Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Free ski Austria


freyjab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanko do zorientowanych - czy w Austrii w grudniu jest Free Ski tak jak we Włoszech? A jeżeli jest to w jakich regionach?

Pozdrawiam

Jest. Oferty typu nocleg + karnet można znaleźć w każdym z większych ośrodków Austrii. Jaki kraj związkowy wchodziłby w grę?

Pozdrawiamy serdecznie,

austria.info

www.austria.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska, jakie są wtedy ceny? Wszystkie apartamenty są objęte opcją z darmowym karnetem?

Jest. Oferty typu nocleg + karnet można znaleźć w każdym z większych ośrodków Austrii. Jaki kraj związkowy wchodziłby w grę?

Wpadłem pod biurko... :laughing:

To było pytanie o kraj związkowy w Austrii, mówiąc po polsku: województwo, region, land... np. Tyrol, Salzburgerland, Karyntia :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska, jakie są wtedy ceny? Wszystkie apartamenty są objęte opcją z darmowym karnetem?

Kiedy ludzie się w końcu nauczą,że nie ma nic za darmo i coś takiego , jak darmowy karnet , nie istnieje.....Oj - naiwność ludzka nie zna granic , ale muszę przyznać ,że marketingowy bełkot FREE SKI dobrze Włochom wyszedł i się , jak widać , rozprzestrzenia.....

Ostatnio znajomi kolegi znaleźli promocję z "darmowym karnetem"nawet w szwajcarskim Samnaun , tyle tylko ,że nocleg kosztował wtedy 450 euro za tydzień , ale zamówili,bo przecież karnet dostali GRATIS....promocja jak diabli....

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem pod biurko... :laughing:

To było pytanie o kraj związkowy w Austrii, mówiąc po polsku: województwo, region, land... np. Tyrol, Salzburgerland, Karyntia :applause:

A ja myślałem że coś przegapiłem, że nas Austryjacy podbili, tylko zastanawiałem się czy z Czechami i Słowacją, czy może zrobili z nas poza terytorialną kolonie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kraj związkowy Polskę - no to proszę wybaczyć ale każdemu może się troszkę zamieszać, tym bardziej o 6 rano... przyznaję głupia pomyłka :)

Co do FreeSki, to w tym temacie nie mam żadnego doświadczenia, dlatego właśnie korzystam z tego forum i porad doświadczonych kolegów narciarzy :)

Na prawdę nie trzeba od razu ironizować i wyśmiewać. Może zamiast tego jakieś konkretne informacje, ewentualnie link do podobnych tematów?

Pozdrawiam serdecznie :)

btw. @JC - mam nadzieje że nic sobie nie zrobiłeś w związku z tym upadkiem pod biurko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kraj związkowy Polskę - no to proszę wybaczyć ale każdemu może się troszkę zamieszać, tym bardziej o 6 rano... przyznaję głupia pomyłka :)

Co do FreeSki, to w tym temacie nie mam żadnego doświadczenia, dlatego właśnie korzystam z tego forum i porad doświadczonych kolegów narciarzy :)

Na prawdę nie trzeba od razu ironizować i wyśmiewać. Może zamiast tego jakieś konkretne informacje, ewentualnie link do podobnych tematów?

Pozdrawiam serdecznie :)

btw. @JC - mam nadzieje że nic sobie nie zrobiłeś w związku z tym upadkiem pod biurko :D

Ze mną wszystko OK, i mam nadzieję, że Ty też to przyjąłeś z przymrużeniem oka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną wszystko OK, i mam nadzieję, że Ty też to przyjąłeś z przymrużeniem oka :wink:

Bardzo się cieszę że:)

Nie ma się co denerwować, zima tuż tuż i będzie się można w końcu odstresować na stoku :)

A jak to w końcu jest z tym FreeSki? Macie jakieś strony na których można się dowiedzieć na ten temat czegoś więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to w końcu jest z tym FreeSki? Macie jakieś strony na których można się dowiedzieć na ten temat czegoś więcej ?

Patrz post nr 6, Jurek tam wyjaśnił w zasadzie wszystko, nic dodać nic ująć.

A Tobie zależy żeby oferta była sygnowana hasłem FREESKI, czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że:)

Nie ma się co denerwować, zima tuż tuż i będzie się można w końcu odstresować na stoku :)

A jak to w końcu jest z tym FreeSki? Macie jakieś strony na których można się dowiedzieć na ten temat czegoś więcej ?

