Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ceny oleju napędowego po drodze w Alpy.


nagdob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wybieram się w piątek do Włoch przez Czechy i Austrię. Wiem, że tam są największe ceny paliw.

Interesuje mnie cena diesla w Czechach i Austrii, na stacjach przy autostradzie, najepiej stacja OMV. Może Ktoś z Was ostatnio tankował? Proszę o odpowiedź, bo w necie ceny są różne. Na niektórych stronach cena paliw w Czechach jest większa niż w Austrii, a na niektórych odwrotnie.

I jeszcze jedno pytanie.

Czy Ktoś wie gdzie (najbliżej granicy) są stacje paliw? Chodzi mi o tankowanie w Polsce (przed granicą z Czechami) jadąc autostradą A1, przed Austrią w Czechach jadąc z Brna w kierunku Wiednia drogą E 461, oraz przed Włochami w Austrii jadąc autostradą A 13

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tankowanie w Austrii - ceny na autostradach są w zasadzie takie same przez całą drogę. Warto poszukać stacji poza autostradą bo jest dużo taniej. Jadąc w styczniu do Włoch tankowałem na Jet w Innsbrucku jakieś 1,5 km od zjazdu z autostrady. Cena jakieś 15 centów niższa niż na autostradzie. Jeśli jedziesz przez Innsbruck mogę Ci podesłać namiar na tą stację.

Jeśli chodzi o A1 nie ma żadnej stacji. Musisz zjechać w Świerklanach (odjazd do Mszany) i poszukać czegoś w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedziesz z Zawiercia, to swobodnie dojedziesz na zatankowanym samochodzie do Wilfersdorfu w A (ok. 380km) , jest tam przy trasie stacja OMV z niskimi cenami (w listopadzie ON po 1,33€), tam też kupisz winietkę.

W CZ nie tankuj, drożej niż w Pl i A.

Winietkę w CZ kupisz na stacji Shell przed Ostrawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny oleju napędowego po drodze w Alpy.

Witam.

Wybieram się w piątek do Włoch przez Czechy i Austrię. Wiem, że tam są największe ceny paliw.

Interesuje mnie cena diesla w Czechach i Austrii, na stacjach przy autostradzie,

Kurde... mam napisać tekst na ten temat. Na szybko w skrócie:

tankujesz w Polsce, następnie ciśniesz do Austrii. Na 520 km od Cieszyna masz stację benzynową, którą widać z autostrady. Ropa po ok 1.30.

Jeżeli jednak twoja bryka pociągnie dalej i na zbiorniku zrobisz ponad 700 km to ciśniesz aż do Tyrolu. Mijasz Kufstein i zjeżdzasz na Woergl West. Tam jedziesz ok 2 km do pierwszych stacji obok centrum handlowego i ... tankujesz najtaniej na całej trasie. Ja ostatnio kupiłem ropę za 1.29!

Np. ja na tankowaniu oszczędzam ponad 20 euro! Opłaca się!

3u7e6evu.jpg

Stąd powinno ci starczyć paliwa na dojazd do Włoch i powrót. Jeżeli nie, to dotankuj przed granicą, w Italii ropa jest po 1.70!

Pozdrawiam z Hiszpanii, gdzie ropa kosztuje 1.20

Mobilnie Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wszystkim dziękuje za porady. Fajny jest ten link z cenami paliw w Austrii, szkoda, że nie ma podobnego w Czechach. Trasę w zasadzie opisałem podając numery dróg, więc przez Cieszyn jechał nie będę. Widzę, że chyba w Czechach jest najdroższe paliwo po drodze, więc nie będę tam tankował. Zatankuję do pełna w Polsce w Chałupkach, trzeba będzie zjechać z autostrady A1 jakieś 6 km. Z Chałupek do granicy Austriacko-Włoskiej przez Insbruck mam ok. 840 km (do Brenner), więc na jednym baku powinienem dojechać (100 litrów). A we Włoszech do zrobienia mam ok. 220 km do Val di Sol, więc Włochy powinienem spokojnie objechać na baku.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem po co chcesz zwiedzać CPN w Chałupkach.Z Zawiercia do Chałupek masz ok 100km ,tak więc do okolic Innsbrucka spokojnie dojedziesz na tym co zatankujesz pod domem.12 km 1 Chałupkach z tankowaniem tracisz c-ka 25 min.Oszczędność?Żadna , no może 27 gr.Jadąc do Włoch ja osobiście tankuję na BP w miasteczku Eugendorf przed Salzburgiem.Od autostrady ok 1 km i ceny jak w Krakowie.Ma to jeszcze ten plus,że na autostradę na której jest największe prawdopodobieśtwo korków -Salzburg-Innsbruck-wjeżdża się z pełnym bakiem .Pozdrawiam

Pięknie wszystkim dziękuje za porady. Fajny jest ten link z cenami paliw w Austrii, szkoda, że nie ma podobnego w Czechach. Trasę w zasadzie opisałem podając numery dróg, więc przez Cieszyn jechał nie będę. Widzę, że chyba w Czechach jest najdroższe paliwo po drodze, więc nie będę tam tankował. Zatankuję do pełna w Polsce w Chałupkach, trzeba będzie zjechać z autostrady A1 jakieś 6 km. Z Chałupek do granicy Austriacko-Włoskiej przez Insbruck mam ok. 840 km (do Brenner), więc na jednym baku powinienem dojechać (100 litrów). A we Włoszech do zrobienia mam ok. 220 km do Val di Sol, więc Włochy powinienem spokojnie objechać na baku.

