Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wisła, Ustroń nowe inwestycje


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w Wiśle i spałem tuz przy stoku w Cieńkowie. Aby poruszać się tam samochodem miedzy stokami, trzeba coś zrobić z korkami. Strata 2 godzin na dojazd z Cieńkowa do Stożka czyni całą operację mało efektywną.

Z Cieńkowa na Stożek są większe kolejki niż z Stożka na Cieńków :P ale jest na to sposób bardzo prosty... już byłem kilka razy w takiej sytuacji i rozwiązaniem jest przejazd przez Wisła Czarne i zawitanie do Pana Prezydenta ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Wisła to ogólnie kicha jest... Byłem na obu stokach i jakoś mnie nie ujęły... Soszów to porażka - beton zawsze i chamska, pazerna obsługa. Od biedy jeszcze Nowa Osada ale tam też się stoi do krzeseł w kolejach. Jednak w SONie zawsze się znajdzie jakiś mniej obciążony wyciąg ale zastrzegam, że od 5 lat jeżdżę tylko w ferie pomorsko - śląskie. Na szczęście nie mamy ferii nigdy z warszawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Wiśle i spałem tuz przy stoku w Cieńkowie. Aby poruszać się tam samochodem miedzy stokami, trzeba coś zrobić z korkami. Strata 2 godzin na dojazd z Cieńkowa do Stożka czyni całą operację mało efektywną.

będąc w Cieńkowie to już lepiej podjechać do Szczyrku ta sama odległość a czasowo krócej nawet w ferie czy w wekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Wisła to ogólnie kicha jest... Byłem na obu stokach i jakoś mnie nie ujęły... Soszów to porażka - beton zawsze i chamska, pazerna obsługa. Od biedy jeszcze Nowa Osada ale tam też się stoi do krzeseł w kolejach. Jednak w SONie zawsze się znajdzie jakiś mniej obciążony wyciąg ale zastrzegam, że od 5 lat jeżdżę tylko w ferie pomorsko - śląskie. Na szczęście nie mamy ferii nigdy z warszawą.

W Wiśle Nowa Osada i Stożek. W zeszłym sezonie Stożek na 5 z warunkami i dojazdem ( przywieźli i odwieźli mnie na dworzec PKP w Wiśle Głębce a warunki na stoku zastałem bardzo dobre. Na Soszwie i Cieńkowie byłem raz . Soszów oceniam na -2 czyli bardzo słabo. Cieńków -tam uczyłem się jeździć w 2006 (ośla łączka). Byłem z córkami i szwagrem. Byli zadowoleni. Jeszcze nie było krzesełka. W grudniu 2012 dojechałem tam PKS-em tam w czasie odwilży i zastałem marne warunki to z buta poszedłem na Nową Osadę i tam było dobrze jak zresztą przeważnie tam bywało a jeździłem tam w mojej 5-letniej ,,już przygodzie z nartami'' 7-8 razy. Prawie zawsze spore kolejki i 1,5 trasy tylko. Czantoria bardzo fajna ,ale trafiałem na różne warunki bo przyjeżdżałem najwcześniej o 10-tej bo lubię pospać. Bezapelacyjnie faworytem dla mnie jest SON w Szczyrku gdzie w ostatnich dwóch sezonach jeździłem 13 razy i przynajmniej z 7-8 wyjazdów jestem bardzo zadowolony. W tygodniu można pojeździć w dosyć dobrych warunkach na 5-6 trasach czego w Wiśle nie oświadczysz. W najbliższym sezonie w Polsce: Szczyrk jednodniowo dwie stacje (COS i SON) przynajmniej 4 razy. Aha... wątek o Wiśle i Ustroniu.:confused::W tych miejscowościach też będę. Stożek, Cieńków (może w końcu trafię tam na dobre warunki) w Wiśle przynajmniej raz. Inwestycję w Wiśle na Klepkach już oceniłem w innym wątku. Przynajmniej raz pojadę do Ustronia na Czantorię gdzie wyrównano jedynkę i chyba ulepszono jej zaśnieżanie. O nowej kanapie na Poniwcu też już się wypowiedziałem i zdania nie zmieniam. Zresztą odwiedziłem to miejsce raz (za sprawą kolegi z samochodem) gdy było jeszcze kameralnie i na tym koniec.