Jeśli chcesz jechać do Austrii w grudniu to : najlepszą w/g mnie opcją jest Serfaus-Fiss-Ladis - super ośrodek - ponad 200 km tras - wysoko położony , pewny śnieg - masz tutaj 2 warianty do wyboru - karnet za 20 e/dziennie,jeśli będziesz mieszkać w jednej z tych miejscowości ( ale kwaterki tu są dosyć drogie-poniżej 30 e / dziennie nic nie znajdziesz) lub dojeżdżasz z jakiejś miejscowości w dolinie Oberinntal i płacisz wtedy za karnet 6-dniowy 153 e , 4-dniowy 109 e ,ale nocleg idzie znaleźć nawet poniżej 15 e/dziennie - ja co roku jeżdżę tam na 4-dniówkę w grudniu i mieścimy się z wszystkim poniżej 1000 zł (dojazd,nocleg i skipass).

Podobne oferty znajdziesz w Nauders i lodowcu Kaunertal , ale to zdecydowanie mniejsze ośrodki od tego pierwszego - tutaj też używają magicznego słowa FREE SKI - ale zobacz na pierwszym lepszym przykładzie jak to wygląda -

http://www.nauders.com/at/guide/146859sy,de,SCH1/objectId,HDP843982at,_area,n_bauernhof,_lang,de,_site,nauders,curr,EUR,parentId,ACC110944at,season,at2,selectedEntry,holipack/detail.html

7 noclegów z niby darmowym skipassem kosztuje 327,50 e- a sam karnet kosztuje wtedy w kasie 126 e za 6 dni,a jak znajdziesz sobie nocleg za 20 e./dziennie to wyjdzie Cię to taniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to w końcu jest z tym FreeSki?

Najkrócej można to zdefiniować tak:

Freeski są z założenia w takim terminie, gdy statystycznie są duże szanse, że więcej będzie się jeździło po trawie oraz kamieniach niż po śniegu (zwracam uwagę na słowo"statystycznie").

A cenę karnetu ze te niby "free ski" masz doliczoną do ceny noclegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej można to zdefiniować tak:

Freeski są z założenia w takim terminie, gdy statystycznie są duże szanse, że więcej będzie się jeździło po trawie oraz kamieniach niż po śniegu (zwracam uwagę na słowo"statystycznie").

A cenę karnetu ze te niby "free ski" masz doliczoną do ceny noclegu.

Jeszcze można dodać, że w tym "niepewnym' okresie niektóre stacje potrafią przyciągnąć narciarzy darmowymi bądź mocno obniżonymi cenami i tak z tego co pamiętam w zeszłym roku:

- preopening w Gurglu był za darmo a w tydzień później opening - 20 E

- na pewno w Ischglu pierwsze trzy kanapy chodziły jakiś czas za darmo

- Na pewno w SFL na początku sezonu ceny są bardzo obniżone. A ponieważ nawet jak chodzi tam połowa tras to nadal jest to znakomita stacja - tę opcję bym polecał. Noclegi jednak od Ried w dół bo wyżej jest dużo drożej.

Pozdro

Wiesiek

edit - widzę, że Jurek już napisał O SFL

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej można to zdefiniować tak:

Freeski są z założenia w takim terminie, gdy statystycznie są duże szanse, że więcej będzie się jeździło po trawie oraz kamieniach niż po śniegu (zwracam uwagę na słowo"statystycznie").

A cenę karnetu ze te niby "free ski" masz doliczoną do ceny noclegu.

Statystycznie: od 2004 jeżdżę na wiosnę w Alpy, kalendarzowo - najwcześniej byłem od 15 marca, a najpóźniej od 29 marca. Śniegowo i słonecznie najlepiej było w 2004, 2006 i 2013, w 2005 i 2012 jazda po trawie i kamieniach. W Alpy jeżdżę się "dojeździć", bo w zimie mam "za płotem" Beskidy, a zdarza się, że po powrocie z Alp jadę jeszcze w kwietniu na Pilsko czy do Szczyrku.

Co do cen - różnie to bywa, np. w ofercie Dolomiti Super Sun (od 16 marca) można się "zmieścić" w 350 € (6-cio dniowy skipas i 7 noclegów), w Val di Sole - March Special od 8 marca - ok. 300 €.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już to pisałem. Tyle że dziś takiej oferty nigdzie już nie znajdziesz. Ja miałem mieszkanie ze skipasem któregoś grudnia w Livigno za 175 Eu/tydzień i to spanie było w normalnym apartamencie. Jednak już od chyba 3 lat ten pensjonat nie bierze udziału w tzw Free ski. To był chyba najtańszy wyjazd alpejski jaki pamiętam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna znaleć coś na "polskie realia" , np. tutaj

http://www.kochamwakacje.com/austria-narty

Przejrzałem kilka z tych ofert i widzę, że "dopasowanie do polskich realiów" głównie polega na tym, że do apartamentu dla dwóch osób (z jedną sypialnią) ładuje się się cztery osoby (dwie dodatkowe śpią na rozkładanej wersalce w kuchni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...