Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro się mówi, to pewnie coś w tym jest... Rzecz powszechnie wiadoma. Parkingi za free (swoją drogą, wiesz ile parkingi w Twojej wsi mieszczą samochodów?!; logistyczna obsługa pobierania tam opłat graniczyła by z cudem!), za to inne usługi są droższe, Białka do najtańszych nie należy... Tak jak napisał MB, "...on nie jest za free, ten parking" Parkingi za 5 zeta, to jeszcze nie jest szczyt pazerności, ale... No myślę, że w powyżej, w wątku, wypowiedziałem się jasno w tej sprawie i nie ma jej już co roztrząsać..

A WC są za free (podobnie jak w Białce schludne i ciepłe, może tylko częściej sprzątane...). Choć to, m.in. w Beskidzie Sądeckim i gdzie indziej też, nie jest, wbrew pozorom, powszechna praktyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Skoro się mówi, to pewnie coś w tym jest... Rzecz powszechnie wiadoma. Parkingi za free (swoją drogą, wiesz ile parkingi w Twojej wsi mieszczą samochodów?!; logistyczna obsługa pobierania tam opłat graniczyła by z cudem!), za to inne usługi są droższe, Białka do najtańszych nie należy... Tak jak napisał MB, "...on nie jest za free, ten parking" Parkingi za 5 zeta, to jeszcze nie jest szczyt pazerności, ale... No myślę, że w powyżej, w wątku, wypowiedziałem się jasno w tej sprawie i nie ma jej już co roztrząsać..

A WC są za free (podobnie jak w Białce schludne i ciepłe, może tylko częściej sprzątane...). Choć to, m.in. w Beskidzie Sądeckim i gdzie indziej też, nie jest, wbrew pozorom, powszechna praktyka...

Nie porównujcie DD z Białką - nie róbcie sobie obciachu i nigdy nie zmierzajcie w tym kierunku. Usługi na poziomie i poprawa mankamentów to jedna sprawa a utrzymanie fajnego charakteru górki to sprawa nadrzędna, która się zwróci gdy minie pęd na cyrk białczański.

Przywożę tam sporą ekipę w drugiej połowie lutego więc szykować się proszę. ;):)

Kolega Zaruski wpisał sobie umiejętności narciarskie 10 czyli nie można go traktować poważnie z założenia. To taki trefniś.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, dzięki za wsparcie! Gdy pojawisz się w lutym, daj znać na priv. Chętnie Cię poznam. Mamy zamiar trasę przy wyciągu Toczek przeznaczyć na treningi na tyczkach dla bardziej lub mniej zainteresowanych grup, klubów i innych chętnych... Może warunki wtedy już na to pozwolą... A coś mi się wydaję, że Twoja grupa mogłaby być tym zainteresowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady nie sądzisz, że nie Ty o tym decydujesz nie możesz nikomu zabronić od tego są administratorzy. Tak samo jest użytkownikiem jak Ty

Chciałem pomóc koledze, który przypadkowo zajmuje się rzeczami na których się nie zna. Jeśli by nie był dyletantem to by wiedział, że będzie miał kilkakrotnie więcej negatywnych komentarzy. Wystarczającą karą za złe zarządzanie jest dramatyczny spadek frekwencji od kilku lat , a działalność kolegi na tym forum jeszcze sprawę pogarsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz wątku... Kolego. Jakbyś czytał, to wiedziałbyś, że jestem tu od niedawna... od bardzo niedawna. Właśnie po to, aby powoli i w miarę możliwości coś zmieniać na lepsze.

A Twój komentarz: "przypadkowo zajmuje się rzeczami na których się nie zna" jest kolejną już, nie na miejscu, wypowiedzią. Nawet mnie nie znasz,... a mógłbyś się zdziwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz wątku... Kolego. Jakbyś czytał, to wiedziałbyś, że jestem tu od niedawna... od bardzo niedawna. Właśnie po to, aby powoli i w miarę możliwości coś zmieniać na lepsze.

A Twój komentarz: "przypadkowo zajmuje się rzeczami na których się nie zna" jest kolejną już, nie na miejscu, wypowiedzią. Nawet mnie nie znasz,... a mógłbyś się zdziwić...

Psychikę , jak widać po reakcji masz kobiety! Zyczę sukcesów w pracy. ale na forum jeśli można radzić odpowiadaj tylko na zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz wątku... Kolego. Jakbyś czytał, to wiedziałbyś, że jestem tu od niedawna... od bardzo niedawna. Właśnie po to, aby powoli i w miarę możliwości coś zmieniać na lepsze.

A Twój komentarz: "przypadkowo zajmuje się rzeczami na których się nie zna" jest kolejną już, nie na miejscu, wypowiedzią. Nawet mnie nie znasz,... a mógłbyś się zdziwić...

