "Ekoterroryzm i jak na tym zbić szmal" :biggrin:

Kurde , może się zapiszę i zawód zmienię w przyszłości. :wink:

Człowiek niby swoje lata ma , ale jak są uniwersytety któregoś tam wieku , to przed czterdziechą może mnie jeszcze przyjmą na taki od ekocośtam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo na Pilsku jest śnieg ,niema tłoku i można śmigać

to nie ma za bardzo o co się bić i jest cisza w temacie :happy:

jest zima to jest i śnieg... nie każdy ma ochotę wjeżdżać na 1557m trzema orczykami przez 30 minut.

Jest nowy Inwestor z dużym portfelem i pomysłem to coś musi się dziać. Pewnie nie tylko ja czekam na to aby w sezonie 13/14 wjechać jak przystało na standardy europejskie szybkim krzesłem w 8 minut.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na cennik z Pilska i widzę,że pojawiła się ciekawa propozycja - karnet miesięczny i całosezonowy.

Byłoby to ciekawe,gdyby nie cena:

- miesięczny: 800zł

- całosezonowy: 1800zł

:eek: :stupid:

Jeśli się nie mylę to w Dolomitach całosezonowy karnet na 1200km tras to wydatek ok. 520 ojro...

Ktoś tu pisał,że miejscowi mają takowy chyba za 350 ojro...

Przyjmując kurs euro na poziomie 4zł,to na Pilsku musimy zapłacić 450 ojro na 20km tras! :eek: :stupid:

W zeszłym sezonie byłem ok 15 do może nawet 20 razy na Pilsku.Większość karnetów brałem na cały dzień.Przy obecnym cenniku brałbym ten 6 godzinny za 65 zł.Żebym nie był stratny nic nie zyskując,musiałbym być tam minimum 28 razy!Dodam tylko,że bywały sezony kiedy nie zaliczałem więcej niż 25 dni na nartach... :rolleyes::

Trochę właściciel poszedł po bandzie!Gdyby to było nie więcej niż 1000zł,może warto by to przemyśleć. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, za odpowiednie pieniądze można zrobić taki raport oddziaływania na środowisko i zaproponować takie formy rekompensaty szkód związanych z inwestycją, że pan Ślusarczyk mógłby się jedynie schować w piwnicy i wyjść dopiero z dniem otwarcia nowej gondoli. Sęk w tym, że to są wielkie pieniądze wydane tylko po to by organizacjom ekologicznym zamknąć usta i mało kto w naszym kraju chce te pieniądze wyłożyć, zazwyczaj zwleka się jak najdłużej, albo robi to od d... strony tak jak w Rzykach. No ale "chcieliśta" być w Unii, tak teraz trzeba się pomęczyć z Raportem w sposób jaki narzuciła to UE.

Pan R. tylko żeruje na tym w imię obrony przyrody, ale prawo mu na to pozwala.

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Korbielów przeżywał najazd narciarzy w latach swej świetności, to jakoś wszyscy się pomieścili i nikt się mimo to nie kotłował na stoku, jak tam.

Chyba sobie jaja robisz? Ja pamiętam kolejki samochodów od sporo ho ho ho spoooro sprzed ronda... kolejkę do kasy w Kamiennej od mostku... kolejkę do wyciagu w Kamiennej, że opłacało się podejsć na Buczynkę... kolejkę do któregokolwiek z wyciągów na 20-30minut stania. Czy nie było kotłowania na stoku? Było.

Dalej: BARDZO DOBRZE pamiętam wspaniałych gospodarzy, ktorym nie opłacało się przyjąc dwójki, trójki, czwórki osób na jedną nockę np.: z piątku na sobotę pomimo pustego Korbielowa po sezonie. Taaak, cytując klasyka już "Greed is good". Ale nie, oni nie chcieli żebyśmy więcej zapłacili... po prostu spuszczali nas na drzewo.