W przeciwieństwie do Szczyrku Wisła i Ustroń zmodernizowały swoje S.N. niestety przemieszczanie między poszczególnymi stokami jest uciążliwe nawet dla posiadających samochody. Moim zdaniem powinno się usprawnić komunikację publiczną tzn. więcej pociągów i autobusów z rejonu Katowic. W rejonie Wisły i Ustronia między S.N. powinny kursować bezpłatne skibusy . Natomiast powinno się radykalnie ograniczyć ruch samochodowy i zmniejszyć ilość parkingów aby zachęcić narciarzy do przyjazdu pociągiem lub autobusem na narty zamiast pchania się autkami. Drogi w sezonie narciarskim w Wiśle i Ustroniu są zapchane a powietrze zatrute spalinami .Takie moje spostrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi śmiesznie ale ostatniej zimy, kiedy 2 tygodnie byłem w Szczyrku z synem, podjechałem tak dla odmiany na Małą Palenicę... Śmieszny zabytkowy wyciąg, chyba jedyny w Polsce z napędem hydraulicznym, mający totalnie samorobne kiwające się na wszystkie strony podpory (tam dopiero kapie smarem! SON to przy tym supernowoczesny jest ;-) ) ale tak fajna tam była obsługa i koleś na górnej stacji, że przyjechaliśmy do nich po raz drugi. Skansen.. Fajny... Nawet dostałem dwa fajne sprawne kompletne orczyki Mostostale (z lat wczesnych 70 i późnych 80) do kolekcji. Za flaszkę.. ;-)). Stok śmiszny.. ratraka chyba nie widział nigdy. Jak za dawnych lat. Synowi się bardzo podobało (miał wtedy 10lat) bo sam sobie mógł orczykiem jeździć... ;-))

[video=youtube;MMRt1bZ4Ep8]

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Soszowie nie bardzo jest gdzie jeździć - trasy zbyt krótkie, długi jest jedynie odcinek dojazdowy (wspólny dla niebieskich tras), ale to żadna atrakcja.

Nowa Osada zbyt monotonna, dlatego Cieńków jest dla mnie stosunkowo najlepszym wyjściem. Górna część jest fajnie urozmaicona, szkoda tylko że trasy nr 2 nie doprowadzono na sam dół, tylko trzeba się wyciągać krótkim talerzykiem.

Do Stożka mam zwykle pecha - jak jeżdżę na początku sezonu, to tamtejsze warunki odbiegają znacznie na minus w porównaniu do reszty (mimo wyższego położenia). Podobno w tym roku zniwelowano w końcu główną trasę przy wyciągu - może ktoś potwierdzić? Zdaje się, że na tym forum czytałem.

W Ustroniu na Palenicy i Poniwcu nie byłem z kilkanaście lat - mam zamiar w tym roku nadrobić. Przepustowość obydwu krzesełek jest znacznie mniejsza niż tych wiślańskich, więc liczę na bardziej puste trasy.

Oczywiście Czantoria pozostaje zdecydowanie nr 1, o ile przejezdna jest też trasa niebieska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Soszowie nie bardzo jest gdzie jeździć - [...]

Oczywiście Czantoria pozostaje zdecydowanie nr 1, o ile przejezdna jest też trasa niebieska.

Niebieska na Czantorii to 400 m trasy dalej smętna przecinka w lesie... tam liczy sie tylko czerwona ( a co! tez moge bez sensu ponarzekać! :biggrin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska na Czantorii to 400 m trasy dalej smętna przecinka w lesie... tam liczy sie tylko czerwona ( a co! tez moge bez sensu ponarzekać! :biggrin:)

No, tak z 700-800m tego niezłego odcinka jest (orczyk ma 670m, a trasa lekko go okrąża), w lesie później też jest kawałek trochę szerszy, ale fakt - w większości to tzw. "nartostrada".

Ale co ważniejsze - jak jest czynna, to tłok rozkłada się na dwie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że słupy postawią w piątek,bo w czwartek ma lać.

Muszę coś wykombinować,żeby tam zawitać. :angel:

Zdjęcie 29 - już wiem jak tą górną część dopasowują do słupa.Tak mnie trochę dziwił sam pręt wygięty w kształcie stożka w "platformie" z kółeczkami. :)

PS.Słońce na Klepkach jakoś tak mocno operuję,że te zdjęcia jakieś takie blade wychodzą.Myślałem,że to tylko mi tak wyszły.

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że słupy postawią w piątek,bo w czwartek ma lać.

Muszę coś wykombinować,żeby tam zawitać. :angel:

Zdjęcie 29 - już wiem jak tą górną część dopasowują do słupa.Tak mnie trochę dziwił sam pręt wygięty w kształcie stożka w "platformie" z kółeczkami. :)

PS.Słońce na Klepkach jakoś tak mocno operuję,że te zdjęcia jakieś takie blade wychodzą.Myślałem,że to tylko mi tak wyszły.

Nie wiem czy w piątek dadzą radę, bo może być ślisko!

Zdjęcia - mgiełka, niskie słońce, zdjęcie pod światło i już ;)

Mobilnie Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny "kopter" mają przy budowie krzesła na Klepkach.:laughing::crazy:

to miał być żart i był.

===================

a teraz bez żartów

ja na krzesło na klepkach nie siadam. :cool::

niestety nie da się skopiować zdjęcia z galerii JC

musicie się dokopać do zdjęcia nr 17

"pal sześć" estetykę słupa z wzorkiem z płyty OSB,to rzecz gustu, dla mnie jest ohydna :sorrow:

ale te niedolane/niezawibrowane newralgiczne elementy słupa mnie straszą :eek:

jak naciągną tę "gumę do majtek" to ten słup nie koniecznie musi spełnić pokładane w nim nadzieje :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...