Skoro większość Cię tu akceptuje i Administrator Forum nie widzi naruszenia regulaminu załóż nowy wątek nazwij go np. S.N. Dwie Doliny (jest już wątek SON np.) i tam sobie pisz i zachwalaj ,,swoj plac'' do woli.Mnie bardziej interesują S.N. w Beskidzie śląskim. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

ostatnio wypożyczałem Atomica Gsy z tego roku za 50 zł (było kilka długości !!!) .... wiec idziesz "popatrzeć na stok" ... jak jest "ekonomicznie" to taniej cie wyjdzie niż robienie ślizgów :) a Twoje ślizgi zostaną bez zmian ....

ps: jak byłem ostatnio na Podhalu wypożyczałem narty dwa razy .... :)

Jak umiesz jeździć nart nie zniszczysz więc nie przesadzaj chłopie z tymi krzykami.

Pozdro

Cześć

Mitek, dzięki za wsparcie! Gdy pojawisz się w lutym, daj znać na priv. Chętnie Cię poznam. Mamy zamiar trasę przy wyciągu Toczek przeznaczyć na treningi na tyczkach dla bardziej lub mniej zainteresowanych grup, klubów i innych chętnych... Może warunki wtedy już na to pozwolą... A coś mi się wydaję, że Twoja grupa mogłaby być tym zainteresowana...

O to świetny pomysł. Chłopcy z pewnością reszta raczej początki. Rozmawiałem już nawet na ten temat z Kapustą - pewnie znasz skoroś z rejonu ;) i fajnie by było. Skoro macie taki pomysł na stałe to jeszcze lepiej. Przydałby się również pomiar. Takie przejazdy powinny być płatne - symbolicznie np 2 pln czy coś - przygotowanie stoku kosztuje tu znacznie więcej pracy. Z doświadczenia wiem, że takie slalomy można przekazywać pod opiekę stałych zorientowanych i zaufanych bywalców - z pewnością chętni spełniający te warunki się znajdą. Mogą wtedy rozstawiać zbierać, opiekować się, pomagać potrzebującym, utrzymywać porządek itd i jazdę mają za free + powiedzmy 10% zniżki na karnety.

Pozdrowienia serdeczne i do zobaczenia

PS

Zapomniałem napisać - chłopaki maja rację, oddzielny wątek byłby super!

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz wątku... Kolego. Jakbyś czytał, to wiedziałbyś, że jestem tu od niedawna... od bardzo niedawna. Właśnie po to, aby powoli i w miarę możliwości coś zmieniać na lepsze.

A Twój komentarz: "przypadkowo zajmuje się rzeczami na których się nie zna" jest kolejną już, nie na miejscu, wypowiedzią. Nawet mnie nie znasz,... a mógłbyś się zdziwić...

Czy Ty to nie aby ten nowy kierownik/dyrektor z Warszawy, na którego tak w Wierchomli wszyscy psioczą?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pomóc koledze, który przypadkowo zajmuje się rzeczami na których się nie zna. Jeśli by nie był dyletantem to by wiedział, że będzie miał kilkakrotnie więcej negatywnych komentarzy. Wystarczającą karą za złe zarządzanie jest dramatyczny spadek frekwencji od kilku lat , a działalność kolegi na tym forum jeszcze sprawę pogarsza.

Sorry Stary, ale bredzisz! Jeśli Tobie coś nie pasuje to nie czytaj i nie narzucaj nachalnie innym swoich oczekiwań. Oceniasz kogoś, że się nie zna, choć nie masz o tym zielonego pojęcia, piszesz o złym zarządzaniu przez lata skoro gość pisze, że w tym ośrodku jest od niedawna. Działalność kolegi DD na forum może tylko pozytywnie wpłynąć na informacje tutaj się pojawiające, bo będą one z pierwszej ręki, a nie przekazywane i często po drodze kolorowane (pod warunkiem, że będą potwierdzeniem w rzeczywistości a nie reklamą).

Myślę, że dla forum to tylko lepiej jak są na nim również osoby bezpośrednio związane z ośrodkami, bo wielu rzeczy można się dowiedzieć u źródła, a mnóstwo czytających to forum tego właśnie oczekuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro większość Cię tu akceptuje i Administrator Forum nie widzi naruszenia regulaminu załóż nowy wątek nazwij go np. S.N. Dwie Doliny (jest już wątek SON np.) i tam sobie pisz i zachwalaj ,,swoj plac'' do woli.Mnie bardziej interesują S.N. w Beskidzie śląskim. Pozdrawiam

janek57 wiem, że Twój staż na tym forum jest godny pochwały i może nie mnie to oceniać, ale:

1. Czy nie uważasz, że Ty i jeszcze kilku użytkowników "starej gwardii" zbyt często sobie uzurpujecie prawo do decydowania co kto może pisać, a kto nie?