Bardzo dobrze pamiętam nockę, gdzie nikt nie miał miejsc (podobno nie mieli miejsc) a Pani w znalezionym ostatecznie pensjonacie nie opłacało się grzać bo byliśmy sami. Taaak, pierwszy raz od studiów spałem w kurtce zimowej.

Nie zmienia to faktu, że popieram rozbudowę infra na Pilsku. Jej rozbudowa to kawałek tortu do sukcesu. Ja mam nadzieję, że przy okazji zmieni się podejście do klienta ... na plus. Wydaje się, że tego tematu nikt nie poruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że o wiele lepszym rozwiązaniem dla narciarzy są szybkie wyciągi krzesełkowe z zamykanymi kopułami ochronnymi. Nie musisz odpinać nart, nie musisz ich nosić, nie parują ci gogle/okulary. Moze doczekam takich wyciagów na Pilsku. Jak sobie przypominam te kolejki na Szczawinach, te "komercyjno- vipowskie" wejścia z boku za podwójną cenę, - przypomina mi się kiełbasa w sklepie mięsnym za komercyjną (czytaj sporo wyższą cenę) cenę! Oj nie ma ta GÓRA szczęścia w ostatnich 30 latach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że o wiele lepszym rozwiązaniem dla narciarzy są szybkie wyciągi krzesełkowe z zamykanymi kopułami ochronnymi. Nie musisz odpinać nart, nie musisz ich nosić, nie parują ci gogle/okulary.

Dokładnie, gondolki sprawdzają się jak trzeba gdzieś dowieźć raz dziennie, ew. mogłaby tam być taka co jedzie z parkingu na samo Pilsko, ew. Miziową, a poza tym sieć krzeseł w miejsce obecnych orczyków.

Obawiam się jednak, że jak tam postawią 6osobowe, podgrzewane, wyprzęgane, szybkie kanapy, to mimo 20 km tras (z czego ok. 4km odpada na dojazdówki - Płaj, oraz Szczawiny - Strugi), to Pilsko się szybko się zapcha. Trasy są tam jednak nie za szerokie (np. 6 przez las, trasy z Kopca mają spore przewężenia). Jak dla mnie, to tam takich rzeczywistych szerszych tras jest ok 6-7 km (nr 1, 7 i 5tka do Szczawin).

Byłem tam w weekend 2 tygodnie temu i jak dla mnie przy pełnym obłożeniu orczyków ruch jest w sam raz, więcej ludzi bym tam nie chciał. Z mojego punktu widzenia zamieniłbym obecne podwójne orczyki na jakieś kanapy bąble 4rki o podobnej przepustowości. Postawiłbym bardziej na lepszą infrastrukturę - przygotowanie tras, naśnieżanie itp. Bo nie sądzę, żeby eko dopuścili możliwość wytyczenia nowych tras, czy poszerzenie obecnych.

Ostrzegam tylko :wink: że jak postawią tam zbyt nowoczesną infrastrukturę, to za 5 lat będziecie mówić o Pilsku tak jak teraz Kotelnicy :biggrin:

Edytowane przez Plywak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bez wycinki drzew, wyznaczenia nowych tras,poszarzenia istniejących,profilowania terenu, nie powstanie nowoczesny ośrodek narciarski. (patrz Jaworzyna gdzie właśnie wszystko to, o czym piszę wykonano). Nie ma chyba innej drogi ( konsola i wirtualna jazda nas nie interesuje). Albo łąka - albo miasto, albo las - albo ośrodek narciarski, albo potrzeby lisów, much, glizd - albo potrzeby człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej relacji już ktoś zamieścił zdjęcia z poszerzonej "1" tuż na początku, przy zjeździe z Buczynki. Przed tym sezonem poszerzono czarną (szkoda że nie ratrakują, bo dla mnie to tak jakby tej trasy nie było). Myślę, że na "6" i dolną część "5" też przyjdzie czas. Ale potwierdzam zdanie, że gondola to najgorsze wyjście. Chyba że będzie służyła jako transport ludzi na Miziową, a tam będą krzesła ze Szczawin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...