Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja - warunki narciarskie 2013/2014


andy-w

Rekomendowane odpowiedzi

min. 4:15 a max... zależy od tego co po i na drodze :biggrin:

wiem, ze to kretynizm całkowity tyle jechać ale...tak mam :stupid: (przepraszam, tak mamy - nie jestem sam)

a nawet gorzej...:biggrin:czasami (jeśli ktoś kiedyś czytał moje posty o wyjazdach tych bliższych)

A jak w Antolce smutny pan zatrzyma, sprawdzi dokumenty, pouczy i srogo ukarze?:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie krócej niż Mi :biggrin:

He he he. Przypomniał mi się kawał o Babie Jadze! :biggrin:

min. 4:15 a max... zależy od tego co po i na drodze :biggrin:

wiem, ze to kretynizm całkowity tyle jechać ale...tak mam :stupid: (przepraszam, tak mamy - nie jestem sam)

a nawet gorzej...:biggrin:czasami (jeśli ktoś kiedyś czytał moje posty o wyjazdach tych bliższych)

A ja się poważnie zastanawiałem czy przypadkiem okres świąteczno-noworoczny uda mi się wykorzystać na spenetrowanie świętokrzyskich stoków. Tymczasem na Szkieletczyźnie wiosno-jesień w pełni, a wszyscy kieleccy Forumowicze w Rahacach! :eek: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sorry ale my mamy gorzej!!! nie mogę samolotem :eek:

na twoim miejscu to bym śmigał do bergamo albo salzburga i tyle :stupid::stupid:

A ja to myślisz samolot mam pod domem :stupid:

Do lotniska pod Gdańskiem mam około 140km,a ty do Wa-wy masz ze 30km dalej :wink:

I gdzie te gorzej :rolleyes:: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Kilka pytań mam bo na Kubinska Hole się wybieram jutro z rana. Ale autko tak sobie do drogi przygotowane. Zimówek brak (zresztą zimy też) , apteczki brak (ale to nie problem bo BP pootwierane). Chyba nie musze kupic winiety jadąc od Korbielowa?

Dużo tam policji, i kontroli? Chciał bym niewielkim kosztem się pobawić na śniegu a jakiś mandacik w Euro by mnie zabił. No i czy złotówki sa równie mile widziane jak euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Kilka pytań mam bo na Kubinska Hole się wybieram jutro z rana. Ale autko tak sobie do drogi przygotowane. Zimówek brak (zresztą zimy też) , apteczki brak (ale to nie problem bo BP pootwierane). Chyba nie musze kupic winiety jadąc od Korbielowa?

Dużo tam policji, i kontroli? Chciał bym niewielkim kosztem się pobawić na śniegu a jakiś mandacik w Euro by mnie zabił. No i czy złotówki sa równie mile widziane jak euro?

Policji może jest po drodze niewiele, ale szczerze to nie jechałbym na letnich oponach w tym okresie, rano nawet bez śniegu jest ślisko (poza tym w Słowacji jest obowiązek jazdy na zimówkach). Generalnie dla własnego spokoju lepiej mieć odpowiednio wyposażone auto.

Winieta nie będzie Ci potrzebna.

Miałem tam jechać dziś, ale jest zbyt duży wiatr. Górne krzesło zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdego obywatela SK przypada 3 policjantów, więc oni czują się bezpiecznie i mogą spać spokojnie - tak oni sami ironizują na temat swojej policji:rolleyes::

Ja z racji zawodowych często bywam na Słowacji i mam nieodparte wrażenie że pracuje tam więcej ludzi w policji, jak w przemyśle i handlu razem wziętych, a jakoś na sfinansowanie tego aparatu trzeba zarobić i możesz poczuć się już od razu jako potencjalny sponsor tej formacji.

W listopadzie jadąc sobie przepisowo autostradą w stronę Bratysławy, widzę sobie tymczasowe znaki z ograniczeniem prędkości z kaskadowo malejącymi wartościami 120-100-80-60-40 i w końcu przed zjazdem na MOP(miejsce obsługo podróżnych) znak STOP, a przy nim pan policjant, stwierdzenie faktu przez pana władzę że jest się obywatelem innego kraju niż Słowacja jest równoznaczne z oddelegowaniem na MOP, a bracia Słowacy jadą dalej autostradą. Na MOPie czekała już ekipa ok 12 funkcjonariuszy połączonych sił Pilicji i Celni Sprawa, no i ochoczo od jednych 40 e i od drogich sprawiedliwie 40 e:mad::

Ruszyłem dalej biedniejszy o 80 e, ujechałem może 20 km autostradą, no i mijam po drodze zaparkowany przy jednym z wjazdów na autostradę na strefie wyłączonej z ruchu(to zamalowane skośnymi pasami na biało) policyjny radiowóz, oczywiście po chwili zerkam w lusterko, już ich ma na ogonie, wyprzedzili mnie i jadą przede mną, sukcesywnie zwalniając, więc jak już mi się znudziła ta zabawa w kotka i myszkę, bo na liczniku zrobiło się 60/h, no to lewy pas i biorę się za wyprzedzanie, a panowie policjanci też na lewy pas, dopiero wtedy włączyli napis z tyłu STOP POLICJA, no i zdjęli mnie na najbliższy MOP. No i tam od razu jakieś insynuacje dlaczego chciałem uciekać:confused::, a ja mu na to żeby sobie nie żartował, czy miałem uciekać samochodem z izotermą przed T5...