2. Czasem kompletnie piszecie nie w temacie danego wątku i nikt Wam tego nie ma za złe (choć to często wkurza), ale jeśli pojawi się nowy użytkownik, najlepiej od razu byście zmieszali go z błotem za niepasujące Wam wypowiedzi?

3. Ostatnia uwaga: ten wątek dotyczy warunków narciarskich w POLSCE, a Polska to jednak trochę więcej niż Beskid i może poza Tobą innych interesują też warunki w innych miejscach.

A żeby nie było w całości offtopic to w Poznaniu na malta-ski do 1,5 m śniegu, 10 na minusie, piękne słońce, jazda świetna, jeno bardzo krótka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tu się zorientować kto się z kim kłóci i o co. Dajcie trochę na wstrzymanie. Staramy się być tolerancyjni wobec wszystkich użytkowników Forum. Prosimy jednak, aby stosować się do zasad. Jak się ma do tego polemika już na wiele tematów w wątku o warunkach.

W tym wątku piszemy o warunkach!

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada - zima comeback!

Wreszcie sypnęło,a właściwie przymroziło,więc czas na zwiedzanie miejscowych stoków!Na pierwszy raz wybraliśmy Nową Osadę,bo wyglądała najbardziej obiecująco.Jednak nie wszystko złoto co się świeci...

Jak zwykle wstałem wcześniej niż w tygodniu i to bez naparzania budzika.Sprzęt i ubiór czeka przygotowany dzień wcześniej,bo już się doczekać nie mogłem.Jeszcze tylko ten cholerny sen i już można wstawać. :stupid: Obowiązkowa gorąca kąpiel,żeby się rozgrzać (prawie jak termy... :angel: ),śniadanko i kierunek Bielsko.W nocy chyba mocno mroziło,bo auto zapaliło,ale wydaje jakieś nowe nieznane mi dźwięki.Kilka prze gazowań,ale ciągle coś się chyba obudzić nie może.Postój,chwilowa przerwa w pracy mego "V8" i jakby wraca na właściwe tory.Trzeba być wyrozumiałym dla seniora...

Wyjeżdżamy od Andy-ego tuż po siódmej.Drogi ok,ale im bliżej celu,tym więcej śniegu na drodze.Normalnie byłoby o czym pisać,ale teraz się cieszę,że wreszcie widzę prawdziwą zimę!Nawet na drodze mi jej brakowało!Zaraz Andy da mi czerwieńca...

Na stok docieramy ok. ósmej rano,jest -12st,ale odczuwalna raczej dużo niższa!Chyba wilgoć?

Jeszcze zanim przejdę do relacji ze stoku wspomnę,że doczepił się do nas pan z obsługi,który nakazał przestawienie auta.Staliśmy dobrze,jego pretensje dotyczyły typowego zachowania kolejnych klientów stacji,którzy mieliby zablokować wyjazd - staliśmy na wysokości stacji dolnej.Rozumiemy go w pełni,ale gdzie była obsługa,kiedy szukaliśmy miejsca?Po założeniu butów narciarskich można się zdenerwować,kiedy od razu trzeba je ściągnąć!Zwłaszcza na mrozie!Gdyby ktoś pokierował,jak to bywało zazwyczaj w tym miejscu,problemu by nie było.Panowie!Obudźcie się!Zima przyszła!!! :wink:

Mróz jak cholera!Już przy przebieraniu daje się we znaki.Chyba najbardziej cierpią palce... No ale kto by narzekał?Ruszamy do kasy,a tam zero kolejek.Bierzemy karnety dwu godzinne za 40 zł,bo raczej na pewno na dziś wystarczy.Od razu ruszamy na stok.Pierwszy widok:

1555549_508601475919146_487315805_n.jpg

Póki co szusujących mało,a stok wygląda dobrze!Przynajmniej na pierwszy rzut oka.Kolejek do wyciągu brak,ale zazwycza z rana tak jest.

1655857_508601782585782_1877293217_n.jpg

Już przy wyjeździe do góry widzimy,że dostępne dziś jest tylko połowa trasy po prawej stronie krzesełka (patrząc od dołu):

1010475_508602022585758_34619623_n.jpg

Ruszamy na trasę.Śniegu dość!Nie ma obaw o narty,ale tu zazwyczaj tak jest.Jednak śniegu na trasie mało,coś w okolicach od 20 do 30 cm.Minerałów brak,za to już za drugim słupem krzesełka wala się sporo grudek lodu,które skutecznie utrudniają wejście na krawędź.Później na przemian: raz kopny śnieg,raz równy sztruks,raz znów gródki lodu.Trudno złapać rytm,choć raczej dziś trudno narzekać.Jak na 3 dni przygotowań to kawał dobrej roboty wykonali!Brawo!Myślę,że za kilka dni już będzie można mówić o bardzo dobrych warunkach.Armatki idą non stop.Może to niekomfortowe dla narciarzy,ale po tak długim czasie posuchy kto by narzekał?na pewno nie My!