Pozdrawiam wszystkich.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jank. Zawiercie to mi akurat nie po drodze, bo jadę od Krakowa A4 i skręcam za Katowicami na A1. Nie wiem dlaczego do tej pory przy A1 w Polsce (jadąc od Katowi oczywiście na południe) nie ma żadnej stacji benzynowej. Przecież ten odcinek jest juz parę lat. O co tu chodzi!!!!???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jank. Zawiercie to mi akurat nie po drodze, bo jadę od Krakowa A4 i skręcam za Katowicami na A1. Nie wiem dlaczego do tej pory przy A1 w Polsce (jadąc od Katowi oczywiście na południe) nie ma żadnej stacji benzynowej. Przecież ten odcinek jest juz parę lat. O co tu chodzi!!!!???

Pisałem o Zawierciu na podstawie informacji o Tobie w rubryce"skąd".Ale jak jedziesz z Krk to niewiele to zmienia bo do granicy mamy ok 140km.Ostatnią stacją jeśli dobrze kojarzę jest schell za Katowicami a przed zjazdem na A1.Ale to i tak nie ma wielkiego znaczenia bo na Paliwie z Krk spokojnie dojedziesz przynajmniej w rejon Salzburga.

A co do stacji przy A1 to wydaje mi się,że jak jechałem odcinkiem Gliwice granica w marcu tego roku to były już zawieszone tablice informujące o MOP-ach ale przekreślone taśmami.Może jednak na zimę coś otworzą,czego Tobie i sobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Co sądzicie o Diskont Tank Chvalovice (stacja przy Excaliburze koło Znojma). W zeszłym roku tam tankowałem. Wtedy było tanio, a paliwo mieli dobrej jakości. Jak jest teraz?

W zeszłym roku w lutym jechałem tranzytem i ta żółta stacja była zamknięta. Działa spowrotem?

Jak jedziesz do Karyntii to polecam stację OMV za Wiedniem w miejscowości Wienner Neustadt. Jakieś 20km za Wiedniem zjeżdżasz z autostrady na dosłownie 2 km. Różnica w cenie 20 centów :-)

Jeśli na Excaliburze stacja nie będzie dalej czynna to przed jest Agip (tam czasem dziewczynki też stoją na wyjeździe). Tankowałem i do Polski dojechałem :smile:

Chyba, że w Austrii, jakieś 15km od granicy jest stacja miejska (ale nieczynna w nocy).

pozdravka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kurde... mam napisać tekst na ten temat. Na szybko w skrócie:

tankujesz w Polsce, następnie ciśniesz do Austrii. Na 520 km od Cieszyna masz stację benzynową, którą widać z autostrady. Ropa po ok 1.30.

Jeżeli jednak twoja bryka pociągnie dalej i na zbiorniku zrobisz ponad 700 km to ciśniesz aż do Tyrolu. Mijasz Kufstein i zjeżdzasz na Woergl West. Tam jedziesz ok 2 km do pierwszych stacji obok centrum handlowego i ... tankujesz najtaniej na całej trasie. Ja ostatnio kupiłem ropę za 1.29!

Np. ja na tankowaniu oszczędzam ponad 20 euro! Opłaca się!

3u7e6evu.jpg

Przetestowałem a drodze do Andalo. 750 km z Jastrzębia. Bezproblemowy dojazd - 1.7 km i powrót na autostradę. Cena on 1.304 e.

I jeszcze pytanie:

Czy w Poysdorfie zawsze się stoi na światłach ? W sobotę ok 9 rano ok 15 min i wracając w następną sobotę ok 15 10 min.

Pytam bo w styczniu spróbowałem przez Breclav i tam nie było żadnych zatwardzeń.

Pozdr,

ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie:

Czy w Poysdorfie zawsze się stoi na światłach ? W sobotę ok 9 rano ok 15 min i wracając w następną sobotę ok 15 10 min.

Pytam bo w styczniu spróbowałem przez Breclav i tam nie było żadnych zatwardzeń.

Pozdr,

ryba

Może nie zawsze, ale często. Teraz wprowadzili ograniczenie prędkości do 30km/h ze względu na szkołę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Poysdorfie zawsze się stoi na światłach ? W sobotę ok 9 rano ok 15 min i wracając w następną sobotę ok 15 10 min.

Pytam bo w styczniu spróbowałem przez Breclav i tam nie było żadnych zatwardzeń.

Pozdr,

ryba

Może jakiś pech, bo na te kilkadziesiąt razy w życiu stałem tam po kilka minut, ale nie po kwadransie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...