Finalnie się skończyło tak że pokazałem im mandaty z przed 15 min, no to z łaską powiedział, jako ste uż zaplatili, bude druhý raz nebude - te słowa dokładnie oddają kryteria według jakich ma działać tam policja i Celni Sprawa:mad::

Tak że jak chcesz zajechać tanio to tylko zgodnie z przepisami, przywalą mandat za przekroczenie już o 10 km i dyskusji nie będzie!

Winietki Ci na tą trasę nie trzeba.

Na miejscu zapłacisz w zł, ale kurs jest nie korzystny, więc to się kłuci z ideą taniego wyjazdu.

Choć moim zdaniem na Kubinską H. warto tylko jechać na start w sezonie, jak jest jazda za 1e(nie wiem czy w tym roku tak było, w zeszłym tak) a tak poza tym to na 1 dzień robi się bardzo drogi wyjazd, w zderzeniu z tym co można otrzymać:rolleyes::

Jeśli chodzi o opony, to problem może pojawić się ok 2 km przed parkingiem, a jak tam staniesz i nie ruszysz to inni Cię zlinczująeek.gif

Edytowane przez SB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeżdżę tam często z racji zamieszkania przy granicy,ciepłych basenów i nart i powiedziałbym,że od paru lat jednak traktują jednakowo swoich i obcych,w każdym razie w północno wschodniej części Słowacji,gdzie jeżdżę.Chyba wiąże się to z wymianą kadr na młodsze.Oczywiście są wyjątki,za Chyżnem podobno czyha stale ekipa wymuszająca łapówki.Ale ja miałęm ileś standartowych kontroli-papiery ,dmuchanko i do widzenia,bez szukania pretekstu.

Oczywiście parę lat temu,gdy wybrałem się ciężarówką do Bardejova,a że jeżdżę nią tylko sporadycznie,zapomniałem włożyć tarczki tachografu-były kłopoty...

A ty za co zapłaciłeś 2x40 euro-jakiś powód musiał być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Kilka pytań mam bo na Kubinska Hole się wybieram jutro z rana. Ale autko tak sobie do drogi przygotowane. Zimówek brak (zresztą zimy też) , apteczki brak (ale to nie problem bo BP pootwierane). Chyba nie musze kupic winiety jadąc od Korbielowa?

Dużo tam policji, i kontroli? Chciał bym niewielkim kosztem się pobawić na śniegu a jakiś mandacik w Euro by mnie zabił. No i czy złotówki sa równie mile widziane jak euro?

o ktorej jedziesz, na ile godzin i czy ewentualnie jest opcja zabrac sie z Toba?

EDIT, teraz doczytalem dalsze posty, ze rezygnujesz z wyjazdu :)

Edytowane przez gregor_g4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok

Wczoraj wróciłem z Chopoka warunki psują się z dnia na dzień. Pojeździć można od otwarcia do 12-13 potem kamienie i muldy i tłumy ludzi. Wczoraj trochę zmroziło trasy twarde wręcz lodowe. Jeżdżę na Słowacji od 5 lat i takich warunków jeszcze nie było. Wiosną pod koniec kwietnia to tak ale teraz... szok.

a i jeszcze jedno na Strbskim jeździ tylko ścianka koło skoczni a górne trasy wypaliło.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę znowu na Chopka :) 2 stycznia i będę siedział do 6 jak co dam znać jak jest...

widziałem że wczoraj i dziś śnieżyli od Prehiby aż do góry zarówno na Pretakarskiej (1) i na FISie (11) nawet rano czyli mają mróz

Pozdrowionka sylwestrowo noworoczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snieg

wystarczy zobaczyc jaka jest pokrywa śniezna i temperatura, wiekszosc sie spodziewa ,ze jakies super warunki beda , mimo ,ze jest mały opad śniegu, zawsze jak jest mało śniegu to jest pełno kamieni i ciezkie warunki, a policja na słowacji jest znana z wyciagania pieniedzy od polakow, jeżdże czesto na słowacje i prawie zawsze płace jakis mandat, to chyba tak jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...