1653926_508602119252415_314667620_n.jpg

1544419_508602965918997_477899117_n.jpg

Jak coś przeszkadza to mróz,zwłaszcza przy robieniu zdjęć.Wyciągnąłem na chwilę ręce z rękawiczek i... no właśnie!Sztywne,ból,klik klik i szybko dałem sobie spokój.Stąd mało zdjęć.Pogoda nas rozpieszczała,tj. w sensie nie narciarskim,więc nagłe -12 i duża wilgoć w powietrzu wystarczyły,żeby dać się we znaki.Jeździmy bez przerw,bo te byłyby zabójcze,część ekipy w ogóle zrezygnowała po godzinie i udała się do knajpki.

Kiedy kończą się karnety,tj. nasz czas,przed wyciągiem wciąż kolejek brak,za to na trasie,chyba ze względu na ograniczoną szerokość,dość ciasno.I znów przy przebieraniu mrozi,ale powoli się przyzwyczajamy!W głowie pozostają jedynie takie obrazki:

1743661_508603955918898_99674534_n.jpg

1619600_508601942585766_712546142_n.jpg

W drodze powrotnej pojechaliśmy przez Salmopol,tj. przez Szczyrk.Po drodze patrzymy na inne stoki.Klepki już działają!Nowe krzesełko ruszyło!Podobnie Cieńków - tu również działa kolej linowa.Dalej do góry,po lewej jakiś stary orczyk stoi,podobnie wyżej po prawej "Extrem".Tradycyjnie Biały Krzyż chodzi i warunki mają dobre.Dalej stajemy na pośrednim - tu niestety nie widać ruchu,choć dziś mieli ruszyć.Następny przystanek pod Golgotą.Ta dopiero w przygotowaniu,chodzi tylko wyciąg na Suche.Ludzi mało.Zaglądamy jeszcze pod Skrzyczne,gdzie dziś ruszyła nowa kolej - narciarzy nawet dość sporo,ale o warunkach nic nie wiadomo...

Przyjemny dzionek i udany.Mróz dał się we znaki,ale człowiek cieszy się jak dziecko,kiedy po tylu dniach znów można pośmigać!Oby tylko tego mrozu wystarczyło,żeby wszystko odpowiednio do śnieżyć.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie panują obecnie warunki śniegowe w Korbielowie?

Pytam w związku z tym czy uruchomiono nowe krzesło.

Nie żebym się chciał wybrać tam na narty.

Bo jeśli nadal nie ma warunków śniegowych do uruchomienia to odpuszczam,ale jak są a krzesło nie chodzi to będę sobie używał

W innym wątku oczywiście.

Ale najpierw muszę wiedzieć jakie są warunki.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darek2710

Niebawem rusza nowy wyciąg krzesełkowy w Harbutowicach! Bardzo blisko KRAKOWA, doslownie 25km!!!!! Od 5 dni armatki pracuja 24h na dobe, sniegu juz jest cala masa, wiec do zobaczenia w weekend na nartach ;D

https://www.facebook.com/pages/Szklana-G%C3%B3ra-Stacja-Narciarska/227751390732990?fref=ts

Edytowane przez darek2710
nie wszytskie szczegóły zamieszczone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem blisko w Zwardoń-ski, warunki dobre do 10,30 później nie dało się jeździć, kostniało ciało. Najprzyjemniej siedziało się w knajpie. Mróz nie do wytrzymania, Johny miał rację - 2-godzinny karnet miał być.

To dopiero 4 doba mrozu w województwie śląskim:eek: Długo było ciepło to jesteśmy nie zahartowani no i jest umiarkowany wiatr plus spora wilgotność powietrza oraz brak słońca. Byłem tylko na półgodzinnym spacerze w lesie i wróciłem zmarznięty a było raptem 10,5 stopnia mrozu.Prognozy na luty odwilżowe to trzeba korzystać z tego co jest ,,do jazdy" W planie :w poniedziałek 5 godzin na Stożku a we wtorek 6,5 na Czantorii. Ma być dużo cieplej w dzień bo od 0 do -4 stopni to chyba wytrzymam a wiślański skipass na dwa dni pod rząd (max po 8 godzin) trzeba wykorzystać. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...