Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie - to wyciąg nieczynnego już, wystawionego na sprzedaż Hotelu Harnaś - przekraczasz potok przy ul. Zbójnickiej (bo to nią szedłem aż do samego końca) i tam na polu stoi unieruchomiony.

Jak rozmawiałem z Panem Stefanem Dudą - autorem książki: "Ja i mój Korbielów" (zarobiłem przy okazji wtedy wpis na stronie tytułowej i autograf:wink:), to wspominał lata, kiedy z żoną jeździł to tego hotelu i jak ten hotel działał w okresie światęczno-sylwestrowym. Ostatnią imprezę, jaką Pan Stefan w tym hotelu rezerwował parę lat temu niestety odwołali (zbyt mała liczba gości).

Kuligówka też już nieczynna od paru dobrych lat - a jeszcze w 2009 r. na niej jeździłem...

Edytowane przez fundu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film chyba prywatny bo dostaję info że nie można odtworzyć.

Nie. Jest publiczny.

Na kompie się normalnie otwiera.

Może to ten tapatalk:wink:

To prawdopodobnie przez podkład muzyczny użyty w filmie, Google go blokuje.

My mamy ten sam problem z filmikiem z naszego ostatniego wyjazdu na Kronplaz i Sella Rondę -

Na komputerach otwiera się normalnie, ale na tabletach i na Smart TV go nie widać lub jeśli widać, to nie da się go odtworzyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuligówka też już nieczynna od paru dobrych lat - a jeszcze w 2009 r. na niej jeździłem...

W latach 2007-2011 byłem w Korbielowie co roku i Kuligówka działała sporadycznie. Zawsze się zastanawiałem, czemu właściciel Kuligówki nie mógł się dogadać z właścicielem Cypiska - na Kuligówce był ratrak, ale nie było armatki śnieżnej, a na Cypisku na odwrót. Przez to na Kuligówce wystawały zamarznięte kretowiska :cool::.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć planowana jest budowa hotelu przy Jankulakowskim, dopiero potem zrobią drogę.

To może lepiej niech nie budują, droga trochę dzika ale przynajmniej można poczuć się jak w górach ? W Białce byłem ostatni raz jakieś 10 lat temu z hakiem, wtedy było tam kilkadziesiąt domów, teraz jest tam kurort zbudowany jak popadnie, bez ładu i składu. Jak zbudują hotel i drogę na Jankulakowski to może się okazać że będzie podobnie jak w Białce. Z dwojga złego wolę dojazd dziką drogą z prędkością 20 km/h niż urbanizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zbudują hotel i drogę na Jankulakowski to może się okazać że będzie podobnie jak w Białce. Z dwojga złego wolę dojazd dziką drogą z prędkością 20 km/h niż urbanizację

Myślisz że hotel, do którego jedzie się wertepiastą drogą z prędkością 20 km/h ma szanse utrzymać się i zarobić na siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - byłoby to bardzo fajne połączenie - najpierw na Cypisku pierwsze kroki a później po pierwszych szlifach, gdy Cypisek się już znudzi lub okaże zbyt prosty to od razu w lewo na Kuligówkę - ona ma ciut większe nachylenie, więc takie stopniowe przejście dla początkujących byłoby idealne (bo Baba i Solisko z takim przeskokiem dla dzieciaków może być od razu zbyt duże). Zastanawia mnie tylko, dlaczego kolejny rok z rzędu już nie kręcą - przegląd, wymóg dostosowania wyciągu tak, aby spełniał techniczne wymogi, albo po prostu względy ekonomiczne...

W latach 2007-2011 byłem w Korbielowie co roku i Kuligówka działała sporadycznie. Zawsze się zastanawiałem, czemu właściciel Kuligówki nie mógł się dogadać z właścicielem Cypiska - na Kuligówce był ratrak, ale nie było armatki śnieżnej, a na Cypisku na odwrót. Przez to na Kuligówce wystawały zamarznięte kretowiska :cool::.

Korbielów ogłosił, że zamierzają śmigać w weekendy aż do 26.04.2015 r. - no no - jeśli się utrzyma, to może być ciekawie:smile:

Edytowane przez fundu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - byłoby to bardzo fajne połączenie - najpierw na Cypisku pierwsze kroki a później po pierwszych szlifach, gdy Cypisek się już znudzi lub okaże zbyt prosty to od razu w lewo na Kuligówkę - ona ma ciut większe nachylenie, więc takie stopniowe przejście dla początkujących byłoby idealne (bo Baba i Solisko z takim przeskokiem dla dzieciaków może być od razu zbyt duże).

Ja tak robiłem, kiedy jeździłem w Korbielowie. Tam stawiałem swoje jedne z pierwszych kroków na nartach. Za pierwszym razem jeździłem tylko na Cypisku i Kuligówce, za drugim Cypisek, Kuligówka i pierwsze zsunięcia się ze stoków Baby. Za trzecim razem na początku Cypisek, potem Baba. Za czwartym i piątym razem po rozgrzewce na Cypisku (przez sentyment do tego stoku, wyciągu i pana, który kasował przejazdy na Cypisku - z karnetem 22 wjazdowym wjeżdżałem 24-25 razy :stupid:) jeździłem w górnych partiach Pilska. Wtedy przy moim ulubionym zjeździe z Buczynki był "Zakręt śmierci" :wink:

Aż się wzruszyłem :sorrow:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Pilsku optymistycznie , oto komunikat z ich strony :

"Wielki powrót zimy!!!!!

Ośrodek Narciarski"PILSKO" zaprasza wszystkich miłośników białego szaleństwa na kolejne weekendy w Korbielowie.

Wyciągi zostaną uruchomione od piątku do niedzieli (17,18,19.04.2015 i 24,25,26.04.2015) w godzinach 8-16.

Czynne będą: Kolej Strugi-Szczawiny, Hala Szczawiny-Hala Miziowa, Hala Miziowa-Pilsko, Hala Miziowa-Kopiec

O pozostałych weekendach będziemy informować."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...